
pidla
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 5. 2015 09:53:41
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kastrace před prvním háráním má největší zdravotní přínos co se týče prevence nádorů mléčné lišty, to je jistě pravda. Ale na druhou stranu má poměrně velké vedlejší účinky. Nejlepší "poměr" pozitivních a negativních účinků má zpravidla kastrace provedená mezi prvním a druhým háráním. Doporučuju pročíst například tuhle studii:
http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf
rapotacka11
napsal(a):
Pro ty , co to neumí psa naučit , jsou tyto možnosti .
např.
http://www.vaspes.com/clanky/bezstarostny-vycvik.html
http://moraviadogschool.cz/vycvik-psu/internatni-vycvik
Mno, internátní výcvik není v principu špatná věc, ale obávám se, že u drtivé většiny majitelů pes po příjezdu z výcviku domů velice rychle pozná, že teď už nemusí naučená pravidla dodržovat, a vrátí se zpátky k zažitému chování. Podle mě je hlavní a klíčové naučit majitele, jak má se psem komunikovat a zacházet - učit něco jen samotného psa nemá smysl.
A kromě toho bych já osobně tedy v životě nedala psa do ruky někomu cizímu, jelikož nevím, co se tam s ním děje a jak se s ním zachází. Když vidím, jak se někteří výcvikáři chovají ke psům i v přítomnosti majitele, tak si nedělám iluze, že v soukromí je to lepší. Neplatí to samozřejmě o všech, ale jak to má člověk dopředu poznat, žejo...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Postroj není proti tahání vůbec. Naopak, používá se při takové práci psa, kdy nechcete, aby psa něco škrtilo a mohl se do toho pořádně opřit: při obranách, při pullingu, při tahání saní, při bikejoringu nebo dogtrekkingu... nebo při stopování. Další důvod k jeho používání je čistě zdravotní, u plemen s křehkou prudůšnicí nebo u psů s nemocnou krční páteří.
Tahavý, nevychovaný pes vám bude v postroji tahat ještě s větší vervou. Protože se mu bude tahat dobře.
Ohlávka proti tahání funguje. Ale není to samospasitelné. Je to výcviková pomůcka, zbytek musíte dodat vy svým působením na psa. Prostě ho musíte vychovat a naučit, že nemá tahat. Naučíte to s ohlávkou úplně stejně dobře jako bez ohlávky, ale musíte to naučit. Neexistuje žádný zázračný prostředek, který nasadíte psovi a ten najednou přestane tahat.
Já jsem pochopila, že zadavatel/ka mluví o protitahacím postroji... samozřejmě co se týče postrojů obecně, tak máte pravdu, ale existují i postroje proti tahání.
gucci.k
napsal(a):
Dobry den, mam krizence rhodéský ridgeback X labradorský retrívr a chtela bych se zeptat jestli je lepsi ohlavka nebo postroj. Ohlavku uz mame, ale ma od ni vydreny nos. Tak nevime jestli proti tahani je lepsi ohlavka nebo postroj.
Proti tahání je nejlepší naučit psa chodit na prověšeném vodítku. To za vás ohlávka ani postroj samy o sobě nevyřeší, maximálně trochu pomůžou, pokud psa fyzicky na obojku nezvládáte.
conty
napsal(a):
Jak jste naučili vašeho pejska nosit obojek a chodit na vodítku?Mám dva a půlměsíčního špice a pořád si na to nemůže zvyknout,tak jsem mu ho nandala a už jej má druhý den a pořád je z toho takovej přepadenej.A o vodítku ani nemluvím.Mám dva maliňáky a nepamatuji si,že by kdy kvůli tomu dělali takový scény.Prostě jsem jim to nasadila a pak je zabavila a bylo,ani si toho nevšimli.a ten prďolka si prostě sedne nebo lehne a hotovo...
Osobně bych se vybodla na to, že je z toho "takovej přepadenej". Čím víc to budete řešit vy, tím víc to bude řešit on. Prostě nandám obojek a jde se, sranda začíná ;-)
Ještě přidám odkaz na článek - je srozumitelně napsaný i pro laiky, a pokud máte zájem, jsou v něm uvedené odkazy na odborné zdroje, kde si můžete vyhledat informací více:
http://www.granule.cz/clanky/mate-obavy-z-vysokoproteinovych-granuli-pro-psy/
kalu
napsal(a):
Já se tedy rozhoduji mezi Acanou a Britem Care, nikoli premiovým Britem.
Acana je určitě "masovější", má hrozně bohaté složení, ale stále mě tam zaráží to procento bílkovin 32 %, když se ve článcích o výživě štěňat velkých plemen uvádí, že právě procento bílkovin by mělo být u štěňat velkých plemen omezeno z důvodu rovnoměrného růstu a také to není nic moc pro ledviny.
Dle výživářů je ideálním procentem bílkovin ve stravě štěňat velkých plemen kolem 24 %. Z tohoto důvodu se mi zdál právě vyrovnanější ten Brit Care. A také ještě zvažuji krmivo Nutram, to mi doporučila sestra a nemůže si ho vynachválit...
To o škodlivosti vysokého procenta bílkovin se věřilo dřív, dnes už je to dávno vyvráceno. Naopak, zvlášť štěně velkého plemene potřebuje pro růst dostatek kvalitních bílkovin, aby mělo z čeho nově vznikající tkáně postavit. Navíc krmiva s nízkým obsahem bílkovin mají o to vyšší obsah sacharidů (obilí), což vede k pozdějším problémům typu cukrovka, obezita i další metabolické poruchy.
Co je ale skutečně škodlivé pro růst, je překrmování, příliš velký příjem energie - a to se vám může podařit zrovna tak na krmivu s vysokým obsahem bílkovin, jako s nízkým. Je třeba hlídat, aby bylo štěndo v růstu štíhlé, s hmatnými žebry.
Pokud jde o škodlivost bílkovin pro ledviny, toto bylo zjištěno ve čtyřicátých letech u potkanů. Výživáři tento poznatek mylně aplikovali na všechny živočišné druhy a stále se to zarytě drží v povědomí laické i odborné veřejnosti - nově provedené studie ale ukazují, že masožravců se to na rozdíl od převážně býložravých potkanů skutečně netýká. Vlci v přírodě i v Zoo mají stravu založenou čistě na mase a s ledvinami nemají problém.
lavacca
napsal(a):
a co takhle si přečíst povahové vlastnosti daných plemen? s tím psem budete žít 15 let, tak snad nedáte na to, že někdo se víc kloní k jorkovi a někdo víc k čivavě, ne????
Souhlasím. Jde o povahově dost rozdílná plemena, takže doporučuju pročíst něco o povaze, promluvit s chovateli (třeba na výstavě) a rozhodnout se podle toho, které plemeno se k vám povahově víc hodí, ne podle toho, které se vám líbí.
A každopádně ať se rozhodnete pro kterékoliv plemeno, určitě doporučuju zvolit štěně s PP z dobré chovatelské stanice, kde dbají na zdraví a povahu svých odchovů, svým psům se věnují (například s nimi dělají různé sporty či skládají zkoušky), u rodičů štěňat dělají i nepovinná zdravotní vyšetření, štěňatům se věnují a socializují je. To vám dá určitý předpoklad dobrého zdraví a povahy u Vašeho štěňátka. Štěně po rodičích, kteří málokdy opustili byt, nevěnují se žádnému výcviku a nemají ani žádná zdravotní vyšetření, je velmi pravděpodobná poukázka na průšvih - zdravotní a/nebo povahový. Pamatujte, že si vybíráte parťáka na následujících 12-15 let, takže se vyplatí volit pečlivě.
Držím palce a přeju šťastnou ruku ve výběru!
doktorkavladka
napsal(a):
drazí přátelé, píši zde můj poslední příspěvek, jelikož je to opravdu házení perel..... Mám titul MVDr. v praxi působím několik let, narozdíl od vás všech čtu odbornou literaturu a narozdíl od vás tomu i rozumím. Já své názory a závěry nedělám na základě pseudovýzkumů a žebříčků v chovatelských časopisech, ale z odborných celosvětových výzkumů a svých zkušeností z praxe. na kliniku mi nikdy nepřišel pacient, který by měl obtíže např. zažívací z granulí Hill´s nebo purina se kterou jsem také pracovala. vždy měli v anamnéze výše jmenované druhy krmení. tudíž pro mě je žebříček značek úplně jasný. Svým pacientům bych nikdy nedoporučila krmení na základě info na pytli,nebo člnku z chovatelského časopisu. Nikoho se nechci dotknout ale já tomu rozumím více než vy a s těmito pacienty se setkámám takřka denně. nikdy bych vaše opěvované značky nedala aji jednomu ze svých psů a to mám a všechny zdravé. mám jiné věci na starosti než koupit psovi takové krmení a trávit volný čas u lékaře , na to je mám moc ráda. také je potřeba říci, že většína veterinárních lékařů touto značkou krmí, protože vědí to co mě se nepovedlo vám vysvětlit. krmte si čím chcete, je to vaše rozhodnutí. jenom své názory založené na neznalostech nevnucujte jiným lidem, ty chudáci psy za to nemohou že se majitel radí právě s vámi. přeji hezký den a dále studujte %, mg a jiné zavádějící informace z obalů pytlů budete konečně odborníci přes výživu :-D
Nechápu, proč jste tak pevně přesvědčená, že jste tu jediná, kdo vystudoval a umí číst. NA ROZDÍL OD VÁS jsem studovala skutečně obor výživa zvířat a NA ROZDÍL OD VÁS čtu aktuální odbornou literaturu v tomto oboru. Pro začátek bych vám doporučila pročíst tuhle knížku, je tam naprostý základ, co byste měla do praxe znát. Na školeních pořádaných firmou Hills sice možná mají dobré chlebíčky a pěkné grafy v prezentacích, ale co se informační hodnoty týče, ta je spíš záporná...
http://www.google.cz/books?hl=cs&lr=&id=hd4CRyaDkKoC&oi=fnd&pg=PT4&dq=canine+nutrition&ots=l1_2n3PfGZ&sig=0TGmWIRsB9YV5Z65Cz4tfIJTQOQ&redir_esc=y
SamiaNika
napsal(a):
A co nějaké jiná značka než Orijen? Vemte si kolik lidí kupuje pedifgee,friskies a podobne... a myslím, že na to žadný pes neumřel... A než kupovat Orijen za tu cenu, tak to si myslím, že nemá cenu, to je lepší maso a nakonec to vyjde i levněji a víte přesné co dostane
Ale však já netvrdím, že Orijen je jediný na světě. Granulí v podobné kategorii je dost. Vzala jsem ho jen jako příklad, abych ukázala zadavatelce absurdnost přesvědčení, že všechny granule jsou stejné, a abych naznačila, kde může být s tím Proplanem kámen úrazu.
Jistě, taky krmím masem. Ale ne každý je ochotný do toho jít, přece jen nasypat granule je jednodušší.
SamiaNika
napsal(a):
Jsem ráda, že napsal někdo kdo má zkušenosti s jiným plemenem než s labradorem, který sežere všechno a je na mé straně. Docela mi vadí, že když se člověk na něco zeptá, protože má nějaký problém a chce poradit, tak potom napíše nejaký chytrák a tak ho utře, že potom radši sklopí uši a na nic se nezeptá, protože se cítí jako blbec!! Nevím jak by mohla byt pestrost v krmení granulema... jestli nějaké obsahují o dvě % něčeho více a jiné méně to přece není pestrost!! Nedávám jí pouze granule, dostává i maso, zeleninu, ovoce a přílohy... ale nechci, aby si zvykla pouze na toto...
... jestli obsahují o dvě % něčeho víc nebo míň...
To je ale právě obrovský omyl. Jsou granule, co nemají ani 1% masa, zbytek je sója, obilí a odpad, a jsou granule složené z 80% masa. Zkuste si to schválně porovnat - upozorňuju, že u Proplanu je první položka (maso) uvedená v syrovém stavu, po vysušení v hotových granulích by se propadla někam daleko za rejži...
Purina PRO PLAN Puppy Large Athletic
Jehněčí maso (19%), rýže (17%), dehydrované drůbeží bílkoviny, kukuřičný lepek, kukuřice, živočišný tuk (konzervovaný směsí tokoferolů), vedlejší výrobky z jater, dehydrované bílkoviny z lososa, řepná dužina, sušená vejce, rybí tuk, pivovarské kvasnice, fosforečnan vápenatý, chlorid draselný, chlorid sodný, minerální látky, L-lysin, mlezivo, DL-methionin. Síran měďnatý pentahydrát (měď = 12 mg/kg), síran zinečnatý (zinek = 180 mg/kg), seleničitan sodný (selen = 0,15 mg/kg). Vitamín A 21000 m. j. /kg, vitamín D3 1600 m. j. /kg, vitamín E (α-tokoferol) 280 mg/kg, vitamín C (kyselina askorbová) 70 mg/kg, vitamíny skupiny B 200 mg/kg, taurin 1000 mg/kg.
A pro srovnání - Orijen Puppy Large:
Čerstvé vykostěné kuře (25%), moučka z kuřecího masa (16%), vykostěné maso lososa (9%) (zdroj DHA a EPA), moučka z krůtího masa (7%), moučka z masa sledě (6%), červenohnědé brambory, batata sladké brambory, hrách, čerstvá vykostěná krůta (3%), kuřecí tuk (3%) (konzervován vitamínem E), celá čerstvá vejce (3%), kuřecí játra (2%), vykostěné maso síha (2%), vykostěné maso candáta (2%), vojtěška sušená na slunci, hrachová vláknina, vykostěné maso sledě (2%), organická hnědá mořská řasa, dýně, kořen čekanky, mrkev, špenát, listy tuřínu, jablka, brusinky, černý rybíz, kořen lékořice, kořen anděliky lékařské, pískavice řecké seno, květy měsíčku lékařského, sladký fenykl, listy máty peprné, květy heřmánku lékařského, smetanka
lékařská, saturejka zahradní, rozmarýna lékařská, vitamínové doplňky (vitamín A, vitamín D3, vitamín E, niacin, thiamin mononitrát, riboflavin, vitamín B5, vitamín B6, kyselina listová, biotin, vitamín B12), minerální doplňky (chelát aminokyselin a železa,
zinku, manganu, mědi a selenu), mikroorganismy druhu Lactobacillus acidophillus (DSM13241) a Enterococcus faecum.
*DODÁVÁNO ČERSTVÉ – NIKDY MRAŽENÉ A BEZ KONZERVAČNÍCH PROSTŘEDKŮ
Vidíte v Orijenu někde kukuřici, rýži, lepek, "dehydrované drůbeží bílkoviny" (jiným slovem usušený odpad z drůbežáren), "vedlejší výrobky" (další odpad), "živočišný tuk" (směs tuků z kafilerie) a jiný podobný humus? Vaše fenka mohla přestat žrát granule například proto, že si na některou z těchto nepřirozených složek vypěstovala alergii a tím pádem je jí po granulích špatně...
doktorkavladka
napsal(a):
pro jeniseks
řekněte mi jediný důvod kromě názorů lidí laiků, proč vám krmení nevyhovuje? zlepšení stavu vašeho psa není dostatečný důkaz ? velká propagace firmy Hill´s je kvůli tomu, aby majitelé psů a koček a odborná veterinární veřejnos měla kvalitní informace. nikdo jiný nemá tak rozsáhlé testování, klinické studie a vzdělávací programy jako Hill´s. ten jediný se snaží jít jinou cestou než ostatní výrobci, kteří své receptury nemají založené na žádném výzkumu a dlouholeté praxi a spoléhají se pouze na dnešní trend a to ten : základ je dobrá reklama založená na překroucených informací a vždycky se vše prodá. Podívejte se do supermarketů a na lidské jídlo. Buďte opatrná ve výběru krmení, nejlépe vám poradí váš veterinární lékař který za svou praxi mnoho značek vyzkoušel. vždy doporučuji se obrátit na odborníky než na laickou veřejnost
A vy jste odborník na výživu psů? Jaké máte vzdělání v tomto oboru? Protože pokud vím, tak v rámci studia veterinárního lékařství (pokud tedy vůbec jste lékařka, o čemž začínám docela pochybovat) je výživě psů věnovaná tuším jedna hodina přednášky.
Ještě mi vysvětlete, proč se tedy krmivo Orijen (na rozdíl od Hillsu) soustavně umisťuje na nejvyšších místech nezávislých žebříčků tvořených odborníky na výživu a proč získalo nejvyšší doporučení Glycemic Research Institute. Že byste za těmito odborníky zajela a vysvětlila jim, jak jsou hloupí a že pro psy je nejlepším krmením obilí se sójou?
Nic proti Hillsu v oblasti veterinárních diet, ale jejich "normální" krmení je předražený šrot. A ohledně té reklamy - jediný, kdo masíruje laiky i veterináře obrovskými reklamními kampaněmi, jsou právě komerční značky jako Hills či Royal Canin. Kvalitní krmivo jako Orijen žádnou reklamu nemá, protože ji nepotřebuje.