kopkas

Moje příspěvky

17.7.2007 19:50

kvetak napsal(a):
Zdravím,

anomálie to rozhodně není L. p. bývají takto normálně veliké a jejich odchovy čítají přes 2000 mladých - praxe.

S pozdravem
Ondřej H.

Bohužel se mi z toho (L. par.) vyklubal ten sameček. Ale Samici jsem takhle velkou viděl. V Praze na stálé expozici sklípkanů a štírů. Jestli tohle zařízení ještě existuje - vřele doporučuju.

3.3.2006 17:55

kolektoer napsal(a):
Takze je to asi spis vec povahy nez druhu? Mozna ano a kazdy druh ma zrejme jinou pravdepodobnost vyskytu takoveho chovani. Faktem je, ze C. fasciatum, ktereho jsem mel, ani moji Pterinochilusove toto nedelaji.

Moje Lasiodorka papá pískomilka. Bohužel matka mu ukousla nohy (mrcha jedna), tak nezbylo než to hole hodit pavoučkovi.

7.1.2006 08:21

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Moji fešáci do té misky okamžit nahrnou ligocel až miska úplně zmizne

Taky tak.

Diskusní téma - Dotaz
7.1.2006 08:20

csl napsal(a):
Zdravim, chtěl bych se zeptat, jestli jsou také nějací chovatelé v okolí Mostu, vím asi o 4 lidech a z toho jen jeden pavouky prodává, jinak to jsou jen chovatelé a mají 1-6 pavouků. Což mě docela mrzí :( Dejte o sobě vědět. Nebaví mě platit za cestu dalších 200 Kč, když chci třeba pavouka za 100 Kč :/ Díky.

Připojuji se k tomuto příspěvku. Já jsem ze Žatce. Ale bohužel mám taky jen pár běžných pavoučků. Měl jsem tady podobný dotaz a odpověděl někdo z Loun a Ústí/nL.

21.12.2005 02:24

strom napsal(a):
Někteří sklípkani instinktivně chrání zdroj vody před vyschnutím a tak trochu si ho schraňují pro sebe. H. hercules třeba. Nebo do něj zapředou vlákna pavučiny a s jeho pomocí donutí vodu vzlínat tam kam potřebují. To je většinou ten případ kdy máme suchou misku a dokonale vlhké terárium. Tito pavouci většinou přijímají vodu jen z vlákem pavučin a takato si s tím poradí. Takže já jim misku nechávám tam, kde jim to vyhovuje a vodu liju někam přibližně nad zakopanou, nebo zapředenou misku.

Taky tak

Diskusní téma - Dotaz
21.12.2005 02:19

strom napsal(a):
Já používám plastové sítě (ty silnější) do oken. Maj to v železářství v různejch tloušťkách a velikostech oka a je to za pár kaček. navíc se to dá pohodlně lepit ke sklu akvarijním silikonem. Pohoda!

Mě jí Grammostola cala pěkně roztrhala. Tak už dávám jen plechy ocelový a natřený.

6.12.2005 19:39

Jaké máte zkušenosti s lignocelem? Zdá se mi, že je poměrně nekvalitní, při dlouhodobém navlhčení plesnivý. Zbívá jen dodat, že terárka mám dobře větraná. Díky za odpověď

11.11.2005 22:47

Vím, že mi do toho nic není, ale zajímalo by mě, proč končíš s pavoukama?

11.11.2005 00:55

lado napsal(a):
Nekoncim uplne s pavoukama, ale vyrazne omezuji chov, z duvodu casoveho ( nakrmit kolem 1000 pavouku mi zabere zhruba 12-14 hod, kazdy tyden, a nekdy i 2x tydne ) a z duvodu zdravotniho,z chloupku zacinam mit epilepticke zachvaty,
no ono spat v takovem poctu pavouku se holt nevyplaci a takovou dobu (7 let)
Snad to byla uspokojujici odpoved Lado

Díky za odpověď.

10.11.2005 00:30

vitek napsal(a):
ahoj,
nechápu moc vaše problémy... já používám lignocel bez nejmenších problémů. dávám ho jako podklad štírům (p. imperator) a smíchaný s pískem i hadům (e. guttata). stačí mít rozumně větrané a vyhřívané terárium. zbývá jen dodat, že používám lignocel lisovaný ("cihly" i "kolečka"), dříve jsem používal i vlhčený, nelisovaný.

v.

Já jsem s lignocelem byl spokojenej tři roky. A teď půl roku mi plesnivý (vice či méně), musím do dat - terárka se nezměnily, podmínky taky ne (alespoň doufám), ale ten substrát asi jo.
Díky za typ s rašelinou to vyzkoušim!!! Ještě jedna otázka, v jakém poměru rašelina : lignocel?

9.11.2005 00:19

mareksulc napsal(a):
Zlatá rašelina! A že jsem vyzkoušel kdejakej substrát. Lignocel mě zklamal a už se k němu nehodlám vracet.

Zkoušeli jste ho někdo převařit, nebo strčit do trouby? Jo díky za odpovědi.