
pinoha
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 21. 1. 2021 19:18:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Syrové maso namlet najemno a jen tak samotné jim dát. Neznám štěňata, která by to nechtěla!
Jedině snad, že máte hodně mléčnou fenu, která stále pravidelně kojí a děcka nemají pocit hladu. V tom případě odstavit fenu, nepustit ji ke štěňatům aspoň čtyři hodiny, nechat je trochu vyhládnout, a uvidíte tu bitku o žrádlo.
Lucie
martik158
napsal(a):
Zdravím!
Pořídili jsme si pejska s útulku.Říkali nám že je prý křížený s border kolií tricolor a čivavou má 8 týdnů a váží 1kg.Myslíte že je to pravda na jakou rasu odhadujete?Moc díky
Border kolie a čivava? A opravdu myslíte to štěně na fotce? To podle mě ani náhodou.
Z křížence Vám může vyrůst cokoliv a odhadovat v 8 týdnech je hodně ošidné. Podle mého názoru to bude spíš nějaký takyjorkšír.
Lucie
assil
napsal(a):
Ano, zdá se že veterinární certifikát, z některých zemí mimo EU je požadovaný, třeba z USA taky, ale to už je víceméně jen formalita, pro USA jsme si na stránkách české veterinární komory stáhli formulář v angličtině a americký vet ho jen vyplnil a orazítkoval. Každopádně je asi dobrý to domluvit předem, aby někdo byl ochotný vám to tam pak potvrdit, ten certifikát má tuším nějakou časově omezenou platnost.
Bohužel je to tak, že cestovat se psem mimo EU je dost komplikovaná věc.
Cestovat se psem mimo EU není komplikovaná věc! Komplikovaná věc je vracet se se psem ze země mimo EU do Unie.
Lucie
vojtas89
napsal(a):
Dobrý den,
chci se zkušenějších chovatelů zeptat: Je zvýšená pravděpodobnost, že fena bude mít dvě falešné březosti po sobě a nebo je to individuální? Chystáme se na na 3. krytí (1. vrh A, 2. falešná březost, 3. teď) rádi bychom další falešné březosti předešli. Fena má všechny potřebné zdravot. vyšetření, s PP, povahově výborná, zájemci o štěňata jsou již teď. Děkuji předem za slušné odpovědi.
Vojtas
Myslím, že směšujete dvě věci, které spolu tak docela nesouvisejí - falešnou březost a nezabřeznutí po krytí. To jsou ale dvě na sobě nezávislé věci.
Mám fenu, která měla falešku po každém hárání a vůbec nezáleželo na tom, zda byla krytá, nebo ne. (Samozřejmě, pokud byla nakrytá a následně březí, falešku neměla. )
Samotné falešce nijak předejít nelze. Její příznaky a průběh se údajně dají zmenšit podáváním homeopatik, ale feny, které na falešné březosti trpí, ji prostě mít budou.
Jediný způsob, jak stoprocentně předejít falešné březosti je úspěšně nakrýt.
Udělejte všechno proto, aby Vaše fenka po krytí zabřezla - krytí ve správnou dobu, osvědčeným psem, podávejte vitamín E, kyselinu listovou a jód, poskytněte jí co nejideálnější podmínky... A doufejte, že zabřezne.
Zkrátka, ne každé krytí skončí březostí a porodem. S tím se chovatel musí smířit. A skutečnost, že fena jednou nezabřezla ještě naprosto nic neznamená!
Lucie
dee31
napsal(a):
Dobrý den, máme štěňátko (7 týdnů) při kontrole u vet. nám bylo řečeno, že má podkus. Bránit v jídle by jí to nemělo, podle Dr. je to jen kosmetická vada. Zajímalo by mě, zda se to může ještě srovnat a jestli je to v dospělosti moc vidět, popř. zda je možné s tím něco dělat. Děkuji za odpovědi
Velmi důležité je, co je to za plemeno, jaký je žádoucí skus a o jak velký podkus se momentálně jedná!
Jsou plemena, u nichž je mírný podkus ve štěněcím věku žádoucí, protože se velmi pravděpodobně dotáhne do nůžek (naopak nůžky u štěňat často skončí nepravidelným skusem nebo nežádoucím předkusem).
Obecně lze říct, že nevelký podkus se může dotáhnout do korektních nůžek, čelisti totiž často nerostou rovnoměrně. A i kdyby ne, nevelký podkus dospělému psovi obvykle nečiní žádné potíže. (Záleží samozřejmě na postavení dolních špičáků, velikosti mezery mezi čelistmi a celkové anatomii hlavy.)
Lucie
Máme doma aktuálně sedm psů, věk od 1 roku do osmi let, velké a střední plemeno. Scalibor používáme zhruba šest let u všech, někteří od útlého štěněcího věku. NIKDY nebyl nejmenší problém! Já můžu Scalibor jrdině doporučit.
Zato Kiltix, ten nemůžu já. Pes, který ho nosí, mi smrdí tak, že u něj nemůžu být blíž, než na několik metrů, v uzavřené místnosti vůbec. Nechápu, jak někdo může dát psovi (s tak strašně citlivým nosem) něco, co smrdí lidem, kteří jsou, ve srovnání se psy, prakticky bez čichu.
Lucie
enniekleka
napsal(a):
jinak u mlsků koukám vždy na složení a u těchto bílých a béžových kostí obvykle je chemie minimum, samozřejmě že se musí brát ty nebarvené, ale myslím že je zase zbytečné striktně říkat že je to jen chemka, jelikož jsou mnohem mnohem horší věci, navíc teda než aby mi čuby tahaly syrový vepřový nohy po koberci, tak to jim dám raději tu kůži a kosti od řeznika nechávám až na zahradu...
Jakpak si myslíte, že výrobce dosáhne té bělosti? Opravdu jste přesvědčená, že jen pouhým vysušením?
Prozradím Vám tajemství - ty kůže se louhujou a bělí chemickými přípravky! Docela drsnými chemickými přípravky. Psům bych to dávala jen zcela výjimečně a štěňatům vůbec!
Zadavatelko, jestli nechcete dávat syrové kosti, kupte sušené (NE uzené!) přírodní pamlsky - penisy, šlachy, mulce, uši... A necpěte psům uměliny.
Lucie
Já bych nebyla na tetu tak tvrdá! Samozřejmě netuším, kolik jí je let, ale mám vlastní zkušenost s tím, že střední a starší generace prostě neumí vyhodnotit rizika, která s sebou internet nese. Předpokládádm, že ta paní vůbec netušila, za kolik se běžně prodávají mopsí bezpapoši. Prostě se jí inzerát zdál seriózní, mopse chtěla, tak odpověděla. Už to, že po blbé, mailem psané vyhrůžce poslala někomu naprosto neoprávněné peníze, mě utvrzuje v přesvědčení, že to není žádná "vychčička", že je to slušný člověk, který jen hloupě naletěl. Bohužel na začátku nedohlédla důsledky...
Zadavatelko, NIKOMU nic neposílejte! Žádné peníze, žádné reakce. Na policii podejte oznámení (nebo jak se tomu říká). A pokud se Vám ti parchanti ještě ozvou, napište jim, že jste celou věc podala na polici, protože jde z jejich strany o zjevný podvod. Právníky potřebovat nebudete, oni to jen zkouší a když uvidí, že se nedáte, půjdou tahat prachy z jiných naivních lidí.
Lucie
keddies
napsal(a):
Dobrý den
po úmrtí mé maminky jsem se stala majitelkou dvou postarších pejsků ( fenky)
Jako psí chovatelka jsem opravdu " nepolíbená" a uvítala bych nějakou tu radu do začátku, pejsky si ponecháme.
1) odčervení. jak často se odčervuje a v jakém intervalu?
2) blechy. jakým způsobem před nimi psy ochránit? od maminky jsem si přivezla takové kapičky na kůži, ale ač neotevřené, jsou vlastně prošlé ( r 2013). dají se ještě použít? mám totiž ještě kočky a bydlíme v paneláku
3) co s čipem, který pejsek má? dá se " přepsat"?
4) psí známky. přehlašují se nějak a nebo mohu nechat zatím psy hlášené v původní nemovitosti a ne u sebe doma?
5)hárání. dá se tomu nějak zabránit a jak se člověk má starat o fenky v době hárání.
nic jiného mě zatím nenapadá, očkovací průkazy mám a kdy mají jít na očkování, to také vím
kdyby nějaká rada ještě někoho napadla, budu ráda
Taky trošku přidám...
U pipety bych se případné "prošlosti" nebála. Na co si ale musíte dát pozor, je účinná látka. Jsou pipety, s nimiž nesmějí přijít do styku kočky! Buď pozorně přečtěte příbalový leták, máte-li, nebo se poraďte na veterině.
Odčervení stačí dvakrát ročně. Pokud fenky nejsou nějaká čuňátka a nežerou venku všechno, co najdou, nemusíte se tím nijak zvlášť stresovat.
Podobně blechy. Samozřejmě k nim fenky občas někde přijít můžou, ale myslím, že stačí kontrolovat a případně odblešovat cíleně, až když je to potřeba.
S čipem nic. Maximálně můžete nahlásit v nějakém registru (třeba Národní registr - http://www.narodniregistr.cz/) sebe jako majitele. Otázka je, jestli u Vás v obci je povinné čipování. Pokud ano, měla asi maminka nahlášené fenky tam a Vy budete muset nahlásit změnu majitele.
Totéž psí známky. Obecní poplatky se budou platit v březnu. Myslím, že úplně stačí, když změnu majitele nahlásíte současně s tím. (Pro jistotu můžete na obec zavolat a domluvit se konkrétně.)
Co se hárání týká, není třeba fenkám nijak zásadně měnit režim. Jen musíte pečlivě dohlédnout na případné nápadníky při venčení. Doma můžou holky nosit hárací kalhotky, pokud jsou zvyklé. Aby neháraly, je možná kastrace. Otázkou je ale zdravotní stav a věk fenek. (A taky to, jestli třeba už vykastrované dávno nejsou. Ale to byste asi věděla, že?)
Další otázky Vás určitě napadnou v průběhu sžívání fenek s režimem Vaší rodiny.
Je lepší se pak ptát na další konkrétní věci.
Lucie
Chtěla jsem jen vědět, jestli se třeba náklady u případného porodu u veterináře nedělí mezi majiteli psů
To je fantastický nápad! My jsme kryli v zahraničí, najeli 5500 kilometrů (plus ubytování a jídlo samozřejmě), za skok zaplatili 700 euro. Narodilo se jedno štěně, císařem v neděli v noci, takže i s komplikacemi sakumprásk dalších10 tisíc korun.
Budu muset poslat majitelce psa všechny účty, ať nám půlku proplatí, ať nejsme škodní jen my. :-D :-D
Lucie
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
vím že zde není inzerce ,ale zkouším co kdyby ,sháním štěndo čokoládového labradora s pp , k odběru tak za měsíc. zaručuji štěNěti kvalitní trvalý domov a výborné podmínky.je celkem jedno jestli to bude pejsek nebo fenka . pokud někdo máte štěňata a záleží vám na tom aby se dostalo do dobrých rukou nabídněte. případně kontaktujte e mail landova.m@volny.cz
Myslím, že tohle není moc šťastný způsob! Třeba nám hodně záleží na tom, jací jsou noví majitelé a kam štěňata půjdou, ale velmi bych se rozmýšlela odpovědět na takhle divný "inzerát". (Chováme zcela jiné plemeno, aby nedošlo k mýlce.)
Na Vašem místě bych napsala (zavolala) poradci chovu a poptala se, kdo má aktuálně hnědá štěňata, případně kdo má nakrytou fenku a hnědé potomky očekává. Poté bych přímo oslovila příslušné chovatele.
Vy něco sháníte, Vy se musíte snažit. A ne že budete čekat, kdo s nabídkou se ozve Vám. Ale možná to u labrouchů chodí jinak.
Lucie
Šarina
napsal(a):
Já tedy nevím, co vám ta pidla udělala, ale jak jsem si prošla její příspěvky, tak měla ve všem pravdu... že to může bejt spousta věcí (ptala se, co na to veterinář) a pozastavila se nad tou ilustrační fotkou (což jste vzala osobně), ale co z toho bylo špatně?... Nad tou fotkou jsem se pozastavila taky, protože když se chci na netu ptát na olysalost, tak přece vyfotím pejska tak, aby bylo co nejvíce vidět. To je takový problém udělat extra fotku, která bude mít alespoň nějakou vypovídací hodnotu? Ta kravata přes lysá prsíčka tam přece na prohlídku problému docela vadí, nebo ne?
Je váš pes s PP? Neni?
Pokud je, tak se ptejte chovatele, pokud není, pak příčinu hledejte v tom, že máte potomka neuchovněných rodičů... třeba nebyli uchovněni právě z podobného důvodu.
Tady vám asi nikdo neřekne nic podstatného.
Pejskovi bych přála uzdravení...
Souhlasím!
Paní miri21 totiž připadá jako nebetyčná svině každý, kdo jí nahlas netleská a nechválí ji. Každý, kdo si dovolí napsat, že štěně ze dvou kříženců je prostě voříšek, nebo dokonce, že pro radu, co s plešaým psem, by měla zajít za odborníkem a ne na poloanonymní fórum.
Lucie
viva
napsal(a):
Dobrý den všem,
I když asi lajcky se pokusím zjistit informace.
Kolegyně vlastní Angl. Bulteriéra, fenku bílé barvy
Která jednak trpí štítnou žlázou.
Před týdnem u fenky objevila jakýsi místečko ( flíček ) kde jí jakoby slézá srst a zůstává holá kůže.
poradila jsem jí, aby co nejdříve došla k veterináři. Ž e nijak jí lépe nikdo neporadí.
Poté zjistila, že se jí to rozrostlo po celém bříšku, musí to být hrozný pohled.
Popsala mi to, tak, že to vypadá jakoby jí prostě pomalu slézala kůže, strupy myslím nemá, ale jen ta kůže.
Každý den jí musí čistit oči, ze kterých jí neustále teče něco jako hnis ?
Několikrát jsem jí říkala aťdojde k vetovi, bohužel práce jí umožňuje návštěvu zvěrolékaře až zítra.
Samotnou by mě zajímalo o co se může jednat? Jelikož sama vlastním Bullteriéra světlé barvy a popřípadně bych se tomu chtěla vyvarovat.
Prosím, kdo má k tomuto tématu cokoliv co říci, obohaťte mne zkušeností.
Děkuji
A hezký den !
Dobré odpoledne i Vám!
Co přesně myslíte výrazem "...jakoby jí prostě pomalu slézala kůže..."?
Nejdřív píšete, že jí slezla srst, pak že kůže. Takže fenka je místy vylysalá, nebo nějak olezlá? A pokud jí slezla kůže a nemá strupy, tak co tam má, holé maso?
Důvodů vylysání můžou být desítky. Už jen ta Vámi zmíněná štítná žláza může být hlavní, ne-li jedinou, příčinou. Další třeba demodex, na který některá krátkosrstá plemena trpívají. Nebo třeba netolerance nějaké složky potravy, či celkově špatné krmení.
V každém případě bych neváhala, a mazala k veterináři! Už třeba proto, že podle Vašeho popisu to postupuje velmi rychle - za týden jí z jednoho fleku olezlo celé břicho.
Oči jsou u bulíků samostaná kapitola díky tomu, jak jsou uložené. Není ale samozřejmě normální, aby z nich psům trvale "něco teklo".
Řekla bych, že Vaše kolegyně je nezodpovědná, pokud takovéhle problémy neřeší na veterině, ale s kamarádkou v práci. Při vší úctě k Vám, samozřejmě!
Lucie
majlinka
napsal(a):
ted se dívam na těch fotkách je to asi pochopeno špatně , není to podkus ???má spodní zuby více ve předu né přední. Jinak nepoznám zda špičáky už jsou přezubené. dám sem fotku jak patří(spodní zuby jsou více vepředu)
Tak na téhle fotce je to jasné - řezáky jsou už stálé (krajní prořezávají), špičáky jsou ještě dočasné.
Vaše fenka má předkus a můj osobní tip je, že se to do nůžek stoprocentně nesrovná. Pravděpodobnější spíš je, že dolní čelist ještě kousek povyroste a předkus se zvětší.
Lucie
nadja
napsal(a):
neplašte, naš odchov při kontrole vrhu v 7,5 týdnu měl učebnicový předkus. Po komplet přezubení měl ve 4 měsích krásné kleště (nekde jsem to tu i řešila na if)
Možná se pletu, ty fotky nejsou úplně jednoznačné, ale připadá mi, že fenka zadavatelky má už stálé řezáky. Špičáky jsou samozřejmě ještě dočasné, ale řezáky jsou, podle mého názoru přezubené.
Jestli má štěně stálé zuby, domnívám se, že se předkus už neupraví. Pokud jsou to mléčné, určitá šance je.
Lucie
corin
napsal(a):
Zdravím, bratr má bulteriéra s nespecifikovanou alergíí. Dělaly se rozbory i stěry, měl veter.dietu a zkoušely se různé prášky. Nic nepomohlo trvale. Pes se dostal do fáze, kdy měl mokvající rány na tlapkách i mezi prsty a v oblasti třísel bylo silné zarudnutí.
Protože už byla situace naprosto zoufalá, říkala jsem si, že už se nic nepokazí, tím, když mu poradím , oplachovat postižená místa naředěným "lidským" Nizoral šamponem. Poctivě denně psa koupal v Nizoralu a po třech dnech ustalo úporné svědění, po týdnu zmizelo červené zarudnutí a rány na packách se začly hojit. Po týdnu už oplachoval jen postižená místa (packy) a do 14ti dnů byl pesan v pořádku.
Je tomu cca rok a alergie se zatím nevrátila.
Omlouvám se zadavatelce, že reaguju přímo na Vás!
Ten Nizoral mě hodně zajímá. Jak přesně to bratr dělal? Vykoupal v šamponu a opláchnul, nebo nechal šampon zaschnout a jen utřel?
Tahle rada by mohla hodně majitelů bulíků zajímat, protože spousta psů má problém se zarudlou kůží v meziprstí.
Díky! Lucie