m.jiraskova

Moje příspěvky

6.8.2021 12:12

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Já sama nemám zkušenost, ale moje kamarádka měla labíka s tímto onemocněním a na webovkách má i článek.

https://www.retrivri.cz/odborne-clanky/panostitida-panosteitis

Děkuji, podívám se :)

6.8.2021 12:12

janaa napsal(a):
No,ono úplně odstranit bolest,není účelem. Pokud je to rarach a nic ho nebude bolet, bude blbnout,což v případě panostitidy (a dalších) není v jeho zájmu

Tohle já chápu. Chci mu trosku ulevit, jinak já ho nenechavam litat. Leží buď v kotci nebo doma. Na zahradu jen čurat a bobek ;) maximálně leží u mě když sedím v pergole.

6.8.2021 11:42

Dobrý den, náš pejsek trpí panostitidou. Dostali jsme domu Meloxoral 1 5 mg. Vet nám napsal 1ml na 15kg a pokud to bude akutní bolest tak mu dat celou strikačku (cela je na 40kg psa). Nám teda řekl dávat 2ml, i když ty 2ml vycházejí jinak na ty strikačce. Nicméně, náš pes má cca 35kg.
Já mu dala těch 2ml a přijde mi ze bolesti stále má, a myslím ze potřebuje vyšší dávku. Otázka zní jestli mu mužů přidat toho léku nebo musím počkat do dalšího dne a dat mu tu vyšší dávku.

A jestli mate nějaký tip jak se dostat rychle s panostitidy nebo jak ulevit rada uvítám.
Doplněk stravy dáváme, změna granule probíhá, a má víceméně klid, žádný běhání a skákání atd.

Děkuji moc!

14.11.2020 21:37

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Já myslím, že to tak složitý není. Odjet je "riziko" pro vztah se psem a neodjet pro vás není řešení. I kdybyste psa pořídila až po příjezdu, stejně mu dřív nebo později na ten měsíc budete odjíždět. Je to prostě na vás, jestli to s manželem takto risknete nebo ne. Nikdo nedokáže dopředu říct, jak se to u vás a vašeho psa bude vyvíjet. Každej pes je individuál a i kdyby to něčí pes prožíval nějak, u vás to může být úplně jiné.

To mate pravdu ;)

14.11.2020 21:23

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
A co kdybyste si to rovnou naplánovala tak, že poletíte až v létě? Do toho by vám covid neměl zasáhnout, štěně bude zase o pár měsíců starší a mamka pejskařka to snad pochopí, ne?

A s tou starší fenkou doma - já bych zvážila kastraci. Vyřešilo by vám to nejen psa v domě, ale i případné riziko akutní operace pyometry ve vysokém věku. (osobní zkušenost se starší fenou, operace ve 14 letech pro ni byla vysoce riziková)

Jasně že mamka to pochopí ale mám tam zařizování a jiné povinnosti co je potřeba udělat nejlépe dřív ;) ale to je jedno.

Taky mě napadla kastrace ale zase se bojím ze ji je už 10 let ... a mi měly fenku která šla na kastraci ve vyšším věku a pak měla samy zdravotní problémy :(

14.11.2020 19:06

Andrýsek3 napsal(a):
V létě zase? Já myslela, že zas až za rok na jaře. Tak pokud 1,5 měsíce v dubnu, pak 1,5 měsíce třeba v červenci. To nevím no, jestli je úplně moudré do takového režimu přivést nové štěně.
Edit: jo pardon, buď na jaře nebo v létě.

Ne ne já to asi blbě napsala. Nevím jaká bude situace z cestováním na jaře takže kdyby to nebylo lepší tak bych zkusila letět až v létě třeba ;)

14.11.2020 19:05

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Tak k čemu ty úvodní dotazy?
K čemu celé toto téma?

Chtěla jsem vědět jestli někdo má takovou zkušenost a názor na to když část rodiny odjede pryč na nějaký čas od štěněte jaký to muže mít vliv. A ne že se tady bude řešit, proč chci psa, a co sním budu dělat atd. Když jsem četla jak to všichni strašně řeší tak jsem si asi uvědomila že to nemá cenu řešit protože bych psa nemohla mít nikdy. Ano pes je část rodiny, ale ne vždy jde všemu vyhovět tak jak by si člověk představoval. My se snažíme co nejlépe aby se všichni členy naši rodiny měly dobře.

14.11.2020 17:29

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Asi se to tu moc hrotí. Přece jen pes není středobodem . Jsou situace, kdy pes musí změnit prostředí, majitele.....Když majitel onemocní, může také strávit měsíc v nemocnici a pes to zvládne.
Tahle cesta zadavatelky není rozmar ( nutně musím na Kanáry...).
S sebou bych psa nebrala, musel by letět se zavazadly a to je vždycky riziko. On to zvládne, buď si vzpomene a bude vítat, nebo se znovu seznámíte a půlroční pes vás přijme.

Děkuji moc :) ano moc se to hrotí. To by člověk nemohl dělat vůbec nic v tom životě.

14.11.2020 17:25

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
...pak prostě nechápu pořízení štěněte....pockala bych až po přiletu domů....starši pes ten měsic ustoji...připravujete se o to nejhezčí....

To nic nevyřeší protože nevím zda poletim na jaře, případně poletim v létě a pak ten další rok.
Nic méně problém máme vyřešen, pes sám nebude. Proste život není nikdy podle predstav a tak se to musí všechno nejako zvládnout.

14.11.2020 14:19

bobina65 napsal(a):
Jestli paní jezdí každý rok , tak asi lepší odjet od menšího. A psovodi mají být oba.

Přesně budeme oba 😁 neletim jen tak pryč úplně na “dovolenou”. Mám k tomu důvody a litam mezi ČR a Kanadou už přes 20 let ročně. Patří to k mému životu.

14.11.2020 14:17

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
...tak nějak si nedokážu představit, že bych odjela od svého vysněného štěněte....nevidím v tom smysl, poridit si štěně a odejet....

Odletim na měsíc, a pak budu zase zpátky. Mám rodinu v Kanadě, litam tam ročně, a rodiče lítají i sem a taky nechávají v Kanadě svoje 3 psy. Bohužel to tak máme ze bydlíme daleko od sebe.
Manžel tu zůstane a bude se o nej starat. Do práce proste musí, nemáme se tak luxusně aby nikdo z nás nechodil do práce :D

14.11.2020 14:15

bobina65 napsal(a):
Jestli máte pro štěně místo a jste nyní doma , pořídila bych ho klidně. Tuším, že je to váš vysněný pes a je k mání. Já měla doma také dva velké a kluci malého. Když manžel doma obstará dva psy zvládne i štěně. Až se vrátíte tak vás pozná , vzpomene si. A když ne o nic nejde, zvykne si. Není to pastevec aby to vadilo. Oni to lidi přehání s tím ,že mu bude po vás smutno. Bude doma a vy se prostě vrátíte o něco později.

Děkuji moc za pozitivní názor :)
Znám spoustu lidi co musí nechat pejska hned od štěňátka doma protože pracuji. Já jsem momentálně doma a budu mít na to čas, kromě toho měsíce co odletim. Rodinu potrebuji taky vidět. Manžel by to zvládl. Je zvyklý, litam takhle ročně od té doby co jsem na mateřský.
Ještě jednou děkuji!

14.11.2020 12:22

Andrýsek3 napsal(a):
Já taky nejsk nevím k čemu tam bude ten třetí pes. Chápu, že si tři psy pořizuje někdo, kdo je má jako koníček, náplň, psi mají stejný režim. Tady je jeden pes domácí, druhý venkovní (kolik mu je?) a třetí bude napůl. Co když se nesnese venkovní s novým, proč neděláte s venkovním to, co plánujete s novým? Podle mě si to celé dost komplikujete. Pro mě by byl každý pes členem domácnosti, tím pádem bych nezvládla skloubit 3 psi (senior, štěně, dospělec), děti a cesty do Kanady. Už jen to společné venčení - 3 psi, děti, do toho zaměstnání pro štěně, naopak dát čas a prostor seniorce a vlastně nic nevíme o tom velkém psovi, no je to na vás.

Náš starší pes je už opravdu starší pan. Delší procházky nedává. Pes domácí, je sice už taky starší dáma ale povahové je furt jako mladá.
Nevím zda potrebuji všichni vědět proč chceme dalšího psa a co sním budem dělat 😁 i moje mamka má 3 psy a zvlada práci, cvicak atd. Ano já mám do toho ještě dvě malý děti to je fakt. Ale to bych si psa nemohla koupit už nikdy, leda tak v důchodu. Momentálně jsem doma a měla bych na stěně čas.
Jako “další” pes tady rozhodne nebude.
A vůbec, toto vše je úplně mimo téma 😏

14.11.2020 12:14

lesnížínka napsal(a):
Ono je to taky o tom, jakový vztah se psem chce člověk mít. Zadavatelka už má dva, má děti, takže pes, tam asi bude zase jen další pes. Pro mě jsou psi moje rodina, když něco plánuju řeším, jak se to dotkne jich.
Zadavatelko, neberte to jako útok na vás, každý to má prostě jinak.

Pro mě jsou psy taky jako rodina ;) proto to vše neberem na lehkou váhu.

14.11.2020 11:52

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Nebo to bude tak, že si zadavatelka po návratu bude se psem budovat nový vztah. Podobně, jako by si vzala půlročního psa. Mám psici od jejího roku, její výchova má své mouchy, ale vztah máme od první chvíle pohodový. Ale možná je to tím, že mě ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Přijela jsem si pro ni, vzala do ruky vodítko, šly jsme na vlak a jely 300 km. Předpokládám, že do té doby nikdy v žádném dopravním prostř. nebyla - kromě auta :-))

Děkuji za pozitivní odpověď 😁
Je to těžké rozhodnutí. Litame ročně do Kanady, mám tam rodiče a teď kvůli covidu jsme se dlouho neviděli. Vztah s pejskem je pro mě taky důležitý ale moje mamka, jako jediná babička mých děti by taky chtěla vidět vnoučata. Napadlo mě vzít psa i sebou, ale letět sama 2 dětmi a psa ... to by pro mě bylo asi na prášky 😂

14.11.2020 09:36

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
"Myslíte že to pro výchovu stěně bude špatný?"

ano
pokud psovodem, tedy tím, kdo psa vede, učí ho, není manžel

No budeme se o nej starat oba, ale tím že já jsem momentálně doma tak to nejspíš budu já 😏

14.11.2020 09:35

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Chtěla jste názor, tak jsem vám napsala názor.

Odlétáte každý rok... podívejte se na věc ne jen z hlediska zajištění nutné péče - tedy nakrmení a vyvenčení poměrně věkem malého štěněte, což je možné zajistit pomocí umístění v nějaké psí "školce", hotelu, nebo někým, kdo za štěnětem jednou denně zajde. Ale co váš vzájemný vztah? Odletíte v době, kdy byste ho měla intenzivně budovat. U psa se možná budou střídat různí lidé, aby pokryli to venčení a nakrmení. Každý z nich bude mít jiný způsob komunikace, přístupu k psovi, atd. Je to samozřejmě vaše věc, ale já bych to tak nechtěla. Posunula bych, kdybych už jo musela mít třetího psa, jeho pořízení na dobu po příletu, abych se mu mohla věnovat kontinuálně, a aby byl při mém dalším odletu co nejstarší.

Děkuji. Původně jsme chtěly stěně až na jaře, vyskytla se situace že je pejsek volný teď. Tak jen uvažujeme a chtěla jsem vědět jak je to z povahou BŠO protože vím že u nich je to trosku jinak s tou výchovou. Třeba moje malá shih-zu nebyl problém ji nechat cely den doma od štěňátka když jsem chodila do práce. Do konce jako stěně byla na hlídání u mých rodičů když jsem letěla do Čech na dovolenou (než jsem se přestěhovala sem) a nebyl to vůbec problém. Ale každý plameno je jiný.
Manžel by mohl jezdit domu na oběd možná aby se chvíli psovi věnoval, a pak samozřejmě po práci by byl sním.
Jinak děkuji, máme stále nad čím přemýšlet.

14.11.2020 08:24

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Podle mě je hraniční 9-10 hodin i pro dospělého psa. Štěně vám za tu dobu může udělat z bytu kůlničku na dříví. Psí hotel není špatný nápad, ale já bych dala přednost "opatrovníkovi" u vás doma.
Druhá babička, někdo další z rodiny ? Aby vzal štěně přes den ven vyvenčit, poběhat, pohrát, ideálně pocvičit.

Stěně by nejspíš mělo uděláno bydlení i venku, právě aby u baráku nebyla ta kulnicka na dříví.
Nějaký opatrovník mě také napadl... jen všichni kolem nás chodi taky do práce 😏 Ale případně by se asi někdo našel.

14.11.2020 08:20

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Tak pak je musíte v době hárání důsledně oddělovat. O nechtěném nakrytí fenek už tu bylo příkladů hodně. A pro vaši fenu by to bylo fatální.

Přesně, vím že by to bylo fatální. Proto mě to děla trochu starost. Náš pes venku je taky velký ale on je venkovní a ona domácí, takže při období harani se fenka poušti jen čurat a zase domu. Jinak šílí psy i u sousedů 🤪
Proste bych musela fenku oddělit. Ona by možná byla i rada, ze bude mít svůj klid 😏

14.11.2020 08:17

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
A nechcete se spis nekde domluvit v psim hotelu na hlidani, zacit tam stene davat do skolky a pak ho tam -po dobu vasi dovolene nechat hlidat?
V dobe Vasi dovolene mu bude pul roku, potrebuje nejake vyziti a zabavu. A je to dlouha doba na to, aby ho jen nekdo pohlidal bez dalsi cinnosti

Taky mě to napadlo no ... jako manžel by se mu věnoval po práci, a kdyby zrovna pracoval blíž k domu tak by na oběd jezdil i domu...
Ten psi hotel není špatný nápad. Děkuji.