poecilotheria

Moje příspěvky

23.6.2009 12:52

sonik napsal(a):
Tak včera sem objevila 1. vajíčko to bylo radosti, dneska ale nic...tak sem zvědavá jestli samice ještě něco vytlačí:)Rozhodla jsem se že zkusim líhnout v nádobě s mírně prodělavělým víčkem a do spodu sem dala ubrousky-tak nevim, uvidim.Když bude víc vajíček zkusim i písek s molitanem...

Zdravím,když jsem měl ještě tiaraty cca4 roky zpět,tak od jedný samice jsem měl 350 vajíček,a to je docela málo v několika knížkách jsem se dočetl že můžou naklást za celý svůj život až 700 vajíček.

29.3.2009 14:49

martinbaran napsal(a):
Ahoj,nieje to dobre fotene,ale predpokladám že to je Pakobylka rožkatá.No môžem sa mýliť je ich viac podobných druhov.

Ahoj,kdyby byl detail hlavy tak by to bylo lepší! Ale jinak to vypadá na Pakobylku růžkatou(Medauroidea extradentata).http://www.strasilky.cz/ psg05 .htm zde je na ně odkaz.(Odstranit mezery v odkazu!!)
S pozdravem Ondřej.

6.1.2009 18:34

insecta napsal(a):
Dokázal by mi někdo říct, co mají moje mnohonožky na každém segmentu těla, předpokládám že jde o ova nějakého parazita - (roztoči?) a jak se jich případně zbavit? Občas mi po mnohonožce nejaký proběhne ale je to spíš vyjímečně. Po nějaké době sem zjistil že všechny moje mnohonožky mají na tyhle "věci" na sobě a přibývá to. Může je to popřípadě nějak ohrozit? Předem moc děkuji za všechny odpovědi na můj dotaz a za rady. Vzhledem k tomu, že byl potřeba detail je foto zde http://galerie.albumfotek.cz/24157/

Moc se v mnohonožkách nevyznám,ale dle mě to můžou být roztoči kteří se vyskytuji okolo hlavy a v místě napojení nohou na tělo,ale ty jsou prý neškodný,slyšel jsem že se na to pužívá alkohol,který se namočí na vatový tampon,a potom se tím potírají ty roztoči.Ale jak jsem řekl nejsem odborník,tak by to chtěla radu nějakýho zkušenýho chovatele.

6.1.2009 08:25

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
no při dobrém krmení a teplotě 32°C je i smitka dospělá za 2 roky, ale bacha na to 33 dlouhodobě už hynou.

Já je mám v pokojové teplotě,já si to nijak nevytápím,dle mě to neni třeba,pavouk poroste rychle i podobrém krmení!!!

4.1.2009 15:26

hawlik1 napsal(a):
Mám ji na kokosovém substrátu....má tam víčko s vodou a když doplňuju vodu (cca každé 3 dny), tak to vlhčím ještě kolem víčka. Teď jsem ji dlouho nekrmil, protože má zadeček pořád dost velký. Četl jsem, že pokud má zadeček velký jako hlavohruď, tak není třeba ji krmit.

Stromové druhy rostou rychle,např.Psalmopoeus irminia může být už za rok dospělá.Pokud má takto velký zadeček neni třeba ji krmit,když se bude svlékat poznáš to podle toho že májí černý a lesklý zadeček.

4.1.2009 15:21

leemi napsal(a):
Děkuji, děkuji

No, podle toho, co se mu líbí..:) Pavouci jsou taky krásní, ale taky pěkně jedovatí :)

Ale to asi u štírů není, nebo ano ?

Každopádně díky moc za radu...

Jestli budete mít ještě někdo nějakou radu, prosím :)

Některé druhy štíru jsou opravdu velmi jedovatý např štíři z čeledi Buthidae patří sem:Leiurus quinquestriatus,Androctonu australis,Androctonus amoreuxi a další z toho to rodu,štíři rodu Centruroides,Tityus a mnoho jiných.Ale na Začátek by já doporučil Pandinus imperator.Je to mírně jedovatý štír,ale jedovatý je,neznamená to že by nemusel podnout,ale jed je opravdu mírný po bodnutí máte v tom místě většinou jen nějaký pupínek který zmizí poměrně brzo:-)

3.1.2009 13:09

dobby napsal(a):
No Brachypelmy se svlekaj v mensim intervalu ale takhle malej pavouk, aby se svlekl 2x za dva roky mi prijde opravdu malo. Chtelo by to mozna v jakych podminkach je chovanej, jak casto krmenej. Takhle nikdo nerekne, cim to muze bejt .

Chce to častěji krmit,pak poroste jako z vody!!Jinak je to opravdu málo 2x za 2 roky,oni brachypelmy rostou poměrně rychle,za ty 2 roky už by měla být brachypelma nejméně v7 -8sv.

3.1.2009 13:06

dobby napsal(a):
Zdravim, zapojim se a musim rict, ze muj nazor je ze zkuseny chovatel pozna odrostlejsi kusy techto druhu pouhym okem. Nevim kde to berete ale kdyz se kouknete do par knizek, tak tam mate jasne ukazane znaky samce a samice a nepotrebujete k tomu zadny mikroskop. Nerikejte ze se knizkam neda verit, obcas tam jsou trosku seky ale tomu, ze se to neda urcit okem doopravdy neverim. Ikdyz stiry nijak moc nechovam, tak s vasim nazorem nesouhlasim.

Ano ve spoustech knihách je to dobře zpracované,a okem se to dá určit teměř na 100%,ale některé druhy se určují špatně a jsou tam opravdu milimetrové rozdíly,ale to neni u P.imperator,např.rod androctonus.

3.1.2009 10:45

bob napsal(a):
"Hřebinky" do toho netahej.U druhu P.Imperator bez zkušeneho chovatele a mikroskopu ,pohlavi nepoznete ,tečka.

Promin,ale poznáš to pouhím okem,mikroskp možná tak potřebuješ na určení štíru v nějakém 4svleku,ale potom už ho nepotřebuješ,nevím jak dlouho se štíry zabíváš,ale asi ti to potvrdí i Pan Kovařík!!!

2.1.2009 13:51

jeanjacques napsal(a):
, já nevim no, ale řekl bych, že se to určit, pokud nejsou ještě adultní na sto procent nedá. Hlavně u imperatorů. Navic jak píše poecilotheria, že samec je má mít delší a uzší není pravda. Já osobně bych řekl, že je má samec o trošku možná delší ale rozhodně ne užší, má tak asi o 1/3 delší "zuby hřebínků".

No uší je o moc nemá to je fakt,to máš pravdu,to jsem se trošku spletl.chybu uznám.

1.1.2009 20:17

bob napsal(a):
Neuražte se,ale určit pohlaví P.I. jinak než pod mikroskopem nelze.
Takže bych řekl,že toho samce jen hadate

Promin,ale u Pandinus imperátor ,a krom u těchto fotek žádný mikrosop nepotřebuješ,oba dva obrázky,jsou samice,pozná se to podle toho že samice má ty hřebínky kratší a šírší na tož samec je má delší a užší!!!!A ten mikroskop,nevím moc lidí ho nepoužívá,protože každý zkušený chovatel to dokáže určit 100% od oka.

2.2.2008 10:11

Jestli ta petice nepomůže vyšel bych do ulic!