
Luigi_Cz
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 3. 3. 2020 16:50:12
Naposledy přihlášen: 21. 12. 2022 16:44:07
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
na začátku dubna mi padla samice , která byla v páru a minuly rok mi odchovala se samcem 4 mladé. Tak jsem koupil dvě Korely Albino, jednoho samečka ( staří podle kroužku 5 let, a samici ( také stáří 5 let). Takhle aspoň mi to popsal předchozí majitel. A ještě jsem koupil bělohlavou samici. Takže ve voliéře bych měli být zcela určitě 2 samci a 2 samice a nebo 1 samec a 3 samice. Do voliéry jsem dal 3 budky. Ale už je to měsíc a korely do budky nechtějí lézt. Jen sedí na bidýlku od budky a nakukují dovnitř. Chtěl jsem poprosit o radu , jestli dělám něco špatně, jestli určují špatně pohlaví a nebo jim můžu nějak pomoct k páření a hnízdění.
Budu rád za vaše rady.
JoPe
napsal(a):
Chlapče, tímto tónem a přístupem to bude v životě velmi těžké a v chovatelství též. Je potřeba se obrnět trpělivostí a ledacos umět skousnout, jinak to nejde a každý z nás si tím prošel.
Ten titul "chlapče" si odpusťte laskavě. To zaprvé. Zadruhé , já jsem rád za jakoukoliv radu nebo připomínku. Když je slušně a normálně položená. A ne že já se tady na něco zeptám SLUŠNĚ. A místo nějaké použitelné rady dostanu komentář , jak si mám svoje metody strčit do .... a jaký jsem osel a hrozný tyran ptáků. Takové rady opravdu nepotřebuji a jestli se hodláte stále povyšovat, být arogantní. A mít kecy typu "Je potřeba se obrnět trpělivostí a ledacos umět skousnout, jinak to nejde a každý z nás si tím prošel" tak se odmítám s vámi bavit. Protože pán mi napsal do soukromé zprávy jako normální a slušný člověk a poradil mi. Kdežto vy si tady potřebujete evidentně honit ego na mladších a ne tolik zkušených. Dál se s vámi odmítám bavit.
Dokrmuju ho, protože jsem ho chtěl jako mazlíčka a chtěl jsem to zkusit. A vždy to bude poprvé. Vy jste to taky určitě dělala poprvé a nebyla to určitě 100%. Taky jste si hledala informace jak na internetu, tak od zkušenějších chovatelů. A jak jsem říkal. Pokud vám jde o ptáka. Tak ano, pták prosperuje. dostává 3x denně kaši po klasických dávkách. Začíná lítat po bytě a vypadá dosti spokejeně. ŠLO MI JEN O TO ZJISTIT NÁZORY OSTATNÍCH, JAK HO NEJLÉPE PŘIPRAVIT NA PEVNOU STRAVU. A omluvu od vás nečekám. protože vy si stejně najdete něco co se vám nebude líbit.
eli22
napsal(a):
Souhlas. Proto já na tyhle dotazy ani nedokážu odpovídat, protože se mi chce brečet. Bohužel bych pak i použila horší slovo než "osel".
Jelikož se mi to nechce psát znovu tak vás toho ušetřím a můžete si přečíst komentář co jsem napsal vašemu kolegovi. Ale chápu, že pro starší generaci je asi celkem zábava napadat urážkami mladé jedince co se snaží o své první kroky. Asi nemáte nic lepšího na práci. Ale já to respektuji. Proto respektujte zase vy to, že vaše komentáře, které mi nic nepřinesou , když jsem chtěl poradit. A ani nepochopíte pointu příspěvku. A musí tě hned urážet. Tak si to nechte pro sebe.
Děkuji Pane Boomer 2. .
kareta
napsal(a):
Vy by jste potřeboval nakopat do zádele a ne dokrmovat mládě korelky. ty toasty si strčte, nechci psát kde. Ta korela potřebuje ještě dokrmovací kaši, nutribirt , atd. Proč si nekoupíte mládě, co už samo přijímá potravu, když nic o umělém dokrmování nic nevíte ? Jste osel !
Další velice kvalitní názor a děkuji za něj. Chápu , že někteří zde jsou pomalejší a místo toho , aby si přečetli příspěvek. Popřemýšleli jak to člověk myslí a pak mu poradili. Tak musí hned na internetu urážet každého. Kdo se o něco snaží poprvé. Ale přejděme tuto krapet zbytečnou zprávu od vás. A moc rád vám to vysvětlím znovu. Já dokrmování mám nastudované z více zdrojů, ale pořád nevím vše a pořád se to učím. Ale korelku dokrmuju 3x denně po 8 hodinách. Na každou dávku dostane 10-12ml dokrmovací kaše nutribird A21. Před vážením má korelka 84g po 94-96g. Korelka se učí už létat a samostatnosti. Ten toast jen kombinuju s kašli a zní ho ani necelý gram. Do toho ji nechám v kleci misku kde ji každý den strouhám mkrvem nebo dám trochu salátu. A přesto všechno. Korelka žije a je celkem dost čilá a aktivní a už zkouší létat po bytě. Ale máte pravdu evidentně jsem osel a nic o tom nevím Pane Boomer.
Ps: to , že ji mám dát do klece toast a různé ovoce a zeleninu s miskou zrní mi doporučili dva zkušení chovatelé. A ti v tom už mají nějaký roky praxe.
Zdravím,
potřeboval bych poradit. Mám doma korelku na dokrmení. Je stará měsíc a dokrmu ji něco málo přes dva týdny. Korelce jsem v kleci nechal buď nastrouhanou mrkev , nebo kousek salátu a k tomu misku zrní. Když jsem si pozoroval. Tak vždy to jen požužlala v zobáku a pak zrní nebo salát pustila na zem. Tak jsem ji zkoušel dávat rozmáčený toast a ten mi z ruky baští. Ale v kleci se ho nedotkne. Takže bych potřeboval poradit. Jestli mám ještě korelku dokrmovat ručně. Nebo ji nechat ať se začne krmit sama.
Děkuji za rady.
JoPe
napsal(a):
Nechte je u rodičů min.až do doby před vylétnutím a pak si je odeberte. Na dokrmování 2x denně rovnou zapomeňte, dokrmovačky jsou vyrobeny svým složením na podávání v častějších dávkách a na vytvoření vlastní je potřeba něco vědět o výživě. Někdo krmí ze lžičky, někdo ze stříkačky a velkodokrmovači sondují,někteří na to mají i zaměstnance. Osobně vám to rozmlouvám, přiděláte si spoustu práce a drobných starostí, nechte to raději na přírodě. Starší mladé i po vylétnutí si zvyknou taky a vyhnete se víc rizikům možného úhynu. Stačí chodit dvakrát denně do budky a brát mladé do ruky ,aby byly zvyklé na kontakt s člověkem a přestaly se houpat a syčet.
Jako když bych je měl dokrmovat častěji by nebyl problém. Spíš jestli by od těch 5-6 ráno, vydrželi do 3 odpoledne, že bych je nakrmil ráno než bych šel do práce. A pak víc krát odpoledne až bych se vrátil domů.
Zdravím,
chtěl bych se zeptat na názor někoho zkušeného zde. Mám mladé korelky, které se právě vylíhli a chtěl bych se ručně dokrmit. Vzhledem k tomu, že s tým nemám zkušenosti a moje vědomosti jsou pouze teoretické z toho co jsem slyšel na internetu, se chci zeptat , kdy je idelaní mladé korelky odebrat a začít je dokrmovat. V práci jsem od 6-15. Takže ideálně tak abych je dokrmoval 2x. Ale chtěl bych se zeptat v jakých intervalech, kolik množství bych jim měl dál. A v jaké fázi dospívání bych je měl odebrat. Děkuji za rady.
A pro chytrolíny. Ano na internetu už jsem něco nečetl. Ale zajímal by mě názor někoho kdo s tým má zkušenosti.
Zdravím,
nedávno jsem dal do voliéry samečka ( stáří cca5 let, z voliéry) a samičku (stáří cca 2 roky, původně jako mazlíček). Samička mi začala chodit do budky a trávit v ní nebo u ní spoustu času. Problém je , že samečka do budky nechce pustit a když se k budce přiblíží tak ho napadá a útočí na něj. A když už samička sedí mimo budku a sameček k ní přijde , aby projevil zájem. Tak ho samička odežene.
Chtěl bych se zeptat, zda mám s nimi něco dělat. Nebo je takhle nechat.
Děkuji za rady
Zdravím,
tak už je to týden co jsem starou samici oddělil od samce a dal jsem mu mladší samici ( cca 2 roky, ručně dokrmená). Sameček jeví o samici zájem, chodí za ní , zpívá ji. Ale samice buď sedí sama bokem a prohrabuje si peří, nebo když k ní sameček přijde, tak ho odežene. Chtěl bych se zeptat, vím že je to týden, což je krátká doba. Ale je možné ,že se časem spáří? Samička byla totiž ručně dokrmovaná a původně byla jako mazlíček doma. Ale doma začala být nepříjemná a nevšímala si mě. Teď jak je ve voliéře se samečkem. Tak právě sedí bokem a samečka odhání. A když přijdu, tak už čeká u dveří se zalomenou hlavičkou, že chce podrbat.
Děkuji za odpověď.
lavice
napsal(a):
Dal bych je dohromady, ale jak ji dáte ven, tak stejně začne přepeřovat a odchovu se dočkáte až přepeří, pokud půjde se samcem. Samici co sedí a kouká jak uvádíte vyřadte z chovu, ta již bude stará.
Samice co sedí bokem a kouká tak přepeřuje a je to ta mladší ( dva roky). A na tu starší ( 5let) samec nalétává a je vůči ní agresivní.