
kareta
Informace o uživateli:
Chov papoušků.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 20. 5. 2025 08:46:01
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Sayuri
napsal(a):
Dobrý den
prosím o radu, mám pár andulek a každé ráno už od 5ti křičí, není to klasické štěbetání je to doslova křičení.
U mě problém není já v tu hodinu vstávám, ale přítel bývá po noční a musí se vyspat a vzhedem k tomu, že andulky máme v ložnici se často nevyspí po 12 hodinové noční šichtě, a to člověk bývá často nervózní...
deka na ně nezabírá, to je spíš ještě horší, nevím co jim vadí ráno jako pravidelný rituál jim dám jídlo, vyměním vodu a i tak křičí. z ložnice je dát nemohu
prosím tedy o radu
Sayuri
Ta látka musí být tmavá, aby jim tam přes ni nešlo světlo. To máte jenom ložnici ? Klec můžete na tu chvilku umístit do jiné místnosti, třeba do koupelny, nebo na balkon. Mám doma ochočenou samici amazonana modročelého a když vidí, že spím, tak ani necekne. Jinak si budete muset koupit rybky. Ty manžela budit nebudou.
ve-ma
napsal(a):
Dobry den,
nas parik forpusov mal uz tri znasky, no vzdy sa niektore z vajec nevyliahnu. Aj teraz: 6 vajec, 2 prve sa vyliahli a mlade pekne rastu a 4 dalsie sa nevyliahli. No vsetky boli oplodnene a vtacky v nich vyvinute. Cim to moze byt, ze sa takto situacia zmenila uprostred inkubacie? (ze 2 prve sa vyliahli v pohode a dalsie z tej istej znasky nie).
Samec a samica nie su pribuzni.
Dakujem 🙂
Nepíšete, kde máte ptáky umístěné. Pravděpodobně to bude vlhkostí v prostředí. Ale je ještě více důvodů.
kanga
napsal(a):
V loni jsem získal starší(1996) pár kakadu růžový. Pořídil jsem jim budku. nepočítal jsem,že mi nasednou. vloni mi nasedli 2x. první hnízdo 3mladé a druhé hnízdo 2 mladé. letos první hnízdo 1 mladé. nyní mládě opustilo budku. zjistil jsem že mi samička snáší znovu,ale vajíčka se oběvují na zemi. vloni mi to samice dělala také a pak snesla v budce a vychovala 2 mladé. prosím o radu jak zabránit druhé snášce. chtěl bych aby si odpočinuli. děkuji za rady
Uplně jednoduchá rada. Odstrante budku.
kičněp
napsal(a):
porad dokrmovat rucne krmeni v kleci nechte dejte tam senegal v klase vajecnou michanici vlhcenou atd a cekat az zacne sama loupat zrni do te doby porad rucni krmeni chce to cas.
Vy by jste potřeboval nakopat do zádele a ne dokrmovat mládě korelky. ty toasty si strčte, nechci psát kde. Ta korela potřebuje ještě dokrmovací kaši, nutribirt , atd. Proč si nekoupíte mládě, co už samo přijímá potravu, když nic o umělém dokrmování nic nevíte ? Jste osel !
kakapo2
napsal(a):
Dobry den. Nemá prosím někdo zkušenost s vadou opeření u Amazonku bělobřichých jak uvidíte na přiloženém videu?
Objevilo se to všem v zimě, byly nádherně sněhově bílý, ale pak se jim objevili černé pera, jako kdyby slepené...Jeden pak dostal průjem a umřel. I když jsou od jara ve velké celoroční voliéře s maximem přírodních vitaminů nic se nelepší...Někteří uletí sotva tři metry. Všichni jsou lonští nebo předlonští. Děkuji za každou zkušenost.
https://www.youtube.com/watch?v=26uk1OwA3p4
Já bych řekl, že je to špatným , chudým krmením. Vitamíny a vitamíny je rozdíl. Málo sluníčka, deště. Na začátku toho videa má ten jeden pták tak přerostlé drápky, že nemůže pořádně ani chodit po té větvičce. Vypadá to , že je máte přes zimu v malých klecích, kde mají slabá bidla. Má i přerostlý zobák . Vypadají jako kdyby tu větev z vrby měly poprvé. Přes zimu mají určitě krátký světelný režim. Zlobte se , nebo ne, chyba je na vaší straně. Poslechněte co vám napsal p. Zappe a ptáci do roka budou vypadat jinak. Jestli, ale není už pozdě.