Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 6. 2018 19:33:03
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jednou se mi v budce objevili mravenci. Byli pod hnízdem, tak jsem musela mladé vytáhnout, vzít jinou budku a tam jsem dala piliny. Naštěstí proti tomu nějak rodiče nebyli a starali se o ně dál.
Ale chtěla bych se zeptat jak čistíte budky po sezoně nebo před sezonou. Jestli jen mechanicky nebo i nějak chemicky?
Zdravím, ještě bych otravovala jednou skrz mutaci. Je to sourozenec toho předchozího. Jde o to zeleného. Pod krkem to má do bíla, nahoře do světlunce oranžové.
Schovávala jsem agoše růžohrdlé a škraboškové v pátek. Někteří měli v budkách mladé co tento tyden a příští vylétají. Jsou bez budek po menších klecích a rodiče se o ně starají dál. Byl to pokus jestli to výjde, jinak bychom dokrmovali my. Venku už bývá zima. Taky jsem z jižní Moravy, ale myslím, že tyto teploty jim už moc nesvědčí..:) Už se těšíme na jaro jak zase půjdou do venkovních voliér.:)
Zdravím, chci se zeptat o jakou mutaci se jedná. Na přírodní mi to příjde moc světlé .. :) děkuji za odpovědi
bartrand
napsal(a):
A co by měli denně dostávat do pitné vody? Dávám čistou vodu, ovoce a zeleninu na sólo, když jim chci dodat vitaminy, dostanou ovoce, když vápník, tak sepiovku (pravou i sádrovou). Neodčervuji a nemám s tím problém a to dávám i větve na okus. Bidla přeliju vařící vodou a vezmu kořínkáčem. Na podzim ptáky odchytu a postupně vyčistím voliéry vodou a následně chlornanem, smyju vodou, nechám 3 dny vyvětrat a ptáky pustím zpátky, budky to stejné (na podzim kořínkáč, voda, chlornan), jen je navíc nechávám přemrznout - mám voliéru která je prázdná takže tam nechodí ani myši, budky tam dám na pár dnů do mrazu, pak zabalím do igelitu, do kovových sudů aby se tam nedostaly myši a dám do dílny kde netopím. Za 10 let co chovám mi uhynuly dvě andulky, královačka na zápal plic a samec papouška nádherného na úraz. Já vím že jsem se minul tématem, ale třeba se něco začínajícím chovatelům bude hodit..
Chci se zeptat ohledně toho odčervování. Letos jsem neodčervovala a ted nad tím uvažuju že bych měla. Jak moc je to důležité? je to spíš prevence si myslím. Tak nevím jestli mám nebo nemám :)
kany
napsal(a):
Martino, mam ty gremina 3 letošni ,ale zatim čela oranžove nemaji, i ta lonska samice taky ne. Ale podařilo se mi sehnat od jineho chovatele dalši 2 gremina a ty zatim nemaji oranžove čela, ale uvidim až přepeři, jsou to vše 5 mladata jsou opravdu krasni ptaci, už se těšim na přišti rok na jejich odchovy tak uvidim.
Dobrý den, nejsem si jista, jestli ten pán se kterým jsem telefonovala. Cremina jsou prodané. Pán si před mým odjezdem na dovolenou vzal všechny růžohrdlé. Kupoval hejna na jaro na napárování. Ale při mé dovolené mi nasedli potřetí (rodiče cremin) tak už mi bylo líto to přerušovat. Takže dám vědět jakmile začnou dostávat nějaké zbarvení... :)
machin
napsal(a):
Dobrý den!podle fotek Vám to nikdo neurčí,to není možné.Na sto pro to jde jen podle rozestupu kůstek jsou li chovuschopní,není to nic složitého.
Dobrý den a můžu se zeptat aspon na chování, když jsou dva jeden staví a je v budce, na budce je druhy a krmí toho v budce. Muze se jednat i v tomto případě o dvě samice? Toho druheho staveni hnízda nebere... Celé leto se nevyjádřili a až ted co druhym zabavili budku tak se začli projevovat.
martina.
napsal(a):
Dnes jsem si všimla, že ten můj krémák (foto výše) začíná mít narůžovělou masku, jakoby od čela. Teď nevím přesně o jakou mutaci by se jednalo.. teprve se vybarvuje ma 4 měsíce. Přikládám fotku rodičů (ti dva vpravo)