
kolemjdouci2
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 16. 3. 2013 08:13:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
astor
napsal(a):
mám na výber zo 4-och 5-mesačných feniek BO x NO, a práve 2 sú temperamentnejšie, tak teda treba si vybrať takú pokojnejšiu? Predtým som mal psa, avšak tentoraz som sa rozhodol pre fenku - vraj fenky sú vernejšie pánovi a ešte majú 1 výhodu - ,,neobčúrajú" stromy
Neobčůrají stromy, ale zase vám močí vypálí kolečka v trávníku. To si nevyberete. Ale jinak souhlasím, že fenka je dobrá volba - samozřejmě za předpokladu, že máte možnost ji opravdu dobře zabezpečit v době hárání (jen plot nestačí, psi za ní přelezou nebo nakryjí skrz pletivo!), pokud ne, tak určitě vykastrovat.
V pěti měsících se už povaha pozná dobře, to je výhoda. Určitě bych vybrala klidnější štěně. Ale strašně záleží na tom, jak se jim chovatelé doteď věnovali - pokud byly štěnda doteď prakticky jen v kotci a nedostaly se mezi lidi, psy, auta, zvířata... tak rozhodně nebrat! Zanedbanou socializaci v tomhle věku už moc nedohoníte!
beryna
napsal(a):
Štěně bylo u chovatele krmeno Britem, tak myslíte, že bychom se k tomuto krmivu měli vrátit? Jinak pejsek vypadá zdravě, rostě a přibírá :-) Jen ten průjmík...A u veterináře jsme to už konzultovali, ale to jsme ještě nevěděli, z čeho by to mohl mít, proto jsme vysadili ten Alavis a štěňďo pořádně hlídáme, aby venku něco nezblajzlo, když venčíme :-)
Ne nutně vrátit. Zkuste třeba ten Dog Lovers Gold, ten bývá dobře přijímán. A po nějakém čase, až si zažívací systém štěněte zvykne na tyhle masovější granule, můžete zkusit třeba přejít zase na Acanu (radši bezobilnou), Orijen nebo jinou z doporučovaných značek.
Základní řada Acany nemusí všem psům sednout. Zkuste buď přejít na některou z vyšších bezobilných Acan (Pacifica, Ranchlands, Grasslands a tu čtvrtou si nepamatuju:-) - jsou tzv. "all life stage", tedy vhodné pro všechny věkové kategorie. Nebo úplně změnit značku, kvalitních granulí je na trhu dost - namátkou třeba Earthborn Holistic, Artemis, Canine Caviar, Dog Lovers Gold, Taste of the Wild, Canidae...
Royal Canin bych tedy rozhodně nedávala, i když jsou po něm hovínka ukázková - obsahuje spoustu obilnin a navíc i rakovinotvorné konzervanty. Za stejnou cenu dostanete mnohem kvalitnější krmení.
Další možnost je, že má štěndo nějaký zdravotní problém. Pokud je jinak čilé a dobře roste (mělo by mít zhruba tolik kg, kolik má týdnů), tak bych nejdřív vyzkoušela jiné krmení, ale pokud tak docela neprospívá, chtělo by to nejdřív navštívit veta (a vzít s sebou vzorek stolice). Může jít například o infekci giardiemi, problém se slinivkou...
astor
napsal(a):
Mám možnosť aj čistokrvného NO, avšak tohto nechcem, lebo videl som rodičov, a je to veľký pes.Môj bývalý NO bol veľmi veľký, vážil 50 kg, a nechcem už až takého veľkého psa. BO x NO by vraj mal mať do 30-35 kg a urobí mi tú istú službu ako NO ... Každopádne, mám možnosť vidieť matku aj otca tých BO x NO.
Kromě samotných rodičů bych rozhodně chtěla vidět rentgeny kyčlí a loktů.
selenia
napsal(a):
Ještě upřesním, jedná se o skoro 4 letou fenu.
Tady to nikdo z nás nezjistí. Obraťte se na chovatelský klub nebo na ČMKU, vysvětlete vaši situaci a pošlete jim číslo čipu, ti vám fenku podle něj dohledají.
Mimochodem, opravdu není fenka tetovaná? Většina chovatelů pořád ještě spíš tetuje, než čipuje, protože je to levnější. Prohlédněte jí uši, někdy bývá tetování vybledlé a špatně viditelné.
jazzinka
napsal(a):
Já bych tu dokonalou vyváženost granulí zas tak nepřeceňovala. Naopak mi přijde pro psa (i člověka) schůdnější se vyrovnat s pestrou, byť ne vždy ideálně vyváženou stravou domácí, kdy lze nedostatek jedné látky jeden den nahradit z jiného dne, než s teoreticky vyváženou stravou granulí, kde ale hrozí, ž epokud bude mít pes trochu jiné nutriční nároky než průměr, ten nedostetk nikdy nedoplní..
Celkově bych ale řekla, že se krmení psů trochu přeceňuje. Většina psů není v nijak velké fyzické ani psychické zátěži, aby jejich organismus potřeboval odměřovat maso na gramy. Takže to vnímám spíš jako touhu majitelů dát psu to nejlepší (což je pochopitelné). Zejména ve srovnání s tím, že vlastní jídlo nebo jídlo dětí takhle řeší snad jen lidé na dietě a vrcholoví sportovci, je to ale tak trochu úchylka...
To máte určitě pravdu. Já jsem to myslela spíš na lidi, kteří (v touze dát psu jen to nejlepší) nekrmí nic jiného než zadní hovězí a kuřecí prsíčka - například. Takhle sestavená, jednotvárná a nevyvážená strava psu dřív nebo později způsobí zdravotní potíže a v tom případě by granule byly lepší volba. Jinak souhlasím s tím, že je to hlavně o pestrosti - já taky nic nepočítám a neřeším. Prostě kouknu do mrazáku a řeknu si: "Tak co tu máme? Dršťky? Hm, ty byly předevčírem. Ryby - taky ne, ty byly včera. Hele, krůtí ořez, ten už nějakou dobu nebyl, to by šlo." A když občas zapomenu rozmrazit maso, dám granule. Tož tak nějak...
selenia
napsal(a):
Děkuji za všechny odpovědi a rady. Psa s PP máme úplně poprvé. Tudíž se v tom absolutně nevyznám. Fenka tetování nemá, pokud jsem si všimla dobře. Číslo čipu má, takže pokud to jde, že se vyhledá chovatel od kterého pochází, budu jen ráda. Protože dle informací, má originál PP on.
A neřekl vám předchozí majitel náhodou celé jméno fenky? Bylo by to nějak jako třeba "Brita z Trouchnivé Lávky" nebo "Cira My Heartburn" (konkrétní jména jsem si teď vymyslela, aby bylo jasno - podobnost se skutečnými jmény je čistě náhodná). V tom případě je ta druhá část jména (třeba "z Trouchnivé Lávky") název chovatelské stanice, a když ho dáte do Googlu, tak si můžete přímo vyhledat kontakt na chovatele.
selenia
napsal(a):
Děkuji za všechny odpovědi a rady. Psa s PP máme úplně poprvé. Tudíž se v tom absolutně nevyznám. Fenka tetování nemá, pokud jsem si všimla dobře. Číslo čipu má, takže pokud to jde, že se vyhledá chovatel od kterého pochází, budu jen ráda. Protože dle informací, má originál PP on.
Jestli dobře koukám, tak jediný klub zastřešující chov rotvajlerů je Rottweiler klub České Republiky (http://www.rkcr.cz/), tak se obraťte na ně. Držím palce!
selenia
napsal(a):
Potřebovala bych poradit, zda je možné jakýmkoliv způsobem dohledat papíry k fence. Máme fenku rtw s PP, ovšem bývalý majitel si papíry nepřevzal. Proto uvítám každou radu, zda je to vůbec reálné. Děkuji
A pokud si původní majitel PP od chovatele nepřevzal, tak možná ještě chovatel má originál u sebe a stačilo by se s ním jen spojit, nemusela byste si ani nechávat vystavovat duplikát. Jestli nevíte, ze které chovky fenka je, tak se to dá podle tetovacího čísla (nebo čísla čipu) zjistit. A chovatel by navíc nejspíš byl rád, že jste se s ním spojila a že ví, u koho fenka skončila a jak se má...
akara
napsal(a):
Přesně neznám, nepídila jsem se po tom, jen můžu říct, že to vím od člověka, který tomu rozumí a kterému důvěřuji. Navíc někde jinde po tom snad umíraly kočky. To se dá najít i zde na ifauně.
S těmi kočkami to bylo v Austrálii. Nemohlo za to ale samotné krmení, ale to, že Australani ho na vstupu do země sterilizovali ozářením v dávce nejméně desetkrát větší, než je doporučená, čímž v krmivu zničili nějaké vitamíny. Jakmile se o tom výrobce dozvěděl, okamžitě krmivo z australského trhu úplně stáhnul.
akara
napsal(a):
Znám 4 psy, kteří po Orijenu měli problémy s ledvinama. Zkuste Taste of the Wild, Eathborn, nebo Dog Lovers Gold.
Problémy s ledvinama? V jakém smyslu - víte konkrétní diagnózu?
Moc se mi to nezdá, že by to mělo být způsobené krmením - kdyby se něco takového opravdu vyskytovalo (byť i jen jako podezření), tak by to výrobce už řešil, Kanaďani jsou na tohle extrémně úzkostliví.
butikova
napsal(a):
Jéžiš tak já už jsem z toho jelen =D nemůžete mi dát takový výběr =D
schvalujete ten ORIJEN ??? pochopila jsem že je to nej z nej . . .
Orijen je na našem trhu špička, rozhodně schvaluji. Ale nemusí sednout úplně každému psu, takže bych radši koupila nejdřív menší pytel na vyzkoušení.
domcaast
napsal(a):
BOhužel, RC krmí 90% majitelů JRT. Je na nich totiž JRT nakreslený Jinak mě osobně se třeba opravdu hodně líbí složení Taste of the Wild. A to všech receptur. Přítel má fenu JRT a taky jí krmí RC. Naštěstí svolil, že až dobere pytel, zkusí jí krmit tím TOTW. Já osobně krmím masem a TOTW mám jako "náhradní krmení" (když někam jedeme, když zapomenu rozmrazit,...). Pro štěńata mají dve receptury.
http://www.top-pet-products.eu/products/high-praire-puppy-13-6kg/
http://www.top-pet-products.eu/products/pacific-stream-puppy-13-6-kg/
Jo, RC a jejich receptury "speciálně pro plemena". Například zvlášť pro labradora a zvlášť pro zlatého retrívra - jsou to nejspíš plemena hrozně odlišná, takže musí mít namíchané každé svoji recepturu. A přitom když se podíváte na složení, je to všechno stejný šrot...
V každém případě bych aspoň týden krmila tím, na co je štěně zvyklé od chovatele, a teprve pak postupně přešla na jiné.
Paní ve zverimexu je zřejmě velká "odbornice". Nebo se prostě snaží prodat to, na čem má největší zisk. Přečtěte si složení obou krmiv a sama uvidíte, že Orijen je nesrovnatelně kvalitnější než RC - má 80% podíl masa, je zcela bez obilnin a bez rakovinotvorných konzervantů. Ve zverimexu ho ale nejspíš neseženete, jedině objednat přes internet.
Další kvalitní krmiva jsou: Canine Caviar, Artemis, Canidae, Barking Heads, Dog Lovers Gold, Now! Grain Free, Go! Natural, Wolfsblut, Taste of the Wild, Acana, ...
aranka
napsal(a):
A nemohl by to být kříženeček basenjiho a foxlíka
Basenji je hodně nepravděpodobný - kolik jich u nás po dědinách asi tak běhá?
Podle vzhledu křížence je těžko odhadovat, kdo byli jeho rodiče - není to tak, že by se vzhled "zprůměroval". Kamarádka má třeba křižovatku bordeaux dogy a ČSV, ten vypadá hodně podobně jako bordyna stavbou těla i zbarvením, jen má čumák trochu míň spláclý a na zádech pruh delší vlnité srsti. ČSV by v něm nehledal naprosto nikdo. Viděla jsem třeba i křížence ČSV a ohaře (bohužel nevím, jakého ohaře), to byl zase štíhlý pes ohařího vzhledu, s krátkou hladkou srstí, celý černý.
akara
napsal(a):
A ještě něco, opravdu ne všechny granule patří k těm, co v sobě mají sr...y, např earthborn, orijen, TOW patří ke kvalitním granulím a nebála bych se tím krmit psa
Souhlas.
Dobře sestavené krmení syrovou stravou z kvalitních surovin je to nejlepší, co můžete psu dát, ale na druhou stranu jsou pro psa daleko lepší opravdu kvalitní granule (mnohé obsahují i kolem 80% masa), než blbě dělaná, nevyvážená domácí strava.