Informace o uživateli:
Pomalu budujeme malou kozo-ovčí farmu s podílovými anglonubijskými kozami a východofrískými ovečkami.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 11. 4. 2022 08:49:26
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Vedra
napsal(a):
Koncentráky taky vydělávaly.
Každopádně nic to nemění na tom, program Zelených je v tomto bodě silně anti-ekologický a proto nedostali můj hlas.
Můžete mi vysvětlit, co vidíte ekologického na způsobu výroby elektrické energie, při kterém vznikají tuny odpadu natolik nebezpečného, že musí být tisíce let uchovány v neproniknutelném obalu někde pod zemí?
Ještě mi přijde super tato kampaň, jen nevím, jestli na tom skutečně nějak více pracují nebo to bl jen volební výkřik loni při krajských volbách...: http://www.zeleniapiratijmk.cz/2016/07/22/konopi-misto-repky-proc/.
profesor1
napsal(a):
To myslím všichni víme, že to bez chemie v malém jde, ale zkuste takhle nakrmit víc než 7miliard lidí.
Taky se - pokud máte podezření a nechcete střílet naslepo - dá snadno nechat udělat rozbor trusu. Já se toho vždy bála, že je to složité, ale stačí posbírat bobky, dát je do pytlíku a poslat poštou se žádankou (vytisknutou z internetu) na SVU Praha a dva dny po odeslání Vám přijdou a email výsledky - tak to alespoň funguje v Čechách, počítám, že na Slovensku to bude také snadné (o:.
Peetra
napsal(a):
Ako pisala Moonika,2 mesacny capko, uz z hnackou, dostal 10ml 1 % roztoku skalice. Pasomnica vysla cxa za 22 hodin, pred skalicou dostal farmatan na hnacku pri vychadzani pasomnice hnacka nebola, kozicka tiez uz z hnackou dostala 4 ml albendazolu na 10 kg vahy, pasomnica vysla za max 10 hodin ale s hnackou. Po dvoch dnich obaja bez hnacky, chut k jedlu omnoho lepsia.
A Vám vyšla tasemnice i bez ricinu?
A dávái jste někdo po té skalici ricinový olej jak doporučje Starý Bača? On tam píše, že když přidáme po půl hodině lžíci ricinového oleje, bude účinek ještě lepší, no ale zjistila jsem, že ricinový olej se prodává v lahvičkách po 20 ml a ještě mne varovali, že je to drastické projímadlo a na lahvičce nápis neužívat vnitřně - tak se mi nezdá dát každému zvířeti lžíci (o:
Leda to nějak naředit... (o:
A ještě jedna věc - řešili jste někdo použití modré skalice u dojených zvířat? Jestli to jde do mléka? Trochu uvažuji, když to budu dávat kůzlatům na tasemnice, dát i kozám proti GIN červům, co mají ještě na tři křížky, ale nejsem si jistá...
Mě by jěště zajímalo, co se mi nepodařilo nikde najít - jak je to s těmi zvířaty, která články v trusu nemají. U nás mají články jen mláďata, u dospělých jsem neviděla ani jednou a to ty bobky poslední dobou studuju pořád (o:
Znamená to, že nemají tasemnice? Nebo prostě akorát ty jejich tasemnice nevylučují články? A pokud ta zvířata nemají články v trusu, znamená to, že nejsou přenašeči tasemnice? Že když je dám pást na nějakou pastvinu tasemnic prostou, že ta pastvina tasemnic prostá i zůstane?
Máme totiž možná tasemnice jen na jedné louce, kterou paseme od loňska nově - do té doby jsme tasemnice neviděli. Tak si říkám, že kdybychom teď při přehánění z té tasemnicové louky na tu novou provedli odčervení, že bychom si pak mohli i ta mláďata už udržet bez tasemnic... Ale právě řeším, jestli odčervit jen mláďata nebo i dospělé, i když ti v bobcích nic nemají...
No právěže to před těmi dávkami z nich nepadalo skoro vůbec - vlastně jsem články nacházela spíš u jehňat a spíš jsem tak vyvodila, že je mají i kůzlata a po olejíčkách to začalo padat i z kůzlat, i po větších kusech... Z jehňat pořád jen články, i když možná také víc...Ten druhý týden - bylo to, myslím, poslední pátek - jsem dala jehňatům dávku jak jste psala pro dospělé kozy (jsou přece jen větší než kůzlata) a kůzlatům znovu poloviční, ale z nich (jehňat) mi jdou pořád jen články... Nejsem si jistá, jestli to, že to z kůzlat začalo lézt až po olejíčkách, souvisí s těmi olejíčky (což by mne těšilo) nebo to byla jen náhoda - že akorát tou dobou jim začaly tasemnice "zrát" (o:... Použila jsem olejíčky Karla Hádka, protože by měly být asi nejkvalitnější na českém trhu a lidi, kteří se léčí aromaterapií, je obvykle s úspěchem používají, na červy to ale asi nestačí.. )o:.
To zní dobře, Moniko... A Vy, Mastňáčku, jste to na jehňata taky zkoušel? (Vím, že jste psal, že o tom uvažujete). A proč píše Starý bača, že je ta skalice ekologická? Myslíte, že třeba méně ohrožuje život na pastvině než dnes běžné odčervováky?
Mimochodem - zkoušela jsem tu éterickou trojkombinaci, co má hubit tasemnice - hřebíček-skořice-cypřiš a chvíli to vypadalo, že toho z kůzlat padá víc, z některých lezly i celé cáry tasemnic - tak jsem měla radost - ale přetrvává to docela dlouho (ještě jsem dávku po týdnu opakovala) a z některých jdou pořád jen články, i když hodně, a přečetla jsem si někde, že nemusí při napadení tasemicí být je článk, ale i celé kusy tasemnic, tak to vypadá že to asi nezabralo - asi zase ne dost silné olejíčky...
Zdravím, máme u kůzlat a jehňat tasemnice, jsou jimi tím pádem pravděpodobně zamořené pastviny... Jak to teď mám udělat, když ta mláďata chci prodat a zároveň mít jistotu, že nikomu nezanesu do chovu tasemnice? Zároveň je ale nechci příliš mnoho dávkovat chemií... Musím je odčervit teď a pak znovu před prodejem a ještě dát novým majitelům ještě jednu dávku odčervovadla, aby to za nějakou dobu zopakovali (kvůlli vajíčkům, která pravděpodobně sežerou u nás na pastvině ještě te den, než odjedou jinam?)? Zdá se mi to hrozně moc chemie...
Některým budu zkoušet dávat křemelinu, ale některá mi prostě nechtějí příkrm s křemelinou jíst tak jak se pak má člověk bránit parazitům přírodími prostředky...
Oživuji toto téma, portože mi nejvíc připomíná můj problém - naší ovečce zjara malý beránek s nešikovně narostlým zoubkem poranil vemeno, rána se zanítila a poměrně dlouho hojila. Zdálo se však, že se jedná jen o povrchový zánět - bála jsem se, aby se to nedostalo do vemene a kontaktovala veta - ten mi doporučil, abych hlídala kvalitu mléka - dokud vypadá dobře, není co řešit. Mléko bylo stále pěkné, bílé, sladké, bez jakýchkoliv vloček apod., vemínko se i zvenku uzdravilo a vše se zdálo být OK. Teď po několika měsících jsem však začala hmatat ovečce v tom struku uzlíky a když jsme ochutnali mléko, zjistili jsme, že je slané. Poprosili jsme tedy veta o přeléčení, včera přijel, dal ovečce celkové ATB a ještě dvě dávky do struku, ale řekl mi, že ta půlka vemene je už ztracená, že je neprůchozí a že už nikdy nebude funkční. Velmi mne tím překvapil - ovečce z této půlky vydojím při každém dojení skoro 200 ml mléka, které je sice slané, ale jinak působí zcela jako mléko - než jsme zjistili problém, míchala jsem ho s ostatním mlékem a dělala sýry. Opravdu už nemám šanci na záchranu té půlky vemene?