kolemjdouci2

Moje příspěvky

10.9.2012 23:29

jajinka p napsal(a):
Všem moc děkuji za odpovědi... Špic mi doma neprošel, manželovi se nelíbí...:-(
o českém strakáči jsme taky uvažovali, ale odradilo nás to, že kamarádka ho má a že je to (prý) neuvěřitelně akční pes, poidle toho co popisovala bych to přirovnala tak k psům typu russel (osobně jsem její fenu neviděla, píšu jen podle popisu). Máte někdo tady zkušenosti s těmi Tibeťáky?

Osobní zkušenost ne, ale dva tibeťáky má sousedka v ulici. Naprosto pohodoví bezproblémoví psi... mně osobně by tedy vadilo hlavně to, že mají dlouhosrstý "ksicht", potřebuju vidět výrazy a ksichtíky svého psa:-)))
Strakáči tedy určitě nejsou zdaleka tak akční jako teriéři, i když ke gaučovému mopsovi mají taky daleko... prostě zlatý střed, aktivní sportovní pes, ale dva-tři dny bez velké procházky taky v pohodě vydrží. Koneckonců byli vyšlechtění k tomu, aby zvládali pobyt v laboratořích v kleci...

10.9.2012 07:45

A co český strakatý pes?

24.8.2012 09:07

siringa napsal(a):
Zdravím, koukám že je tu dost chovatelů NO:-) Mohu se vás tedy na něco zeptat? Dostala jsem z valach štěně "asi" NO, podle veterináře má tak 2 až 3 měsíce- večer sem mohu dát i foto- nevíme jestli by mohlo být i v zimě venku, boudu má zateplenou kamen. vatou, ta je prý lepší než polystyrén. Také by mě zajímalo kdy jste své NO začali cvičit i na povely, ne jenom socializaci:-) díky za tipy....předtím jsem měla kolii a ta se snad ani učit nemusela, to byl tak klidný a chytrý pes.

Pokud má srst typu NO (s hustou podsadou), tak není důvod, proč by nemohlo být i v zimě venku, v té době už to nebude malé mimino. Bouda by měla být velikostně tak akorát - dost malá, aby si ji pes zadýchal, a dost velká, aby se do ní pohodlně vešel. Nejlepší je, když má bouda ještě předsíňku s vchodem v pravém úhlu vůči vchodu do vnitřní části boudy, pak do boudy nefouká. Na zimu dejte do boudy slámu a přes vchod kus starého koberce nebo tak něco.

Povely klidně od začátku, ale jen hrou. Pro štěnítko by mělo být cvičení s vámi děsná zábava a sranda;-) A hlavně přivolání.

22.8.2012 19:16

deniska napsal(a):
chtela bych se zeptat zda je tato krasna fenecka stale volna? mela bych o ni velky zajem :) krasny zbytek dne :-)

Která fenečka - ta z roku 2010?smajlík

22.8.2012 13:43

denulka napsal(a):
Fromm Family a Dog Lovers Gold nejsou u nás stejné receptury jak hodnotí v různých testech. Jsou jiné pro EU a pro USA.

O Fromm Family je to pravda, pro EU jsou vyráběné ve Velké Británii, receptury hodnocené třeba v Dog Food Advisor (např. FF Gold Nutritionals) se u nás vůbec neprodávají.

Dog Lovers Gold by měl být stejný - porovnávala jsem složení se složením na stránkách Dog Food Advisor a neseděly jen nějaké drobné položky někde na dvacátém místě.

22.8.2012 12:01

verkess napsal(a):
Aha tak to sem nikde nenašla že je to moučka.....no asi nakonec přejdu na orijen to je opravdu to nejlepší :-)

Ono by to skutečné složení nevypadalo tak dobře - "rýže, jehněčí moučka...". Takže to výrobci píšou jakoby s čerstvým masem, tím dostanou masovou složku na první místo (díky obsahu vody) a nic tím neporušují.

22.8.2012 11:47

Jo a ještě jsem dohledala přímo na stránkách výrobce, že i v Brit Care je vlastně moučka, i když ve složení píšou "maso":
http://www.krmivo-brit.cz/psi-veterinarni-poradna-dotaz/obsah-masa-v-krmivu-brit-care/447

No nevím, 20% masa a tedy nějakých 70% obilí...

22.8.2012 11:39

verkess napsal(a):
Podle mě je toho dost,jako maso nikdy nenahradí nějaká moučka a všude se píše že krmivo by nemělo obsahovat žádnou moučku,kukuřici atd. a už vůbec ne na prvním místech.......

Moučka a moučka je rozdíl. Masokostní moučka je opravdu docela podřadná položka, ale kvalitní masová moučka je něco úplně jiného, prostě normální maso, jen usušené a rozemleté. A ve výsledku je v těch granulích stejně i to původně čerstvé maso vysušené do podoby "moučky" - nebo snad v granuli vidíte kusy čerstvého šťavnatého masa?
Jediný rozdíl je, že masová moučka projde tepelnou úpravou dvakrát (poprvé při výrobě moučky a podruhé při výrobě granulí) a tím ztratí trochu na výživné hodnotě. Proto opravdu špičkoví výrobci vesměs používají kombinaci čerstvého masa a masové moučky. Vyrobit kvalitní granule jen z čerstvého masa je technologicky velice obtížné, ze značek na našem trhu je to snad jen Orijen. Jinak se sice mnozí výrobci holedbají tím, že jejich krmivo obsahuje dejme tomu "40% čerstvého masa", ale už nedodají, že toto maso je s obsahem vody a v hotové granuli po vysučení se jeho podíl "smrskne" na nějakých 10-15%. A zbytek je pochopitelně obilí. Ono ve složení velice hezky vypadá napsané "drůbeží maso, rýže... ", ale reálné složení v hotové suché granuli by v takovém případě bylo spíš "rýže, sušené drůbeží maso... ". Třeba ten Brit Care není vysloveně špatné krmivo, ale DLG je kvalitativně přinejmenším o třídu výš díky vyššímu obsahu masa.

Když to shrnu: je pravda, že by ve složení neměly být na prvním místě obilniny. Není pravda, že by neměla být na prvním místě kvalitní masová moučka - pořád lepší, než jen samotné čerstvé maso, které se po vysušení "odstěhuje" na druhé či třetí místo.

21.8.2012 20:46

butikova napsal(a):
Dobrý den,
chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s krmivem techni-cal a co si o něm myslíte? Dostala jsem cca 3kg od známých ale nějak se mi to složení nezdá... Předem vřelé díky :))smajlík

No už vzhledem k tomu, že jejich receptura pro citlivé psy "jehněčí a rýže" obsahuje jehněčí, rýži A KUKUŘICI, bych tuhle značku opravdu nepropagovala. Zvlášť za tu cenu.

21.8.2012 17:34

verkess napsal(a):
A to dlg jako podle složení samá moučka a žádné maso!!
složení : Jehněčí moučka, hnědá rýže, kuřecí moučka, kuřecí tuk (chráněn před oxidací směsí tokoferolů - vit. E), čerstvý losos, sušená vejce, lněné semínko, olej z lososa, jablka, mrkev, hrášek, sušené pivovarské kvasnice, máta, extrakt z juky, probiotická kultura Enterococcus faecium, prebiotika frukto- a manno-oligosacharidy, směs rozmarýnu a vitamínů E, vit. A, D3, E,C,B12, riboflavin, niacin, pantotenát, kyselina listová, biotin, pyridoxin hydrochlorid, inositol, thiamin, cholin chlorid, chlorid draselný, betakaroten, cheláty železa, mědi, sulfát mědi, chelát zinku, sulfát zinku, uhličitan kobaltu, selen, L-karnitin
to ten brit care je o dost lepší tak pak mi říkejte něco o kvalitě....
složení :jehněčí maso a produkty jehněčího původu, rýže, drůbeží tuk, lososový olej, přírodní chuť, rýžové otruby, sušené cukrovkové řízky, pivovarské kvasnice, sušená vejce, extrakt z juky, sušená jablka, minerální látky, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, DL-methionin, L-lysin, mannan- oligosacharidy, frukto- oligosacharidy, síran měďnatý pentahydrát, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol).

A co je špatného na kvalitní moučce? Moučka je sušené rozemleté maso, nic jiného - v podstatě masový koncentrát. A DLG používá opravdu kvalitní masovou moučku ze sušeného masa, žádnou masokostní z kafilerie. Zatímco v Brit Care je maso jednak čerstvé (po vysušení ho tedy zbude sotva čtvrtina) plus navíc jsou tam "produkty jehněčího původu" - jinými slovy odpad (kůže, kopyta, střeva...). A to, že oboje shrnuli do jedné položky, svědčí o tom, že toho masa tam ve skutečnosti nijak moc nebude a budou tam hlavně ty "produkty".

18.8.2012 18:28

Otázka je taky, proč máma jedenáctidenní štěnda nechce kojit. Zavolala bych veterináře, ať ji zkontroluje.

15.8.2012 15:31

algernon napsal(a):
Jak říkám, je to můj první pejsek, dala jsem na rady veterinářu a teď mě to pěkně štve :(. Pro příště budu chytřejší. Chci si pořídit pejska z útulku, 2 roky starého. Už jsme se na něj byli podívat. Samozřejmně se chtěl kamarádit a ta naše zase ležela na zádech.Takže pořád váhám, protože kdybych pejska musela vrátit do útulku, to bych si snad neodpustila.

Jasně, každý u prvního psa naseká spoustu chyb (když si uvědomím, co všechno jsem udělala blbě u svojí fenky... )

Pokud si vaše fenka jen lehá na záda a nic jiného, tak myslím, že si dalšího pejska můžete vzít. Jen ho ze začátku usměrňujte, aby fenku moc neotravoval, a ono se to poddá. Asi si nebudou spolu vyloženě nadšeně hrát, ale budou schopní spolu vcelku v pohodě žít.

15.8.2012 15:10

algernon napsal(a):
Fence budou teď 3 roky. Psí kamarády vlastně němá žádné, i když se s jinými psi stýkáme často. Pokud si jí nevšímají, tak třeba i se skupinkou psů pobíhá, ale jakmile nějaký pes projeví zájem o seznámení, tak leží na zádech.Je to můj první pejsek, takže jsem ze začátku byla ve stresu, když se k ní nějaký pes blížil, ale teď už se snažím nechat je si to vyříkat mezi sebou. Rodiče mají také jorkšíra (psa), s tím se stýká asi nejvíc, ale oba se naučili se ignorovat. Je pravda, že první měsíc, co jsme ji měli doma psa asi ani neviděla. Měli jsme strach, protože ještě nebyla oočkovaná a bylo nám řečeno, že než bude mít všechna očkování, neměla by se se psi stýkat. Nejsem si vědoma, že by se stala nějaká událost, od které to začalo. Je taková, co ji máme. Už když jsme si ji vybírali, tak jako jediná ležela pod kamny a nikdo ji nezajímal. CHtěla bych dalšího pejska, ale ne aby ta naše trpěla.

Hm, to byla ta hlavní chyba - třetí měsíc věku je rozhodující pro socializaci. Osobně budu štěně raději socializovat se známými očkovanými psy (i s tím minimálním rizikem nějaké nákazy), než bych riskovala, že budu mít doma asociála.

Ale už se stalo. Co se týče pořízení dalšího pejska - myslím, že by to snad mohlo fungovat, ale neočekávejte, že budou s fenkou velcí kamarádi a že si budou spolu hrát. V ideálním případě si půjdou z cesty. A štěndo budete muset ze začátku usměrňovat, aby se naučilo nechat fenku na pokoji.

15.8.2012 07:34

Nedávno byl tady na iFauně článek přesně na tohle téma. Jak Žertovou jinak moc nemusím, tak zrovna tenhle se jí myslím docela povedl: https://www.ifauna.cz/clanek/psi/boji-se-psu/6286/

15.8.2012 07:31

zntomas napsal(a):
Krmíme jí značkou Femin prujem jí začal přibližně před Týdnem žádné vysetření nedělal protože jsme s ní ješte nikde nebyly. váží asi 25 kg plus-mínus smajlík

Týden má průjmy a nežere a vy jste nešli k veterináři? A co tady očekáváte za rady? Mazejte na veterinu, hned.

Hlavně že se o ni bojíte, to jí fakt pomůže.

14.8.2012 20:41

Jakou značkou granulí krmíte? Jaká vyšetření dělal veterinář? Průjem trvá od začátku, co máte fenku doma, nebo jak dlouho? Kolik fenka v současné době váží?

14.8.2012 17:07

opily.leguanek napsal(a):
Mám jezevčíky-standard a ke krmení střídám vše co se dá: granulky Eukanuba-zatím pro štěňata malých plemen (RoyalCanin přímo pro jezevčíky jim nechutnaly), vařené maso všeho druhu se zeleninou, rýží, ovesvločkama, těstovinama, játra, občas komerční kenzervy, do nichž už nic nepřidávám-příjde mi to blbost, už tak jsou dost naředěné a ještě jim do toho cpát víc příloh... granule mě stojí 7kg asi 700,- máme je tak na tři měsíce, dýl už bych je fakt otevřené mít nechtěla. Nakupuju je na netu. Ale 180,- kg, to je fakt síla:o)

RC pro jezevčíky jim nechutnaly? No ani se nedivím...
Rýže, dehydratované drůbeží maso, vysoce stravitelné* izolované rostlinné bílkoviny, živočišné tuky, hydrolyzované živočišné bílkoviny, rostlinná vláknina, řepné řízky, minerály, rostlinné oleje (sója, brutnák lékařský), rybí tuk, frukto-oligosacharidy, polyfosfát sodíku, taurin, hydrolyzovaní korýši (bohatí na glukosamin), výtyžky ze zeleného čaje a hroznů (bohaté na polyfenoly), výtažek z měsíčku (zdroj luteinu) L-karnitin, hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu).

Ta Eukanuba je sice o fous lepší, ale pořád to není žádná výhra:
kuřecí maso (>30 %), kukuřice, pšenice, živočišný tuk, drůbeží maso, sušená řepná dřeň, rýže, celá sušená vejce, vedlejší produkty z kuřecího masa, rybí olej, sušené pivovarské kvasnice, chlorid draselný, sůl, DL–methionin, výtažek z měsíčku.

Fakt nechcete pouvažovat o nějakém krmivu, které by bylo skutečně z masa? Například:
Čerstvé kuřecí maso, kuřecí moučka (nízký obsah popela), krůtí moučka, červenohnědé brambory vařené v páře, severští síhové ulovení ve volné přírodě, kuřecí tuk, celá čerstvá vejce, moučka z lososa, olej z lososa a ančoviček, tapiok, kuřecí výtažek, slunečnicový olej, lněný olej, Atlantské řasy, v páře vařená mrkev, špenát, hrách a rajčata, na slunci sušená vojtěška, jablečná vláknina, semeno jitrocele (psyllium), extrakt z rozmarýnu, kořen čekanky, lopuchu a proskurníku (FOS), extrakt z kvasnic (MOS), glukosami HCl, brusinky, černý rybíz, L-karnitin, semeno fenyklu, květ heřmánku, ostropestřec mariánský, ptačinec, saturejka zahradní, chondroitin sulfát.

Kvalitních značek už tu bylo zmíněných dost...smajlík

14.8.2012 15:09

Kacaa napsal(a):
Dostala jsem ho jako antiparazitní, ale jak koukám na popis tak tam nic takového opravdu nepíšou.
Mně se to právě nějak nezdá jako blecha, ale asi jste mě přehlasovali :) Ještě radši zajdu k veterináři.
Nebude Biokill nebezpečný pro psa? Kdyby to třeba olízal.
Díky za názory :-)

Pro psa nebezpečný rozhodně není. Mohl by ale být nebezpečný pro kočky - účinná látka permethrin je ze skupiny látek, které jsou pro kočky jedovaté. Takže jestli máte i kočky, doporučuju zvolit přípravek, který neobsahuje žádný "něco-methrin".

14.8.2012 14:48

Jo a ještě doplňuju - teď jsem teprve koukla, co je vlastně ten Dermilen šampon zač, a vidím, že to není ani žádný antiparazitní šampon, jak jsem předpokládala. Rozhodně to chce i přímo na psa nějaké antiparazitikum! Záleží na vašem zvážení, zda bude lepší šampon či sprej (účinkují prakticky hned, ale účinek netrvá dlouho), případně obojek nebo spot (účinek nastupuje až po pár dnech, ale vydrží dlouho).

14.8.2012 14:40

Jednoznačně blecha.
Vykoupání v šamponu nestačí, je potřeba ošetřit i místa, kde se pes zdržuje (pelech, bouda, doma koberce apod.). Co jde, tak vyprat, co nejde, tak vystříkat Biokillem nebo podobným přípravkem. Jinak se vám budou blechy pořád vracet - většinu svého životního cyklu totiž tráví mimo psa, zalezlé někde ve škvírách či textiliích.