
nica
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
william
napsal(a):
Nu, zimovani, myslim ze bych zimovaci podminky zajistit dokazal, ale spise bych mel radsi zelvu cely rok na ocich, rozmnozovani zatim neplanuji. Barevnou pestrost taky nevyzaduji, nechci to jako ozdobu pokojika ale jako splecnost, myslim ze kdyz nekdo prijde bude spis koukat na sklipkany nez na zelvu. Venkovni vybeh je u me problematicky kvuli psum a kockam, to bych resil vetsim terariem a "vencenim pod dohledem". 30cm sem mi zda az moc, sou nejake mensi, kolem tech 15cm
Já mám hermanku a jsem maximálně spokojená. Jinak k těm kočkám a psům: Nevím, kolik toho máš, ale my máme 4 kočky a jednoho psa a ani jeden z nich se k želvě nepřiblíží ani se nepřibližují k jejímu výběhu. Prostě to vědí a hlavně se želvy bojí-asi jim nějak smrdí nebo co. Učitě ale záleží na povaze, hlavně asi toho psa s kočkama no problem.
Veronika
jurakuba
napsal(a):
mě šlo o stres, co mám zkušenosti, tak jim to přemísťování moc neprospívá, ale asi si zvyknou, ptám se na zkušenosti..děkuju
Ahojky,
taky mi je tvých želviček moc líto-snad je najdeš. Já svou želvu mám letos stále venku a také ji neuklízím. Tím zároveň přecházím k druhé otázce. Tohle je první rok, kdy ji nenosím domů. Dvě předchozí léta jsem to tak dělala a přestala jsem jen kůli tomu, že jsem slyšela, že je to pro zvířata stresující. Co se mé zkušenosti týče, tak já nic takového nepozorovala. Naopak želva už mě ráno vyhlížela a jak jsem dala ruku do terárka tak se ke mě hnala, protože věděla, že ji vezmu a odnesu na celý den ven. Myslím, že je to jen o zvyk.
Nica
kikinka007
napsal(a):
No mě se to naštěstí netýká.Žofka jí vše kromě banánů.Miluje mlíčí,čtyřlísty,okůrku,papriku a pisškoty+salát.Jo a taky bych se chtěla zeptat jestly jsou pro želvy zdravější bezlepkové piškoty.
Aby se tě za chvíli nazačalo týkat to, že ti želva chcípne. Krmit ji piškoty a salátem... To jsou přímo hřebíčky do rakve. Radši ji dávej jen to mlíčí, přidej pampelišku, jitrocel...
Nica
PS: Kde podle tebe vezme želva v přírodě piškot nebo dokonce bezlepkový piškot????
jungletekk
napsal(a):
Ahoj vsem,
mam hermanku (fotky viz diskuze "želvák") a mam takovej malinkej problemek. Mam pro nej udelanej vybeh na balkone, kde ma pisek, travu a kamen.. samozrejme vodu, jidlo a stin... no.. a pokazdy, kdyz ho tam dam, tak se zacne zahrabavat a spat. To uz je vic aktivni v terarku pod obycejnou zarovkou....
za napady na zlepseni jeho nalady predem diky.
Ahoj,
musím říct, že u své hermanky pozoruju to samé. Dala jsem ji asi před 14 dni ven, do nového venkovního výběhu a je tam mnohem méně aktivní než doma pod zářivkou. Buď jen tak stojí na místě a nebo se zahrabe. Taky mě to dost překvapilo.
Co se týče tvého druhého dotazu, tak co vím, tak pro želvy není vyhřívaný kámen vhodný, když ale bude mít ve výběhu kámen, který se sám ohřeje od sluníčka, tak si myslím, že je to něco jiného. V přírodě mají přeci taky vyhřáté kameny. Ale uměle vyhřívaný kámen nedoporučuji.
Nica
cijoml
napsal(a):
urcite to zvys minimalne na dvojnasobek vysky krunyre. Ona se nemusi pokouset ted, kdyz tam je nova, ale jak to obhlidne, bude zdrhat. Na mravence Lavirex - sezerou to a budou neplodni.
No na dvojnásobek krunýře to má - želva je vysoká 8 cm, takže se do toho vejdu. Snažila jsem se na netu najít ten Lavirex ale nic mi to nenašlo, nejmenuje se to trochu jinak? Díky moc, z těch mravenců jsem fakt zoufalá.
Nica
cijoml
napsal(a):
Ahoj,
jak vysoke mas ty steny? Jestli ne alespon 2x dylka krunyre, tak ti z toho zdrhne...Da davam pul metrovy.
Je pravda, že 2x délka krunýře to není ani zdaleka. Je to jen tak 15-20 cm nad zemí, ale mám i takhle nízké terárium a nikdy neutekla. A hlavně bych řekla, že je v tom výběhu fakt spokojená, protože se vůbec nestaží dostat ven. Zatím ani jeden jediný pokus(snad to nezakřiknu)
Problém mám ale s mravenci. Jak se jich ve venkovním výběhu zbavujete? Jednou mi želvu oblezli tak že se nemohla ani hýbat, tak jsem jí tam 4 dny nedávala a likvidovala jsem mravence takovým tím modrým sajrajtem, s tím, že jsem pak odstranila tu špatnou hlýnu, ale už jsou tam zase:-( Poradí mi někdo?
Nica
nica
napsal(a):
Tak už mám po prázninách, tak se "chlubím" svoji prací. Výběh bude vypadat určitě ještě líp, až trochu zaroste...
Nica
Ještě detaily
jurakuba
napsal(a):
Čau lidi, posílám nějaký fotečky výběhu pro inspiraci..
Součástí výběhu je i vytápěný "skleníček".
Tak už mám po prázninách, tak se "chlubím" svoji prací. Výběh bude vypadat určitě ještě líp, až trochu zaroste...
Nica
marja22
napsal(a):
Ahoj. No rozdíl mezi čínským zelím a salátem je hodně veliký co se týče výživové složky. Salát obsahuje opačný poměr vápníku a fosforu než je potřeba pro správný růst krunýře. Obsahuje více fosforu než vápníku a tak si zbývající vápník vezme tělo z kostí aby to mohlo být stráveno. Tak ale ubývá vápníků, místo toho aby přibýval. Chuťove je to samozřejmě naopak. Čínské zelí většina želvám nechutná, zato po salátu by se utloukly. Moje želva například čínské zelí žere fakt z nouze. Teď pěstuji doma ječnem, vojtěžku, proso a pampelišky v truhlíku na chodbě. Taky krmim želvými granulemi a nasušenými zásobami rostlin z léta. Navíc moje želva miluje ovesné vločky a tak pokud jí dám porcičku, na další 2 dny má půst.
Nemyslím si, že je pravda, že většině želv čínské zelí nechutná. Moje želva se po něm může utlouct. Jak jí chutná salát nevím, nikdy jsem jí ho nedávala. A s těmi granulemy bych byla taky opatrná, jsou hodně kalorické.
marja22
napsal(a):
Myslíš normálním septonexem? Nebo existuje i nějaký na oči? Promiň to se mi zdá hrozně drastycké. Pokud se jedná o normální septonex pak bych o tom vůbec neuvažovala, to by určitě želva oslepla. A pokud se jedná o nějaký speciální na oči, tak ten neznám. Jestli chceš ty oči vyplachovat, kup Borovou vodu, nebo Ophtal jako vodičku. Každopádně si myslím že Framikoin v jaké koli podobě ať už v tom Ophtalmo-framikoinu nebo samotný by mohl trochu pomoci. Možná ti ho ale v lékarně nedají, nevím jestli není jen na předpis. Ještě jsem si vzpoměla na Fungicidin. Ten stojí asi 26 korun. Je to bezvadná mastička na mykozi a plýsně, taky na afty a bolavé koutky. Zkus ho koupit a jemě natřík okolo očí. Nedávej ho ale do očí to nevim co by udělalo. Framikoin a Ophtalmo-framikoin můžeš dát i do oka. Borovou vodu taky do oka. Dej vědět jak to dopadlo.
Moje želva měla taky problémy s očima a opthalmo-septonex jí moc pomohl. Zkoušela jsem i borovou vodu, ale to moc nepomáhalo. Spíš se mi osvědčil heřmánkový čaj. Pokud tvoje želva nemá nějaký akutní zánět oka, tak bych jí ani ten o-septonex nedávala a jen bych vyzkoušela ten heřmánek, tím nic nezkazíš.
marja22
napsal(a):
Ahoj píši po pár měsících. Jen bych ráda napsala že stav mé želvi se zlepšil. Navštěvuji nyní veterinářku v Ústí nad Labem a jsem maximálně spokojená.
Ahoj Marjo,
Taky jsem moc ráda, že už je to lepší. Jinak souhlasím s tebou, v Litoměřicích a okolí je to s veterináři na želvy hodně špatné - já jezdím do Prahy, když je to nutné:-( UVA/B zářivku jsem tam taky kupovala.
Želvám zdar
jungletekk
napsal(a):
diky moc marjo... a zrovna knizku Bydli s nami suchozemska zelva mam doma
Jinak mi neni uplne jasny, v cem je tak podstatnej rozdil mezi salatem a cinskym zelim... a ty bylinky, cos mi vypsala ted asi stejne nikde nesezenu.... cim teda krmite v zime, kdyz nezimujete? A sepiovku maj normalne ve zverimexu?
Jinak samo diikky za reakci...
Sama to taky moc vysvětlit neumím s tím salátem, ale mrkni na
https://www.ifauna.cz/diskuse/vypis.php?thema=82356&o=3#82421
já svý želvě nedávám salát vůbec. V zimě, když jsem nezimovala jsem krmila vždy čínským zelím, trochu mrkve, občas okurka. Nejlepší by ale pochopitelně bylo namrazit si třeba pampelišky už v létě...to ti ale teď moc nepomůže:-) Jinak sepiovku koupíš za pár korun ve zverimexu a nezapomeň jí vyvařit!
Nica
PS: Když se budeš trochu snažit, tak už nějakej plevel najdeš