Telefon:
776194922
Informace o uživateli:
chov ovcí a produkce plemenných jehnic a beranů Oxford Down, jinak elektroinstalační práce a kompletace - odpalování ohňostrojů
www.elektrolesak.cz
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 13. 6. 2023 23:26:34
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
malutka888
napsal(a):
Zdravim a prosim o radu... mam ovecku rozenou letos v lednu. Uz tretim dnem pozoruju ze skoro nezere, hodne polehava a leha na mista, ktere chladi, prujem nema. Muze mi prosim nekdo poradit cim by to mohlo byt, popripade jak resit? Diky
Nepase se vám náhodou v noci , když je moc teplo tak nám to naše ovce dělají , v noci se nažerou a přes den se potom jen válejí někde kde není teplo a přežvykují ML.
Boruvka96
napsal(a):
Díky, s kozlem byla od podzima, veminko zatim nalite neni.
Od podzima je široký pojem , víte datum ? nevím jak dlouhá je přesně březost u koz , u ovcí to máme asi 150 dní +-10 , když jste ji dali ke kozlovi tak by se během pár dní měla začít prskat , potom si připočítejte délku březosti a ukáže vám to +- přibližné datum eventuálního porodu kdy ji můžete víc kontrolovat (vemínko ) ML.
suffolkovce
napsal(a):
Tu policii musíte vždy, když to chcete daňově jako krádež, a jako manka a škody do normy, to asi neobhájíte (vycházelo by se ze starých kom. norem, ale já žádnou k tomto tématu neznám).
Daňovým výdajem jsou pouze dle §24 odst.2písm. l) škody vzniklé v důsledku živelních pohrom nebo škody způsobené podle potvrzení policie neznámým pachatelem anebo jako zvýšené výdaje v důsledku opatření stanovených zvláštními předpisy.
Jitka
S policií je někdy trochu problém přesvědčit je aby věci brali vážně , my jsme měli kdysi pár let problémy s jedním zoofilem , jednou se stalo že nám nahnal beránky do boudy a jednoho nám ukopal (zabil) našel jsem ho mrtvého v boudě zavřené z venku u něj sluneční brejle a jakýsi řetízek na ruku , přijela přivolaná policejní hlídka a po obhlídce mi řekli že to vypadá na to že umřel přirozenou smrtí a že jestli si myslím něco jiného tak bych ho musel dát na pitvu , tak já pako jsem ho ještě rychle hodil do auta zavezl jsem ho do kafiny a nechal tam za 500 udělat pitvu která potvrdila že byl ubitý k smrti a policie poté případ odložila ani se tím nezabývali , vážně mě začali brát až po dalším zabití kdy mrtvá jehnička měla roztrhanou frndu a na zádech krvavé obtisky dvou rukou , to už jim bylo blbý tvrdit mi že umřela přirozenou smrtí a začali něco dělat ale ve finále stejně zjistili kulový, i když je na druho stranu pravda že kdybych to osobně nezažil tak tomu taky asi ani neuvěřím ML.
pajca
napsal(a):
Uveďte příklad. Leda že by měli Slováci povolené jiné limity na rezidua.
Nevím co mají povolené ale už jsem na to párkrát narazil , bohužel po přečtení příbalové letáky vyhazuju , musel bych to zkusit někde pohledat , ale asi to bude ve sběru nebo už to prolítlo komínem , zase tak často léčiva nepoužíváme ML.
pajca
napsal(a):
No ona se lépe aplikuje známka samčí s hrotem zevnitř ucha, protože
vidíte tu řasu nad kterou je to potřeba cvaknout. Správně je to obráceně,
protože číslo je pak z venkovní strany ucha a kodex uvnitř. To už se při
aplikaci musí odhadnout. Ale pokud neděláte plemenná zviřata, tak vám
to nikdo kontrolovat nabude. Nejlepší je známky dávat ve dvou. Jeden
zvíře fixuje a druhý s rozvahou vyčává kdy stisknout kleště.
Známka se aplikuje přibližně v jedné třetině ucha od hlavy, nad první řasu.
No nevím sice co máte za známky ale my dáváme malé čtvercové od mave a číslo i kodex je úplně stejně na obou polovinách známky takže je úplně jedno ze které strany ji nacvaknete , já je osobně cvakám hrotem z venkovní strany ucha taky stejně jako vy tak do 1/3 ucha od hlavy , číslo nasadím do kleští nastříkám ho septonexem a cvaknu ucho nikdy nedezinfikuju a nikdy jsem s tím za 20let neměl sebemenší problém , každopádně si myslím že je určitě lepší je dávat takhle blíže k uchu protože je pak míň ztrácejí ML.
pajca
napsal(a):
Že jsou v různých státech odlišné ochranné lhůty na stejný lék se
mi věřit nechce.
Zbytky reziduí v mléce kravky : Záleží na co a čím byla léčena.
Jsou ATB jako třeba Draxxin, který se v laktaci nesmí používat,
ale pokud to je nutné pro záchranu kávy a jiná ATB nezabrala,
tak ho veterinář použije. Pak ale ochranná lhůta na mléko bude
nutná určitě jako na maso a to je 22 dnů. U ovcí je to na maso 16 dnů.
Když budete chtít mít jistotu tak delší až dvojnásobnou, jako v EKU.
Další, dost často veterinářem používaný Norostrep. Značně odlišné
ocranné lhůty na maso a mléko. Skot -maso 28 dnů, mléko 60 hodin.
Ovce maso -37 dnů. mléko - nepoužívat u ovcí, jejichž mléko je
určeno pro lidský konzum. Co když je nutné ho použít ? Zase musí
být ochranná lhůta nejméně na maso nebo delší až dvojnásobná.
Obdobné je to s jinými antibiotiky a odčervováky. Ochranná lhůty na
maso delší než na mléko , nebo není scváleno pro daný druh zvířat.
Pokud nebylo testováno nepř. na kozách a musíte použít pro záchranu,
tak na mléko zase nejvišší ochranná lhůta pro maso testovaných zvířat.
K tomu zmiňovanému Butoxu o který tu šlo. Použití pro skot a ovce.
Ochranná lhůta pro skot : maso 18 dnů, mléko však bez ochranné lhůty.
Ovce- maso 1 den - mléko 11 hodin. Dala bych tedy ochrannou lhůtu
na mléko kozy pro jistotu 24 hodin, nejvíce dva dny, což jsou dvojnásobky
lhůt na dojné ovce.
Proto jsem chtěla od bodlinky vědět, proč ona nasadila ochrannou
lhůtu týden.
No ochranné lhůty se liší třeba u stejných preparátů například u nás a na Slovensku , pokud si u některých věcí přečtete Slovenský návod uvidíte že Slováci mají ochranné lhůty delší , každý stát si tohle řeší samostatně ML.
dad
napsal(a):
V tom případě už po mně jdou 😋
Každý rok až dvě kůzlata a letos i roční tele. Nejsem zem.pod., ale i tak by se to mohlo hlásit. Samo, že ve výkupních cenách.
Jestli na to nemáte živnost tak se po tom asi ("zatím" s touhle vládou jeden neví co ještě všechno zdaní) nikdo pídit nebude , ale my na to živnost (manželka je svobodně hospodařící rolník) máme a každý rok nám účetní spočítá každé kilo masa které sami sníme vynásobí se to průměrnou cenou na trhu a ženě to potom jde do přiznání jako její "příjem" , protože ovce jsou "firemní" a my si maso musíme "jako by koupit" stejně jako kdokoli jiný komu jehňata prodáváme , tak asi tak ML.
pajca
napsal(a):
Paní doktorko, byla jsem přítomna řadě přednášek ohledně parazitologije
od paní doktorky Svobodové a Wernerové z vysoké veterinární školy
v Brně. Jelikož není na parazity na kozy téměř nic testováno, je doporučováno
kozám podávat jeden a půl až dvojnásobek léčebné dávky na ovce,
protože koza má rychlejší metabolismus než ovce. V tom případě chápu
off label tedy dvojnásobnou délku ochranné lhůty jako při EKO -BIO
Ochranná lhůta Butoxu na mléko je u skotu 0 dnů u ovcí 11 hodin.
Proč tedy u koz podle Vás 7dnů.?
Na ochranné lhůty není moc spoleh , už jen to že v různých státech jsou rúzně dlouhé je divné pokud se neudělá rozbor mléka není nic jisté, kamarád léčil kravku a zbytky léčiv měl v mléce podle rozborů z mlékárny ještě 3 týdny po ochranné lhůtě ...ML.
dad
napsal(a):
Neřeší nic ani u dobytka natož u koz. Když ji odhlásíte kódem domácí porážky tak se taky nic nestane.
Když to nahlásíte jako domácí porážku půjde vám to do daňového přiznání jako příjem a ještě z toho eventuálně budete platit daň , takže je lepší nahlásit zcizení , policii to můžete ohlásit ale jednou kozou se nejspíš nebudou chtít vůbec zabývat ML.
moonika
napsal(a):
ja neviem ci u jahniat je to ine ako u kozliat ale mlezivo ci mlieko o teplote 45-50 je privela. Aby to zadavatelka neaplikovala.
No jo máte pravdu těch 50 je asi opravdu už moc ,normální tělesná teplota ovce je asi 40 , já to zkouším jen prstem než jim to dám tak to bude mít spíš asi těch 40-45 ale v zimě mi to velmi rychle chladne (když to nadojíte v -20ti do misky tak to ihned přímo zamrzá),takže jde hlavně o to aby to nebylo studené , protože studené jim zůstane jen v žaludku a nedostane se na místo určení - přímo do střeva . ML.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
xchipsy, ouvessantsky jehne je mensi nez kralik, tejden stary nema vic nez dve kila. Spis min.
Tak tohle bych si osobně taky tipnul na Kunu tak na 99% přesně tohle Kuny dělají , tedy to s tou hlavou , Liška nebo Pes by si to s přehledem odnesli pryč v celku , vypučit od nějakého myslivce sklopec nalíčit a odchytnout (a pokud je to stará Kuna nebude to vůbec jednoduché , zkuste nalíčit piškoty nebo sušené švestky) a potom odvézt alespoň 10km daleko jinak se zase vrátí . ML.
Jak je jehně velké (plemeno) , v kolik hodin se narodilo a kdy jste mu začali dávat to mlezivo ? Někdy se stává že prvničky neví co po porodu dělat , chce to ji s jehnětem zavřít do kotce a přiložit jí ho na vemínko aby příště věděla " jak se to dělá ", a když nechce zpočátku krmit tak je nejlepší od ní mlezivo nadojit a podat ho jehněti flaškou s dudlíkem aby jste měli jistotu že ho do sebe opravdu dostalo ideálně do 2hod po porodu nejpozději do 4hod a musí být teplé ! 45-50°C , sušená náhražka je pořád jenom nouzovka která taky vždycky nemusí zabrat , nadojený originál je 100% - nejlepší , někdy se ale může stát že jehně se nenarodí aby žilo a potom mu nepomůže ani svěcená voda i kdyby jste se třeba na hlavu stavěli , bohužel i to de stává . ML.
Teda taky jsme měli občas nějaký nedochůdče doma pár dní v krabici na chodbě , ale vzít si ho do postele to bych asi "nedal" to vás tedy obdivuju , na druhou stranu pokud přežije bude asi dost velký problém takové zvíře začlenit zpět do stáda , takže je otázkou jestli to nakonec je takhle pro něj (i pro vás) dobře ? ML.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Převzato z fb skupiny Vlci nejen na Broumovsku.
❗️ mimořádně nebezpečné setkání s vlkem ❗️❗️ Dnes 14.4.2020 v 7:30 ráno na Broumovsku u obce Benešov zažil lesní pracovník dramatické chvilky, když přicházel do míst kde měl těžit. Na cestě před sebou v délce asi 50m spatřil vlka jak trhá srnu. ❗️ (předpokládám že plnou před kladením) ❗️ Když přicházel blíže, tak vlk zpozorněl a mezitím se mu potrhaná srna vysmekla a dala se vrávoravým během na útěk, vlk ji pár metrů pronásledoval, ale za chvilku se otočil a vydal se směrem přímo k těžařovi.❗️❗️ Ten to celé sledoval a když viděl, že jde vlk proti němu, začal volat a jak se blížil víc i řvát a křičet. Vlk se ale v klidu blížil dál k němu. Položil všechny věci a než nastartoval pilu, tak se vlk dostal k němu i přes řev na cca 10-15 kroků.❗️ Po tom co mu chytla pila, tak na plné otáčky se vlk otočil a pomalu odešel. Bylo to necelý 1km od hlavní cesty za vesnicí Benešov. Celkem hojně navštěvované místo, proto si to místo nechal těžař až na dnešek, protože věděl, že přes velikonoční svátky tam ten úsek bude plný lidí. Přímo jsem dneska mluvil jak s revírníkem, který mi situaci popsal a informoval I CHKO, tak i přímo s tím konkrétním člověkem, kterému se tato příhoda stala. ❗️ Po nahlášení na CHKO se jejich pracovník na místo přijel podívat, mluvil s pracovníkem a ohledával místa po souboji, kde se incident stal. Nedovedu si představit, co by se asi stalo, nebo jak by se situace vyvíjela, kdyby neměl u sebe pilu. Nebo pokud by šel po lese někdo, kdo u sebe nemá vůbec nic.❗️ Toto je ale bohužel už ❗️2 takový incident během 3 dnů❗️, kdy o svátcích byl ornitolog pan Vrána nedaloko Božanova monitorovat venku ptáky a měl sebou i psa a vlk přišel přímo k nim asi prý na 30m, ale tento sám odešel!!! Nevím co na to zastánce Vrána říkal a jestli to přizná, ale tohle potvrdil zástupce CHKO přímo ráno revírníkovi, když mu nahlašoval incident v Benešově. Ještě mi dnes přišla dnešní fotka z fotopasti z té lokality u Benešova, kde došlo k setkání s těžařem. Není jisté, že to je ten samý, ale lokalita a místo je od incidentu prý do 2km.
Nebude to nějakej kousek vypuštěnej z umělýho odchovu ,díky tomu zvyklej na lidi ? když se jich tak nebojí ? ML.