
nadar
Informace o uživateli:
Jsem chovatelem holubů, (mám slabost pro bradavičnatá plemena), drobotiny i větších papoušků a mám dobré zkušenosti a znalosti v oboru kynologie.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 21. 2. 2021 11:27:32
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den ! Jsem zadavatelem tématu a chci Vám poděkovat za reagce na toto téma. V mém chovu se od zadání tématu další nemocný jedinec navyskytl. Poslední byl utracen Dále jsem se rozhodl ponechat chov přírodní selekci. Zkrátka, silní jedinci přežijí, nemocní budou přeléčeni sekeromicinem. Jinak přeji všem hodně zdaru se zdravími holuby.Přeji hezký den VR.
Dobrý den! Během tří týdnů mi bez zjevných příznaků uhynulo asi pět holubů. U posledního z nich, jsem zjistil, že sedí načepýřený a je netečný. Když jsem ho vzal do rukou, zjistil jsem, že vytáčí hlavu a po vypuštění šel vývtrkou k zemi a až poté vylétl na besitku. Usoudil jsem, že se asi bude jednat o onemocnění zvaném mezi holubáři krutihlav. Asi před 30 léty se léčilo vakcinací do nozder holuba, které bylo účinné. Po konzultaci s vet. lékařem mi bylo doporučeno přeléčení antibiotiky " AMOXICILIN". Včera byl poslední den léčby, holubi se zdáli být v holubníku v pořádku. Proto jsem se rozhodl je dnes vypustit, ale ráno před vypuštěním, jsem provedl kontrolu a zjistil jsem, že jeden má stejné příznaky, jako předešlý, kterého jem utratil. Léčba tedy nezabrala a minula se účinkem. Neumí zde, někdo poradit, jaké léky se nyní na tuto nemoc používají. Předem děkuji za případnou odpověď. VR.
Zdravím pani fikovnici!
Mám za to, že výplod mé fantazie to asi není, když zadavatelka uvádí, že nemá čas na výcvik z důvodu, že vlastní ještě další psy. Proto si myslím, že se oprávněně domnívám, že se věnuje převážně chovu. Za tím účelem si zřejmě pro oživení krve dovezla tady zmiňovaného psa, se kterým dopadla, tak jak dopadla. Je mi poněkud divné, jak již tady také někteří píši, že psa dala k výcviku na takovou dálku, asi to mělo také své důvody, které tady již výše někteří uvedli.Jinak z fotek, které paní zadavatelka zveřejnila je zřejmé, že k určité změně opravdu došlo, ale pokud nemůžeme vyslechnout obě strany, je těžké zde něco objektivně hodnotit a posuzovat, nebo dokonce dotyčnou výcvikařku, která má být nyní těhotná nazývat hyenou.Takovéto hodnocení uvedené věci, není zde z tohoto pohledu vhodné. Přeji hezký den a mnoho úspěchu jak v chovu tak ve výcviku. VR
Dobrý den paní Báro J.
Paní zadavatelce vůbec nešlo o to, aby pes něco uměl, ale aby měl zkoušku a splňoval podmínky, které potřebuje k uchovnění. Pak by jen papal a skákal / kryl /. No a chechtáky by se jen hrnuly. Bohužel, podnikatelský záměr se nezdařil a paní zde pláče na špatném hrobě. A za další uvedenou věc, řešit zde od PC je úplný nemysl.
Dobrý den !
Je to neuvěřitelné kolik je tady skvělých právníku na uvedené téma. Příspěvek od Wulfina je jediný, kdy se v tomto odkazu můžete dočíst něco konkrétního a srozumitelného. Je tam jasně uvedeno: pozemek oplocen, opatřen vrátky /vrátka uzamčena/ vstup na pozemek po překonání překážky a ochrana zdraví i majetku. Není to ještě úplně 100% výklad, ale pro některé, co tady výše píši jejich nesmysly, by to mohlo na vysvětlenou úplně stačit. Přeji hezký den.
Dobrý den !
Chovám psy již 65 let. Vystřídal jsem NO, knírače, jezevčíky. U všech těchto plemen jsem se potýkal s blechami. Dříve bylo k dispozici DDT a tekutý fenoform. Zabíralo to dobře, ale za nějaký čas ze zase objevily, někdy byl i rok pokoj. Od doby co mám již druhého bultriéra, první 10 let nyní 3 letého, se blechy u tohoto plemene po celou dobu nevyskytly. Nevím čím to je, asi blachám jejich krev nechutná, nebo co já vím, ale je to tak. Přeji hezký den
Dobrý den !
Po přečtení komentářů jsem se rozhodl také reagovat. Za prvé, to že jste nenechala fenu doma v klidu dorodit, což obvykle trvá hodiny a zbrkle jste s ní spěchala k veterináři, jste jí připravila pěkný stres. Jak sama uvádíte, že fena dokonce porodila v čekárně, takže asi žádné problémy u feny nebyly, ale zřejmě u Vás. Fena potřebuje k porodu klid a čas, což jste jí právě Vy neposkytla a zbytečně jste u porodu šokovala. Může se stát, že fena nedostane ze sebe všechny štěňata, ale na toto ověření je dost času a ne během porodu fenu tahat k vetovi. Nevím co Vás k tomu vedlo.
A co se týče paspárků, a jejich odstranění do dvou dnů, ale nejlépe ihned po porodu je největší banalita jakou znám. Jedná se o článek, který, jak zde také uvádějí visí na kůži. Paspárek uchopíte, lehce natáhnete a nůžkami z manikůry odstřihnete, ošetříte jakoukoli desinfekci. Pokud toto provedete ihned po porodu, ani toto není třeba a fena se postará sama. U středních kníračů jsem kupírování ocásku prováděl také sám a bez problému bylo také vše OK. Ale zřejmě pro ty, kteří psy a fenky nazývají kluky a holky je to zřejmě problém. Nevím sice o jaké plemeno se jedná, jelikož jste to zde neuvedla, zda jde o štěňata s PP nebo bez PP, ale předpokládal bych, že s PP by Vám s Vašim problémem určitě poradil poradce chovu. Jinak Vám přeji, aby jste štěňátka v pohodě odchovala a zbytečně se s jejich odchovem nestresovala. Hezký den přeje Radan
Dobrý den!
Chci využít toho,že zde diskutují chovatelé, kteří se více specializují na chov holoubků diamantových. Já je chovám pro radost přes léto v zahradní voliéře, kde zdárně vyvádějí mladé. Pokud je ale přemístím do zimoviště do půdních prostor,, kde je taktéž vyhovující teplota pro hnízdění 17 st.C, tak vyvedou jedny, nebo dvoje mladé. Poté snášejí a sedí dále, vejce jsou oplozená, ale mladé se nevyklubou. Problém vidím v tom, že ve venkovní voliéře mají přístup k různému hmyzu a klíčeným semenům. Venku je chovám společně s párou zeber a párou kanárů a dole jsou křepelky čínské. Proto bych byl vděčný, kdyby jste mi zde mohli sdělit, jakými semeny holoubky krmíte a jaké dodávate vitamíny, protože právě v tom bude problém.V zimovišti jsou krmeni především prosem a zbytky od velkých papoušků, kdy v jejich krmení zůstavají různé druhy prosa, lesknice a nějaká drť po velkých semenech, například kukuřici. Ale asi to bude pořád málo. Bude to asi také chtít nějaký ten přípravek na líhnivost. Za vaše názory a rady předem děkuji.
Dobrý den pane Zdenek 123, nebo yy3 atd! Je vidět, že si nás zde pěkně testujete. Vy jste totiš nescháněl samičku pro svého samce, ale levný kup a obratem s vývarem prodat. A zde jste hodlal levně získat typ na pohlaví od zkušenějších. Zjevně bylo vidět, že žako není v dobré kondici, ale Vám to zřejmě vůbec nevadilo, hlavně, že byl za 7000,- Kč a to snad by jste chtěl k němu ještě testy na PBFD a DNA. Pak by jste to poškození křídla potencionalnímu zájemci nějak věrohodně okecal. A my jsme Vám tady bezelstně sdělovali naše názory k pohlaví. Mně se rozsvítilo, až při Vašem posledním přzpěvku o koho se jedná. Vy jste vlastně takový malý překupníček. Jinak pozdravujte na prajské. Pozastavuji se ale také nad tím, že zde opět na moderce má málo kdo, vyplněn svůj profil a tolik se kolem toho diskutovalo. Do 8.1.2012 měli mít všichni, kdo zde chtějí přispívat vyplněn svůj profil, to uvedl pan Žoha, jako admin, ale není tomu tak. Pak si tady dopisujeme s takovými anonimy.
Dobrý večer!
No a zatím mi také zadavatel neodpověděl na dotaz, z jakého důvodu má žako na té první červené fotce zmrzačené křídlo. Ptáka v takové kondici, bych totiž v žádném případě nekupoval. Dle jeho sdělení to má být. rovněž stejný žako, jak při prvním zadání tohoto tématu. Zatím mi tedy neodpověděl, přesto, že jsem mu již za odpověď předem poděkoval. VR
Dobrý den!
Jestli tomu dobře rozumím, tak nyní ten na těch třech fotkách má být samec, kterého máte doma a hodláte mu pořídit samičku. na kterou se ptáte v zadání. Tak k tomu samci mám dotaz a to jestli měl zastřižené letky na pravém křídle, když né, tak proč ho má tak zdemolované. Za odpověď majiteli předem děkuji. VR.
Dobrý den!
Podle hlavy, která je dobře celkem zachycena v kleci, by se mohlo jednat o samici, jelikož má krátké temeno a hlava se kulatí již od kořene zobáku. Samec má temeno delší a ostřejší zakulacení v zadu hlavy. A většina přepeřených samic je výrazně světlejší než samci. Tak porovnejte se svým co máte doma. Jinak jedině to DNA.
Dobrý den! U holoubků diamantových je určení pohlaví opravdu trošku problémové, ale dá se to. Pokud jsou oba jedinci stejně staří, dá se určit podle okruží, kdy samec jej má hrubší / výraznější/. Ale ve Vašem případě se mi zdá, že by opravdu mohlo jít o dva samečky. Ten modrý by mohl být starší. Ten světlejší mi připadá, že na samičku má teká dosti výraznou obočnici. Ale jinak by se to opravdu mělo poznat lépe podle dvoření, kdy samec krásně roztahuje ocasní péra a houká. Tak pozorujte dále.
gazd
napsal(a):
Pane Vícha,děkuji Vám za odkaz. G.Z.
Dobrý den ! Není zač, ale další kuřata se nevylíhla. Z pěti vajíček byly dvě oplozená, vylíhlo se jedno kuře, které stále žije a je čilé. Tři vejce byla planá. No za zkoušku to stálo. Uvidíme při další násadě. Křepelky budou zřejmě snášet dále, ale zase nezasednou, tak to ještě vyzkouším. Ať se Vám daří při výrobě inkubátoru. I v jednoduchosti může být uspěch!