petrb

Moje příspěvky

2.7.2014 14:53

eklektus napsal(a):
Kakaďáčku, než někoho obviníte z nepoctivosti, prostudujte, prosím, důkladně článek dr. Grymové o PBFD : https://www.ifauna.cz/archiv/rocnik/13/cislo/8/clanek/1548/cirkovirova-infekce-papousku-pbfd-v-ceske-republice-a-jak-ji-predchazet/?r=okrasne-ptactvo
Tam se dozvíte, jak hodnotit jeden pozitivní výsledek na PBFD. Ten kakaďák vůbec nemusí být nemocný.
smajlík

A vy by jste si do svého chovu pořídil papouška s pozityvním testem na PBFD.Pokud ano,tak to jste dobrodruh.

24.6.2014 19:25

wolosko napsal(a):
Dobrý den
Mám modrého samečka papouška zpěvavého a chtěl bych poradit jakou mu mám pořídit samičku.. Chtěl bych aby tento pár měl zajímavé mutace u jejich mláďat. Jestli budete vědět aj jaké budou mít mladé tak napište budu jenom rád. Posílám fotku samečka (jeho rodiče jsou oba modří)

Děkuji za odpovědi

Nemáte modrého,ale modrého opalína.V podstatě moc možností nemáte protože asi ani nevíte zda a na co štěpí.Takže bych doporučil cokoliv v modré řadě.

26.5.2014 19:49

To je jednoduché.Pouze jeden.

22.5.2014 17:01

corvuscorax napsal(a):
myslím, že by se naučili.Mě se před pár lety stalo, že mi nad zády vyletěla mladá rozela pestrá, která byla asi den z budky.Myslel jsem že uhyne, ale vídal jsem ji asi tři týdny po okolních ulicích.Nevím čím se živila a kde se napila, ale rostl z ní krásný vylétaný pták.smajlík

No jo.To taky jeden chtěl naučit nežrát koně a když už to skoro uměl tak chcípnul potvora.Tak nějak by to dopadlo s odstavenými mláďaty od rodičů hned po opuštění budky.

20.5.2014 16:48

vendelin28 napsal(a):
Dobrý den hned po vyletění mladých z budky je otec začal terorizovat tak jsem je dal do samostatne klece naučí se zobat když jsou den z budky?smajlík

No to se teda nenaučí a uhynou hladem.Odstavit jste měl samce a samička se o mladé postará.Mláďata potřebují po opuštění budky ještě tak dva týdny dokrmovat od rodičů než se naučí sama živit.

19.5.2014 15:20

jendík napsal(a):
mohu chovat nekolikparu smajlík neofen v jedne voliere spolu dohromady nebo se budou rusit navzajem dekuji za odpoved

Určitě se budou rušit a nebude to dělat dobrotu.V době hnízdění budou agresivní a budou se napadat.

27.3.2014 13:59

hanak01 napsal(a):
Myslim si ze tuzka bude ta lepsi volba nez lihovka! smajlík

No nevím.Taky jsem to párkrát zkusil a po pár dnech nebylo nic vidět.Dál hrozí že tužkou vajíčko poškodíte.Papoušek není kačena a má mnohem slabší skořápku.Po té co jsem viděl jak si jeden velmi známý holandský chovatel značí v budce lihovkou vylíhlá mláďata jsem ji bez obav začal používat a používám stále bez nějakých problémů.

26.3.2014 19:52

Lihovka je v pohodě,značím jí vajíčka běžně.Tužka je na křehká papouščí vajíčka zbytečně tvrdá.

11.3.2014 18:47

mak17 napsal(a):
Dobrý den, v mutacích se sice nevyznám, ale neřekl bych, že se stěpí, jsou čistě přírodní. Jinak děkuji za odpověď :)

Neštěpí se,ale jsou štěpitelní.A to i čistě přírodní ptáci štěpí.I když ve vašem případě nevím jak jak jste přišel na to že mláďata budou žlutá.V tomhle věku to nemůžete poznat.

9.3.2014 19:11

catfox napsal(a):
Dobrý den,

sháníme kontakt na pana Jiřího Mára z Archlebova - velký chovatel papoušků, chceme opět koupit amazoňana a jelikož jsme velmi spokojení, chceme koupit od něj. Nemůžeme ale najít tel. kontakt. Nemá z Vás někdo?
Díky za pomoc.
Katka L.

Tak na toho už bohužel kontakt nikdy neseženete.

6.3.2014 21:37

opal88 napsal(a):
Dobrý večer. V tomto vlákne sú fotky ich odchovu.
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/forum/r/detail/876838/agapornis-ruzovohrdly-opalin-urcenie-pohlava
Jedno mladé je tiež oliva. Keby bola samica iba ,,zelená,, , tak by mladé boli iba zelené, alebo tmavozelené.
Taktiež je to mláda s oranž. hlavou, tak potom musí byť aj samec štepitelný na oranž.

Nevšim jsem si že jsou zde dvě témata.Takhle je to jasné a správně určené.

6.3.2014 19:22

opal88 napsal(a):
Dobrý deň.
Samec je oliva opalín ( zelený s 2 tm. faktormi ) štepák na oranž,
samica tmavozelený opalín ( zelená s 1 tm. faktorom ) oranž. hlava .

Jak jste přišel na to že je to štěpák na oranž? Vy snad znáte rodiče?S tou tmavozelenou samicí bych si také nebyl tak jistý,spíš bych řekl zelená,ale podle fotky se to určuje velmi těžko.

14.1.2014 20:31

Projděte si inzerci,několik jich tam poslední dobou bylo i ručně dokrmených.

12.1.2014 19:20

To je on,má tam ordinaci.

5.1.2014 20:42

chiqito napsal(a):
To, co se ze skokana "vyklube" je individuální. Právě jsem odepsala na mail, jehož autor před léty koupil skokana netušíce, že jde o nemoc. Andulák má nyní již 5 let a za sebou několik hnízdění se zcela zdravými mláďaty. Jak jsem ale z mailu pochopila, nikdy mu letky nedorostly je trvale skokanem. Ale jinak zdravým, i když si někteří myslí, že to tak nemůže být.
Na druhou stranu skokan, kterého jsem měla já a který je nyní jako mazel u nových majitelů se třemi dětmi, po prvním přepeření létá velice obratně. Dokonce, podle videa, které mi shodou náhod dnes poslali, je k tomu nejmladším synem doslova nucen - nechová se k ptáčeti právě nejněžněji smajlík .

V této diskuzi (viz odkaz) autorka také píše o 4letém vitálním skokanovi a jiných, kteří se dožili podstatně méně. Je to velice individuální, vše závisí, co a nakolik nemoc zasáhla a zanechala nezvratné postižení - jestli i orgány (játra), nebo jenom kožní folikuly.

https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/nemodforum/r/detail/1623828/francouzske-pelichani-skokan

Jednoduše, je šance, že ze skokana bude zcela zdravá andulka, ale také riziko, že ne. U domácího "mazlíka", ale není co řešit, jen to zkusit. Do roka a do dne by se mělo ukázat, kam to spěje (po prvním nebo až druhém přepeření). Bude dobré, když pak na ifaunu napíšete své zkušenosti, pro poučení ostatních. Také zde hledáte odpovědi. O tom by diskuze měla být.

Trvalý skokan,ale jinak zdravý.Tak to už vážně nechápu.Už si konečně vyberte,buď je zdravý,nebo nemocný/skokan/.

4.1.2014 08:25

tadeast napsal(a):
Na burzy nejezdím.... Pokud vás to zajímá tak jste právě urazil chovatele jehož jméno je v Německu pověstné.. Tenghtingher.

Pokud opravdu napsal tento příspěvek,tak se ani nedivím.

3.1.2014 22:53

tadeast napsal(a):
Dobrý den, prosím ignorujte ty hlupáky co píší izolovat atd... Je totiž možné že vaše Andulka netrpí Francouzským Pelicháním ale u minulého majitele či ve zverimixu měla partnera po kterém teskní a proto si vytrhává peří... Andulka je společenský pták tudíž by bylo nejvhodnější koupit ještě jednu Andulku a připustit ji k té vaší.... Já Andulky již nějakou dobu chovám a párkrát jsem se setkal s tím že si začala peří škubat... Jinak papoušci když si škubou peří nedělají to v přítomnosti člověka či jiného tvora kterého považují za potenciální hrozbu.... Konečné shrnutí: doporučuji Vaší Andulce koupit patrnera\ku a připustit je..... Pokud toto udělat nechcete tak je možné že se Andulka utrápí... Dále doporučuji kupovat kvalitní krmivo od Versele Laga.... Přeji mnoho úspěchu a krásný den Tenghtingher... :))

Vy musíte být opravdu znalec a odborník když nepoznáte rozdíl mezi skokanem a škubající se andulkou.Tak hloupou radu jsem opravdu dlouho nečetl.Nabádat ignorovat dobře míněné rady může jen ten kdo o této nemoci nic neví.Vy budete asi jeden z těch co skokany klidně nabízí na burzách,a že jich tam poslední dobou přibývá.Přesně takoví znalci jako vy se zasloužili o masové rozšíření této nevyléčitelné nemoci.

28.12.2013 08:30

chiqito napsal(a):
:D
já nemám žádný chov, za svojí andulku (tu zelenou) jsem si odpovědna a něco o BFD vím. Ani modrá andulka nešla nikam do chovu, Jestli Vy, když se Vám objeví v chovu skokan, vyvraždíte celý chov a budete to považovat za odpovědné a nedáte šanci imunitnímu systému postižených ptáků se s nemocí vypořádat, je Vaše věc.
Víte, virové chřipky a zápaly plic jsou také infekční... že my ty lidi nehubíme...!
Není to můj chov, v němž nákaza vznikla a snažím se jen ukázat, že při dobré péči nejde o fatální nemoc, že se i mladý pták může s virem úspěšně poprat. A že se to některým nelíbí, s tím nic nenadělám. Nikdy jsem o tu starší zelenou andulku neměla strach - vlastně ano, musela ji léčit z prskavky... ale žádné příznaky BFD nemá a jestli se s virem setkala (což musela), tak jej zjevně zvládá. Takže, podle Vás jsem je měla co? Utratit??? Zamyslete se nad tím, až někde chytnete od někoho neodpovědného chřipku.
A tento článek jsem také nenapsala já:
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/clanky/r/detail/6749/chovatele-hypochondri/

Pokud o BFD něco víte,pak by jste nemohla napsat toto;Vím, že ještě to opeření není zcela 100%, ale věřím, že při dobré péči bude po dalším přepeření zcela zdravá, a navíc vůči polyomavirusu imunní. Vaše andulka nebude nikdy zdravá i když to tak na pohled působí.A to je to co mi na vaší radě zadavatelce vadí,proto že tato vaše odpověď je zavádějící a nepravdivá.To že si imunitní systém s touto nemocí poradí je pravda,ale jen u těch ptáků kteří jsou v kontaktu s nakaženými a díky imunitnímu systému se nenakazí.Pokud už jednou BFD /skokani/ nakaženi jsou,tak už si s tím imunitní systém neporadí.Váš odkaz na článek jsem nepochopil,není v něm nic co se týká tohoto onemocnění.Nebo jste tam něco takového četla.Zkuste si raději pohledat články o této nemoci od fundovaných odborníků z oboru a potom se snad přesvědčíte že se jedná o závažné,přenosné a neléčitelné onemocnění.

27.12.2013 22:48

chiqito napsal(a):
Nevěšte hlavu. Vůbec to nemusí dopadnout tak, jak Vám většina lidí bude tvrdit - andulka by se mohla při dobré péči z toho dostat. Důkazem je přiložená fotka dvou andulek - ta modrá je o téměř půl roku mladší než zelená. Spolu žily téměř tři měsíce a nyní je u nových majitelů (ne do chovu, je krotká). Od chovatele jsem ji přinesla ve věku cca 25 - 28 dnů a krátkou dobu dokrmovala. Jak ale za pár dnů začala létat, také poztrácela všechny letky a ocasní pírka. Měla v nich krevní sraženiny - jednoduše "ukázkové franc. pelichání" (BFD). Po třech měsících však létá lépe než ta starší zelená andulka, je velice odvážná a chytrá... skamarádila se se žakem, kterému měla odvahu probírat pírka na hlavě a lézt mu do krmítka. Tu starší zeleno andulku vždy zahnala, měla nad ní navrch.
Je to andulka z tohoto příběhu (jsou tam i fotky):
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/nemodforum/r/detail/1611674/dokrmovani-andul-a-i-skryte-riziko-bfd
Také ji většina diskutujících radila utratit.
Vím, že ještě to opeření není zcela 100%, ale věřím, že při dobré péči bude po dalším přepeření zcela zdravá, a navíc vůči polyomavirusu imunní.

Horší by bylo, kdyby měla ta Vaše andulka ne BFD, ale PBFD (způsobuje jiný virus), ale je to méně pravděpodobné...

Nezlobte se,ale váš příspěvek je ukázkový příklad toho jak se virová onemocnění šíří v naších chovech.Pokud už chce někdo takto nemocného papouška chovat,tak by ho měl přísně izolovat od ostatních papoušků aby se nemoc nešířila.Místo toho ho necháte s jinými papoušky a ještě se chlubíte že se skamarádila s žakem.To že se opeření někdy zcela či částečně na čas spraví,to neznamená že je papoušek zdravý.Možná se vám to nebude líbit,ale vaše chování je nezodpovědné.

22.12.2013 19:25

Vyřadit z chovu a nahradit jinou.Nic lepšího nemůžete udělat.