Informace o uživateli:
Chov hmyzo-plodo ptactva, tera, akva, bezoobratlí, malé druhy savců, drápkaté opice, orchideje, kaktusy...atd v poslední době stále něco přibývá :)
Zkrátka všechno kolem přírody.
Pro moudré rypáky zde na ifauně - vyjadřuji se pouze k tomu, co jsem choval, chovám, pěstoval, pěstuji....
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 12. 2022 12:52:44
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý večer,
jestli máte chuť, přečíst si něco více o tomto příběhu a mnoha dalších jiných, tak doporučuji tuto knihu.
Dobrý večer,
z té fotky je vidět akorát pěkné kulové. Jestli koukám dobře, tak nekousnul hada do oka, ale do kůže. Pokud by to tak bylo, tak je zbytečné panikařit..a za pár dní bude ok. Kdyby ho potkan hryznul do oka, tak už je oko dávno pryč..
Nechte hada v klidu, netahejte ho, dejte mu čas a uvidíte cca. za 4dni. Žádný veterinář Vám stejně poranění oka pokud k němu došlo nevyléčí. To, že se bude v budoucnu bát živé potravy je blbost. Myslíte, že v přírodě by po téhle přírodě přestal příjmat živou potravu a radši držel hladovku??
Příště krmit přiměřeně velkou potravou - sežere ok, nesežere potkan pryč!
RN
Dobrý večer,
alfonzo měl jsem Vás za člověka, který má sice svérázné vyjadřování i vystupování, ale také umí většinou dobře a k věci poradit. K tomu, co jste zde ale předvedl teď, nemám slov... Dávno jsou doby, kdy se na ifauně řešilo chovatelství a ne vlastní ego, covid, politika a podbné h.....ny.
NA CO ČEKÁTE ADMINE? TOHLE ZBYTEČNÉ VLÁKNO SMAŽTE..
Luboš Jedlinský
napsal(a):
odzkoušené mám holoubky diamantové, až do letoška jsem je měl několik let celoročně venku, kupoval jsem je od chovatele, který je rovněž choval venku, což si myslím že je rozhodující, volieru je ale nutné zajistit proti větru a alespoň část proti dešti. příští rok bych si chtěl pořídit zelenokřídlé nebo chocholaté
Luboši,
zajímali mne bulbulové ne holubi.
Díky RN
Luboš Jedlinský
napsal(a):
neofema modrohlavá, zebřičky, kanárci, holoubek diamantový, holub zelenokřídlý, holub chocholatý, některé timálie - bulbuly - kardinály, latam vlaštovčí, a další druhy, u prvních třech je však důležité je mít od chovatele, který je rovněž chová venku, já si je před lety od takového pořídil, je důležité volieru alespoň z části (u těch větších) ji zajistit proti větru a vlhku, také považuji za nutnost část nebo celou nasvítit aby se prodloužil den a zejména drobotina mohla déle přijímat potravu
Luboši,
prozradíte mi jaký druh bulbulů, může být celoročně ve venkovní volieře? Pokud to tedy máte skutečně odzkoušeno...
Děkuji RN
Dobrý večer,
leskoptve jsou mojí srdcovou záležitostí, před zrušením chovu jsem měl 8 druhů. A pokud už chováte takové krasavce, je vkusně zařízená voliéra samozřejmostí. To, že na volieře až tak nezáleží, není rozhodně pravda. Např. lesk. purpurové, smaragdové a bělobřiché jako výstelku hnízda používají čerstvé lupení, osvědčil se mi bez černý. Navíc, některé druhy jsou i částečně listožravé (např. purpurky běžně požíraly nezralé výhonky černého bezu). A v neposlední řadě, jde i o estetickou stránku věci.
Přeji Vám mnoho úspěchů v chovu - jak mi to čas a prostor dovolí k chovu leskoptví se určitě vrátím.
RN
foto je z jara takže ještě není voliera dostatečně zarostlá...
velice pěkné vlákno je zde na ifauně název : leskoptve
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Dobrý den,
koupili jsem nový dům se zahradou a chci si pořídit pár exotických zvířat. Pozemek má 2500 m. Jedná se o rodinný dům stodolu a zahradu. S obou stran mám sousedy a proto se ptám ,které zvíře nedělá moc zvuku a smradu. Můžu si koupit párek lemuru, surikat, pštrosa emmu, pekinské prase, holandské kozičky, indické běžce, atd?
Byla bych ráda, kdyby mi nějaký chovatel poradil s čím nebudou mít sousedi problém.
Dobrý večer,
nezlobte se na mě ,ale jen po přečtení Vašeho prvního příspěvku, se musím smát...párek lemurů, surikat,emmu, prase, kozičky.....
Základ je vybrat si zvíře, zjistit podmínky nutné pro chov. Včetně nákladů na krmení. Aby jste se pak nedivila, nakolik vyjde chov takového exotického zvířete..Rovnou zjistit jestli máte v okolí schopného veterináře, který rozezná pejska od surikaty a bude schopen v případě potřeby poradit.
Za druhé, pokud chcete zvířata pouze na chov, ne odchov. Tak je největší prasárná, pořídit si pár a jeden kus vykastrovat. Když už, tak si pořiďte skupinu buď samčí nebo samičí s ohledem na nároky zvířat. Případně jedince nevhodné k chovu. Ale pokud přijdete k alespoň trochu soudnému chovateli, a řeknete mu své plány, tak by Vás měl vyhnal mezi dveřmi..a ne, že Vám tu bude radit nesmyly, že to jde, klasicky pouze za účel zisku....Napadlo Vás vůbec, že musíte zajistit podmínky vhodné pro chov v zimních měsících?? Náklady na vytápění apod.?
RN
Správná volba, a rovnou tě upozorním, že pokud se chceš věnovat chovu dendrobatek, musíš počítat v případě dospělých žab, s krmením v rozestupu max. dvou dní. U pulců taktéž - to pro případd dovolené. Krmením pro dendrobátky jsou hlavně mikrocvrčci, octomilky, chvostoskoci. Nikdy se ti nepodaří zajistit tera proti úniku na 100%, takže počítej s tím, že ti po místnosti, dřív nebo později budou běhat cvrčci a octomilky. Rodiče je na to třeba připravit...
Ať se ti daří!