Laviel

Moje příspěvky

11.10.2021 23:26

Zdravím,
Minimálně SOU, SŠ s maturitou je výhoda. Dobrý je obor související s péčí o zvířata, případně jejich výživou. Nejdůležitější je ovšem zájem se učit dále o chovu zvířat, jejich stravování, zdravotních problémech atd.. Alespoň tam kde pracuji já, je tohle důležité.
Věci související s prodejním procesem se většinou člověk může naučit po nástupu (také jsem nastupovala s žádnými zkušenostmi co se týká prodeje)
Plat se asi bude trochu lišit, podle lokality, obchodní sítě a tak. Počítejte 16-18 tisíc čistého + nějaké stravenky. Závisí to většinou i na prodejních výsledcích. Samozřejmě je třeba počítat i s hmotnou odpovědností.

25.7.2019 08:51

Dobrý den,
Vypadá to na Lišaje šeříkového (Sphinx ligustri).

Diskusní téma - Mura
21.5.2018 12:09

Zdravím, vypadá to na Pilouse černého. Jsou to skladišťní škůdci, kteří se většinou živí různými druhy obilovin. Jestli jich doma máte více, je potřeba najít jejich zdroj. Takže pořádně zkontrolovat zásoby potravin (mouka, ovesné vločky, těstoviny), mohou být taky např. z krmení pro hlodavce (pokud doma máte třeba králíka nebo morče).

15.7.2016 12:56

Dobrý den, mohlo by se jednat o Hranostajníka vrbového (Cerura vinula). Housenka je těsně před kuklením.

1.6.2016 22:23

Držím palce, aby se vše vyřešilo. Více než před rokem jsme řešili podobný problém u našeho kocourka. Nicméně nám bylo nakonec diagnostikováno zúžení jícnu, ale vím jaké to je, když se člověk snaží do kočičky dostat alespoň trochu potravy. Jak už tu bylo řečeno, pastou CaloPet určitě nic nezkazíte. Zkuste opravdu všechno spíš pomleté nebo rozmačkané, lépe se to potom tráví.

31.8.2015 10:59

Spidermanka333 napsal(a):
A tohle je co.

Zdravím. Zřejmě se jedná o housenku Lišaje šeříkového (Sphinx ligustri).

28.8.2015 12:35

Tak dnes další pokus s kuřecím masem a kocourek si k tomu jen čichnul a odešel. Pak žalostně mňoukal, takže jsem hned sháněla jiné maso. Nakonec dostal rybu a to si pochutnal.

26.8.2015 11:41

Zdravím. Taky jsem bojovala s tím, aby kocourek snědl kousek syrového masa. Myši venku loví. Občas i nějakou sežere (což vzhledem k jeho problémům není dobré, ale nic s tím nenadělám), ale na syrové maso v misce vždycky nevěřícně koukal a ohrnoval nos. Většinou jsem zkoušela kuřecí. Jednou jsem zkusila vepřové a překvapivě mu zachutnalo. Někdo vepřové nedoporučuje, ale doufám, že když dostane libový kousek od masa, které mám na guláš, tak nějaké riziko chycení parazitů nehrozí.To spíš asi z těch myší. Prý kočkám syrové vepřové chutná nejvíc. Minule dostal trochu hovězího a chutnalo mu také, což se divím, protože dřív ho odmítal. Tak příště zkusím to kuřecí, třeba už ho bude jíst, když si zvykl. Jinak on byl vždycky takový nežravec po mamince .

9.8.2015 12:20

Dobrý den, myslím, že se jedná o housenku Lišaje vrbkového (Deilephila elpenor).

5.8.2015 11:20

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Kastruje se cca 2 měsíce po skončení hárání.

Jasně, s tím počítáme. Asi to tak pro ni bude lepší, i veterinář to říkal.

5.8.2015 11:12

Také teď tohle doma řešíme. Fence je rok a 5 měsíců. Už hárala 2x a zřejmě bude ještě hárat na podzim. Navíc po každém hárání měla falešku. Už jsme to zkonzultovali s veterinářem, který říkal, že by byla nejlepší kastrace. Fenka bude lovecky upotřebitelná a i proto by nebylo dobré, kdyby celkově pomalu 5 měsíců v roce strávila háráním a falešnou březostí. Navíc jsou tu i zdravotní důvody (zvýšené riziko zánětů a rakoviny). Takže asi počkáme, jak to bude na podzim, a pak na tu kastraci půjde.

Se změnou povahy u psů po kastraci žádnou zkušenost zatím nemáme, ale máme doma kastrovaného kocourka. Po kastraci se jeho povaha vůbec nezměnila. Je pořád stejně akční, vůbec nepřibral a lepšího lovce myší jsme nikdy neměli . Takže to snad bude v pořádku i u fenky.

31.7.2015 20:44

Zdravím, náš kocourek je také venkovní. Nicméně domů ho pustíme kdykoli chce. Na noc ho zavíráme do domu. Proti blechám využíváme přípravky spot on konkrétně Fipron. Vydrží přibližně 4 týdny. Má stejnou účinnou látku jako Frontline. Objednáváme vždycky po více kusech přes internet a jsme spokojeni. Existují samozřejmě i další varianty. Blechy nemáme, proti klíšťatům ale tak zaručeně nefunguje (nicméně jsme ještě nepřišli na nic účinnějšího). Další možností je nějaký obojek, který je ale pro venkovní kočky rizikový. Mohou se lehce někde zachytit a ne každá kočka ho snese. Ty levnější také nebývají moc účinné. Dále existují různé postřiky. Když byl kocourek menší, používali jsme Frontline spray. Dá se přesně nadávkovat podle váhy. Později jsme začali používat zmíněné spot on přípravky.

26.5.2015 13:35

Náš kocourek byl na kastraci někdy pozdě odpoledne a předali nám ho ještě uspaného dokonce. Asi opravdu záleží na veterináři. Je tedy pravda, že asi celkem špatně snášel tu narkózu, protože se začal budit až někdy okolo půl desáté. Potom ještě upadal do takového polospánku a dokonce pak několikrát zvracel. Byla jsem vzhůru celou noc a hlídala ho. Nicméně k ránu už se i sám napil. První den po kastraci ještě dost polehával a pak už to bylo dobré. Rána se zacelila bez problémů.

7.5.2015 21:03

Zdravím, myslím, že by to mohl být bourovec trávový (Euthrix potatoria).