
krajec1
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
krajec1
napsal(a):
1. Mam aj ja problem s dravcami (najma jastrab, obcas sokol) 2. Riesenie: trvale uzatvorenie holuob od polovice oktobra ! Holuby mi uz 2 mesiace nelietali. V prvej polovici oktobra som prisiel o 2 ks, vratane vitaza preteku. Kecy o tom, ze jastrab vybera chore kusy su rozpravkou pre tych, ktori holuby nikdy nechovali.
dravci
paprna
napsal(a):
Chci se jenom zeptat jestli má také někdo problém s dravci jako já.Jestli ano tak jak to řešíte.Díky za každou odpověď.
1. Mam aj ja problem s dravcami (najma jastrab, obcas sokol) 2. Riesenie: trvale uzatvorenie holuob od polovice oktobra ! Holuby mi uz 2 mesiace nelietali. V prvej polovici oktobra som prisiel o 2 ks, vratane vitaza preteku. Kecy o tom, ze jastrab vybera chore kusy su rozpravkou pre tych, ktori holuby nikdy nechovali.
saroun
napsal(a):
Síťka s jakýmikoliv oky je nepraktická a pro ptáky nebezpečná. Jakmile je možnost, že se pták v síťce zachytí drápkem, hrozí mu úraz. Do této kategorie patří různé záclonoviny a rýbářské podběráky.
Je třeba tkaninu s velmi jemnou strukturou, hedvábí a podobně, osobně používám monofil. Neměla by mít menší průměr než 50 cm, rám lehký a pokud možno pružný.
Je pravda, ze sa v nej papagaje drapkami zachytia, ale za 10 rokov chovu som nemal ziadny uraz pri chytani.
alice
napsal(a):
Na rozely nám krásně posloužila zelená síťka na rybičky, která je volně dostupná v obchodech s akvaristikou. Vzali jsme tu největší, na délku měla něco kolem 20 cm, stála asi 60 Kč.
Ja som si vyrobil sam. Zvarovaci drot - z neho som vytvaroval kruh, nan som si usil vrecko zo starej zaclony - rozmery: priemer asi 20 cm, hlbka vrecka cca 30 cm (bez rohov), rucka cca 40-50 cm. Vyuzivam ju obcas aj ked mi vtak uleti a lieta po dvore.
redpoll
napsal(a):
Nechci nikomu kazit radost z něčeho svým způsobem unikátního, nicméně ne každá odlišnost opeření je mutace. Předposlední obrázky jsou zřejmě poruchy opeření, i pro to mají vlohu asi jen někteří jedinci a není to třeba přijímat jako výtku, že by ptáci byli jakkoliv zanedbáváni. Prostě tu vlohu, že jim něco funguje jinak a vzniká jiné zbarvení mají jinou než ostatní téhož druhu.
Alebo ich majitelia vedia dobre robit s Photoshopom !
daniel kejda
napsal(a):
Vysoke kmenove budky jsem si vydlabal z castecne vyhnilych kmenu smrku a vrby. Na upraveni vnitrnich sten jsem si udelal "dlato" z pririznute a nabrousene vodovodni trubky. Konec trubky se sikmo serizne a zbytek nabrousi. Takto vytvorene pulkulate dlato melo delku asi 1 m a diky urcite vaze trubky jsem casto na vyrovnani vnitrnich sten nepotreboval ani kladivo. Pracovalo se s tim dobre, i kdyz prace nesla tak rychle jako s mot. pilou. Kmen tak zustane vcelku a i po seschnuti dreva nevznikaji spary, kteryma prosvita svetlo jako u delenych kmenu. Kontrolni okenko jsem utesnil prehnutou gumou z jizdniho kola prichycenou hrebicky po obvodu okenka - guma nesmi presahovat dovnitr, jinak ji samice ostipe.
Kmenove budky si vyrabam z kmenov ciastocne vyhnitych. Na vydlabanie pouzivam normalne stolarske dlato. S tou vodovodnou trubkou to bude zrejme lahsie, pretoze dalto ma 20 centimetrov a vzdy si to odnesu moje hanky na prstoch.
Velku vyhodu tychto budiek vidim v udrzovani teploty. Myslim, ze to tiadneho materialu nevyrobite budku, ktora by bola tak tepla ako budka z kmena (ale nie celkom vyschnuteho ale este pracujuceho- odhnivajuceho).
Tieto budky pouzivam hlavne pre vacsie papagaje, ale ak mi ostanu nejake kratsie konce tak som si v minulosti narobil i budky pre andulky. Raz mi tak chovali este v oktobri vonku mladata a nahle sa ochladilo. V budkach boli cca tyzdnove mladata - po 5-6 kusov. Vplyvom mrazov mi vsetky padli, okrem tych, ktore boli v tychto kmenovych budkach. Tie prezili bez akejkolvek ujmy.
Kmenove budky su aj mimoriadne esteticke, niketore mam aj s hribami na kmeni. Je to zazitok vidiet sediet papagaja na tomto hribe niekolko centimetrov pod vletovym otvorom do budky.