rate

Moje příspěvky

18.1.2019 15:10

No, jinudy asi nejde, to spíše vaše ruka šmátralka byla někde jinde . Pokud opravdu nahmátnete zvenku vajíčko, zkuste prstem přes kloaku za pomoci rostlinného oleje najít opravdu vývod vejcovodu a krouživým pohybem prstu (nejlépe při přímém kontaktu prstu s vajíčkem) promazat cesty a potom se pokusit lehkou masáží z vnějšku vajíčko uvolnit a "porodit".

3.1.2019 09:58

jitka-gaia napsal(a):
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli má pohlavní orgán kačera divokého specifický název v myslivecké mluvě - výsledku se nějak nemohu dopátrat, tak snad ......
Děkuji

Prostě ozbrojení poéti ještě nic nevymysleli. Je to prostě penis, nebo falus. Zkuste navrhnout třeba "vrták" (podle tvaru)

30.12.2018 19:41

Toho redcapa jsem již psal, uvažoval jsem i o creme legbar, ty mají sice podobný chochol, hřeben je taky podivně stočený ,ale né motýlovitý a vejce jsou do modra. Trochu se to podobá "dandarawi", ale tam by měly být světlé běháky. Možná je to nějaký pokus o nové plemeno. Pokud rozumím, tak máte vajíčka od kamaráda co je dovezl z Nizozemí. Pokud slepice u kamaráda vypadají stejně jako ty vaše (asi musí mít více kmenů v různých barvách), je šance na ustálený fenotyp, tedy jakési málopočetné plemeno a né produkt dvou a více čistých plemen. Pátral bych přes toho kamaráda, není úplně normální dovézt nějaká vajíčka ,nevím od koho a nevím čeho. Otázka je taky co dál, zřejmě již druhá příbuzensky množená generace, to se dlouho dělat nedá.

21.12.2018 22:38

Typický případ "tvrdého" volete, kdy nadměrný příjem výrazně vláknité trávy (sena) a následné vytvoření chuchvalce zabraňujícímu průchodu potravy dále a postupné zkvašení obsahu vede k úhynu vysílením. Zadavatel po laické pitvě udává běžný, normální obsah volete a prázdný žaludek (dokonce bez gritu). Buď bylo něco přehlédnuto na cestě jícnem, nebo je to celé divné.

19.12.2018 22:51

M.stehno napsal(a):
Dík moc dá se to nějak řešit ??? Mrzí mě to byl to nadějný letošní kohoutek (2.4.2018) na chov.

Asi je třeba to řešit na začátku příznaků. Zadruhé "vole měl plný žrádla" znamená co? Bylo plné tekutiny a zbytků šrotů,zrní... , nebo bylo tuhé uvnitř klubko trávy,sena,provázku,polystyrénu ve směsi se zrním,šroty. V žaludku bylo co? Až budete vědět proč potrava nepostupovala trávicím traktem, budete vědět jak tomu předejít, případně jak to léčit.

19.12.2018 20:57

Možná výduť na žlučovodech (jak vypadal žlučník?). Mimo jiné proč jsou ta játra tak "rozmrvená" a v jakési "omáčce".
Asi byla i křehká tukově degenerovaná. Játra bych vyhodil a zbytek bude jedlý.

7.12.2018 23:19

Je hezké, že máte kropenky, ale je to informace o ničem. Je důležitější napsat třeba: Mám dvouleté slepice, chované ve volném výběhu na zahradě, které při dýchání vydávají pískavý zvuk. Trvá to asi měsíc, ale dělá to asi jen polovina z 15-ti kusů. Žádný viditelný výtok z nosu, ale při vyplašení či vzrušení se pískání zintenzivní. Barva hřebínku je zdravě červená Jinak příjem potravy a snáška je normální. atd. ……… říká se tomu anamnéza. Čím více informací dáte, tím větší šanci na přínosnou odpověď máte.

6.12.2018 01:33

sonachov napsal(a):
prikladám foto ako vyzeral červ.

No, tasemnice to nebude, spíše škrkavka slepičí. Přenos nejsnáze žížalami (apod.), která již v sobě mají vajíčka škrkavky. Prostředí bude již poměrně zamořené. Desinfekce na ně moc neplatí, spíše doufejte alespoň v několikadenní mráz pod -10°C.

2.12.2018 17:28

Zarudnutí bude způsobeno zánětem a zatvrdlost otokem. Jsou tam vidět nějaké praskliny, to by mohl být zdroj infekce. Omrzlina pokud byly mrazy a zůstala venku a hřadovala třeba na kovové trubce, taky možné. Oddělil bych ji na čistou slámu, nohy předtím pořádně omyl ve vlažné vodě a po uschnutí promazal nejlépe ATB mastí alespoň 2x denně několik dní, nebo alespoň koupat v tmavším roztoku hypermanganu (nebo Betadiny) a potom sádlo.

27.11.2018 22:18

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Já přidávám fotky těchto mých zakrslých. Nevíte někdo, a jaké plemeno nebo křížence jde? Koupil jsem je od kámoše, prý jsou čisté, po dovozech z Nizozemska. Krásně létají a kohouti kokrhají. Bude to něco zakrslého, mají svěšená křídla. Ten světlý kohout patří k těm skoro bílým, ten tmavší k hnědým. Na fotce to možná nelze vidět, ale mají něco jako kalich. hřeben, dva srostlé listové. Děkuji za určení.
Jakub Erlec

No příteli, fotky jsou sice zdálky , ale možná to bude něco jako "RED CAP", což je v podstatě staré anglické krajové plemeno, takže čistokrevné. Možná, dle pozdějších odpovědí, již trochu "degenerované" příbuzenskou plemenitbou a tak lehce oslabený typický znak - objemný růžicovitý hřeben.

27.11.2018 17:56

Prostě oční koule se zmenšuje a jakoby zapadává do hlavy a víčka normální velikosti nedoléhají na oko. Víčka tak nestírají povrch oka (rohovku) a rohovka osychá, což pálí a vede k zánětům. Stav se podobá vrozené vadě ektropiu víček a stejně se i řeší (zkrácení víček tak,aby doléhaly). Do stabilizace procesu na oku, dávejte alespoň nějaké kapky či gely nahrazující slzy (ale to vám asi již doporučili veti v Brně)

27.11.2018 17:46

Většinou to do 24 hod splaskne,ale místo aplikace může být oteklé a citlivé několik dní. Reakce není na očkované nemoci, ale na konzervační a pufrační látky používané výrobcem. Proto za rok očkujte vakcinu jiného výrobce a využívejte případně prodlouženou platnost vakcinace u některých výrobců (tj. očkování po až třech letech). Jinak stát se to může u jakéhokoliv výrobce vakcín.

25.11.2018 09:55

conie napsal(a):
Tak light granule určitě ne, potřebuje energii a trochu přibrat. Rozhodla jsem se fakt vykašlat se na dietu a prostě dát to, co bude chutnat. Dnes na večeři baštila dobře a slušnou porci, ochutila jsem jí to totiž sádlem a bylo. Kvůli její nežravosti dostávala v zimě sádlo do žrádla téměř pravidelně a tak se k tomu vrátíme. Vím, že to již starší dáma, ale udělám pro ni maximum, aby i to stáří měla hezké.

No možná si to přečtěte ještě jednou, light nebo senior granule jsou typické sice sníženým obsahem tuků (tím i energetické hodnoty), ale tu nahradíte sádlem a škvarky. To proč ano je ve vyšší hladině vlákniny, která vyvazuje některé zplodiny metabolizmu bílkovin (šetří ledviny) a hlavně stimuluje peristaltiku střeva. Vlákninu však můžete dodávat i jinak, to je na vás.

24.11.2018 23:00

lesnížínka napsal(a):
Je to atraktivní, ale když dám pár škvarků (dokonce bio ) mému nežravkovi, tak se pose.e Pokud už pes hůř tráví(a to také přichází s věkem) tak ho tím rozhodíte ještě víc. Byl to vzpomínaný bylinkama ochucený vývar. Můj jak to maso trochu plave - nežere to. Samotného vývaru by se nenapil ani omylem. Jak je bylinek víc - nežere to. Mám vypozorováno, že nemá rád majoránku Také se děsím dne, kdy už nebude chtít jíst. Rozežrat celoživotního nežravku a nimru...je nemožné.

No jasně, dávku je třeba zvyšovat postupně,ale o průjmech tady řeč zatím nebyla. Normálně pes toto bez problémů snese, jinak se podívat spíše na slinivku. Conie bych naopak doporučil granule senior-light s vyšším obsahem vlákniny, nebo zkuste přidat alespoň strouhanou mrkev s máslem.

24.11.2018 22:22

Většina léků na srdce způsobuje často i nechutenství, selhávání ledvin způsobuje nechutenství (co je malý nález a kdy byl vyšetřen? Situace se mohla změnit). Fena je vzhledem ke svému plemeni již bohužel dáma ve věku a může se jednat i o částečně fyziologickou stařeckou atrofii. Otázka je i stav jejího reprodukčního systému (děloha, vaječníky) a chronickou zátěž odsud. Možná bych se také vykašlal na vet. diety, pokud je nežere a stejně je mícháte. Kalorickou hodnotu krmiva zvýšíte nejsnáze tukem. Staré dobré doma vyškvařené, nepřepálené (je třeba tuk průběžně odebírat), dozlatova zabarvené vepřové škvarky. Možno rozemlít a smíchat se sádlem. Polévkovou (později i více) lžíci promnout s granulemi , případně přidat do namočených. Pro většinu psů je to hodně atraktivní.

24.11.2018 20:20

Dominik047, myslím, že na to koukáte moc vědecky. Síla pohlavního pudu je u různých jedinců různá. Ve městě kde se běžně venčí na celkem omezených plochách, je koncentrace psů vysoká a vždy se najde nějaká "háravka". Nemusíte ji potkat, ale byla tam chvíli před vámi. Někteří jsou opravdu "na zabití" a vede to ke zbytečným konfliktům s páníčkem, případně majitelem hárající feny. Vasektomie by způsobila neplodnost, produkci hormonů neovlivní. Chemická kastrace aplikací "čipu" postupně uvolňující hormony a přelaďující psa spíše na fenu je drahá varianta, která by mohla mít smysl u jedince u kterého požadujeme pouze dočasný efekt a plánujeme jeho pozdější použití v plemenitbě. Chirurgická kastrace je definitivní řešení. Vede k atrofii prostaty a tím předchází potenciálním problémům ve vyšším věku (třeba i tumorům varlat). U některých psů může způsobit pokles hladiny testosteronu určité kožní problémy. Snížení bazálního metabolismu může vést k tloustnutí , ale to je věc majitele a jeho přístupu (méně kalorické krmivo, či více pohybu atd.). Sám jsem měl velkého knírače a fenu NO. Každé hárání bylo trauma, nežraní, vytí, až hysterický neklid. Byli každý v jiném kotci na jedné zahradě, venčení mimo zahradu (každý jinde) a stejně to bylo na palici. V 5 letech kastrace a boží klid, mohl jsem je venčit spolu i při hárání. Povaha se nezměnila, možná naopak, nerozptyloval se ostatními háravkami a kontakt se mnou nebyl narušován dilematem koho poslechnout, mne nebo pud. Na druhou stranu znám i psa, který ještě několik let byl schopen plnohodnotného styku s fenou v jedné domácnosti. Prostě ho v nejlepší dny ukecala (podotýkám,že pes měl odstraněny obě varlata). Prostě pokud by tento stav měl trvat po celý rok, šel bych do kastrace.

21.11.2018 22:34

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ano, je to tekutina s příměsí krve. Samotná krev to není. Můžu se zeptat jaké příčiny by to ještě mohly být? A jestli máte případně tipy co dalšího vyšetřit? Už jsme z toho zoufalí.
Zánět, infekce je prý vyloučená - všechno v krvi v normě, má přímo ukázkové hodnoty. Řekli nám že možnosti jsou 3 - tumor na srdci, nemocné srdce nebo idiopatická forma. Nádor zatím nenašli a podle cytologie a Troponinu to na něj neukazuje, srdce má vyšetřené od 2 kardioložek, jednu nám doporučili na Jaggy takže by měla být opravdu dobrá.

Přišlo se na to tak že se mu zalilo břicho tekutinou, měl tam cca 4l - vypadal jako březí fenka před porodem. Postupně se mu zvětšovalo, chodili jsme na sono už od srpna, ale tekutina na sonu žádná vidět nebyla. A orgány vypadaly v pořádku. I RTG bez nálezu. Krev ok. Byl unavený, neměl moc chuť na jídlo. Pak se najednou na konci září břicho hodně zvětšilo a znovu sono - měl ho plné tekutiny. Po RTG hrudníku se zjistili že je problém tam - následovala pohotovost a další vyšetření.

Situace je určitě vážná a prognóza neveselá. V každém případě je problém na srdci a již v tom srpnu (zvětšené břicho) ,tam musela být tekutina v břiše. Diuretika (Furon) jen kompenzují akutnost stavu odvodem tekutiny z organizmu. Idiopatické je všechno o čem nevíte proč. Píšete o punkcích (250ml ,10-15ml...) to je z perikardu nebo břicha? Erytrocyty se do perikardu mohou dostat v důsledku zánětu a tím překrvení, nebo to někde "propouští" dírkou v srdeční stěně apod.. Tyto věci vám může rozlousknout pouze vet. kardiolog, zde na fóru těžko. Možná se vaše dvě kardioložky dostaly na hranice svých možností či zkušeností (ono se těžko posuzuje srdce zalité výpotkem). Doporučil bych vám Dr. Najmana z AAVet Praha.Je zkušený a "rozumný". Pokud by jste ho kontaktovala a chtěla se objednat, určitě dejte dohromady celou anamnézu, všechny vyšetření, nálezy, léky,...…., možná se domluvíte a bude to chtít předem na email.

19.11.2018 17:19

rustyzz napsal(a):
Obnovuji vlákno. Dobrý den, uvažuji o dovozu feny SAO, stáří 3 měsíce. Bohužel nosní houbu má sem tam nedobarvenou. Vím, že se to nedá přesně určit, ale přesto se zeptám. Dobarvil se někomu z vás nos, když ještě ve 3 měsících nebyl zcela dobarven? Děkuji za odpovědi. ( vkládám foto feny )

Částečná depigmentace nosní houby není zdravotní problém, pouze kosmetický. Je reálná šance ,že se plocha depigmentace ještě zmenší, ale zda zmizí zcela vám nikdo garantovat nebude. Na povahu, zdraví …. to vliv nemá. Na výstavě to bude max nedostatkem, ale spíše bude přehlíženo. Velkým problémem budou kupírované boltce. Na výstavu pojedete tak na Slovensko, či tu Ukrajinu. Uchovnění by se vám však mělo s menšími problémy podařit.

19.11.2018 17:05

Paradoxně ze zákona být očkovaná být nemusí (ač se pohybuje venku sama bez dohledu). Pokud vám na ní záleží je vakcinace kombinovanou vakcínou určitě doporučitelná. Několika nemocem máte šanci se vyhnout a stojí to pár stovek (na rozdíl od případné léčby s nejistým výsledkem).

15.11.2018 20:38

Máte naočkované dvě vakcíny podobného spektra, ale od jiných výrobců. Obecně doporučený interval pro přeočkování je 3-4 týdny s tím, že poslední přeočkování se provede po 12-tém týdnu věku. Máte tedy optimální termín pro "poslední očkování". Chovatelkou doporučené přeočkování až v půl roce není optimální. Vzteklina je sice povinná až od půl roku, ale standardně se očkuje po třetím měsíci (v tom posledním očkování). Ve vašem případě, kdy nemáte očkovanou leptospirózu (která je též běžně očkována), bych vám doporučil nyní kombinovanou vakcinu toho co jste již měla (DHPPi) plus leptospirózu a vzteklinu a po dalších 3-4 týdnech ještě jednou leptospirózu a vzteklinu (RL).
Pak by vám vzteklina (třeba u Nobivac ,ale i jiných) měla oficiálně platit 3 roky a to ostatní běžně na 1 rok (ač jsou i možnosti kombinací, kde psinka,parvo a hepatitida by mohly být i na tři roky, ale pro mladé psy je lepší každoroční přeočkování DHPPiL.
Jinak ale dejte na veta ke kterému budete chodit.