rate

Moje příspěvky

12.11.2018 13:32

Pro Melissu: Věřte své veterinářce, nebude hloupá , tady vám ti "mudrlanti" jen nafouknou hlavu. Pokud se nedoberete k diagnóze,můžete zkusit biopsii a následné histolog. vyšetření. To by vám mělo pomoci určit charakter problému.

12.11.2018 09:41

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Vaše první věta není pravdivá, jednalo by se v tomto případě o kvasinky, alergie se krásně projevuje jen lokálním zčervenáním na kterémkoliv místě, i bez svědění.

Kvasinky pouze na tomto místě a nikde jinde? Bez svědění a změn? (" Kůže pod chlupama je normální, nijak zbarvená ani strupy.")

11.11.2018 22:42

Melissaa napsal(a):
Dobrý den, škoda že nemůžu vložit foto. Hodně by mohlo. Chci jen na úvod napsat že veterinu jsme navštívili a chystáme se ještě na kontrolu. Zajímal by mě jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Pejsek 3 roky, krmili jsme Premium Brit teď jsem koupila Adult Care. No každopádně pejsek má jakoby u zadečku zbarvený chlupy, je to něco mezi tvé hnědou a červenou. Kůže pod chlupama je normální, nijak zbarvená ani strupy. Stolici má pejsek pevnou a nepřijde mi že by si to nějak lízál či kousal. Doktorka sama kutila hlavou a říkala že to může být od infikovaneho hmyzu. Odcerven pejsek je, dostali jsme patak na parazity i šampon. Ale barva se srsti se ne a ne vymyt. Na kontrolu půjdeme v týdnu, předtím říkala že když to nepomůže nasadí antibiotika. Myslíte si někdo ze by to mohla být třeba pigmentové skvrna? Jo a anální žlázky vymackla, jen malinko a nezdálo se jí že by to bylo od toho protože stolici má pevnou, po zadečku nejezdí ani nijak neoblizuje. Nevíte někdo? Foto kdyztak zašlu, budu ráda za komentáře. Diky

Pokud jsou změny pouze na sedacích hrbolech (viz. obrázek) a naopak nejsou v meziprstí, koutcích pysků, případně vnitřní strana boltců (či chronický, opakující se stav zánětů zvukovodu) , nebude se jednat o celkovou alergii (pak změny krmiva moc úspěchu mít nebudou). Vysoký obsah karotenu, biotinu v krmivu by zase způsobil změny zbarvení na celém těle. Vyloučit by se tedy nedala asi kontaktní alergie, ta by ale svědila a pes by se lízal (což vy negujete). Na fotce se zdá, že ani bezprostřední okolí anál. otvoru není výrazně zbarvené. Opět pokud se pes nelíže a žlázky byly kontrolovány, taky to nebudou. Kůže může být čistá, zbarvení chlupů pochází z mazu chlupových folikulů a zbavíte se ho až vypadáním a nárůstem nových (pokud nechcete použít odbarvování peroxidem, apod. , ale to zase bude dráždit kůži). Pokud tam opravdu nejsou jiné změny, není to svědivé a pes to neolizuje, tak bych se pokusil vyloučit či přeléčit "demodex canis", který se ve folikulech může vyskytovat i normálně, ale lokální přemnožení (?)
Pokud šampon ,tak typu "Peroxyderm", celkově ATB asi zbytečné.

6.11.2018 22:08

Je třeba alespoň to foto, ale né ze dvou metrů (spíše detail).

2.11.2018 22:24

adam_adam napsal(a):
Děkuji vám všem ! Mám ještě jednu otázku mimo téma.....

Myslíte si, že jsou tyto běháky v pořádku ?

Občas se i u plemen s běžně neopeřenými běháky objeví nežádoucí jednotlivá peříčka na prstech, v meziprstí či výše na běhácích. Pokud je to čistokrevné plemeno je to asi vada, pokud je to směska je to jedno. Dá se to případně vytrhnout.

21.10.2018 22:12

Peří bude spíše o něco vylámané (krmítko, prostrkávání hlavy plotem, ….)

16.10.2018 19:08

mini napsal(a):
Čo jej bolo?
Nechcem zakladať novú tému. Ak ste sa s tým stretli. Tohtoročná sliepka už začala znášať, niekoľko dní bola skleslá, málo sa pohybovala, do kurína šla prvá, inak nemala viditeľné znaky choroby. Hrvoľ mala veľmi naliaty vodou s trochou zrna, vnútornosti bolo cítiť divným zápachom, tuk na črevách bol tvrdý a z čriev sa ľahko oddeľoval. Nie som taký odborník, aby som to podľa stavu vnútornosti poznal. Celú som ju vyhodil.

Otázka je co to bylo, ten "tuk" u tak mladé slepice. Možná to mohl být i žloutek a tzv. žloutková peritonitida.

16.10.2018 16:37

slovensko napsal(a):
Preco si myslite , ze je to dominant? Nasadovky mam od chovatela vlašiek. Teraz to zacala robit. V krku ale nic nema. Ako sa da liecit ta syngamoza?

Pokud to co je vidět je celý hřeben, tak je na můj vkus moc malý. Možná dejte foto celé slepice a někdo z chovatelů vám to posoudí. Případná léčba syngamózy … viz. opakovaně v diskuzi.

15.10.2018 17:27

jherbrichova napsal(a):
Takže koho to zajímá, zde rada z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.
Svědění může být reakce na chemikálii.
Přesto je lépe udělat vyšetření z trusu na parazity, 4 dny sbírat trus a odnést na kliniku k vyšetření, stojí to cca 400 Kč. Tzv. koprologická metoda. Pak se uvidí, co dál.
Je lépe slepice podpořit výživou, Convit a Plastin dát do směsi pro nosnice.

Chovu slepic zdar!

Hm, Dg. po telefonu. To už je věštění jako tady na fóru , nicméně budu opravdu rád, když dáte po čase vědět.

15.10.2018 17:18

Ta "vlaška" (možná spíše dominant vlaška) má zatím celkem normální barvu hřebene, tak na plicích to nebude. Pokud se to objevilo náhle, mohlo by to být cizí těleso v dýchacích cestách (třeba kousek slámy, trávy...), pokud to již chvíli trvá a spíše se to zhoršuje mohla by to být syngamoza (žížaly) .

15.10.2018 16:42

Kožený napsal(a):
Dobrý den. Myslím, že ta černá vejce jsou nesmysl. Kožený

No jistě, vejce jsou světle krémová (je to tam vidět v líhni). Měl to být spíše náhled na kuchyňské zpracování trupu.

14.10.2018 22:13

hedy napsal(a):
Neni to se mnou marne ja vase nazory beru, ale neznam vas nikoho osobne, a proto jsem se chtel nekam zajet podivat jak to vypada u chovatlu. Dekuju za nazory a dam na vas, vyberu si jeden druh a uvidim jak se bude darit . Ted jen pro zajimavost pro co si jedete do Vidne

Je to marné, je to marné,.... bylo myslím myšleno na
"asi si pletete pojmy s dojmy DRUH je Kur domácí (Gallus gallus f. domestica)
čili slepice a jde vám tedy o různá plemena slepic" …..a pořád si melu to svoje.

Jinak vám doporučím, pořiďte si AYAM CEMANI-Cemanská slepice (né Ayman cemeni).
Je to na první pohled "netradiční-raritní" plemeno celá černá navenek i uvnitř. Takovou ve vesnici mít nikdo nebude a všichni budou čumět. Užitkovost nic moc, ani ve vejcích ani v mase(které je díky barvě jen pro odvážné), ale je to exotika jak se patří. Dá se sehnat, ale je třeba vybírat odkud, je v chovech a inzercích mnoho nestandardních jedinců.

https://www.youtube.com/watch?v=1yJ5aQ5v6H0

https://www.ifauna.cz/drubez/clanky/r/detail/8244/ayam-cemani/

12.10.2018 23:45

hedy napsal(a):
Nejde mi o mnozeni a nasledny prodej namnozenych zvirat. Jde mi o to, ze bych chtel chovat vice druhu drubeze a vzhledem k tomu ze chci udrzet "cistokrevnost" tak je nelze chovat pohromade. Jde mi spise o kmeny 1/2 az 3. Takze k tomu i prizpusobene ubikace, ktere bych nekde rad okoukal u nejakeho zkuseneho chovatele, ktery i dokaze, ze svych zkusenosti porafditdit. A ano pisete ze cistokrevnou drubez chova mnoho lidi, ale i kdyz jsem objel nekolik "mistnich" vystav a byl jsem se podivat i u chovatelu, tak tito chovatele drubez povetsinou chovaji pohromade ( vice druhu) a z toho je zrejme, ze se nikdy nebude jednat o cisty chov. To ze chci chovat neobvykla plemena je u mne zpusobeno tim, ze takove veci mam proste rad, nic vic v tom nehledejte

Chov tzv. "pohromadě" nevylučuje čistokrevnost (čistý chov). Stačí minimálně měsíc před sběrem násadových vajíček k líhnutí další generace rozdělit podle plemen. Pokud je pozemek dostatečně velký snese se v hejnu i více kohoutů.
Většinou se chová jedno max dvě plemena, případně ve více barvách. Je totiž u málo chovaných /raritních/ plemen poměrně těžké obstarat si nová, nepříbuzná zvířata. Proto je vhodné /nutné/ chovat více nepříbuzných kmenů od jedné barvy či plemene. U některých plemen je i počet 1/2 , 1/3 málo a slepice budou chudáci. Někdy se chovají kohouti a slepice mimo období před a při sběru násadových vajec odděleně. Na "místních" výstavách toho při současné chovatelské základně moc neuvidíte. Asi bych začal s jedním plemenem, které si vyberu podle svého vkusu z fotek, atlasů, vzorníku …. a pak se začnu zajímat o stavech plemene u nás a v zahraničí, kontaktovat chovatele, vyjet na větší výstavy i do zahraničí, navštívit speciální výstavy plemene /pokud jsou/. Nečekejte řadu voliér 4x2x1m jako u papoušků. Návodů na chovatelská zařízení je na internetu dost, stačí hledat. Musíte počítat s oddělenými prostory pro různé věkové kategorie ..atd. I proto bych určitě začal jedním plemenem.

12.10.2018 10:09

jherbrichova napsal(a):
Slepice mohou mít svrab?

cituji článek z internetu:

Svrab i prašivinu způsobují roztoči. Svrab zákožka svrabová, tito roztoči jsou velcí asi 0,2 – 0,5 mm, kteří provrtávají kůži, živí se tkání a způsobují svrbění a záněty, které mohou být branou další infekce. Prašivinu, neboli demodikózu, má na svědomí trudník, roztoč, který je velký 1,3 – 1,4 mm a vyskytuje se v tukových žlázkách u chlupů. Způsobuje záněty, {u}vznikají vřídky a tvoří se nejprve červené víceméně ohraničené skvrny.

Asi zajdu za veterinářem, červené skvrny totiž většinou nemají, jen ta šedivka, ale ta to má asi spíše od zobáku a bílá trochu na krku, taky to vypadá spíše odřeně. Na netu nepíší, že by tím slepice trpěly. Vřídky nemají vůbec.

Tak já nevím, nějaké další tipy?

Ano, navštivte veterináře a domluvte se na podání "ivernectinu" (Ivomec, …………) , mohla by jste podat i sama na holou kůži pod křídlo (dal bych klidně 4 kapky pod každé křídlo). Pro váš klid můžete 4 týdny vyhazovat vajíčka (stejně je podzim a slepice začaly přepelichávat a nenesou).

11.10.2018 21:35

jherbrichova napsal(a):
Jo a peří mají spíše olámané, jakoby ulomené kousek od kůže, cca 5 mm. Teď jdu z kurníku a všechny se chuděry drbou. Když jsem jim prohrabávala peří, tak jde vidět, že mají na některých místech hodně suchou kůži, takovou strupovitou, bílou...

Zkuste to vyfotit , čím více fotek tím lépe (celkově i detaily různých částí těla). Jak jsou staré? (někdy je lepší to ukončit/zvířata3r. a více/ a začít znovu)

2.10.2018 19:52

No, ono to nebude jen se zobákem. Viditelné jsou tam spíše nálepy na sliznici dutiny zobáku, případně koutků. Má to jenom kohout, nebo i nějaké další slepice? S tímto ještě žere? Může to být všechno možné od ptačích neštovic, přes plísňo-kvasinkovou infekci, po bakteriální infekci. Nebo třeba i avitaminóza A. Nic nepokazíte dotací vit. A do vody a můžete zkusit pinzetou sloupávat ty nálepy na sliznici a desinfikovat třeba jodglycerinem vatou na špejli. Nebo taky veterinář (a ten možná i ATB?)

29.9.2018 21:58

Zpočátku se opravdu používal "Alavis Triple blend extra silný pro koně" on totiž po přepočtu potřebné dávky jednotlivých složek i vzhledem k možnému procentu vstřebatelnosti vycházel nejlépe a to nejen cenou, ale i poměry látek. Asi přes rok je na trhu přípravek identického složení pro lidi. Pouze část jablečného pektinu je nahrazena dvěma kolageny (ten býložravci mají zakázaný). Dávkování jako pro koně, tedy 1odměrka na cca. 100kg. Oproti Aptoflexu zde chybí kysel. hyaluronová (tady jí je stejně málo). Doporučuji střídat "Alavis Triple blend extra silný" (pro lidi) a "Geloren"(celkem chutné želatinové kostky ,opravdu pro koně). Jeden den to a druhý den to druhé. Výživově toho pro své klouby moc více neuděláte

29.9.2018 15:07

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Teď jsme přijeli z veteriny. To bříško se mu nafouklo ještě víc, takže jsme jeli znovu na veterinu. Dokonce chvílema i tak potichu jakoby sténá. Nekňučí, ale potichu sténá jako člověk co má bolesti. A je to špatné. Hned jak ho viděla tak řekla že dnes je to něco úplně jiného. Má plné břicho nějaké tekutiny - krev to naštěstní není. Něco světle růžové, vzala mu z toho i vzorek. Dělala mu znovu sono břicha, rentgen hrudníku - tam má hodně špatně vidět plíce, může to být prý nádor na srdci, nemocné srdce, nedostatečnost srdce, něco s plícema nebo i ty zvětšené játra... Píchla mu injekci na odvodnění. Jedeme teď za půl hodiny ještě na druhé sono - to detailnější co jsme původně byli objednaní na středu. Pojede s náma ta naše doktorka a tam na jejich druhé pobočce v jiném městě nás bude čekat další doktorka. Mají lepší sono, prohlédne mu celé břicho a hrudník a pak budeme vědět víc. Bohužel tam dnes ale není kardiolog. Jsem úplně v háji z toho. Hrozně se o něj bojím. Pak napíšu víc jak přijedeme domů.

Hm, tak to dobře opravdu nevypadá. Ten výpotek v břiše už tam asi musel již být, co by jinak dělalo tem objem. No, asi jsme vycházeli prvotně z jiných nálezů , srdce s takovým nálezem by bylo i poslechově odhaleno a vlastně i výpotek by nebyl růžový. Mohlo by se jednat o peritonitidu nebo nějakou neoplazii (játra, slezina). Blbá situace … určitě držíme palce

29.9.2018 09:35

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
No ani by mě nenapadlo to řešit bez veterináře, hlavně to nejsou 2 dny. Právě že se to na objemu břicha neprojevilo. Měl ho stejné ikdyž byl na lačno. Dnes jsem ho měřila - vždycky 2x ročně při vážení mu měřím obvod krku a břicha. Abych věděla. Míval v nejširším místě na břichu 77-78cm a dneska má 82cm. Což mně přijde hrůza. Dneska jsme ho vážili a měl o cca 2,5kg víc. Já se mu nedivím že nemá chuť k jídlu ani běhat, když to vidím je mně úplně úzko. A může to být tím krmivem když už 2 roky krmím stejným? Wolfsblut - kachna. Předtím jsme střídali různé masa, ale nechtěl pak už jiné, tak jsem mu nechala jen tu kachnu. Teď jsem zkusila krůtí a taky nechce. Sní je většinou, ale musím mu tam přisypat sušené maso nebo kousky mrkve třeba. Kolikrát to nesní ani tak. Jen odvrací hlavu. Je mně ho líto tak jsem mu včera uvařila těstoviny a mrkev, k tomu trochu bílého jogurtu. A to snědl okamžitě. Jestli má v pořádku slinivku by se mělo poznat ze sona a krve, nebo ne? Upřímně mně se ani nechce čekat do té středy, prý to není akutní. Ale já se o něj bojím. On nemůže říct jak se cítí a to mě znervozňuje. Jenže nevím co chtít za jiné vyšetření teď hned.

"Jestli má v pořádku slinivku by se mělo poznat ze sona a krve, nebo ne?" V běžném všeobecném panelu vyšetření (když hledáte odkud vítr fouká) těžko. Dále jsou spec. orgánově orientovaná vyšetření. Sono pokud nejsou již rozsáhlé morfologické změny taky těžko. Změna obvodu není tak hrozná. Změna hmotnosti 2,5kg je za jak dlouho? Pokud se opakovaně prokáže masivní plynatost, způsob krmení bych změnil i s podporou pre i probiotik. Kontrastní RTG proč ne, někdy i průchod kontrastní látky změní poměry ve střevě a zlepší stav.

28.9.2018 22:16

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Zdravím, hezký den. Ráda bych se zeptala na váš názor, jestli máte zkušenosti s něčím podobným. Labradorský retrívr 7 let. Před několika týdny jsem u něj najednou zpozorovala zvětšené břicho, jakoby nafouklé, v oblasti střev, jde to nejvíce vidět když leží. Taková nafouklá boule na obou stranách, nevím jak přesně to popsat. Nikdy žádné zdravotní problémy neměl, nepřipadá mně že by byl tlustý - váhu jsem vždycky hlídala. Krmím kvalitně - granule Wolfsblut 2x denně. Krmení jsme neměnili. U nás na klinice jsme byli na vyšetření - krev biochemie, sono břicha 2x po sobě po 2 týdnech, rentgen břicha. Vše v pořádku, akorát mírně zvětšené játra. Poprvé byl na sonu hodně zaplynovaný proto jsme šli na druhé kontrolní - to už byl na lačno a zaplynovaný jen mírně. Má sníženou chuť k jídlu a celkově na něm vidím že není ve své kůži. Nezvrací, nemá průjem - někdy řidší stolice. Parazitologické vyšetření negativní. Je vyšetřený, ale pořád mi to vrtá hlavou. Nenechám ho tak. Bojím se o něj a vidím na něm že je prostě jiný. Má míň energie a je často bez nálady. Naší veterinářce věřím, říkala že se pravděpodobně o nic vážného jednat nebude, ale pro jistotu uděláme ještě detailnější sono na jejich další pobočce (mají novější vybavení). Jsme objednaní na příští týden na středu.Přikládám fotky jak vypadá když leží. Podle naší veterinářky může být jen zaplynovaný, pokud to bude ono dá mu nějaké léky na to, ale trvá to už asi měsíc a břicho se nezmenšuje. Ještě mě napadla štítná žláza, na tu mu krev nebrala. Že by byl tak obezní, ale nezdá se mně to. Nepřipadá mně že by byl celkově při těle. Co myslíte? Díky moc

No sláva, alespoň jste šla nejprve k veterináři (jsou tu tací co to chtějí řešit pouze zde). Dotaz - při druhém sonu byla plynatost malá …. projevilo se to na objemu břicha? Biochemie je v normě. Změny jsou symetrické. Zřejmě hlídáte hmotnost … tedy se za onen poslední měsíc změnila? Jakým směrem? Vzhledem k symetrii a absenci výpotku v dutině břišní, bude problém řekl bych ve střevech a to zřejmě ta plynatost. Kdo by s tímto meteorismem chtěl žrát a lítat. Zpomalená peristaltika by sice mohla být způsobena hypofunkcí štítné žlázy, ale asi bych zkusil změnu žrádla, "někdy řidší stolice" pokud něčím "nevylepšujete" není normální. Pro stimulaci peristaltiky bych dával krmivo s vyšším obsahem vlákniny ,třeba typu "light nebo senior". Možná též nedotrávená potrava ve střevě vlivem snížené tvorby (účinnosti) enzymů slinivky a nastupující kvasné procesy. Uvidíte co to další sono, pokud tam bude opět "jen" plynatost, tak je ještě co řešit