
kralickova
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 18. 9. 2017 21:17:57
Naposledy přihlášen: 8. 10. 2022 16:57:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jak napsal příspěvek výše, "diagnóza" je zcela jednoznačná - nastupuje puberta a hormony, králík mění chování u samic i o 180°. Čistotné zvíře je čunětem, protože značkuje pro přilákání partnera opačného pohlaví. Zjistěte si, od kdy váš veterinář provádí kastraci a do té doby je jediná dobrá rada - zamezte nevhodnému chování i za cenu dočasného omezení svobodného pohybu. Jinak si králík vytvoří zlozvyky, které pak kastrace nijak nezmění.
Burgundík
napsal(a):
Zdravím, mám králíčka, který změnil své chování během chvíle. Na záchod umí a vždycky tam chodil, nedělal žádný problémy a na posteli nedělal potřebu, jenom tam ležel a hrál si. Teď začal chodit na postel jen proto aby tam udělal bobky. Začal všechno škrábat a okusovat stěnu.
Nevíte někdo čím to může být.
Není mu náhodou cca 5-7 měsíců?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Na pastevce s dlouhou bílou srstí mám popruhový BaF obojek, spona plast, bezpečnostní zapínání.
Poruhový ZeroDC (giga), kovová spona-trojzubec.
A protože chci pro bezpečnost maximum (i jeho), tak chodí na postroji.
Díky za typ, ale velikost giga je udávaná 65-75 cm, což váhám, zda není finální délka, tedy ne pro obvod 75 cm, protože je nutný přesah na zapnutí. Každopádně 5 cm šíře je na mě příliš, nemám plemeno bull, ale dlouhosrsté a takovému se srst na krku s podobným obojkem trvale na krku prostě přeleží.
Ráda bych obojek, který pes má non-stop, aby měl i pro případ útěku ze zahrady označení (kromě čipu, který má).
Jak jsem psala, ideál bych proto viděla v kulatém nylonovém polostahováku. Což je z lana asi finančně celkem levná záležitost, ale nechci sama vyrábět a vymýšlet nejlepší systém, aby všechny části na 200 % držely spojené...
Proto jsem sázela na vaše zkušenosti
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Zkuste kulatý polostahovak Hunter. Ale nevím jak s barvením srsti, je to nylon, oka podšitá kůží, vyzkoušené jen na tmavých psech.
Na svých velkých chlupatých TD mám klasický nylonový s kovovou sponou, zatím vydržela všechno.
Děkuji za tip, ale u Hunteru jsem našla pouze polostahováky krátké. Nic nad 70 cm není v dohledu :-( a určitě nechci koženou verzi, měla jsem kdysi a nelíbilo se mi, jak kůže s roky v non-stop nošením ve vlhku i mokru pracovala.
Prosím o radu, jakou značku nebo eshop nejlépe využít pro koupi obojku pro obří plemeno s bílou dlouhou srstí - nechci tedy řetízkový obojek, který srst špiní případně láme (mám již vyzkoušeno).
Ráda bych nylonový plochý nebo kulatý polostahovací obojek v odpovídající délce. U zapínacího obojku chci logicky odpovídající sponu nebo systém zapínání. Vždy jsem měla nylonové s plastovou sponou (u dvou obrů jiného plemene), ale u tohoto plemene bych raději větší jistotu, že nemusím spoléhat jen na plast - občas má svou hlavu.
Pes je vychovaný v rámci určitých odchylek pastevce... Se psem se na vycházkách nikdy nemusím přetahovat, ale na druhou stranu jsem zastánce toho, že majitel by měl udělat naprosté maximum, aby si pojistil i ty nejméně očekávané situace. Zatím ještě pořád v růstu je mu 20 měsíců, takže krk ještě nejméně rok nebo i dva bude sílit. Nyní má obojek v čisté délce 70 cm, takže bych ráda obojek pro krk 70-80 cm.
Má představa ideálu je polostahovací nylonový kulatý, znáte, kde je dělají na míru resp. v délce na normální psi ;-) ?
Předem díky za tipy.
Špagetka07
napsal(a):
Ahoj!
Mám doma asi 2 roční samičku,miminka měla jednou. Před připuštěním byla moc hodna opravdu zlatej kralicek❤️ ,když byla těhotná tak začala vrčet a škrábat po rukou. Když si stavěla hnízdo tak ho nejdříve postavila do zadního rohu boxu(v kralikarne) po asi 1tydnu ho přestěhovala trochu více dopředu k dvirkam no a po dalším týdnu ho prendala až úplně ke dveřím. Když byla kralicata už větší tak se i sem tam nechala pohladit i chovat,potom kralicata šly do jiných rodin Meggie(Králíček)začala být hrozné zla kouše vrčí škrábe a taky vždycky večer je krmím box má úplně uklízeny krása ráno prijdu a box celej přehráváním rozhrabanej domeček vzhůru nohama proste děs! A dneska jsme šly s tátou pro ní do ohrádky(venkovní) vlezla jsem k ni sáhla na ni obvykle se nechala vzít sice nerada ale nechala a dat do přepravky a vše bylo docela ok jenže dneska jsem na ni sáhla a Megg po me vyjela ale úplně hrozně začala me kousat a předními hrabat,tak to sluší táta a to samy.....byla úplně nepristupna.
Tata jo chce zabit jenomže já ji mám rada takže bych to chtela nějak zlepšit. :(( neví někdo jak? Nebo nějakou radu? Prosím vážně jo nechci zabíjet vždyť králíci maso není ani dobry🥺😭
Nech samici vykastrovat a doufej, že chování již nebude trvalý zlozvyk. Nyní je to jen důsledek kolísání hladiny hormonů v důsledku opakovaných říjí, kterou má pravděpodobně i právě teď, podle toho, cos popsala.
Sisicek
napsal(a):
Nie nie je kastrovany. To by som nerada robila, je mi to proti srsti...☹️ No ak by to bolo ozaj nevyhnutné...ach jaj.
Teraz keď je vonku teplo môže behať po záhrade ale vo v zime?
Budete si muset vybrat, zda je pro vás priorita "přirozenost" bez kastrace, ale za cenu pomočeného bytu nebo non-stop zavřeného králíka. Nebo hladké soužití za cenu kastrace.
V této chvíli vám už ani kastrace nemusí zaručit, že budete mít zpět čistotného kamaráda. Jestli popsané chování trvá týdny či měsíce, bude to už zlozvyk, který kastrace vůbec nemusí ovlivnit. Podcenila jste pořízení králíka na mazlíčka resp. očividně jste si mnoho nepřečetla, co a kdy musíte udělat, aby podobná situace nenastala. O nutnosti kastrace a tomto chování píše každý druhý zdroj o zakrslých králících na mazlíčky.
Ven bytový králík logicky v zimě nemůže.
Sisicek
napsal(a):
No aj keď je to staré vlákno nás zajačik začal pred dvomi týždňami cikať po dome. No na nervy sme. Máme ho od konca októbra, vždy ma ak klietku otvorenú len na noc sme ju zatvárali. Ale teraz ho musíme zatvárať stále. Je mi z toho veľmi smutno lebo sa stále dobíja von. Kúpili sme vodítko, napojili aby bolo dlhé a mohol behať. Takže to je jediný čas keď si pobeha, hodinu doobeda a bodku poobede. Ale je mi veľmi ľúto, že ho musíme zatvárať a nemá voľný pohyb lebo je taký oddelený od nás teraz. Je to náš zlatý kozúštek.
Je váš králík již kastrovaný? Protože datum nákupu by tak odpovídalo, že se jedná o běžné projevy v důsledku dospívání, které zastavíte jedině kastrací (jestli si již králíček chování nestihl fixovat jako zlozvyk...).
Od králíků nic takového neznám, ale na fotkách mi to velmi připomíná častý problém obzvlášť dlouhosrstých psů - hot spot. Nebo-li zapařeninu. Je to zarudnuůá kůže (spíš jen zrůžovělá), která má povrch v konzistenci i barvě jako začínající mokrý strup - žluto, bílo růžovou matlavou vrstvičku.
Zapařenina by samozřejmě asi na takovém místě u králíka opravdu nebyla běžně reálná. Ale píšete o nějakém zákroku, takže mě napadá, zda při zákroku nemohlo k podobné mechanice vzniku na tomto místě dojít.
U psů na toto platí hlavně vzduch, tedy místo a okolí v okruhu alespoň 1 cm vystříhat, aby mohlo vysychat a nelepily se do něj chlupy. Pak stačí několikrát denně omýt čistou Betadinou, případně u špatného hojení mi velmi pomáhal Bepanthen na dětské opruzené zadečky :-)
Jen pro pořádek, kožní problém typu hot spot se zvětšuje takřka před očima...
borax
napsal(a):
Reakce na myxomatózu bývá někdy při dvojpvpichu do ucha.Jen , ale drobná reakce.Nic co by králíka zabilo.
Stane se, že po očkování 2 -3 dny méně žerou.
Dvojvpichem jsem očkovala jednou, přišlo mi to ale zbytečně drastické, proto již cca 2 roky nechávám očkovat běžně v injekci.
Na základě načtených zkušeností jsem preferovala monovakcíny myxa / mor. Ale ty reakce se mi prostě vůbec nelíbí :-( Dle vetky to není překvapivé, když se jedná o očkování živou vakcínou. Ale nikde se o tom nic moc nepíše, proto se ptám, zda se vám to stává. Zatím vidím, že ne. Pak to fakt nechápu už vůbec...
A to jsem si vzpomněla, že reakci jsem tu měla na 2x ale dokonce 3x. Ještě při jedné várce očkování měla reakci dvouměsíční odstávčata, myslím, že byla tenkrát 2 - také pár boláčků na oušku.
Má někdo prosím nějaký typ, proč to může být? Jak jsem psala, očkováno bylo už různými vakcínami, jiný výrobce byl zvolen právě s ohledem na reakce. Ale bez efektu.
Očkujete monovakcíny nebo mormyx? A jestli mono prosím jakého výrobce kupujete na myxu? Děkuji.
ančovička1
napsal(a):
Po očkování jsem u kraliku nikdy žádné vami popisované reakce za 20let neměla...a očkovat brezi samici ,to je hodně,hodně nerozumné..
Děkuji za zkušenost, já nemám 20 let zkušeností, proto se vždy ptám veterinářky a dám na její odbornou radu, když mi řekne, že očkování není problém u dané skupiny, tak ji očkovat nechám.
Zajímaly by mě vaše zkušenosti s reakcí po očkování na myxomatozu. Vždy mi jezdí očkovat veterinářka, vždy chci monovakcínu (mor dává do druhé stříkačky zvlášť). Ale již po několikáté se mi stalo, že má některé zvíře po očkování reakci.
Jednou začala samice kýchat a udělaly se jí strupy na uších, i na okrajích. Boláky postupně odpadly, ale okraje uší jí zůstaly jako "vykousané" - odpadával vždy i kousek ucha. Očkovaná byla v první polovině březosti, porodila pak 29. den, vrh "nedopečený" celý obratem uhynul.
Při dalším očkováním (jiný výrobce vakcíny) mám u zvířat opět reakci :-( Mladá samička, očkované poprvé (3 měsíce věku) - pár boláčků na hlavě mezi nosem a očima, jeden u oka, několik na zádech v srsti, všechny do velikosti 3 mm. Další dospělá samice (přeočkovávaná) začala mohutně kýchat a trvalo to cca 3 týdny než ustala, boláky žádné. A poslední dospělá samice (přeočkovávaná) měla též pár boláků na uších a jeden na hřbetě v srsti.
Očkováno bylo cca 16 zvířat, z toho tři měla reakci. Dle veterinářky se to stát může, ale nijak zvlášť se o tom nikde nepíše, tak mě zajímá, stává se vám to opravdu?
Předem děkuji za zkušenosti.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Velikosti balení: 10 x 1 dávka, 1 x 10 dávek, 10 x 10 dávek, 1 x 20 dávek, 10 x 20 dávek .Cenu psát nebudu,asi se bude u veterinářů lišit.
Děkuji za info. K ceně mi šlo v zásadě jen o srovnání s Eravacem kde u 10 dávek je cena za jednu blízko 100,- tak jsem jen sondovala zda konkurence srovnala ceny nebo je lidštější.
Jeeva
napsal(a):
Přeji krásný den,
blíží se doba očkování a já, po konzultaci se zkušenějšími, chci očkovat takto:
Mor: Castorex
Myx.: Myxoren
Mor 2: Pestorin RHDV2
Je to takto v pořádku? Můžu tyto vakcíny očkovat najednou, v jeden den? Bohužel veterináře se zeptat nemůžu, veterinářka, co nám bude očkovat králíkům moc nerozumí,.. no ostatní veterináři jsou daleko.
Je možné očkovat samici týden po porodu? Nebude to mít následek na mláďata, nebo mám radši počkat až odchová?
Mockrát děkuji
Můžete mi prosím napsat cenu a velikost balení Pestorinu na mor II? Žila jsem v tom, že v ČR je zatím stále dostupná jediná vakcína a to Eravac, který vychází skoro 1000,- balení 10 dávek... Škoda, že se nedá koupit verze vakcín, které jsou v Anglii či Německu a pokrývají oba typy moru. Děkuji.
chovatelpodluzi
napsal(a):
A jste si jistá, že máte mládě modré a nikoliv veveří? Nebo to, že třeba v předcích nefigurují vlohy pro kuní zbarvení, kdy homozygot kuní modrý je občas tak pěkně barevný, že jej od čistě modré u zakrslého nepoznáte? Příroda je čarodějka. Mně se před lety černopesíkatí rozsypali a ve vrhu se narodili mladí v rodičovských barvách z nichž tato barvička je, čili činčilové, červené, žluté s různou stříbřitostí. A to, i když by to jít nemělo... U zakrslíků se to míchá hodně, však se podívejte na panenku spousty rázů. Svítí líp než u velkých kun. A otter (vydří) je kombinace tříslové a bílopesíkaté.
Jistá si právě vůbec nejsem proto jsem se ptala zda by to teoreticky bylo možné modrá barva. Sama matka je kuní takže kuní v genetice je a panenku má s červeným odleskem. Otec též.
Mláďata už mají vidět i vydří (tříslové) znaky. Shodou náhod mám v druhém stejně starém vrhu ze stejného otce mládě jednoznačně fenotypem marburské, tato jsou proti němu prostě modrá.
Děkuji za vaše zkušenosti asi v tom chci najít víc jasných pravidel než jsem se svou znalostí genetiky zatím schopná pochopit.
babaula
napsal(a):
Ne alelu C ale alelu H to znamená tmavý marburský AABBccddggHH
Myslela jsem alelu C která by schovala v barvě havanu že by ve fenotypu zbyla jen čistá modrá.
S lokusem H x h se zatím vůbec neorientuji, k tomuto lokusu jsem si přečetla v genetice od Zadiny ale chybí mi fotky a genotypy zvířat, abych to pobrala. Je to pro mě stále vyšší dívčí ...
Děkuji za vaše odpovědi.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak ta havana je s modrou vlohou,není čistá..Asi jako když spojíte dva havanovité třísláky a v hnízdě máte hnědé a modré.
Děkuji za odpověď. Tady jste ale kápla přesně na to co mi vrtá hlavou jak mohou dvě zvířata třeba z vašeho příkladů Havana tříslová předpokládám fenotypem Havana tříslová dát modré mládě? Nerozumím prostě tomu jak by mohlo u mláďat v genotypu zmizet ...cc... které nutně museli mít oba rodiče?
Chápu že i můj samec mohl nést gen modré barvy ale nerozumím jak by mohla havana najednou z fenotypu zmizet na čistou modrou když marburska u matky musí mít genotyp ...ccdd...