Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 1. 2. 2015 21:13:20
Naposledy přihlášen: 12. 5. 2023 23:28:35
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kavalis111
napsal(a):
Dobry den,samice mi sedí týden na vajíčka a když jsem je prosvítil tak se zdají čistá .
Po jaké době se projeví oplození vajíček ?
Díky za odpověď
Zatím nikdo nereagoval, tak to zkusím.
Mníšky už 20 let neodchovávám. Tehdy to byli jiní ptáci.
Sedí vám týden. na kolika vajíčkách, nebo od druhého ? _Pokud sedí týden na 4 vajíčkách, tak bych počkal ještě 3 dny, prosvítil a máte jasno. Záleží, kolik oplozených vajíček jste při prosvícení za dobu svého chovu viděl.
V profilu máte papoušky, kteří nejsou pro úplné začátešníky, takž byste o tom měl něco vědět.
Staré téma, které nebude nikdy nové.
Moje padesátiletá zkušenost. Vnitřní moderní voliéry, myši nejsou. Venkovní sebelepší voliéry, pokud nejsou obklopeny tzv muším pletivem se myším neubrání. Je neuvěřitelné jak malým průměrem se malá už samostatná myšička protáhne.
Jed, pasti, krmítka zavěšená tak, aby po stropě po zavěšených krmítkách byla dál od pletiva drátěné stěny po drátech myši nelezly je dost účinné. I krmítka dál od stěn pletiva se myši naučí skákáním dosáhnout.
Moje zkušenost. Mít jednu stěnu vojiéry z plechu. Na ní zavěšená krmítka,. I když tam bude krmení do rána, myš tam nebude, leda nějaká chytrá.
Nejednodušší způsob je. Večer vybrat krmítka, ráno nasypat. Ale to nesmíte být chovatelé, ale milionáři a mít na to lidi..
ottová
napsal(a):
Hezký den. Určitě se mezi vámi najde někdo s problémem hlučnosti papoušků a nevrlým sousedem. Ten můj se rozhodl místo slušné osobní domluvy použít plašič ptáků, který umístil na svůj pozemek a nasměroval ho na voliéry s papoušky. Zatím jsem nevypozorovala, jestli ptákům zvuk vadí. Vzhledem k počasí jsou venku jen občas, když vysvitne slunce. Soused však nelení a okamžitě plašič ihned spustí. Jde mi o to, zda je možné takové zařízení, které ruší jak ptáky ve voliérách a ve volné přírodě, ale i další sousedy takovým to způsobem používat. Je tu někdo, kdo má s tímto zkušenost? Děkuji za případnou reakci.
Uběhl rok a já radím. Vydržte . Kdo vydrží, ten zvítězí. Ale ráno v 5 hod nesmí vaši křičet, musí být uvniř. Nevím, kdy odjíždíte do práce.
I já mám problém, když je v neděli pustímj v 9 hod, je zle, že ruší spánek souseda.
augina
napsal(a):
Dobrý večer, prosím můžete poradit.... Dneska jsem zachránila z nevhodných podmínek tohoto papouška 😉 Už léta spokojeně, nebo spíš popoletí ve voliéře 😉 Byl v malé kleci 😭 Chybí mu dva prstíky. Na pravé nožce. První fota v kleci, když jsem ho přivezla... A pak snad spokojený na čerstvém vzduchu 😉
Nevím, jak jste vzdělanná v oboru papoušků. Asi jste citlivá bytost.
Je to alexandr velký a dotaz mě překvapuje, protože určení druhu je naprosto jasné, když ovládáte PC, na rozdíl ode mne, kterému je 78 let. Nikdy bych takového jedince neměl doma. Vám nevadí to opeření ? Nebudu rozvádět, něco si o tom přečtěte. Zde útlocit nemá místo.
Záchrana motivovaná citem může být mnohdy kontraproduktivní.
Ta otátzka měla znít, zda je zdravý. Zbavte se ho, nebo zaplaťe drahé vyšetření a nebo budu tvrdý, chovejte raději slepice.
Horák lutino
napsal(a):
http://exotari.cz/aktuality/hrozi-registrace-chovu-a-zakaz-vystav/?fbclid=IwAR2aRr2CNyVjp_J6QUvGenGwLdj8FFbS7vbplGimBa3akw5vqY-xLlyjka0
Přátelé, domnívám se, že EU bude mít jiné starosti viz situace na Ukrajině, řešení, co s hladovými Afričany a s nespokojenými obyvateli naší země, až dopadnou na všechny, hlavně ty chudší negativní dopady světové globalizace. Myslím, že to vyšumí to jako zákaz těch kotlů na uhlí, protože na nějaké jiné zdroje energie budou mít jen ti nejbohatš včetně elekromobilů..
Hlavně, aby nebylo sucho, nebo záplavy. Kobylky, jako ve starověku nám nehrozí, ale jiné už se na jihu za mořem srocují, jen se neví, kdy vyrazí.Radujme se, že se ještě pár chvil budeme mít dobře.
Ať jsou bohaté a prodejné odchovy.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
pro pěstování technického konopý musíte mýt povolení ( nahlášení), stejné je to s mákem, vlastním povolení pro pěstování 5ti rostlin tabáku, datováno 1861, dodnes je platné
Je to věechno na hlavu.Obyčejné konopí pro papoušky a jiné druhy není peblém. Konopí jako droga je něco jiného. Laiik rostlinu nerozezná. A pár makovic na záhonu, to snad už je poťapanost, že z toho bude hašiš.
Mám dojem, že se řítíme do smrště internetových nesmyslů.
Chovejme se tak, jak jsme byli zvyklí a tyhle bludy nechme těm, co se v tom vyžívají.
Horák lutino
napsal(a):
Článek z netu.
Z afrického zimoviště dorazil s týdenním zpožděním rorýs obecný . Ze svých zimovišť v Africe už do Plzně a jejího okolí dorazili ptáci, kteří si u nás staví hnízda a vyvádějí mladé. Patří mezi ně například rorýs obecný, který obvykle přilétá kolem 1. května. Letos si dal na čas a výskyt dříve hojně rozšířených rorýsů v Plzni se potvrdil až o týden později. Slyšet lze v těchto dnech ve městě velmi výrazně také zpěv slavíků. „Rorýs obecný patří mezi naše nejrychleji létající ptáky. Má tři měsíce na to, aby zde během tří měsíců zahnízdil, vyvedl mláďata a zase 1. srpna už letěl na zimoviště do Afriky,“ říká šéf plzeňské záchranné stanice živočichů Karel Makoň. Dříve býval rorýs obecný v Plzni velmi hojně zastoupený na sídlištích i v centru Plzně. „Ve spárách na panelových domech hnízdily jenom v Plzni stovky párů, to samé platilo i o historickém jádru města, kde v nejrůznějších štěrbinách ve fasádě či pod střechou hnízdívaly další stovky rorýsů. Po zateplení panelových domů a rekonstrukcích starších budov rorýsů v Plzni výrazně ubylo, ale i přesto můžete jeho pronikavé pískání ještě slyšet, a to právě v těchto dnech. Podíváte-li se směrem k obloze, určitě uvidíte i jeho nezaměnitelnou černou siluetu připomínající bumerang s ocáskem,“ upozorňuje Makoň.
Pro MOUDIVLÁČKA.
Velice pěkně jste to napsal.
Mnozí, kteří si naše diskuze přečtou nás možná pokládají za poťapané.
Jsem rád, že se těch poťapaných v z tématu rorýsů dost ozývá.
Nové Město na Moravě.
Konečně včera 2 ks dost vysoko. Dnes 11. 5. létá kolem domu 3 - 5 rorýsů. Ve 21 hod přiletují k budkám a dokonce do jenoho otvoru vlétl. Létají docela pomalu a velice nízko kolem štítu budovy, kde jsou budky. 6 otvorů. Výška 9 m. Loni tam hnízdily 3 páry, mláďata i staří byli okroužkováni. Takže letos bude zdokumentováno, kdo se navrátil. Budky mám přístupné, lze vše kontrolovat.
budky mezi vnějším a vnitřním oknem v ložnici umožňují slyšet vlet dovnitř tˇuknutím a vidět i přilétajícího. Výška umístění těchto dvou budek je 6 m.
Ono se může to moje nadšení z hnízdění zatím 3 párů proti početným hnízdním koloniím jako přehnané, ale za 25 let rorýsi z našeho osmitisícového města téměř vymizeli. Podařilo se mě je přilákat do čtvti zahrad a rodinných domků. Trvalo to skoro 6 let, ale začíná se to dařit.
Při rekonstrukci panelového osmipodlažního domu loni udělali 6 hnízdních otvorů. V jednom špačci, ostatní prázdné. Stálo to dost peněz. Já dělal budky z odpadu nebo truhlíků na květiny zadarmo, protože mě to baví..
libuko
napsal(a):
Mrknete na data tech prispevku 😉.
Velice děkuji za připomínku.
Máte pravdu, že původní dotaz je 6 roků starý. A pak někdo zareaguje a já se neudržel. Ale je fakt, že ten tazatel jen plácl a už ho ta tematika nezajímala..
Snad si i ostatní tzv zachránci tzv. opuštěných ptáků z diskuze něco vyberou.
Laici - přátelé přírody, nechte to být, nestarejte se o nalezená ptáčata. Většinu sýkor, kosů atd po vylétnutí sežerou predátoři. Proto tolik vajíček sýkor, více hnízdění drozdovitých.
A bát se dotýkat vajíček a mláďat ptačích je nesmysl. Ptáci se neřídí čichem lidského dotyku jako srna. Je mně smutno z těch primitivních dotazů, když dnes stačí kliknout a mám spoustu informací, což jsme my kdysi neměli.Jen umět najít ten správný zdroj.
Moudivláček
napsal(a):
jen moje zkušenost. Přesun s vajíčky dopadne opuštěnm hnízda. Jak tam je to mládě, je sice moc mladé, ale každý den je pro něj plus a vylíhnou se třeba i další, může se postupný přesun dařit, ale nevím podmíky umístění balkonu a kam by se to dalo postupně stěhovat. Záleží na postupu stavby, rušení sedící samice, z jaké vzdálenosti.
Na mláďatech sedí kosice velice pevně, klidně to zkustea dejte vědět.
Tak uběhly 3 dny, byl jsem zvědavý jak to dopadlo. A ticho po pěšině.
Tak snad ten zájem neochladl. Ještě počkám na odpověď.
jen moje zkušenost. Přesun s vajíčky dopadne opuštěnm hnízda. Jak tam je to mládě, je sice moc mladé, ale každý den je pro něj plus a vylíhnou se třeba i další, může se postupný přesun dařit, ale nevím podmíky umístění balkonu a kam by se to dalo postupně stěhovat. Záleží na postupu stavby, rušení sedící samice, z jaké vzdálenosti.
Na mláďatech sedí kosice velice pevně, klidně to zkustea dejte vědět.
Máte někdo zkušenost s odchovem kavky ?
Jako kluk jsem jich měl mnoho, ale ochočených. Za 60 let mě nenapadlo zkoušet kavku odchovat. Před rokem jsem jich 40 odchyrtíil a s přítelem ornitologem je okroužkovali. V Praze z NM z toho byli paf.
Měl jsem straky a pod, ale obyčejnou kavku odchovat mě nenapadlo. Nyní mám prázdné starobylé voliéry, což to zkusit ? Legislativu znám..Zde u nás jsou kavk\y problém, jen pro lidi, je jich dost, ale celostátně jaksi mizí.
Moc se těším na reakce.
oxio
napsal(a):
Když byl druh v Severní Americe na pokraji vyhynutí a zbývala poslední populace v bažinách Floridy, přestali je farmáři lovit. Zjistily, že papoušci jsou užiteční tím, že eliminují jedovatý polní plevel - řepeň durkoman. Papoušci se konzumací těchto rostlin stávali sami jedovatými, glykosid se jim ukládal do svalů a predátoři kteří je žrali hynuli na otravu (což byly většinou zavlečené kočky, protože místní se jim vyhýbali). Pozdější výzkum papoušků ukázal jejich genetickou odolnost jedu.
Následně vyhynul i zbylý fragment populace. Spekuluje se zda za to mohla nízká genetická variabilita a příbuzenské křížení, nebo zda na vině byly zavlečené choroby se kterými se tak malá populace nestihla vyrovnat.
Nenapíšu nic nového.
Na Zemi žilo během tisíce, nechtěl jsem použít termínu milionů let spouty druhů živočichů.
Jsou nenávratně pryč. Příčinou nebyl jen člověk.
Čím více se blížím ke konci pozemského života, tím víc si uvědomuji, jak je člověk malý drobečekk v pozemském životě.
Dnešní virtuální svět je další hřebík ke zkáze lidstva.
A tak ti, kteří ještě dnes něco chovají a tím se přibližují k přírodě zaslouží nejen můj hlas. Mnohé to stojí peníze, neúspěchy, ale když čtu Už sú tu, tak mám radost, že nás není málo.
Kdyby někdo viděl rorýse, ozvěte se.
Moudivláček
napsal(a):
Máte správnou připomínku. Jen Vám odpovím, že se domnívám z dosavadních zkušeností, že takových úředníků s pěknými platy, kteří by se chtěli pouštět do sporu s řešením způsobu nabytých vycpanin dnes chráněných druhů byste se těžko dohledal. Třeba se mně nšjaký ozve, což je utopie.
Dnes je jisté místo a státní plat mnohem důležitější než nějaký pták
.
Díky za souhlas.
V mém věku se vúbec nebojím. Než ta dnešní a to jsem byl v době sametové revoluce aktivní k potopení komunistického systému byrokratická mašinerie, která zde zde za svobody podnikání vyrostla by přišla k nějakému závěru, tak budu dávno po smrti
Mám radu. Nesmíte se bát. Ale máte dětI, nemocné rodiče, nejisté zaměstnání a tak to řeknu tvrdě: DRŽTE HUBU A KROK.
Kawulok
napsal(a):
Už jsou tady Orlová v 8 patře 😉. Nájem neplatí.
Neuvěřitelná fotka. Když mně bylo deset let, vybrali jsme hluboko v lese mladé hřivnáče a mně se podařilo ho vykrmit do dospělosti v králikárně. Dokonce létal ven a vracel se. R. 1955.
Dnes se v Praze prochází v parku, ale tehdy by tomu nikdo nevěřil, kam se za 60 let ti ptáci nastěhují.
Horák lutino
napsal(a):
Je to skoro čtyřicet let. Koupil jsem vycpaniny mnoha ptáků. Uvedu dnes nejcennější.
Ostříž, sova pálená, kalous ušatý, Brkoslav, zastřelený moji vzduchovkou v r. 1957, jestřáb mladý, puštík, čáp, který se zabil o dráty VN a já ho nechal vycpat. Nebudu vypisovat krahujce, a podobné ptáky.
Dejte pozor ,aby u Vás, po tom co jste zde napsal, taky nezaklepal nějaký bdělý úředník.
Máte správnou připomínku. Jen Vám odpovím, že se domnívám z dosavadních zkušeností, že takových úředníků s pěknými platy, kteří by se chtěli pouštět do sporu s řešením způsobu nabytých vycpanin dnes chráněných druhů byste se těžko dohledal. Třeba se mně nšjaký ozve, což je utopie.
Dnes je jisté místo a státní plat mnohem důležitější než nějaký pták
.