Informace o uživateli:
Chovám leghornky,vlašky koroptví a stříbrné,minorky,crollwijské krůty,husy,perličky,králíky české albíny,benešovské holubi bílé,koza česká bílá krátkosrstá a kozy v typu krušnohorského plemene,valacha.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 1. 12. 2019 09:57:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Mám teď v líhni hybridní leghorny x čisté kohouty,49 oplozených vajec(teda asi 8 stříbrných vlašek v tom je) tak snad to klapne, znamý mě už před pár lety říkal že jeho kamarád to křížil a výsledek byl lepší jako ty rodiče ale netuším zda pokračoval dál nebo z nich nalíhl vždy jen jednou, já věřím tomu jak tu výš bylo zmíněno že po pár generacích čistých kohoutů se to vyrovná... u těch mých pár kuřat si radši počkám ale křidélková metoda tam něco napoví ? Dominant u nich má fotku pro srovnání opeřování, tak když je tahle generace hybridům ještě blízko tak by to mohlo trošku fungovat či ne ?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Nejlevnější pro užitkový chov je nějaký hybrid. Křížit čistá plemena a barevné rázy pro potřebu užitkového chovu je trošku...blbost? Nehledě pro potencionální nebezpečí "zapojení " kříženců do populaci výchozích plemen.
Tak chovatelský zájem nebo vášeň musí být jen v cíli dosažení standardu ? nemůže být v tom dosáhnout vhledu drůbeže co se člověku líbí byť pro užitkový chov ? Hybrid se musí kupovat, nelze ho dále množit pro vlastní samozásobitelnost, není moc odolný, náchylný ke kanibalismu, má lámavý peří... měl jsem mix. asi 6 plemen a nemůžu říct že by mě užitkově neuspokojila ale jak to říct, hledám se pořád barevně, takovéhle slepice se mi moc líbí, ale když v dostupných plemenech nic takového není, praktický růžicový hřeben už vůbec ne u těch co se k tomu blíží... myslím že to není riziko pro čistokrevný chov, jelikož chovatelé kteří je drží v kvalitě jsou na ně experti a materiál kupují na těch evropských výstavách apod. spousta lidí využívá čistokrevné slepice z nadšení taky k užitku kvůli jejich vlastnostem a jsou pro ně prostě hezké ač by to byli pro některé braky... kdo je chce vystavovat tak má většinou rozum a sežene si základ z ověřeného zdroje...
Pardon že nejsem přínos pro čistokrevné chovatelství, zkrátka se mě líbí takovéhle slepice tak přemýšlím jak je získat:.
horal
napsal(a):
Http://www.kippenencyclopedie.nl/php/index.php?title=Bestand:Italiener_Rozekam_Wit-zwartcolumbia_Haan.jpg
Bez křížení by to mohla být vlaška s růžicovým hřebenem černě kolumbijsky zbarvená.
Stejně tak wyandotka, ale takové nejsou zrovna časté a byli by byť jako násadová vejce drahá sranda pro užitkový chov či ne?
Trošku se mi to plete v hlavě každej rok, holt nejsem dobrej počtář... byl jsem samice připustit na večer 24.ledna, dvě během půl hodiny u jednoho samce - první co měla říji a vystrkovala mu zadek ještě neporodila, druhá co mu navíc utíkala jich porodila na sobotu 9, třetí co jsem tam vezl 25. ještě také nic, samec prý přes dva měsíce nepřipouštěl tak jsem to riskl takto tak bych to u té třetí což je prvnička pochopil ale tu první nechápu... tak nevím, jak dlouho můžou přenášet králíci ? díky...
ovecka
napsal(a):
Musíte ji ale nechat po puštění prachu sedět 7 dní pevně na podkladcích a pak jí podložit teprve husí vejce tak 5-6. Při líhnutí vajec s kratší dobou inkubace mají pižmovky tendenci vyhazovat pro ně předčasně vylíhlá mláďata z hnízda. Dana.
Chci jí dát jen tři teda, normálně je pak odvodí ?
Tak to tu máme černé na bílém že to je jedno a to samý... dominant je jinak vzácné původní plemeno...
Zeptal bych se chovatelů leghorn... kolik slepic leghorňák zvládne ? mám 25 slepic - podle fotek jasně že jen užitkový chov s příměsí delkabu, a dva kohouty abych si moh z vlastního obnovovat hejno.. poslední dobou co mladej dospěl, řežou se s tatou jak koně, schazujou ze slepic, na jednu stranu jsem rád že mám dva kdyby jeden natáh brka jelikož je tu nikdo nemá, z toho plyne i to že nemůžu pořídit třetího jak se doporučuje když jich je víc v jednom hejnu... Přesto jsem myslel když se sbírá brzy v zimě do líhně aby kuřice snášeli ještě ten rok tak alespoň u mě nese jen tak polovina slepic, a to jsem právě slyšel názor že kohout pojímá především ty co snášej a nenesoucí slepice "šidí" čímž by to mělo být bez problémů - je na tom něco ? i když nevím jestli to hrotit na těch 50 vajec do makrovky...
Rotvik
napsal(a):
Obecně jsou holubi výrazněji hrubší, mohutnější stavby těla.I jejich hlasový a vizuální projev, proti holubicím, nepřehlédneš.Samozřejmě né na dálku na střeše.Při krmení u nich zkus posedět a temperament a dvoření holubů určitě poznáš.Nad tou králikárnou by nebyla špatná voliéra.Označovací kroužky nejsou problém, třeba zde
http://www.krmiva-hat.cz/hospodarska-zvirata/holuby/hospodadarske-zvirata-holubi-potreby-pro-chov/potreby-krouzky
A nebo to neřeš a nech to přírodě.V hobby chovu, nevadí.
Ať se daří.
Díky za informace, že tu je docela dravců o voliéře uvažuju i když holubi na střeše jsou už minimálně a většinu dne trávěj na králíkárně, ale už toho tam mám moc, dveře za králíkárnou jsou do dřevníku přes který se jde zároveň k praseti co má jen násyp do koryta z venku tak to kydání i vození dřeva je těžší
2mazutak
napsal(a):
Na zjištění pohlaví zkuste kyvadélko, poslouží i malý klíček na provázku., který držíte nad holubem.u samce by se měl rozhýbat v přímém směru s páteří, u holubice by se měl roztočit do kroužku.
O tom jsem slyšel, zkoušel jsem to, zkusil jsem to několikrát za sebou na jednom holubu s různým výsledkem...
Zdravím, mám nestandartní benešáky a 100% v nich jednoho mladého bílého pošťáka, měli by to být letité páry a nějaké loňské, takže funkčí by to bylo ale jak rozeznat pohlaví v případě že o nějakého příjdu, nebo abych případně zbytečně nedržel v hejnu dva stejného pohlaví(zavírací budníky nemám takže co se asi dá dohromady to se dá dohromady), občas zahlédnu jak se na střeše některý cukrujou ale z dálky, tak prosím pro začátečníka nějaké základní rady na co koukat, a i když je nevýrazné plemeno jeslti jsou nějaké specifika rozeznávání.A jestli existují na holubi ty nasazovací kroužky barevný jako na slepice že bych si pár až zahnízdí označil ? Díky, Lukáš.
lupus4
napsal(a):
Nenapsal jste ani, jak je kurník velikej, zda se tam ty páry vůbec mají šanci srovnat...
Takže shrnuto :
1) chcete strčit do polotmy 14 holubů, odkud nikam nevidí (možná ani na žrádlo) a doufáte, že se "radostně" usadí
2) nejste schopen jim udělat ani blbou "okukovačku", aby to mohlo fungovat a k něčemu to bylo...
nabízí se :
kdo chce, hledá způsoby jak to udělat
kdo nechce, hledá důvody proč to nedělat
PS. ani se raději neptám, jak často to zvládnete čistit, zatím to vypadá na "ideální myšárnu, popř. potkánánium"
howk
12 holubů,4 jsou v malé voliéře, okukovačka která by tam velikostně seděla by opravdu k ničemu nebyla víc z okolí v ní neuvidí než ted(můžu vám to vyfotit trváte-li na tom) a u mřížky v dvířkách stojí furt když tam mají krmení, původně jsem o ní přemýšlel ale výjde to fakt na stejno... ve stropě je vyndané prkno a zatlučené silným prknem z místech kam proniká nejvíc světla okny na půdě, šero je podle počasí, ale i takhle v zimě tam tam není to dělá ten efekt kdy se zvenku fotí dovnitř, co pár to dvě hnízda ale aby se nerušili troška šera se myslím hodí... vyškrabávám to jednou týdně.
hrabal1
napsal(a):
Pozdravujem. Priateľu, podľa pantov sa okienko dá otvoriť dohora. Otvorte a zaveste na drôt umelohmotnú/mriežkovanú/ či priehladnú prepravku od ovocia, ktorá im umožní aspoň trocha vykuknúť mimo priestor holubníčka. Mala by zakrývať celý priestor okienka, aby bokom či dole nebola medzera pre škodnú. Ráno pri krmení zaveste, pri podvečernom zveste a na noc uzavrite okienko,. To zvládnete aj z rebríka na pár dní. J.Hrabal.
Neuvědomil jsem si že i před tím mohla být řeč o tom vedle, to jsou snášela která byla z venku a nejsou z vnitřkem propojená, dával jsem na ně rám na zavírání kdyby tam nějaký pár zahnízdil - prostor na víc...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Proto se holubniky delaji tak aby vyhovovali jak majteli tak holubum...pokud se nepletu tak to okno stim pletivovym ramem bude slozit jako vyletove kdybyste ho udelal polovicni nemusite delat tak velkou okoukavaci klec a dvirka kde sedi holub muzete pouzivat pro krmeni aniz by vas klec jakkoli limitovala.
To okno je okno, ty dvířka jsou dvířka - podle mě nezměněná dispozice původního vlezu na kurník budováný kolem r.1900 kdy se chalupa stavěla... nechtěl jsem to měnit, každý mě říkal že benešák je taková slepice a troška šera aspoň pomůže klidnějšímu hnízdění... rozhodně nechci být za pomoc i do lupus4 nevděčný ale mříž ve dvířkách stejně jako klec o velikosti dejme tomu A3 ve výšce dvířek nebo vejš by jim dala jen nepatrně jiný úhel pohledu, takže by to nebylo asi tak zásadní.
Jsou to letité sestavené páry, "holubník"(jak jsem psal původní kurník) vypadá takhle, v dvířkách mají mříž teď... výhled mají na rovnou střechu velké králíkárny a střechu od baráku, vpodstatě vnitřek dvora.
Ještě bych měl říct že bývalému majiteli se poslední dobou báli do holubníku, nezjistil důvod - jestli predátor nebo paraziti, holubi vypadají v dobré kondici... nevím, po přečtění všeho možného mám strach, všude se varuje že čím starší holub tím hůř se usazuje v novém a v mém případě relativně prázdném holubníku - původní tu je jen jeden - ne pára a oproti nim pár měsíců starý a tak teda o polovinu menší asi to není čistej benešák...