
milan233
Telefon:
602 787 390
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 11. 2019 12:22:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Naprosto špatně. Nic ve zlém, ale je to stejné jako: Nechci chladit motor svého auta vodou, mohu použít benzín? Při uložení kabelu mezi polystyrenové desky nebude moci teplo nikam odcházet a bude se rychle zvyšovat. Polystyren se nataví a pravděpodobně bude i doutnat. O molitanu raději ani nemluvím. Topení se dá vyřešit mnohem rozumněji. www.topnekameny.com.
Díky za odpověď.
Také jsem zkoušel princip spojených nádob a to tak, že základem nor byly taky takové bedny jako ta tvá. Zespod byla přivedena hadicí voda z kanystru, který stál o kus dál mimo terárko. Dna nor jsou cca 20 cm nad podlahou místnosti a hladina vody v kanystru ve stejné výšce. Sázel jsem na prostupování vlhkosti od dna nory pískem ve vrstvě asi 10 cm.
Nefungovalo to, písek byl přemokřelý, byl jak bláto. Vyřešilo se to ale nakonec samo. Mokrý písek se dostal do hadice a vyplnil ji, voda z nory se odpařila a pak stačilo v kanystru udržovat jen tolik vody, aby se dostala do hadice. Následně vyvzlínala pískem v hadici až do nory a vlhkost byla ok.
Směs substrátů v tvé noře má něco do sebe, určitě bude držet vlhkost lépe než písek. Trnoši mi snáší vejce každým rokem, tedy acanhynury a oceláti a pokud je v noře suchý substrát, vejce jsou celkem rychle vysušená. Nebo je samice do nory ani nenaklade a roztahá snůšku po celém terárku.
Automatická klimatizace - nic složitého. Topná deska, hadice, akvarijní čerpadlo, nádoba s vodou a kvalitní termo - hygrostat. Udělá dobrou službu, hlavně tedy v mé delší nepřítomnosti. Při chovu to není až tak smrtelně důležité, při snesení vajec je ale vše jinak. Má představa o dokonalosti je ale ještě pořád trochu jiná. Než mi dospějí všichni ornáti, musím to řešit ještě trochu jinak.
Během chovu trnošů o provedení jejich nor mám ještě nějaké poznatky, ale pro tebe asi nebude nic, co bys už nezjistil sám.
Ať se ti v chovu daří.
Milan233

Dobrý večer.
Velice se mi líbí Vaše provedení přívodu vlhkého vzduchu do nory. Ve svém chovu několika druhů Trnorepů jsem pro ně zhotovil různě provedené nory, některé také plně automaticky klimatizované, ale výhradně vždy s přívodem vlhkosti do písku na dně nory. Zajímalo by mne, jestli se přivedením vlhkého vzduchu do prostoru nory dostatečně do hloubky provlhčí i substrát v noře. U Ur.ornáta mám zatím zásuvkové provedení nor s ručním vlhčením, ale hodlám to tak trochu automatizovat podobným řešením. Jaká je prosím Vaše zkušenost?