
Majdalenka66
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 13. 3. 2019 12:27:32
Naposledy přihlášen: 19. 12. 2021 12:31:41
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Přidávám se do týmu arabášů, nejsou pro každého, ale když si to sedne tak jsou neuvěřtelně vnímaví, citliví, jejich inteligence a ta hrdost s jakou se pohybují. Dřív jsem chtěla jezdit a jezdit a jezdit, tihle koně mi ale ukázali, že stojí za to zůstat nohama na zemi a pokorně je sledovat.
Pak jsou fajn huculové ačkoliv umí být dost tvrdohlaví. Jsou dost vychytralí a neskutečně tolerantní a odolní . Když si vzpomenu co lidí se na nich učilo drndat, co ti malí koníci museli snášet.
No jo,když vy chcete zrovna tu nejžádanější kategorii koní. Většina lidí chce právě toho hobby koníčka do lesa,na tu hubertku a sem tam parkurek v horní dolní. Pokud na to máte zkušenosti,tak si takového koně zkuste udělat sama a uvidíte,že nejen ta časová investice není malá. Pak po dvouch třech letech si položte otázku za kolik byste takové v terénu vychozené ,mladé, zdravé základně přiježděné zvíře jakožto kupující chtěla prodat? Myslím, že 50 000 určitě ne.
majkulka
napsal(a):
já nechápu, proč všichni zmiňujete, že arab je lekavé, snadno vzrušivé zvíře Máme plnou stáj plnokrevných arabských koní - od hříbat až po dospělé - hřebce i klisny. Účastníme se s nimi výstav, takže jsou naučeni se předvádět. Ovšem za "normálních" okolností vodím na pastviny zvířata po třech, jsou ovladatelná za jakékoliv situace a nedovolí si na vodítku nic, co by ohrozilo člověka. A za další - můj první kůň byl kříženec araba s huculem. Byl to úžasný velmi trpělivý a ochotný kůň. Jediná jeho vada byla, že byl bohužel zlý - byl kupovaný od handláka, kde byl uvázaný na štontě s neustálým bitím. Pro mě by ovšem udělal první poslední
Ale já araby vůbec nehaním. Ba naopak,mými prvními učiteli byli arabští koně včetně hřebce a i po letech na to ráda vzpomínám , zrovna tak jsem jezdila na huculech a dalších plemenech a každé mělo to své.
Jen jsem napsala o naší špatné zkušenosti z rodiny. Kříženec se prostě buď povede nebo ne a u nás se to těžce nepovedlo(stavbou pěkná,ale v hlavě děsně labilní) a než aby to někoho dalšího zmrzačilo nedejbože zabilo tak byla majitelka dost soudná a rozhodla se to definitivně skončit.
Tohle zvíře může být zrovna tak úžasné,ale taky to může být tělem chlaďas s praštěným chováním araba
Před lety udělala moje příbuzná podobnou "hovadinu" a dovezla si domů kdesi z Polska skoro tříletou kříženku huculoaraba. Byla to pěkná kobylka. Jemnější hlava, mohutné tělo, delší nohy,vysoko nasazený ocas a boží dlouhá hustá hříva. Záměr byl využít jí jakožto rodinného koníka na vyjížďky a pro děti,starší měla 13 let a jezdila hobby parkury. No realita byla horší. Zvíře mělo do těch 140 cm,tak obsedla a přiježďovala baba. Bylo to značně tankoidní paličaté, dominantní a náladové stvoření. Do toho po arabovi lekavé,snadno vzrušivé a mrštné. Chody nic moc,klus alá šicí stroj. Kobylu pak nechali připustit welšem v domnění,že jí březost uklidní. Bohužel se nic takového nekonalo. Klisna se po porodu změnila v saň a po odstavu putovala zpět směr Polsko na porážku. Hříbě nedožilo dospělosti. Zlomilo si nohu,ale mentálně to byl podobný zmetek.
Za mě tedy už nikdy víc. Může to být kus od kusu,ale jak je tam arab tak vždy bude riziko a tohle by mohlo být opravdu temperamentní hovado
Bojíte se ovsa? Poslední dobou se kolem něj dělá nějak moc haló,ale v podstatě je nejlevnější a nejdostupnější variantou krmení. Normálně pracující plňas by po něm nemusel vyvádět, pokud mu toho nedáte celý kýbl. Alespoň u nás v tom není zásadní problém. Arabky ho dostávají stejně jako teplas s řízky a nijak víc z něj nebejčí
Máme převážně obézní koně hlavně huculíky, kteří stojí na placu non stop u sena a futrují. Jediný pohyb je tak 30 metrů k vodě. Nejsem majitel, takže management neovlivním, ale mám v popisu práce je pohybovat. Do terénu tak chodíme nebo jezdíme prakticky denně. Pokud je nechám stát tak akorát ještě víc nakynou, artritická kobyla už se pak asi nerozhodí. Máme tak dva měsíce do pastevní sezóny. Tak zrovna teď na to hubnutí tlačím víc než kdy jindy. Proto jsem se ptala jak to je s tou karanténou. Jinak na stáji jsem sama. Majitelé si jezdí většinou jednou dvakrát do týdne na kontrolu a tak. Děti mi sem už od středy nechodí a paní co tu má koně na ustájení vidím málokdy.
Tak nám schválili celostátní karanténu a já se ptám můžu s koněm do terénu za předpokladu že za stájí(máme koně doma) jsou hned pole, lesy a louky? Pokud jezdím ráno a dopoledne tak většinou nepotkám ani živáčka. Samozřejmě nemáme sporťáky, takže nic nehrotím. Ale vlastně nevím ani kde se na to ptát
Antisgarcia
napsal(a):
Já si tedy nejsem jistá, ale nepřidával ho někdo pár dní zpět do skupiny příznivců ex dostiháků? Někdo tam přidávala jak za ním chodí a učí se na koníkovi jezdit, nějak jsem to přejela, protože se do debaty na toto téma nerada zapojuji. Jen mi jedna z těch fotek příjde hrozně povědomá a pokud je to opravdu ten kůň a člověk co ho do skupiny vložil dostal studenou sprchu komentářů, tak by to vysvětlilo proč koně ve skupině už nemůžu najít :D
Ano,to je přesně ono.Taky jsem se to snažila dohledat,abych to sem vložila,ale příspěvek byl smazán. Řešili tam,že toto jsou staré fotky,přidávali tam aktuální a ze závodů,plus pán dostal vynadáno od lidí co koníka znají včetně myslím i majitelky.
Ale pokud si pán myslí nebo ví,že koník není v ideální kondici tak na veterinu se dá poslat stížnost vždycky
Dělám ošku už nějaký ten pátek a upřímně jak je někde na starost na jednoho člověka víc jak 14 koní a ještě k tomu od více majitelů, tak už ani nekoukám,protože to vždycky znamená moc práce a nějaké to dohadování s majiteli plus permanentně kmitat Volno dva dny za 14 dní mě taky nenadchne,jakožto mladého člověka co má nějaký život a i jiné koníčky než jen ty koně.
Ne že bych ve stávající stáji měla více volna,ale když je potřeba tak mohu pryč kdykoliv ´bez ohledu na den,protože zaměstnavatel ví jakou přináším oběť když jsem ve stáji nonstop a vždy se přizpůsobí.
Šok je to spíše pro člověka.Zvíře se s takovouto situací všeobecně vyrovnává rychle a lépe. V přírodě by zmetala a jak by přišla říje tak by jí pravděpodobně hřebec připustil.
Připouštění je tedy na vás. Spíš než pro ní to bude náplast pro vás.
Přesuny ale všeobecně nesvědčí žádnému koni,natož březulce.
Kopíruji z fb
Celá dlouhá léta makali a teď se nepojízdných bezohledně zbaví místo, aby měli koule na to to skončit sami
**ČISTOKREVNÍ HUCULOVÉ NA PRODEJ**
Toto jaro jsme nuceni z provozních důvodů nabídnout k prodeji několik námi odchovaných koní, včetně několika loňských hříbat. Všichni jsou zvyklí na veškerou manipulaci, komunikativní, bez zlozvyků.
Cedr – hřebec 23 let, cena k jednání 17.000Kč
Unkas – hřebec 28 let, cena k jednání 5.000Kč
Utah – valach 28 let
Aida – kobyla 25 let
Fortuna – kobyla 20 let
Sirael – kobyla 8 let
Cirrus II – hřebec, ročník 2019, cena k jednání 20.000Kč
Ceylon – hřebec, ročník 2019, cena k jednání 20.000Kč
Cílek – hřebec, ročník 2019, cena k jednání 20.000Kč
Podrobnější informace včetně fotek budou postupně doplňovány. Otázky ohledně těchto koní a termínů osobních návštěv pište prosím na e-mail huculclub2020@seznam.cz. Prosíme jen seriózní jednání! Děkujeme
Měli sme několik starších koní a ze zkušeností,dokud to šlo tak chodili pod sedlo i kdyby jen na krokovky nebo na vodítku jako společníci . V momentě kdy se odložili na pastviny a nikdo si jich moc nevšímal začali chřadnout,hlavně psychicky nebo zlenivěli a opadli ze svalů a kondice.
Jezděte hlavně ven pokud máte možnost,jízdárnu si nechte jen jako zpestření
Tak si to dejte pěkně celé znova od začátku,respektive vraťte se o krok zpět. Nechte se vodit a ze sedla přidávejte a opakujte slovní povely,přidávejte holeň,s citem působení otěže.Zkoušejte se nechat i lonžovat. Fajn je taky mít na vyjížďky i na jízdárně staršího zkušeného koňského parťáka.
Mladý kůň se ale rychle unaví a otráví,tak vše s citem a prokládat i vycházkama a jinou prací