
moviereaper
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 3. 2023 08:14:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
přibližně v březnu jsem zakoupil lupenitky dvouoké na burze v Ústí n. Labem. S lupenitkama teprve začínám, jsou nyní cca 10 cm velké (této velikosti dosáhli již někde v dubnu) a stále nezačaly klást vajíčka (chovatel pravil, že jsou partenogenní). Tak řeším, v čem by mohl být problém - zda dělám něco špatně v chovu nebo zda chovatel kecal.
Chovám je na ostružiníku, průběžně rosím, teplota chovu kolem 23 stupňů... Chovám již několik let bezproblémově několik jiných strašilek a zde jsem poprvé narazil na problém...
Děkuji za případné podněty.
Dobrý den,
v Ústí n. L. jsem na burze zakoupil zmiňovanou strašilku rozkrmenou na ostružiníku. Od doby nákupu - cca 4 týdny - prakticky nesnědla ani list. Zkusil jsem nabídnout břečťan a výsledek byl stejný.
Může to mít nějaký důvod? Chovám a množím dalších 5 druhů strašilek už delší dobu a všechny pojídají krmení jak kombajn...
Děkuji za rady.
Lukáš
Zdravím,
asi možná pokládám hloupý dotaz, ale je možné, aby příkrm nějak ovlivnil kvalitu krovek u Dicronorhin? V letošním roce se setkávám s nadměrným množstvím deformovaných jedinců zmiňovaných zlatohlávků ve svém chovu. S deformací krovek se potýkám u svých brouků neustále (pořád se mi chov nepodařilo vychytat tak, abych měl brouky tak dokonalé, jak presentují jiní chovatelé), nikdy se mi ale nestalo, aby více jak 2/3 brouků mělo krovky různě pokroucené a malé tak, že sotva dosahují do poloviny zadečku. Jedinou změnou oproti minulým letům byl příkrm v podobě jabloňového trouchu, tak nevím, zda by to mohlo mít souvislost a nebo zda se mi jen prostě letos silně s chovem nezadařilo.
Děkuji za Vaše názory.
Zdravím,
objevil jsem pod mističkou s beetle jelly hnízdečko mravenců (viz foto). Beetle jelly ale nechávají bez povšimnutí. Typoval bych to na mravence zemního (vyveďte mě kdyžtak z omylu). Chtěl bych se zeptat, zda jsou mravenci v teráriu nebezpeční pro vajíčka a larvy mých Dicronorhin. V literatuře konkrétně u m. zemního uvádějí, že se živí půdními členovci, ale dále nespecifikují, do jaké velikosti. Osobně si myslím, že to katastrofa nebude, a že mi tam budou žrát tak akorát nějaké chvostoskoky, ale nejsem myrmekolog, takže se raději ptám...
Předem díky za odpovědi.
Zdravím,
obrátila se na mě moje žákyně (učím biologii) s prosbou o určení pavouka. Popis poskytla následující:
... je cerny a ma nahnedly vrsek zadecku, na kterem ma bilou prerusovanou caru a okolo toho zadecku ma bilou hubenou carku jako lemovani zadecku
Fotka k tomu asi mizernější nebyla, ale aspoň do rodu kdyby to někdo určil.
Prohledával jsem atlas Pavouci České republiky, ale nic tomu podobného jsem tam nenašel. Můj tip je na nějaký druh snovačky...
Děkuji za reakce.
Zkuste kontaktovat ČSO (http://www.csop.cz/index.php) nebo AOPK ČR (http://www.ochranaprirody.cz/kontakty/). Myslím, že by mohli poskytnou potřebné informace. Kdyžtak sem i pak napište, jak to s larvami dopadlo, zajímalo by mě, jaký má být postup, když něco takového člověk najde na zahradě.
Dobrý den,
obracím se zde s prosbou o pomoc s určením druhů, které jsem nafotil. V literatuře, kterou mám, se mi je nedaří dohledat nebo si s determinací druhu nejsem úplně jist.
Děkuji všem za ochotu.
Zdravím, potřeboval bych pomoci s určením supů na fotografiích. S prvním si nevím rady vůbec, druhého bych tipoval na supa bělohlavého, ale s fotografiemi v literatuře a na webu se mi úplně 100% neshoduje.
Díky za pomoc.
Zdravím,
dnes jsem při procházce viděl tohoto ptáka a nedaří se mi ho identifikovat. Zbarvením by mi více méně seděl na drozda kvíčalu, ale neodpovídá velikost - tento kousek byl větší než holub. Díky všem za pomoc s určením.
Já jsem právě z počátku taky dával substrát neupravený, pak nastal problém s roztoči, kdy se mi několikrát stalo, že se přemnožili tak, že mi lezli ven z nádoby na chov a rejdili i po nábytku. Tak jsem sáhl k tepelné úpravě, roztoče to spolehlivě zničí, ale bakterie by měly bezproblému přežít. Jelikož chovám jen jeden druh brouků pro potěchu oka, tak to naštěstí časově zvládám, kdybych toho měl víc, tak se na mikrovlnku vykašlu :D Když už jste tu zmínil, že se vám občas vylíhne nějaká ta můra nebo brouk, tak zrovna se mi z bukové větve v terárku vylíhl kuloštítník beraní, kterého jsem si ponechal, jelikož terárium je momentálně stejně prázdné a vypadá, že se mu tam i zatím líbí :D.
Já bych byl osobně s tvrzením o ztrátě bakterií tepelnou úpravou opatrný. Bakterie jsou vysoce odolné organismy a pokud by nevydržely menší tepelnou úpravu, tak minimálně jejich spory by ji vydržely díky sníženému obsahu vody, který eliminuje nebezpečí denaturace bílkovin teplem. Jakmile nastanou vhodné podmínky, tak spory začnou klíčit a bakterie se pak začnou ve své vrcholné fázi množit exponenciální řadou. Jelikož jsou spory bakterií pomalu nezničitelné (snesou také velké dávky záření, kyselost pH až 1 i působení org. rozpouštědel), tak zlikvidování bakteriálního života v půdě vysokou teplotou bych se nebál. Mé znalosti z bakteriologie jsou pouze základní, takže pokud se mýlím, tak mě určitě někdo opravte. Ale jak zde uvedl pan Chudoba, co se týče chovu zlatohlávků, co člověk, to názor, každý si musí najít ten svůj způsob, který mu vyhovuje.
Mě se osvědčila mikrovlnka. Do substrátu se mi dali zrovna roztoči cca před 14 dni a jelikož mi bylo líto vyhazovat takřka nespotřebovaný substrát, tak jsem ho prohnal mikrovlnkou a od tý doby nikde nic neleze. S výměnou hrabanky je to podle toho, jak vysokou máte vrstvu a jak velké jsou larvy. Já měním až když vidím, že je tam víc "bobků" než tý hrabanky :D Ke krmení dospělců se mi osvědčilo beetle jelly - v podstatě se nekazí a není tak s tím tolik práce. Larvy přikrmuji jablkem, které nechám v substrátu klidně týden, pokud necháte dýl, tak se už začne rozkládat (záleží ovšem na vlhkosti substrátu, ve vlhčím podlehne jablko zkáze rychleji).
Snad to jako odpověď stačí.