petr33

Moje příspěvky

3.7.2015 23:34

samain napsal(a):
Překrucujete všechno co zde je napsáno.
Takže znova. Množitelé bez PP produkují štěňata, která pak (jde-li o napodobeninu plemene) zachraňují chovatelé s PP. Holt ty úplné křížence čeká útulek, protože na ty dlabe každý.
A za další, kvůli množitelům bez PP změnila EU zákony a slušný chovatel pak může vyvézt až 4 měsíční štěňata.
Kdyby nic jiného, tak tyto dva důvody bohatě stačí, aby chovatelé s PP neměli rádi množitele.

Souhlasím.

3.7.2015 23:33

old napsal(a):
A věcně něco, názor, postřeh ?

To už je věcný postřeh, ten oldtroll...

3.7.2015 23:28

old napsal(a):
Ano, mezi chovateli psů s PP je taková rivalita a je to nechutné, jde o to, aby si štěně zájemce koupil od toho kterého a ten hanobí druhého který ve stejné době nabízí štěňata, je to nevkusné a tací potom ve druhé etapě vyvolávají hysterii proti bezpapírákům, proptože to je další článek který ohrožuje prodej jejich štěňat.
Tací chovatelé, bez morálky, kšeftmani a producenti, tedy papírových štěňat potom chtějí kázat o morálce chovatelů bezpapíráků, budou vytvářet příběhy o týraných fenách a nemocných štěňatech a budou získávat naprosté neznalce a laiky, kteří budou papuškovat jejich slátaniny dál a strašit lidí hnusem který pochází z nepapírových štěňat, příkladem takového získaného hysterika je třeba všudypřítomná umpa.lumpa, která aniž by něco o kynologii věděla bude vyštěkávat převzaté lži.
Pokud se tady objeví zájemce o štěně, nebojte se koupit sio štěně bez PP, budete mít normální štěně za možná třetinovou cenu než je standardní cena štěňete s PP, nevěřte lžím a věřte, že vztahy mezi chvateli s PP jsou příšerné, neserioznost, pomluvy, lhaní, nejsou všichni stejní, ale nemalá část jich jsou množitelé s PP a jde jim jen o výdělek.Schovávají se za psy v útulcích, týrání a nemoci, prezentují se jako že jim jde o blaho psů, není tomu tak, jsou to obchodníci potřebují prodat, přeci investovali proto aby měli příjem, to je skutečnost.
Píšu to proto, aby si veřejnost udělala jasno, nevěřila všem těm pomluvám, protože to zlo je všechno jen kvůli penězům.

Cituji od oldtrolla...protože to zlo je všechno jen kvůli penězům... Ano, souhlasím, to zlo z množáren bezpapíráků z těch chlívků a stodol, ti bezpapíroví kříženci vydávaní za určité plemeno - ano, to zlo, to týrání a množení a krytí co půl roku, je hlavně z množáren bezpapíráků, kvůli penězům. Teď jsi konečně old trolle napsal pravdu.

26.6.2015 18:07

awake napsal(a):
Každý nemá štěňata v kotci aby je tam chodil jen krmit. Každý nemá 2-3 vrhy najednou. Jsou i chovatelé co mají jen několik vrhů za život a náležitě se štěňatům věnují. Od takového chovatele není problém si vzít i starší štěně.

Souhlasím, když štěňata nepráskáte jako Baťa cvičky, tak si je klidně užijete do 8 nebo 9 týdnů, pro solidní chovatele to není problém a štěňatům pozdější odběr na celkovou psychiku jen prospěje.

22.6.2015 13:30

Zrzavci napsal(a):
A nemělo by se spíš než tohle:
...Po 2,5 měsících už je štěně mnohem víc samostatné, sebejisté a zvyklé na svůj dosavadní způsob života. Mnohem víc než vy už ho zajímá okolní svět. Někdy bývá navázání na osobu těžší...

zohlednit to, že pro štěně by bylo přirozenější v tu dobu být ještě ve své rodné smešce? Pro mě ano.
Jo budu pak mít víc práce, ale... za ten pocit, že jsem štěněti dopřálá trochu víc spokojeného života u mámy a se sourozenci mi to stojí. Když může člověk navázat vztah s dospělým psem z útulku, nemyslím si, že by to byl takový problém u štěněte o týden starší, než je dnes obvyklé.

Souhlasím. Je třeba udělat to, co je lepší pro štěně a ne to co je lepší pro některého "chovatele" a kupujícího. Pokud se dělá jen to, co je dobré pro chovatele, že se štěňat dříve zbaví a možná pro některého mnohdy nezodpovědného kupujícího, tak je to špatně. Prvotní by měl být přece zájem štěněte, jak jste tu už někteří psali sami výše...

21.6.2015 18:41

loolucy napsal(a):
Soutěž: Kdo správně uhodne, kolikrát tady určitý uživatel použil slovo "vypakovat"?

Ten dostane zlatého bludišťáka!

Pravdivé slovo, že chce někdo brzo "vypakovat" z baráku štěňata hned v 7 týdnech ne kvůli dobru štěňat, ale kvůli svému pohodlí se vám nelíbí? Neradi zde slyšíte pravdu ? Solidní chovatel to tak nedělá, ten prodá klidně až později v 8 týdnech. Klidně si počítejte, když dojdou argumenty...

18.6.2015 18:57

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
prodávala jsem tři štěňata ve věku kolem půl roku (Beauceron). Nový majitelé s nimi neměli nijak moc velké problémy. Psi si zvykli úplně normálně a ani první noc netesknili. Byli zvyklí na lidi, psy, děti a navíc měli již základy poslušnosti, takže to měli nový majitelé "lehčí".
Sama jsem si pořizovala dva jedince ve věku 6 měsíců a čuba mě již po 14ti dnech hlídala.
Pokud by vyrůstali někde na samotě bez přístupu k novým podnětům, bylo by jedno jestli jdou v 7mi týdnech, nebo 7 měsících. Zřejmě by se báli jak ty malý, tak ti velcí. Záleží tedy na přístupu chovatele.

Přesně.

17.6.2015 14:11

sorana napsal(a):
Zájem štěněte je být vypakován hned v 7 týdnech od feny a od chovatele z domu ? To také asi není v zájmu štěněte, v zájmu štěněte je jít od matky a z prostředí které zná co nejpozději. To je zase jen zájem chovatele nebo kupujícího a vy ten zájem také nadřazujete nad zájem štěněte, tak na co si tu ve svých příspěvcích hrajete, pokrytci...

Přesně, také souhlasím. Jsou chovatelé co prodávají sami i později a nesnaží se všechna štěňata vypakovat naráz nejpozději v 7 týdnech a zvláště ne ta s vadou.

17.6.2015 14:10

koňadra napsal(a):
Nemohu s vámi souhlasit. Toto právě řeším. Štěně po operaci bylo doma přes noc, ráno dostalo napít od matky a nažrat, přes den bylo se mnou pár hodin v práci a odpoledne už jsem ho dala normálně k matce a sourozencům - ven do výběhu. Sledovala jsem je, protože jsem se bála, aby si neublížilo, matka nevytahala stehy apod., ale nic z toho se nedělo. Teď už je to 10 dní, štěně zahojené a nemám pocit, že by bylo nějak podražené, od začátku běhá s ostatními po zahradě, rve se se sourozenci. Žádná ATB nebere. Doktor jej viděl před 2 dny a vše v pořádku. Takže si myslím, že to zbytečně dramatizujete. Operace malé kýly přece jen není velká operace a zásadní zásah do organismu, těch 2 stehů si matka ani sourozenci ani nevšimli. Ovšem štěně stejně zůstane zatím doma - pro případ recidivy, což sice nepředpokládám, ale nerada bych to řešila potom s případným novým majitelem. Nebudu dávat štěně s vadou, která se musí operovat (byť je to malá operace). Nikdy nemohu vědět jestli se to nezkomplikuje, jestli se nepřidají nějaké další problémy, které bude chtít majitel svést na problémy s kýlou... prostě z domu mají jít štěňata v pořádku, to je můj názor a zatím si stojím. Když chce někdo mocí mermo kupovat štěně s kýlou, tak je to jeho věc, ale ne ode mne.

Souhlasím.

13.6.2015 18:28

manako napsal(a):
S tímto také souhlasím, hezky napsané. Také si myslím, že štěněti je na jeho psychiku a povahu úplně jedno, jestli ho chovatel prodá později o pár týdnů, myslím si, že je to i pro štěně lepší, když jde z dobrých podmínek později. O to zbavil se štěňat co nejdříve jde asi jen nezodpovědným chovatelům, co je jim zatěžko nechat si štěně doma třeba o 3 nebo 4 týdny déle a klidně ho prodají i s vadou, jen aby se štěňat zbavili co nejdříve a měli třeba místo na další vrhy. Takže souhlasím s koňadrou.

Také si myslím, že nemusí jít hned všechna štěňata z domu hned v 7 týdnech, aby neutrpěla jejich povaha, jak se tu někdo snažil druhým nakukat. Zvláště ne ta s vadou, jako je třeba kýla. Už mně ten alibismus některých také nebaví.

13.6.2015 18:19

umpa.lumpa napsal(a):
Nevím, jestli úplně chápete to, že štěně bude minimálně deset dní po operaci, kdy nemůže za svými sourozenci, aby si při hrách a běhání a ve štěněcích bitkách ránu znovu neotevřel. A taky nesmí za svojí matkou, aby mu to nerozlízala. Taky bude nejspíš brát antibiotika, takže nebude moct na běžnou socializaci ven z domu, jako jeho sourozenci. Ono totiž nejde o to, jestli jde dříve nebo později, pokud jde z dobrého chovu. Jako jde spíše o to, že mu tohle na dva týdny úplně odstřihnete a to v poměrně důležité fázi života. měla jsem pár psů s odoperovanými kýlami (pupeční, tříselná) a deset dní pod přísným dohledem, žádné skákání, běhání, pohyb pouze málo a na vodítku. Notabene když je venku 30°, to pod ATB ani procházky pořádně nehrozí. A to byli dospělí psi, zvyklí se taky trochu povalovat na gauči. Co budete dělat s aktivním štěnětem? Kdybych si jako majitel mohla vybrat, tak si raději vezmu štěně s maličkou kýlou a vyřeším si to sama, až nastane ten správný čas.

Nevím jestli chápete a někdy jste sama zažila, že štěně po operaci s pupeční kýlou se 2 stehy na povrchu, zbytek je šitý podkožně, se normálné dá druhý den k ostatním štěňatům a žádných 10 dní není samo. Píšete naprosté nesmysly. Po odstranění pupeční kýly se žádná antibiotika preventivně neberou. Píšete teoreticky o něčem, o čem vůbec nemáte ani páru, píšete úplné teoretické nesmysly. Štěně není žádných 10 dní pod přísným dohledem oddělené od ostatních štěňat - mimo to zdravá štěňata, jak psáno výše jsou již v 7 - 8 týdnech prodána ( můžete u štěněte nechat odstranit, když je donma samo nebo třeba s jedním sourozencem - můžete to nechat odtsranit až později v těch 10 ti týdnech, když jsou ostatní zdravá štěńata již prodaná. Takže máte doma jedno štěně s odoperovanou kýlou, které je pouze s matkou a chovatelem, maximálně třeba s jedním dalším eprodaným štěnětem. Takže to štěně v důležité fázi, jak se nám snažíte vnutit není odstřiženo ani od zbývajícího, třeba neprodaného štěněte ani od své matky, ani od chovatele a jeho rodinu - což jsou důležití lidé pro jeho další socializaci. Žádné atb se po operaci kýly preventivně nepodávají, píšete totální nesmysly. Já bych si štěně s kýlou nebral a ani bych takové neprodával. Nechávám ji odstranit stejně jako koňadra a prodávám novému majiteli až po odstranění a zhojení. Štěně není nIkde 10 dní samo, žádná antibiotika nedostává, je normálně s dalším třeba neprodaným štěnětem. Také si myslím, že solidní chovatel toto nepřehrává na nového majitele. Není třeba z toho tady dělat teoretickou kovbojku, když o praxi asi opravdu většina z vás moc neví. Souhlasím také s koňadrou a s manako.

12.6.2015 18:52

anonymx napsal(a):
Petr-vtipne, zadavatelka se rozhodla presne opacne a ja ji tleskam. Ano, plemena u kterych je odchov problematicky nic proti tomu davat pozdeji. Ale u normalnich plemen je to vcelku zbytecne a u pracovnich doslova kontraproduktivni. Jinak at hledam jak hledam nikde u nemuzu najit nic o pupecni.kyle jako geneticke vade. Jo u zdegenerovanych plemen je to mozne, ale opet je geneticka vada oslabena brisni stena a ne kyla. Za leta kynologie jsem kupovala dost stenat NO a pupecni kyla je mi ukradena, slevu jsem nepozadovala i kdyz ji chovatel nabizel protoze vim, ze na vrhu stenat NO chovatel prodela docela dost.

Tak to jsem si asi přečetl příspěvek někoho jiného, kdo byl pro operaci a přiřadil jsem to špatně k zadavatelce. Ale nic méně je jasné a na věci to nic nemění, že ať kýla pupeční nebo kýla tříselná - u obou se jedná o genetickou vadu a rozhodně bych to nepodceňoval u žádných plemen - ani společenských ani jiných - prostě je to stále genetická vada u jakéhokoli plemene, kde se vyskytne - a kýla vzniká v všech plemen nejen u společenských převážně tam, kde je břišní stěna zeslabena a je to geneticky přenosná vada. A u NO se při velké konkurenci většina chovatelů bohužel snaží vypráskat svá štěňata co nejdříve, aby jim dlouho nezbyla doma a nestala se se špatně prodejnými. Je tam velká konkurence a štěňat na trhu více než zájemců o ně a 3 měsíční štěně už u tohoto plemene skoro nikdo nechce (u společenských a malých plemen není problém prodat štěně ve 3 nebo i 4 měsících ), tak proto se je snažíte prodat co nejdříve. Tak se bohužel u tohoto plemene jako je NO a jiná služební a velká plemena dělá většina chovatelů - vypráskat co nejdříve, hlavně brzo prodat a nic neřešit.

12.6.2015 17:46

bilusik napsal(a):
Jasně, proto v zahraničí na západ od nás prodávají chovatelé i zdravá štěňata nejdříve v 8 až 9 týdnech. Jen množitelé co se tu nazývají chovateli se je snaží za každou cenu vypráskat v 7 týdnech...

Také mi to tak přijde.

12.6.2015 17:45

conie napsal(a):
Takže pro pomalejší ještě jednou zopakuji již řečené: tříselná kýla - docela průšvih, NEPROKÁZANÁ, ALE PRAVDĚPODOBNÁ DĚDIČNOST. Pupeční kýla - nejčastěji způsobená fenou, která hooodně pečuje. Znám i případ, kdy si majitel u štěněte způsobil kýlu špatným uchopováním. Chovám 30 let, max 1 vrh za 2-4 roky, tříselná kýla nebyla nikdy, pupeční 2x právě u velmi pečující fenky (pokaždé u jiné). O tom, kdy operovat, by se měl chovatel domluvit s vetem a podle toho informovat zájemce. Já osobně jsem svá štěňata dala operovat, ale sama jsem si koupila štěně s kýlou, protože jako zkušený chovatel chci štěně co nejmladší, které si mohu socializovat a vychovat v té nejdůležitější a neopakovatelné fázi jeho života, sama. Nic vážně není černobílé.

Pupeční kýla je stejně geneticky dědičná jako tříselná a jsou plemena, která na pupeční kýly geneticky prokazatelně více trpí než třeba jiná plemena. Třeba u společenských plemen jako je mops, francouzský buldoček, čivava, anglický buldok, apod jsou ve vrhu pupeční kýly zcela běžné a jsou o tom studie, že je to dědičná genetická vada - zeslabení břišní stěny. A jak psáno výše na západ od našich hranic chovatelé zcela běžně prodávají štěňata nejdříve od 8 až 9 týdnů. Jen tady a na východ od nás se je snaží chovatelé vypakovat co nejdříve, hned v 7 týdnech. Já jako zkušený chovatel si vemu štěně klidně i později, ale s vyřešenou kýlou - u chovatele a u matky je zvyklé, takže není problém si ho vzít později. Ale většině chovatelů jak vidno se to nechce řešit a prodají štěně s nějakou slevou, jen aby v 7 týdnech vypadlo. Zadavateli také tleskám, že se rozhodl správně nechat kýlu odstranit a nepřenášet to na kupujícího a prodat štěně později, to si myslím je ten správný chovatelský přístup.

11.6.2015 22:24

zdravýrozum napsal(a):
Pokud bude kýla vyoperovaná před prodejem štěněte, tak přece nový majitel pak už s úhynem při operaci kýly počítat nemusí - rizika správně nesl chovatel a ne nový majitel. Jsem také názoru, že chovatelé by se asi neměli zříkat svojich poviností a přenášet je na kupující.

Souhlasím také s tímto.

11.6.2015 22:23

panda H napsal(a):
Skáia: trochu jste me předběhla, Já bych si stěně s kýlkou taky vzala, vůbec by to pro me nebyl problém, to jen pořád někdo problémy hledá a vyhrabava....

Ne, jen se tu nahlas mluví o možných rizicích, které možná zájemce o štěně, který třeba kupuje svého prvního psa ani nezná a neví o nich, a kdyby o nich věděl, tak by třeba ani štěně s kýlou nechtěl. A dále se tu mluví o přehrávání rizika operace na nového majitele, což si osobně také myslím, že je špatně. A když mu bude chovatel tvrdit, že se jedná o banalitu a nemůže se nic stát, že kýla nic není a nemusí se ničeho bát, a že mu dá na operaci kýly slevu z ceny, tak na to neznalý zájemce může skočit. Takže za mně, by také operaci měl nechat udělat operaci kýly před prodejem a prodat ho třeba až ve 3 měsících po vyoperované kýle - nikde nepíšeme dělat to nutně v 8 týdnech, chovatel ji může nechat vyoperovat třeba ve 3 měsících a teprve potom štěně prodat třeba ve 3,5 měsících. Já bych si štěně s kýlou také nekoupil ani se slevou, raděj bych si koupil štěně bez kýly za normální cenu. Kýlu by měl nechat operovat majitel než štěně prodá, i kdyby ho měl prodat později a to se tu většině chovatelů asi nelíbí a každý se jich chce zbavit hned v 7 nebo 8 týdnech kýla nekýla, aby měl prodáno a klídek a prodá radši s kýlou, což je podle mne špatně.

14.5.2015 12:29

awake napsal(a):
Několik veterinářů mě přesvědčovalo, že v 6tém týdnu je na očkování moc brzy. Proto vždy očkuji minimálně v 7mém týdnu a zatím žádný problém.

Také očkuji až v sedmi týdnech, štěňata odcházejí v osmi týdnech a nikdy žádný problém nebyl. Také si myslím, že očkovat v 6 ti týdnech je zbytečně brzo.

13.5.2015 00:02

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ja prave taky ne, ale kdyz vubec zadavatelka musela kvuli tomu zalozit vlakno...

13.5.2015 00:01

DogLove napsal(a):
Tak a sme po vysetreniach, spravil sa odber krvi a RTG hrudniku. V krvi boli zistene zvysene bielkoviny, takze mame slusny zapal. RTG ukazalo priechodnu tracheu, na plucach bronchialne zatienenie, srdce ok, prava strana vacsia ale podla doktorky je to u steniat normalka. Teplota ok, pulz ok, pravidelny, srdce bez selestov. Boli nam zvysene davky atb, predpisany solmucol 3x denne dalsich 5 dni. Ak sa to nezlepsi, caka nas endoskopia a vysetrenie na parazity, gardie a ine potvory, doktorka si mysli, ze teoreticky by to mohli byt i plucni cervici to zatienenie na plucach. zatial to nevyzera na nic vrodeneho, drzte nam palce.

Palce držíme. Ale zajímalo by mě, co na to chovatel, jak se popasuje s touto situací a jestli vrátí něco z kupní ceny na to co stálo léčení - evidentně to není vaše chyba, problémy nastaky hned při převzetí štěněte. Takže by mne zajímalo, jak se k tomu zahraniční chovatel postaví - jestli to bude čelem nebo zády. To sem také potom napište, jak to dopadlo.

11.5.2015 18:41

umpa.lumpa napsal(a):
Koukám, že tady vládne kolektivní paranoia o fejkových vláknech. To už se tu fakt nikdo nic rozumnýho nedozví...

Od tebe se určitě nikdo nic rozumného nedozví, jen rýpání a hraní si na nejchytřejší na ifauně... Do druhých rýpeš často, ale běda, když někdo rýpe do tebe, to už se ti líbí méně...