Informace o uživateli:
O zvířata se zajímám od 5 let,ve svých 20 letech aktuálně chovám
strašilky,různé druhy švábů (cca 11 druhů),
plazi:Gekončík noční, gekon bibronů, pagekon řasnatý, agamy vousaté,pralesničky, leguán, želvu zelenavou,kudlanky.
Savci: králíka, ježka bělobřichého, fretku.
Ptáci:křepelka čínská,hrdlička chechtavá, aymra pruhovaný, zebřičky, chůvičky atd.
dále mám Zkušenosti s chovem-Žebrovníka Waltlova, křečků džungaských, myší, potkanů, strašilek a pakobylek, exot.ptáky, dravci, sovy, užovek červených, akva.ryb, atd.
Některá zvířata jsem si pořídil, jiná se ke mně dostala jako nechtěný domácí mazlíček.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 6. 9. 2015 00:26:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Proč by tam nemohli být felsumy ? (možná osvětlení zářivkou chybí), Jenom kvůli tomu že je na délku ? výška je 70cm což zahraniční chovatelé kolikrát ani nemají a přesto se zvířatům daří. Hlavní je zarostlost terária a relativní pocit bezpečí.
Terárium má krásné bambusové větve tak proč to nevyužít ;) Jen bych pro ně zvolil jiný substrát aby držel vlhkost, pro žáby to škoda není takové společenstvo žabek dedrobátek by tam dělalo okrasu (samozřejmě by se musel přizpůsobit interiér) jinak třeba rosnice siná nebo nějaké parosničky, a nechápu proč to není vhodné pro gekony ? jen by se přidalo pár tenčích větví a bylo by to supr. například pro gekona obrovského nebo létavého atd.
Případně by to mohlo postačit nějakému druhu užovek nebo korálovku.
Tak já to myslel že pokud se drží na druhém konci terária a jsou třeba tam kde nedosahuje záření žárovky, tak to dělají proto že jsou přehřáté a tam je nejchladněji (z pohledu toho že na ně nedosáhně záření ze žárovky) ale zase se tam akumuluje teplý vzduch takže je jim tam dobře.
Nákres na to abych viděl jak velké terárko protože je můžou mít třeba v malém kde nemají dostatek prostoru na to aby si našly vhodnou teplotu.
Upřímně by to zvládnout měla (teoreticky) Prakticky bych se asi o zvíře bál, venku bych ji nechal dokud bude venku do 5 stupňů (Celé léto pohoda). A dát jí domeček s kompostem do kterého se může schovat ;)
Pozor na bouřky a chladné týdny, hlodavce atd. Určitě by nebylo na škodu jí udělat pařeniště. Dát průsvitnou platovou desku na nožičky a pod to kameny a písek. Bude pot tím teplo i když bude jen hodně svítit slunce.
Dobrý den mám slepičku hedvábničky a právě zasedla bohužel jen na 1 vajíčko :( ale stejně je šikovná, soused my nabídl násadová vajíčka od faverolek ,ale znám jeho chov a vím že některé kusy mají vápenku,je bezpečné podkládat takové vajíčka aniž by se přenesla vápenka na můj chov?? Dají se nějak ošetřit aniž by se znehodnotila?
Tak jsem dal perličáka pryč a a najednou zjistím že údajný kohoutek se nechává pářit od holandanáka .) a od zeleného čtvrtka sedí na vajíčkách :p takže chyba v určení pohlaví:D
Jinak voliéra je velká 5m na délku a 4 šířku výška 2m plus kurníček a jsou v ní jenom zavřené na noc nebo když je škaredě takže spokojenost sama ;)
Dobrý den mám malí problém s kohoutem hedvábničky,pořídil jsem si ho minulí rok na podzim jako malé kuře a k němu 3 perličky jako dočasná společnost, zprvu byly ve voliéře s křepelkami a všechno šlo v pohodě před vánoci jsem mu sehnal slepičku odrostlou,pak ještě pořídil páreček mladých Holanďanek zprvu se choval jako správný kohout a pral se s novým sokem pak se situace sklidila na nějaké to šťouchnutí,později dospěly všichni s perliček se vyklubaly perláci a začali Holandanáka šikanovat proto jsem je oddělil od sebe a perličky tak zůstaly jen s hedvábničkamy a normálními hybridami nyní, mám jen jednoho perláka,, ale kohoutek hedvábničky neprojevuje žádné známky náklonnosti a nenamlouvá si slepičky ani jsem nezaznamenal páření, může za to perlák? Protože se mi zdá že je v hejnu dominantní, ale nijak nikoho neutlačuje jen ve výběhu občas napadá Holanďanky když jsou ve spol. výběhu…Kohoutkovy hedvábničky teprve začal růst hřebínek možná je ještě mladý…Ale kohout Holand. je mladší a přsto si namlouvá každou...
Ahoj chovám hodně zvířat ,mezi nimi i několik pavouků ,mám adult samce brachypelma emilia
je možné aby samec aktivně vyhledával samici šmejděním po teráriu?
A viděl jsem ho bubnovat nohama(vím že tak lákají samičku k páření) ,kousek od něj mám v akváriu pískomily a ti bubnují nohama když se vylekají vyděl jsem je bubnovat stídavě i několik minut(pískomily to asi rychle omrzí), je možné že na toto bubnování odpovídá samec emilky ??
Dík za všechny odpovědi
Ondřej Vlk
Dobrý den jsem mladý chovatel chovám Hedvábničky a Holanďanky když se ušpiní tak je koupu v teplé vodě do které naředím ocet v poměru 1 ku 3,pomáhá to hlavně k lesku peří které je pak kovově lesklé a znepříjemňuje to život breberkám,mýdlo nepoužívám neboť je moc agresivní ,po koupeli kterou podle potřeby opakuji je vysuším fénem dovoluji si říct že některé kusy vzlášte kohouti si to fénování užívají ,lehnou si na bok a natáhnou nohu a křídlo, nebo ho zvednou a nechají se ovívat teplým vzduchem.pak přestříkám Arpalitem .Octová voda se nesmí dostat do zvukovodu ,zobáku a očí občas se my stane že vodu s nadšením konzumují ale v malém množství je neškodná.Slepice nechte naprosto proschnout v teplém prostředí ujistěte se že je suché i prachové peří na všech mýstech.