
palban
Informace o uživateli:
Chovám" Kachny: indické běžce a kampbelky.
Králíky :kalifornský,novozélandský bílý a malý beran.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 28. 1. 2015 19:58:23
Naposledy přihlášen: 19. 5. 2023 11:23:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Krásný večer, tak se mi podařilo pár fotek, sice je to foceno jenom starým telefonem, ale snad tam bude něco vidět.
Rybníček a kačky.
Upozornuji že je to tu všechno dlouhá léta neudržované a já jsem zde pár měsíců.
Tak jsem to ještě nestihl zkulturnit.
javorka
napsal(a):
Také zdravím
Mile mě překvapilo, že jste vylovil naše příjemné povídání. Zrovna jsem přišla ze zahrady, kde jsem kontrolovala mojí partičku běžců. Rybníček zatím nemáme, ale kdyby byl, asi by to bylo stejné. Voda je voda. Nechala jsem jim na zahradě na koupání jen zednickou vaničku. Když ji vyleju a napouštím čistou vodu, můžou se zbláznit. Čvachtají se v už tak dost mokré zemi, pokřikují a běhají okolo. Už vím, že toto nesmím dělat večer, když je chci zavřít. To bych je do kachníku nedostala. Ještě, že přestalo mrznout, aspoň si trochu užijou.
Slepice jsem dnes pustila na celou zahradu, to se jim samozřejmě líbilo, ale rozhrabaly co mohly. Tak asi zítra zas vytáhnu hrábě a listí co holky vyhrabaly z nastelených záhonů budu uklízet znova.
Podařilo se jim i trochu oštípat jahody, tak nevím, jestli to byl úplně dobrý nápad. Myslela jsem, že ušlapaným jahodám od kachen už moc neublíží .
Chtěla bych se poradit, jak často měníte běžcům podestýlku. Já každý den vybírám trus a odstraňuji mokrá místa. Podestýlku načechrám, aby trochu proschla. Ale to se moc v tomhle počasí nedaří. Pořád je to tam trochu navlhlé, nevadí to? Nemůžu to každý den měnit, to bych dlouho se zásobami nevydržela. Je mi jasné, že to asi nedělá nikdo a 4 kachny to zas tak moc nezmažou. Budu ráda, když napíšete, jak to děláte vy.
Palbane, přeji vám ať se vám na novém místě daří a zase někdy napište!
A co vy ostatní?
Děkuji.Máte tam taky veselo. Já jim přestal dávat vodu na noc do boudy tak to už není tak strašný a čistím jim to ve středu a v sobotu. Ráno vyčistím a nechám bez podestýlky přes den trochu vyschnout.
Celý den do boudy nechodí tak jim nastelu až večer.
Zatím mam párek běžců pohromadě s tím párem kampbelek a není to tak hrozné.
Ráno stejně první co je zajímá je dostat se uprkem na rybník a tam si dají očistu a začnou řádit, až potom je napadne že by se mohly dojít nabaštit.
Zdravím vás lidičky.
Po dlouhé odmlce jsem se rozhodl oživit tuto krásnou, ale již trochu zapadlou diskusi.
Po velice suchém a parném létu zde máme podzim a mám ted trochu času v tomto promočeném počasí se s vámi podělit o to co se u mne událo a změnilo.
Tak začnu asi tím že jsem se i s rodinnou konečně v průběhu srpna přestěhoval na místo, které je sice v horším stavu než předchozí bydliště, ale je o to krásnější pokud jde o velikost dvora a přilehlého pozemku.
Pro chov různého zvířectva ideální, a tak můj páreček běžců má obrovský výběh, který je k mému zklamání ani tak moc nezajímá.I když všude čtu že si moc nepotrpí na dlouhé courání ve vodě tak ti mí si oblíbily zhruba 300m rybníček na dvoře, a tráví na něm téměř veškerý čas, kromě pár minut když si jdou něco zobnout do krmítka a zase hurá do rybníka.
K běžcům přibyl ještě páreček campbelek, poté co jsem se synem navštívil výstavu drůbeže ve Strakonicích a syn tam vyhrál kačera v tombole.
Nezbylo nic jiného než sehnat ještě kačenku.
Dříve jsem si pochvaloval jak kachny krásně sami zalézají, když se setmí, ale od té doby co objevily rybník tak jsou schopné na vodě i přenocovat, takže každý večer těsně před tím než je tma musím milé kačeny zahánět což mě někdy dost štve. Také jsme si pořídily králíky a slepičky, ted jsem zkoušel si vylíhnout křepelky na masíčko, abych si natrénoval líhnutí ve staré biosce, kterou se mi podařilo levně sehnat a zjara si vylíhneme kuřátka a třeba i ty káčata pokud kachny sami nezasednou
Takže plánů máme dost
A co je nového u ostatních?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Asi v prvé řadě musí být králíci v dobré kondici a nyní přelínaní.Pokud je samici v říji, má červenou až červeno fialovou vulvu, dáte ji k samci.Připouštím, jak jsem doma, někdy ráno někdy odpoledne.Na tom nezáleží.Spíš záleží čím krmíte.Chovné jedince krmím směsí zrnin s větší části ovsa a přidávám jim Nutrimix.Hodně také záleží na vrozených vlastnostech.Jelikož svoje plemena chovám dlouho a do chovu si nechávám hlavně svoje samice, už mám samice vyselektované, že s přopouštěním problém nemám.Tady se hodně radí nechat samice zhubnout, ale moje zkušenosti jsou opačné.Samice krmím dost, ale ne výkrmovými granulemi.
Línání si myslím že už májí za sebou, krmím seno, ječmen, dávám jim větvičky z jabloně, občas jablko a někdy dávám i trochu natě celeru. Tak nevím.
Oves také mám, ale šetřil jsem ho pro mladé, tak jestli to má nějaký vliv můžu místo ječmene dávat oves.
Co myslíte?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Mám 20 samic, připuštěné jsou všechny, první mláďata budou příští týden.Králíci jsou venku, nesvítím jim.
A mohu se zeptat jak postupujete při připouštění?
Třeba jak dlouho necháváte samici u samce, nebo jestli je lepší dávat je k sobo ráno nebo večer?
S chovem začínám tak se omlouvám za pro někoho možná hloupé otázky.
Děkuji.
Pavel.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Tomu říkám nabídka, která se neodmítá-určitě i dohoda bude.Věřte, že mě ten patrový kurník dělal zedník a musela jsem vše mít naměřeno., ohužel jsem se seklas v tom zateplení, které už je pryč, ale i tak musíme dokončit boj se čmelíky a tím pádem ještě srehnout venkovní zateplení.Přála bych vidět kurník mého souseda, to je luftoivací přístřešek, kde ještě ani ve velkých mrazech nic nezmrzlo, slepice netrpí žádnými chorobami ani obávanou syngamozou a co jim králiíci nespasou tak v té vysoké trávě nejsou ani vydět.Má zdrobnělé lakenfeldky, které přes zimu nenesou, jsou staré už cca 4 roky a ještě žádná neuhynula a králíci se pohybují ve dvou voliérách až do napadnutí sněhu a žádná kokcidioza, žádný mor, žádná mixomatoza.Fakt je, že nikdy na výstavy nejezdí.A k tomu luft-kurníku, když je nejhůže tak přehodí plachtu co je na auta a slepice vegetují dál.Netrpí hladem nic, jen jej navštívila dvounohá škodná na jaře a ukradli kachny i s vajíčky a párek ruánek, které měl jen tak pro radost.tak to jen pro znázornění, že jde vše a věřte že zvířata jsou spokojená a u mě rovněž, naopak je obšťastňují straky, sojky a hrdličky, hejníčko vrabčáků a a nespočetz sýkorek a dnes přiletěl i datel.Naše slepice mají řást s lesními stromy a tujemi, nějaký ten keř a hlavně udržovaný, pravidelně sekaný trávník aby bylo čisto.
Také nejsem zastáncem nějakého zateplování, když je kurník z pořádných prken, nejlépe ještě falcovaných, aby se v případném seschnutí neudělaly mezi prkny mezery tak nevidim jediný důvod pro nějaké zateplování.
Přijde mi že je zateplování kurníků, bud pro psa atd.nějaký moderní a naprosto zbytečný trend.
horal
napsal(a):
Okamžitým připuštěním ji vůbec neublížíte, naopak zastaví se ji laktace a nebudete mít problém s případným zánětem. Navíc je ochotná k páření, takže většinou bývá vrh početnější.
Dobrý den: V sobotu mi porodila kalifornská samice 4 králíčata, v neděli to vypadalo že je vše v pořádku a v pondělí jsem našel v hnízdě králíčata mrtvá.
Samice měla mladé poprvé, četl jsem zde na fauně o znovu připuštění co nejdříve.
Píšete že samice je ochotná k páření tak jsem ji dnes dal k samci a samec na ni vubec nereagoval, jen na sebe koukali a nic.
Samec byl vždy velmi akční tak jse chci zeptat zda nevíte čím to může být a jestli nemáte nějakou radu co ted udělat aby se samice znovu připustila.
Děkuji.
Pavel A.
horal
napsal(a):
Je to vinikající doplněk, ale špatně se skladuje. Při manipulaci s otýpkou opadávají listy a drolí se. Je dobré je dát už usušené do papírového pytle a pak používat do míchanice.
Děkuji za odpověd, chtěl jsem usušit celé rostlinky na půdě jako to dělám u kopřiv.
Je to ten druh malin co má na stonku malé trny, myslíte že to nebude vadit?
bronda
napsal(a):
Vyřešil jsem to tak, že pod napaječku dávám těžkou misku naplněnou hoblinami. Ty vodu zachytí a není mokro všude kolem. Lehce se vymění. Pokud byly pod napaječkou jen hobliny, bylo mokro na daleko větším prostoru.
Dobrý den.
Mohl bych se vás zeptat?
Zkouším poprvé líhnout kuřátka ve staré biosce a nejsem si jistý jak má vypadat obsah vajec po prosvícení.
Dnes jsou tam 12dní a když jsem zkoušel prosvěcovat vidím tam něco jako tmavou skvrnu asi o velikosti třetiny obsahu a při naklopení vajíčka při prosvěcování se tato skvrna hýbe, jako bi se ve vajíčku přelívá.
Tak si nejsem jistý jestli to tak je v pořádku nebo jestli jsou vajíčka neoplozená a zkažená?
Děkuji za odpověd.
Pavel.
javorka
napsal(a):
Zdravím všechny.
Píšete, že se dožadují nějaké dobroty. Máte nějaký tip? Naši běžci, když si s námi chodí popovídat, v podstatě celé odpoledne, tak by taky asi něco rádi. Ale ať jim cokoli dám, tak to nesežerou. Kromě slimáků, ale ty v tom horku nejsou na skladě.
Poradíte někdo?
Několikrát za den si jdou ke krmítku, kde mají granule a pšenici. Ani o naklíčenou pšenici, co mám pro slepice, nestojí. Asi jim bohatě stačí co si najdou na zahradě.
Díky za inspiraci.
Dobrý den.
Také už nevím co bych jim dal, o pšenici nemají zájem a mokrá míchanice ze šrotů jim sice chutná ale v tomhle vedru se hrozně brzy zkazí.
Zatím mám dobré místo na slimáky tak jich každý den nasbírám asi půl litru a pokaždé když jdu okolo nich tak jim pár slimáků hodím.
Taky mají moc rádi namočený rohlík, chleba jim tolik nechutná.
Asi nejlepší pamlsek co jsem zatím zkoušel jsou ty slimáci a žížaly.
A co dávají ostatní? Podělte se.
Pavel.
Zdravím všechny zde zůčastněné"
Pozoruji jak se nám toto vlákno pořád zdatně drží, možná to je tím že jsme se zde dostaly od běžců ke slepičkám, kočičkám k zahrádkám a do konce i kraslicím, prostě ke všemu co lidičky baví a myslím si že je to dobře.
Každý den koukám jestli tu je něco nového a baví mě to i, když tet nemám moc času z důvodu stěhování.
Také zkusím napsat co se u mě událo za tu dobu co jsem psal naposledy.
Tak kačer se úplně změnil v nepoznání, z hnědého drobečka je už téměř přepeřený fešák se stříbrným břichem a zelenou hlavou.
Kachnička je barevně téměř stejná.
Nejsou tedy tak krotké jako kačer u paní s nickem čapice, pořád si udržují zhruba metroví odstup, ale už to nejsou takoví plašaní.
Vždy když mě vidí tak spustí své kvákání a dožadují se nějaké dobroty(pokaždé si pokecáme).
Boudičku již mají odvětranou což jistě ocenily v těch tropických dnech, které byly.
Udělal jsem jim i nové koupálko, které také hojně navštěvují a dokážou ho během chvíle pěkně zaneřádit.
Přes jejich území chodila kočka do sousedovy stodoly, ze začátku se jí klidily z cesty, ale tet je to zcela opačně a s urputným nasazením vždy, když jí zahlédnou natáhnou krky jako husy a nebojácně jí vyženou.
Minulí týden jsem u kaček ve výběhu zahlédl něco chlupatého krčícího se v kopřivách a s překvapením se z toho vetřelce vyklubalo malé kotátko, které zřejmě chtěla kočka převést přes území kachen, ale byla zahnána tak tam zůstalo osamocené.
I přesto že jsem nebyl zrovna nadšený z toho že budeme mít na dvoře zase o kočku víc jsem ho přenesl do bezpečí a tet už tu s kočkou řádí jak černá ruka.
Tot ode mně zatím asi vše.
Přeji všem ad se daří vtom co je baví a naplnuje radostí.
Pavel.