
lissemys
Informace o uživateli:
želvy, zejména vodní želvy Afriky, Jižní Ameriky a Asie
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 17. 7. 2020 21:21:21
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
vladimir hula
napsal(a):
jasne ze mohou vyblednout, ale zas opakuji, nezbelet! Jde mi o to, ze na jakemkoliv preparatu zustane alespon trocha puvodni kresby. Bez se podivat treba do Narodniho muzea (priklad toho, jak by asi nemela vypadat vystavovana kolekce preparatu). Vetsina tech bledulek, co tam üvidis, ma alespon malinky zbytek kresby. Tady kde preacuji je take jakesi muzeum a dlouho se o to nikdo nestaral (vyschl formalin a pod.) a presto treba viridiska ktera tu taky je ma alespon zbytky nejake barvy. Kazdopadne si myslim, ze se jedna urcite o zajimavy nalez a je uchovan na dobrem miste :-)
Somalia, nepletu-li se, je také Vladimír, ale V.T.
jan kubat
napsal(a):
Moc pěkný názvosloví, před pár měsícema jsem dělal systém hadů, ještěrů a krokodýlů pro portál www.biolib.cz - všechny známý druhy + české názvy. Kdyžtak se můžete inspirovat.
Honza
Přikláním se na Petrovu stranu. České názvosloví bych nepoužíval. Pokud ta jména - slova nejsou běžnou součástí českého jazyka, nejsou široce zaužívané, tak je to nesmysl, který vždy akorát mate. Např. když chovatel napíše Sacalia bealei nebo Sacalia quadriocellata, je úplně jasné o co se jedná, ale když napíše Želva paví nebo Želva čtyřoká, kdo ví, co tím chtěl říct.
pyth
napsal(a):
Myslím, že by to nemalo vadiť a dokonca možno dobrý nápad- fotoinzercia, otvorit takú temu a možno sa k tomu vyjadrí niekto povolanejší .
...já bych se také přimlouval, aby bylo možné k inzerátům připojovat obrázky nabízených zvířat. Např. na slovenské reptilia.sk je to běžně možné u zaregistrovaných uživatelů.
utahraptor
napsal(a):
Určitě nejsem jediná, kdo se pokoušel vytvořit v teráriu koutek "úplně jako to mají tam u nich doma, v přírodě". A určitě se teď dozvím, že v teráriu v žádném případě nelze vytvořit fungující ekosystém, že umělé kytky jsou mnohem praktičtější, že želvám nejvíc svědčí výběh...
Ale stejně by mě zajímaly vaše zkušenosti. Mám doma Chinemys reevsii, které jsem pořídila dvě gupky na jídlo...jenže želva si gupek nevšímá a teď tam s ní prostě dvě plavou :-) Tak jsem se rozhodla do toho pořídit ještě pár akvarijních rostlin (pokud vím, tak chinemysky žijí v zarostlých stojatých vodách) - a pečlivě vybírám rostliny ze stejné oblasti.
Co vy? Povedlo se vám někomu udržet v teráriu nejen spokojená zvířátka, ale i kytičky? :-)
dokud budou želvy malé, tak to bude jakž takž fungovat, ale velké želvy přechno zdevastují, takže jsou mnohem vhodnější prakticky a účelně zařízená terária
mt
napsal(a):
dobrý den inkubuji už 70 dni vejce p.pictus při teplote 27-28 stupnu .Vim na 100% že jsou oplozená (prosvícení,zvětšení objemu ...)je njáký zpusob jak donutit mládě vilést ven. děkuji MT
nechte vajíčka na pokoji!!! to je z mých zkušeností nejlepší. pokud se má něco vylíhnout, tak se to vylíhne i bez Vaší pomoci. Na jedno mládě, kterému chovatel předčasným otevřením vajíčka pomůže připadá minimálně deset, které zbytečně uhynou kvůli nedočkavosti.
od jednoho chovatele ze Švýcarska vím, že želvy Emydrua subglobosa, které se obvykle inkubují při teplotě 28 - 30° C od 45 do 50 dní měl v inkubaci přes 90 dní. Embrya zřejmě procházela nějakou diapauzou přestože je inkuboval standardně jako každý rok. Mláďata se vylíhla po dvojnásobné době, ale v pořádku a skoro ze všech vajíček z té snůšky.
tintallë
napsal(a):
Ahoj,
zřizuji svým vodním želvám nádherným venkovní výběh. Mám již namyšleno jak by měl výběh vypadat i nastudováno co by měl obsahovat, ale nemám jasno jak výběh chránit před dravci. Je to vůbec třeba? Většina knih to doporučuje, ale podle mě to naruší jak estetičnost tak funkčnost výběhu (světlo,volnost). Jaké zkušenosti máte vy? Popř. co byste na zastřešení doporučovali? Želvy mají přes 22 cm.
Díky
Zabezpečení ze své zkušenosti rozhodně doporučuji, protože jsem viděl dost suchozemek, které měly rozdrápané přední končetiny od koček, a před několika lety mi v noci dokonce odnesla kuna skoro kilovou samici bahenky. Samec samici tolik otravoval a snažil se o páření, až začala vylézat častěji na souš, a kuna nebo kočka ji odnesla.
Uznávám, že nevypadá nejlépe, když máte nad ohradou pro želvy pletivo (někteří mí známí dokonce pevně uzamčené proti nenechavcům), ale v každém případě je to bezpečné. Sám poslední dva roky používám polykarbonátový kryt a už teď mám v bazénku subtropické želvy.