Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 1. 2023 21:14:07
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
jindřich
napsal(a):
Dobrý den, přidává někdo do krmení slepicím nakvašenou pšenici, všiml jsem si, že ji přímo milují.Občas jim přihodím při přípravě zakrmovací směsi pro ryby.Snad jim to neškodí, probíhá tam mléčné kvašení.
Pokud tam probíhá opravdu mléčné kvašení (bez přístupu vzduchu), tak v rozumném množství nevidím problém. Pozor na hnilobné procesy a plísně.
To jsou obecné příznaky toho, že ptákovi není dobře. Nejste úplný začátečník v chovu, máte více druhů, tak asi chápete, že z tohoto se nedá. Poradit? Co jiného než nechat udělat pitvu, hlavně asi i parazitologické vyšetření. Předpokládám nedávné přemístění do jiného výběhu (již po někom použitém). Myslím, že jich máte víc a tak to snad za to bude stát, jinak bude do týdne "vymalováno".
Popelin
napsal(a):
Dobrý den chtěl bych se zeptat chovám doma brojlery a 16 den od narození se jim začaly rozjíždět od sebe pařáty. Proč se tak děje? Děkuji za radu. Popelka.
Příteli, dotaz je jasný, informace o chovu kusé až žádné. Jedná se o "značkové" brojlery? Krmíte čím, přidáváte co? Kolik jich je, na jak velké ploše, co je na podlaze? Výběh?...…
Obecně brojler je extrémně rostoucí organizmus, vy jste tak ve 1/3 doby výkrmu (v extrémních velkochovech pak téměř v 1/2).Kuřata by mohla mít tak 25 dkg. Metabolizmus zvířete jede na hranici biologických možností, tak velmi záleží na krmivu. Je nutno krmit kompletní krmivo pro brojlery a pro tu správnou kategorii. Jakékoliv přídavky a vylepšováky mohou narušit obsahy a poměry živin-vit.-minerálií. Ale i tak nemusí uváděné obsahy odpovídat (horší várka, špatné skladování a hlavně při zpracování šrotů nebo granulí dochází k degradaci části vitamínů, oxidacím ostatních složek atd. úměrně s délkou doby od výroby).Tyto příznaky by mohly být zpusobeny třeba nedostatkem B vitamínů, Mn, Se ….. Prostě bych krmil pouze granule pro danou kategorii brojlerů a klidně přidával nějakou kompletní minerálně-vitamínovou doplňkovou směs (třeba Nutrimix pro drůbež-výkrm a odchov).
R.
Jirous95
napsal(a):
Dobrý den,
jako začínajícího chovatele by mě zajímalo, kde se pohybují ceny drůbeže především:
- dospělých slepic, kohoutů či kmenů
- násadových vajec
- kuřat (různého stáří)
Kde se zkrátka pohybují ceny, aby člověk nenaletěl na zbytečně drahou nabídku.
Která plemena jsou cennější a která se naopak řadí mezi obyčejnější, co se ceny týče?
Chápu, že také záleží na konkrétních kusech (např. zda mají předpoklad pro výstavní účely)
Děkuji za případné odpovědi
J.
Příteli, tvoje téma je tak široké, že se na něj nedá konkrétně a komplexně odpovědět.
Ceny jsou smluvní a odvíjí se od poptávky a nabídky. Násadové vajíčko si můžeš koupit od 5 do 50kč (může být i více). Kohouta od 100 do 2500kč (ale i podstatně více), slepici od 150 do 1700kč (ale může být více). Obecně platí: málopočetná(vzácná) plemena a barevné rázy dražší, nákup ze zahraničí a z výstavy dražší. Nákup od chovatele s výstavními úspěchy - dražší.
Nejlevněji vyjdou užitkoví hybridi, nebo tzv. zvířata z noname chovů (údajně čistokrevná, ale nekroužkovaná a nevystavovaná). Tady je ovšem riziko nestandardních kříženců s výlukovými vadami. Prostě jde o to co a na jaké úrovni chceš chovat. A pamatuj "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci".
R.
kouták
napsal(a):
Honzo, opravdu ty všechny svinstva na fotce chce dávat slepicím?To všechno jsem holubům přestal dávat asi před dvaceti lety.Vaše vlašky jsou úžasné a myslím si, že je to škoda ničit je.Musel jsem to napsat, ale to ví o mě každý holubář, tak nic ve zlém.Kouťák.
Tak hrozné to zas není, téměř samé odčervování(otázka je proč tolik a kdy které), pak jedno povinné očkování(alespoň na výstavy), mast pro lokální použití(vytáhne a koncentruje zánět) a ano jedno ATB(pokud pouze po nákupu v karanténě, tak možná, ale potom je vhodné střevo opět osídlit (třeba Propoul), tak ok). To znám jiné "léčitele" z řad holubářů (vy jste zřejmě vyjímka ).
bery25
napsal(a):
dobry, a ako ten flimabend davkujete, ja proste ich navodu nerozumiem, dakujem.
Obecně 14,3mg přípravku na kg hmotnosti zvířete a den. Tedy, mám 5 slepic cca 2,5kg. (5x2,5)x14,3= 178,75 mg Tak cca 180mg rozpustit do vody tak, aby to vypily během cca 4 hodin. Slepice za den 2-3 dcl vody, tak aby to vypily dříve než za den(4hod) počítal bych cca 1dcl na slepici, v našem případě tedy 0,5l. Tedy 180mg do 0,5l pro 5 slepic (cca2,5kg) a předtím vodu odebrat, aby měly žízeň. Po spotřebování doplnit napájecí vodu. Podávat 7 dnů.
baruška
napsal(a):
dobry den, zabijela jsem mladé kohoutky a ve střevech měli takové žížalky - 3 cm dlouhé- jako tasemnice je to možne a HLAVNĚ jak se toho zbavit moc děkuji barča.
Píšete sice "jako tasemnice", ale myslím, že to budou spíše oblí červi (nebo jste viděla nějaké článkování?). Tedy nejspíše škrkavka nebo kapilárie (případně roup, ale ten je menší). Zdrojem často bývají žížaly, či nakažení přímo z půdy výběhu. Řešením je odčervení. Výše uvedený Helmigal je levný, ale alibisticky není určen pro potravinová zvířata. Další možným je Chemisole, kde se nemá podávat a není taky určena ochranná lhůta pro nosnice (vejce). Dále Flimabend, celkem drahý, ale bez ochr. lhůty pro vejce.
Tak asi by bylo dobré říci odkud jste to vypitval. Předpokládám, že z oblasti krku, když píšete o voleti. Ale normální vole jste předpokládám našel, tak to asi nebude. Jedná se asi o vrozený vývojový defekt kůže, kde se část zárodečné kůže dostala do podkoží a vytvořila "dermoidní cystu" ve které nadále rostlo peří a cysta se zvětšovala a časem by praskla.
No, s těmito pohybovými příznaky by to mohla být salmonelóza, u "téměř" dospělé drůbeže je spíše chronický průběh. Ale stejně by měl být vyhublý s průjmem a častým pitím. Taky by se tak mohla projevovat infekční bronchitida. Ověřte stav peří okolo kloaky(slepené, špinavé), vlastně jsem tak viděl chodit i slepici poté co se popelila a měla v peří asi kilo prachu. Na druhou stranu brahmánky tak kolmo chodí normálně.
No teda, ……… není-li toto provokace, tak pochybuji o zdravém rozumu tazatele. Příteli, to je jako bych se ptal co by mohlo být babičce, že taky přestala chodit a možná i jíst, ale dřív běhala a snědla i tři knedlíky. A hlavně co by jsme ji měli dávat za léky.
Chybí základní informace o stáří slepice, délce trvání problému (přišel náhle, či postupně), je schopná přijímat potravu, pít …. atd...atd. Prostě přes zhmoždění některého kloubu, zlomenou nohu, bakteriální zánět kloubu, zanícený otlak, dokonce i některá virová onemocnění (Markova obrna), TBC ……..
David M.
napsal(a):
Dobrý den, líheň mám tuto.
https://www.dum-zahrada24.cz/dum-zahrada24/eshop/2-1-ZAHRADA-a-CHATA/35-2-Zvirata/5/5213-Automaticka-lihen-na-kurata-a-jinou-drubez
Vlhkost občas vylítla k 75%, když jsem dal moc vody, do večera spadla na 60 %, držela se ale furt kolem 60%.
Dle manuálu by měla být vlhkost 55% a teplota 38,3 stupně. Domníval jsem se, že to je moc, a líhl jsem při 38 C.
Rosím 2x denně 3 dny před líhnutím vlažnou vodou
Otáčel za mne automat 1x za 5 hod
Větrám 1x denně 10 min nebo 2x denně po 5 min.
Ověřte si nezávislým teploměrem skutečnou teplotu v líhni, občas jsou tam velké rozdíly (zvláště u těchto levných).
6 ročních slepic má vytvořenou hierarchii ve stávajícím složení, kohoutek je v 10 týdnech mladý a bude zřejmě slepicemi odháněn a šikanován. Aby se ujmul vedení hejna a podrobil si slepice je moc mladý. Možná by časem dospěl a stal se i vůdčím, ale mohl by si taky ponechat v hlavě respekt k bývalé "šéfové" a třeba ji vůbec nepojímat. Pokud bych měl poradit a pokud je to možné, odchoval bych ho vedle (s kontaktem přes plot) alespoň do 20-ti týdnů, pak už si poradí.
Ředěním kompletní směsi nabouráváte poměr Ca/P, podávání Acidomidu zvyšuje vylučování Ca. Rychlý růst, blahobytný výživný stav a řídká kostní tkáň = osteoporóza
Přidávejte minerální doplněk, nebo alespoň drcené skořápky. Krmte radši pouze kvalitní kompletní směs, ale i to nemusí u takto velkých a rychle rostoucích plemen stačit.