Gabriela2000

Moje příspěvky

23.4.2016 20:35

linduš napsal(a):
Molitanový vzduchový filtr?
je to plastová trubka s molitanem poháněná vzduchovacím motůrkem.
http://www.aquapage.cz/Obrazky/Clanky/Filtrace/Molitanovy_filtr.jpg.

Děkuji moc smajlík

23.4.2016 20:15

jirkaz napsal(a):
Úplně obyčejný bublifuk ( cca 50, - ) plus vzduchovací motorek ( cca 120, - ). Upřímně vám ale řeknu, že to neprodloužíte. Sice vytvoříte v akváriu lepší podmínky, ale v tak malé nádrži musíte stejně často měnit část vody.
Co se týká další rybičky, do 20 litrů bych žádnou další nedal.

Děkuji za odpověď,
Jen prosím pro upřesnění, bublifuk je co?potřebuji přesný název,
Nejsem odborník smajlík

23.4.2016 18:25

Dobrý den,
Mám 20l akvárium pro jednoho Beťáka, máte tip na nějakou
slabší filtraci? Vím že se bez ní obejde, chci prodloužit dobu
mezi výměnou vody.
A ještě dotaz nějakou podobnou rybyčku co potřebuje stejne
Podminky a nesezerou se navzájem?
Děkuji za odpovědi.

23.4.2016 16:35

m.zedlitzer napsal(a):
Dobrý den.
Mladé pyrurky rostou a ty starší jsou již rozlišitelné v mutacích. Dávám ukázku zelené skořicové opalínové a tyrkysové skořicové.

Nadhera

13.4.2016 20:26

kokík napsal(a):
Mám zájem o andulky, koreli, roseli, drobné ptactvo včetně kanárů, agapornisů, travní papoušky a jiné, ceny dohodou v místě burzy, vše na tel.723100555, děkuji !

Dobrý den,
přivezu zebřičky bílé, zřejmě samičky, potřebovala bych za ně alespoň 2 nové samičky pro výměnu krve v chovu, jinou mutaci než bílou.

30.3.2016 16:34

Gabriela2000 napsal(a):
Nějaké fotky smajlík

Druhá.

30.3.2016 16:31

Gabriela2000 napsal(a):
Děkuji všem za rady, jsem ráda že se podělíte o zkušenosti, určitě vyzkouším Supervit, dnes jsem odebrala vajíčka a samec už zase kryje samici. Jsou veselí a zpívají, je to hodně harmonický pár, tak snad se zadaří.věk mají v červenci jim budou dva roky.

Nějaké fotky smajlík

30.3.2016 16:12

federer napsal(a):
Jo taky jsem to už tady psal Supervit je jak má v názvu opravdu super.Možná u ptáku chovaných v celoročních voliérách to neplatí ale pokud chováte uvnitř tak bez něj to jde špatně..Rady typu pestrou stravu apod..u škrabochu nelze moc aplikovat protože jak sami uvádíte moc toho ze zeleniny a ovoce nejedí..Jinak já krmím slunečnicí běžně i černou v malém množství ale misky měním až jsou prázdné..

Děkuji všem za rady, jsem ráda že se podělíte o zkušenosti, určitě vyzkouším Supervit, dnes jsem odebrala vajíčka a samec už zase kryje samici. Jsou veselí a zpívají, je to hodně harmonický pár, tak snad se zadaří.věk mají v červenci jim budou dva roky.

29.3.2016 21:18

eli22 napsal(a):
Jde o to, kdy na ta vejce zasedla (a kolik jich je). Kdyby zasedla až když snesla poslední, tak by to ještě šlo, jestli zasedla od prvního, tak už je to hodně. Takže vlhkostí by to sice být mohlo (23 st a třeba ještě panelák), ale nemusí. Mláďata mohou být slabá, a to může mít různou příčinu... Že se samička škube, tak to už bude asi ve stresu.. Příbuzní náhodou nemohou být?
No zkuste budku porosit. Nechala bych jí ještě pár dní, pak vajíčka odebrala a koukla, co se tam stalo. Víte, jakou máte doma vlhkost?

Vlhkost asi 60 procent určitě ne míň spíše víc.Příbuzní ne chovatel tvrdí že byly nepříbuzní tak mi je i prodal.rosit budku zkusím a asi je na léto dám ven a uvidím snad to ustojej.

29.3.2016 21:05

eli22 napsal(a):
Slunečnici bych nedávala, kor jestli jsou doma v kleci a nemají moc proletu.

Ani bílou ? Dávám jen ji a málo, tak na zpestření.

29.3.2016 21:03

eli22 napsal(a):
A jak dlouho už sedí?

Už víc jak 30 dní to už je hodně inkubace je zhruba 22dní jak jsem četla.a ještě si začíná vyskubavat peří na břiše,.

29.3.2016 20:53

eli22 napsal(a):
V jakém stádiu zárodek odumře?

Vajíčka jsou už těžká a neprůhledná, myslím že je to těsně před vylíhnutím.

29.3.2016 20:51

houmr napsal(a):
Letní pobyt pod širým nebem by jim určitě prospěl. Dáváte ovoce, zeleninu? Příčinou může být i nízká vlhkost v budce, mláďata pak před vylíhnutím "přischnou" na stěnu vajíčka a uhynou. Jakou máte budku? :).

Dobrý den,
Budku mam dřevěnou cca d.30x v.15cm.zeleninu mi nezerou kupuji směs pro Agapornise a přimíchávám ještě proso a slunečnici, ještě na jaře klíčené ale to taky přebírají.

29.3.2016 19:44

Dobrý den,
Samička sedí na vejcich, ale nic se nevylíhne přitom vajíčka jsou oplozena, mám je v obývacím pokoji kde máme cca 23st.větve dávám, ale stále se nedaří.Mám je na léto dat ven?I když nejsou zvyklí od mala jsou doma.Děkuji za ra du.

20.2.2016 21:30

kokík napsal(a):
Je to opravdu velká škoda, že se nikdo o burzu nějak moc nezajímá, hezké prostředí, prodej krmiva, výkup, dobrý čas, tak co víc !

Dobrý večer,
Zebřicky chovám celoročně, samice bílé, samci jsou klasika, oranžová líce v případě zájmu dodám fotky.

20.2.2016 21:29

Dobrý večer,
Zebřicky chovám celoročně, samice bílé, samci jsou klasika, oranžová líce v případě zájmu dodám fotky.

18.2.2016 19:46

Dobrý večer,
Včera večer jsem Vám poslala interní zprávu.
Děkuji

25.10.2015 19:11

simacek123 napsal(a):
Mladi nejsou, je jim uz vice jak rok-je to doba vhodna k hnizdeni, Davate opravdu pestrou stravu-vtom bych pricinu az tak nehledal, spise se bude jednat ne zrovna o dobry par který mozna az tak spolehlivy ale muze to byti i milka a tak nezbude nez počkat na další vyvoj, bud další vyvedou a nebo proste ne, a ze jsou od skusene chovatelky to je nepodstatne, ja chovam agose dlouho a nikdy vam nemuzu rici ani tvrdit ze mladi ac pochazi od velmy dobrych paru ziskaji tez dobre vlohy, je to chovatelstvi které prinasi i stranky horsi.Dovedete si představit ze všechny pary u chovatelu by odchovali tak jak by měli?ja ne jelikož by jich bylo jak kobylek.Neveste hlavu a doufejte, priroda je mocnejsi.

Děkuji, hold uvidím jak to dopadne, jak jsem psala, má tam ještě dvě, ale jak je pozoruji, ona je hodně nervozní a pořád ho vyhání od budky, pak se zase navzájem krmí, když sameček vleze do budky ona ho tam moc nechce, tak ho vyhání, zdá se mi taková zmatená, jako kdyby nevěděla co chce.

25.10.2015 15:24

LenkaDol. napsal(a):
Dobrý den,
máme doma asi ročního Agapornise Fisheriho a včera jsem si všimla, že je ospalý a pořád sedí na bidýlku a buďto spí, nebo sedí načepířený, popřípadě si nervózně prohrabuje peříčka a dokola si je čistí. Přišlo mi, že se lehce klepe, jakoby zimou, a tak jsem mu nad půlku klece umístila lampičku. Když na něj mluvím a jsem u něj, nevypadá nějak špatně, zvědavě mě poslouchá, ale potom si zase sedne na bidýlko a pokračuje v prohrabování peří a drbání se. Problémy s příjímáním potravy nemá, jí s chutí a stravu má vyváženou- myslím, dostatek ovoce, zeleniny a vitamínů. Může neustálé prohrabávání peří a únava souviset s tím, že je podzim? Nebo je papoušek napadený třeba nějakým parazitem? Děkuji :).

Dobrý den, jestli je sám může mu být smutno, rádi si prohrabávají peříčka mezi sebou, pak bych doporučila odčervit a možnost koupání, ale myslím, že to bude spíše smutek ze samoty.smajlík

25.10.2015 15:20

lada 4 napsal(a):
Dob rej den, rada že prodat není na místě.Zvláště pokud jsou kvalitní v barvě a postavě. Dej Te jim šanci, už sem to měl také a při druhém hnízdění bez problému a od té doby odchovavaj pohodě.Jen sem jim změnil stanoviště, chtěli více klidu.Chovu zdar, p.Linek.

Dobrý den děkuji, jak jsem psala výše mám je v obývacím pokoji, ale tam jsou už více jak rok.