
pasnau
Informace o uživateli:
Chovám:
<br>
<br>
4.4 andulky, 3.3 agapornis hnědohlavý, 1.1 korela bělohlavá, 1.1 pyrura rudoramenný, 1.1 zebřička
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 6. 2011 11:26:53
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
smidla
napsal(a):
Dobry den,
vy jste moc slusnosti nepobral ze? Dovolim si tvrdit ze vsechny odpovedi jsou pouhe domenky a jedine vtrzeni muze prijit od veterinare po provedeni prohlidky.
To ze nekdo odpovedel na prvni pohled nespravne jeste neznamena, ze po nem mate vyjet! Staci ho upozornit ze jeho odpoved je nespravna a to z jakych duvodu. Napriklad t tomto pripade nemuze byt vajicko umisteno v te casti tela kde je hrbo.
S pranim jen slusnych prispevku
Smidla
smidla@smidla.eu
Dobrý den Smidlo,
než někomu napíšete, že moc slušnosti nepobral, tak se zamyslete jestli je to slušné. Neznáte mně tak nesuďte podle jednoho příspěvku.
A k tématu. Pan Miloš radí ne jen na těchto stránkách a vždy co rada to perla. Člověk, který chová ptáky v přenoskách a v akvárku a ještě se diví že je to špatně, asi moc fundovaný nebude. Člověk, který si vědomně doveze do chovu skokany, asi radit moc nemůže. Zadavatel položil otázku a očekával radu a ne nějaké bludy. Odpovídá a vzápětí napíše, že ještě u andulky snášení neviděl. Má to logiku ??? Možná, že má reakce byla moc prudká, pokud se Vás to nějak dotklo tak se omlouvám, ale už o panu Milošovi dost vím a proto jsem takto zareagoval.
Hezký den Pasnau
pasnau1@seznam.cz
PS. Na přiložené fotce je vidět chovatelské zaříení jmenovaného
sofinka
napsal(a):
a viplati se to u papouska za 150kc?????
Na tom snad otázka založená nebyla. Napsal jsem, že podle fotky je to pouze hádání a nikdo to jednoznačně určit nemůže. A jestli Vám "sofinka" můžu poradit, tak než odešlete odpověď, napřed si ji pořádně přečtěte. To je pecka jak se dá poskládat věta a i kolik hrubek se dá vyplodit.
sofinka
napsal(a):
samecek sahnete mu mezi nohy na kusky kdyz budou daleko samice blizko samec mala hlava malej zobak
Koukám dobrá rada nad zlato. To je pěkná blbost co radíte. Kůstky dál nebo blíž. A kde je ta hranice co je dál a co blíž Nebo malej zobák malá hlava Máte oči od sebe daleko nebo blízko ? spolehlivé určení je DNA nebo endoskopie.
kukuk
napsal(a):
Děkuji všem za názory. Zítra se pokusím dát ještě fotku ze spoda. Ani jsem nečekal, jakou to spustí velkou diskuzi. Jde mi jen o to, abych při koupení další pyrury do hejna nekoupil jiný druh a tím nedošlo např. ke křížení druhu. Jelikož jsem ale kupoval pyrury od dvou různých lidí a oba je nabízeli jako hnědouché, tak si myslím, že to jsou ty hnědouché. I když dle fotek je to zavádějicí.
Ze spodu jste fotky už dal. Je třeba fotku ocasu zhora. A trvám také na pyrura hnědouchý
mitraton
napsal(a):
Zdravím Všechny chovatele a majitele domácích mazlíčků. Rád bych zde zmínil lhostejnost a podivný přístup některých "chovatelů". V sobotu jsem byl svědkem čehosi pro mne nepochopitelného. Nějaký "chovatel" vypustil čekajíc v řadě u výkupu do volné přírody dva modré agapornise, které od něho výkupce nechtěl vzít s tím, že jim chybí drápky. To se to chovatelství tedy dopracovalo. Je smutné, že mnozí se považují za chovatele a přitom jsou schopni své svěřence takto zlikvidovat. Nevěřím, že si tento příspěvek přečte člověk, který byl tohoto schopen, ale berte ho spíše jako zamyšlení nad tím, jak bychom se měli nebo spíše neměli chovat k domestikovanému ptactvu. Většina takto vypuštěných ptáků nepřežije. Myslím, že někteří chovatelé by se měli zamyslet, zda vůbec mají chovat papoušky nebo se věnovat něčemu, co je naplňuje více, než to, co berou ostatní za vášeň a mnohdy i celoživotní poslání. Občas je mi zle z přístupu chovatelů ke svým ptákům, především z těch, kteří jich nesou 50 v přenosce, kde se jich vejde max. 8, jen aby na ně rychle přišla řada, prodali a odjeli. Pokud tohle je chovatelství, tak se nedivím, že upadá.
Přeji všem stálým chovatelům hezký podzim a radost ze svých letošních odchovů připravených na příští sezonu.
S pozdravem Martin Záruba
Dobrý den, taky přihodím trochu do mlýna. Všichni se zabývají tím, jestli nějaký chovatel nenese moc ptáků v přepravce do výkupu, jestli se ptáci netrápí apod. A tudíž se mi naskýtá otázka: proč mám brát ohled na počet papoušků ve své přepravce, když výkupčí je láduje do svých doslova pod tlakem ? To už nikoho nezajímá ? Jestli přežijou ?Dostal za ně nějaký drobný tak proč si dělat hlavu. Tak proč řešit jestli někdo své papoušky vypustil na \"svobodu\". Samozřejmě vše píšu s určitou hořkostí...a myšleno ironicky.
vetrak
napsal(a):
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Vaše názory ohledně vlhkosti vzduchu ve voliérách. Při hnízdění je vliv tohoto faktoru nezpochybnitelný (udržet ale patřičnou vlhkost lokálně v boudě není zas až takový problém...), ale jaká je podle Vás ideální vlhkost pro chov jednotlivých papoušků - afrika, austrálie př. amazoňané...
Já chovám ptáky na půdě a po izolaci střechy jsem docela srovnal teplotu - cca do 27°C max - v těch vedrech v létě. Loni jsem udělal takový zlepšovák na vlhčení vzduchu, ale byl jsem zklamán, při těch největších vedrech klesala vlhkost stejně i pod 40 procent. Přes léto jsem měl v okenním rámu jen pletivo, ale sousedé si stěžovali na hluk, tak jsem letos nechal jen trochu přiotevřené okno a světe div se, vlhkost zatím neklesla pod 55 procent (větrál-li jen odpoledne je stále přes 60). Takže teď mě jde o to udržovat optimální hodnotu pro ptáky...
Ono v těch největších vedrech musí být i venku docela nízká vlhkost vzduchu, jak říkám, když jsem větral, klesala opravdu hodně nízko...
Takže jakou hodnotu doporučujete pro ptáky z daných kontinentů, případně jak vlhkost upravujete?
Dík za rozumné odpovědi a přeji hodně úspěchů!
Existují zvlhčovače vzduchu, dnes už za relativně nízkou cenu
http:// www.superklima.cz/ultrazvukovy- zvlhcovac-vzduchu- avair-silver-500/ ( bez mezer )
eden
napsal(a):
Lidi je neznají. Vždyť někteří ani netuší, že můžou andulky koupit u chovatele a ne ve zwerimexu. Přestože senegalských papoušků je spousta, když ke mě někdo příjde pro andulku, ptá se co je to za zelené ptáky ve voliéře a žasne, že jsou to senegalci. Někteří ani pojem senegalský papoušek nezná, tak jak chcete aby lidi znali pyrury, které se zatím tak houfně nechovají. Běžní zájemci o papoušky znají pouze andulky a korely, možná tak žaky, ary a amazoňany. Určit jejich barvu však nedovedou a klidně vám tvrdí, že amazoňan je ten bílý s chocholkou
Pyrura rudoramenný - patří k vzácnějším druhům, ale povahově úžasný