Necky007

Moje příspěvky

29.3.2015 11:38

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Také jsem se rozhodovala pro jedno z těchto plemen, vyhrál Australáček ale je to podle toho jak moc času budete moci pejskovi věnovat. oba jsou nároční a čas a pohyb, borderka o 1000% více než AUO.
Já volila pejska ke koním, pro borderčí pastevecké ultraschopnosti nakonec vyhrál australáček :)
Každé plemeno je povahově malinko jinačí, borderka je dle mého na vše trochu víc náročnější, hlavně na kontakt s lidmi..auo je lehce tvrdohlavější, ale zase vydrží dva dny zevlovat na gauči, ovšem tento čas mu také musíte vynahradit čase stráveným venku. Oboum dvoum musíte umět zaměstnat hlavičky jinak budou demolovat a zábavu si najdou sami... pokud se chcete věnovat vyloženě dogdancingu a agility, tak bych byla spíš pro borderu, to jsou rození závodníci a nejvíc v těchto disciplínách vynikají :).

Děkuji. Taky hledám pejska ke koním :) asi budu hodně přemýšlet o AUO. Já se nechci nějak výrazně zabývat agility a dogdancingem, jen tak aby pejsek něco dělal :).

29.3.2015 11:00

Dobrý den. Za nějaký čas bych si ráda pořídila jedno z těchto dvou plemen. Ale jsem vlastně ještě začátečník. Nyní máme fenku, po ní bych si ráda pořídila jedno z těchto plemen. Chtěla bych se věnovat agility, dogtrekkingu a možná i dogdancinu a proto jsem si vybírala psa, který se na to nejvíce hodí, ale jelikož jsem začátečník, nevím jestli si tohoto psa pořídit. Samozřejmě bych chodila na cvičák. Chci se jet podívat na výstavy a poptat se chovatelů. Jaké plemeno z těchto dvou je podle vás vhodnější? Děkuji.