
lavice
Telefon:
734184682
Informace o uživateli:
Prodej kaprů
Prodej pštrosů
Prodej zahradních laviček
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 17. 5. 2025 02:51:58
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kristyn21
napsal(a):
Dobrý den,
též bych se chtěla zeptat na pohlaví korelky. Měla by mít přes 2 roky, ale stále nesnesla vajíčko. Má i vroubkování, ale obávám se, jestli to není zrovna ta mutace, kde vroubkování může mít i samec. Ani nezpívá, ale se samcem jsou k sobě odtažití.. obávám se, že z toho asi chovný pár nebude..
Předem děkuji za odpověď. :))
Na fotu je samice, budete mít asi dvě,pokud samec nezpívá.Dejte foto samce, ten mřížkování v dospělosti nemá. .
zdenek
napsal(a):
zdravím, děkuji za reakce, já toho papouška koupil a hledám k němu vhodný protějšek žádné podrobnosti neznám, jenom mi bylo sděleno, že je to samice s DNA, ale papíry dostanu později...napároval bych k němu samce penant oranž straka... viz foto, je tobrá volba? nebo jenom penant oranž?
Bude to myslím samec,bez papíru s pohlavím nekupovat. DNA později bude jen fígl, udělejte si ho sám, pokud nepoznáte co to je a pak kupujte protějšek, penantů je dost. Pářil bych se zlatým pastelem.
Horák lutino
napsal(a):
27. 4. 12:05
Je to velký paradox. Zatímco takové kuře se na stoly našich předků dostávalo jen výjimečně, na zpěvném ptactvu si pochutnávali pravidelně.
Článek
Běžně se u nás chytali a jedli vrabci, sojky, kvíčaly či strnadi. V některých případech šlo o z nouze ctnost, jindy by pokrm z ptáčka zpěváčka mohl klidně nést razítko „mimořádná delikatesa“. Třeba takový strnad, bez jehož lahodného masa si mnoho Francouzů z Provence dosud nedokáže představit pořádnou hostinu. Byť ani tam už na stůl podle zákona dávno nepatří.
Přestože sloky dětských písniček se v článcích o gastronomii zpravidla nevyskytují, tady je namístě odrecitovat pár slov ze starého zpěvníku: „Chytil táta sojku, chytila máma taky, chytil táta, chytila máma, chytily všechny děti, sojka neuletí.“ A jak to bylo dál? Ve druhé sloce sojku zabili, ve třetí oškubali, ve čtvrté upekli a v páté snědli. Sojka neuletí. Kdo si pamatuje Krakonošovu večerníčkovou sojku práskačku, ptavděpodobně mu té sojky ani nebude líto.
Sojka se často pekla nadivoko, kdy se do vykuchaného ptáka vložilo pár kuliček koření (pepř, jalovec, nové koření), pak se ptáček obalil v plátku slaniny a upekl v pekáči na másle doměkka. Další oblíbenou dobrotou byla sojka dušená na másle a bílém víně, kam se přidávaly také nasekané bylinky jako kerblík, libeček či petrželka. Třetí ověřenou úpravou byla sojka s jemnou máslovou omáčkou připravenou z výpeku, jejíž chuť byla posílena koňakem a muškátovým oříškem.
Omáčka z vrabčáků
V české lidové kuchyni se ale připravovalo mnohem více ptáků než jen sojky. Chudí lidé si vařili polévku či omáčku z vrabců, oblíbení byli dušení skřivánci s tlučeným pepřem a vínem, zadělávaní drozdi či pečené kvíčaly, které byly běžně v nabídce mnoha restaurací, jak nám dokazuje starý jídelní lístek z restaurace U Pinkasů.
Dokonce legendární kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové přináší půl tuctu receptů na zpěvné ptactvo, přičemž nechybí ani recept na malé ptáčky s omáčkou, aniž by tato úspěšná kuchařka a buditelka specifikovala, o které ptáčky šlo. Zjevně o ty, jež se podařilo nachytat.
Zkuste křepelky
Chtěli byste některý z výše uvedených receptů ochutnat? Asi nejjednodušší alternativu běžně nedostupného divokého ptactva představují křepelky, které se svou velikostí blíží sojkám či kvíčalám.
Křepelky lze téměř běžně koupit u farmářů a jejich příprava nabízí pestré možnosti. Vedle klasiky v podobě křepelky plněné nádivkou z drobů, vajíčka, bylinek a strouhanky můžete vyzkoušet křepelku nadivoko i s máslovou omáčkou. Nebo ji připravte s česnekem a rajčaty.
Trápení strnadů
Na kulinární experimenty můžete použít také mnohem většího holuba, který je oblíben hlavně ve vyšší gastronomii, kde platí za vyhlášenou delikatesu. Kuchaři jím dokonce občas nahrazují strnada zahradního, který byl ve Francii považován za jednu z největších delikates.
A také nejkontroverznějších, neboť samotné kuchařské úpravě předcházelo několik měsíců dlouhé trápení tohoto drobného pěvce. Farmáři dodávající tuto lahůdku do restaurací strnady zavírali do klecí, kde je překrmovali až na trojnásobek běžné váhy. A nakonec strnada utopili v koňaku, díky čemuž údajně získalo jeho maso nezaměnitelnou chuť.
Bezvadná téma patřící do kuchařky.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Evidentně se dušovala blbě... Na fotce je mladý samec.
I když mě trochu překvapuje, že vám začal přebarvovat až teď, jestli je to vážně r. 2021. My koupili 1,5 ročního samce a už byl na půl přebarvený. 🤔
Samci kr 21, začínají přebarvovat ted´, jak je na fotu zadavatele. Jak začne přebarvovat v roce tak není z kvalitního chovu,i z příbuzné krve. Je to jak před mnoha lety s přírodními penanty. Zelené mládata byla robustní a kvalitní, opak červená malá a slabá do chovu..... Vím osobně z chovu kamaráda cca 36 let, že samec královský začal vybarvovat až třetím rokem, celou tu dobu jasná samice, černý zobák, bez pásku.
rolandd
napsal(a):
Dobrý den
mám pár kralováků a odchoval jsem první mládě je to samec už krásně vybarvený nejsem tak zkušený proto mám dotaz
koupil jsem jistou samičku podle chovatelky, která se dušovala,že je to samice, má kroužek rok 2021
ale teď jsem odzimoval a vidím tohle viz. foto. tak co to je? je to samec nebo samička?
Předem děkuji
Pěkně vás převezla.Vidíte že se přebarvuje.Jak uvádím popis výše.....Samec.
adam5421
napsal(a):
Ja mám pletivo 19x19 hrúbka 2,05mm a pre ary vojenske a ary ararauny v poihode, bez problémov ani to neohýbajú. Ary zelenokrídle musia mať hrubšie.
Přesně tak. Měl jsem zelenokřídlé i v tom 2.5mm sice ho neporušili, ale byla to jeho demolice.Jak dostane do zobáku celé oko pletiva, tak je z toho harmonika. Opravdu raději sítě.
kubanec
napsal(a):
Když je v blízké době nemám v plánu kupovat nebudu nikam volat a vyzvídat za kolik minulej rok prodávali......
Když nemáte v plánu je v blízké době kupovat tak proč se ptáte.U těchto kakadů nebude stejná cena záleží kolik bude odchovů.Takže reálná cena nebude stejná. Všeobecně je samců méně. Jedině si objednat v loro parku.
Anna21
napsal(a):
Zdravím mám dvě dospělé korely, ale jedna je strašně agresivní a ani ke mě nejde spíš se bojí.Nevíte za jak dlouho by se to mělo srovnat?
Který dobrák vám poradil kupovat v prodejnách kde o tom nemají ani páru?Myslím že to budou dvě samice a pokud se podaří je zklidnit nebo ochočit, tak to bude nějaký čas a aby vůbec byl.Ptáci k ochočení se kupují mladí, nejlépe přímo u chovatele.Nejlepší bude asi jejich prodej.