rate

Moje příspěvky

3.2.2018 23:33

No, možná by stačila i jedna... pokud bude snášet zlatá vejce

Jinak si zkus propočítat třeba jen relaci: náklady na krmení jedné slepice cca.600Kč za rok, snůška v optimálních podmínkách třeba 300(ať se lépe počítá) vajec, za kolik a kam jsi schopen prodat, kolik by jsi chtěl vydělávat měsíčně ? Počáteční náklady v řádu milionů a další průběžné náklady... tak myslím

20.1.2018 19:00

Gorran napsal(a):
Da rodajlenka.

Pokud je leghorn čistý, tak bude vše bílé (1,0 i 0,1), už se to tu mockrát řešilo.

19.12.2017 23:07

Gorran napsal(a):
Tu je kohut rodofarebny vlasak, v pozadi sliepka plymut biely a sasex. Vsetko cistokrvne. Zajtra sa poznazim pre ukazku vlozit ich potomstvo.

Gorrane, kříženci s bílou plymutkou budou možná černí nebo krahujčí, ale zadavatel má leghornky. Není bílá jako bílá, plymutka by měla být založena jako recesivně bílá a leghornka jako dominantně bílá. Tak ať v tom nemá zadavatel onen "guláš".

19.12.2017 22:59

JoskaVajtl napsal(a):
Dobrý den, rád bych se na něco zeptal a zkonzultoval jeden nápad... Chováme leghornky, a tři vlašky, po vzoru babičky která na ty dvě výše zmíněná plemena nedala dopustit.Chtěl jsem původně leghornkám sehnat kohouta a sám si je líhnout, ovšem zjistil jsem že do budoucna bych neměl dostatek cizí krve - v okolí prakticky žádnou(nechal poslat jako násadová vejce z jiného kraje), ač to nepochybně bývalo hojné plemeno sleduju že jich moc není a nechce se mi pro kohouta jezdit bůh ví kam daleko, přece jen to je jen na vejce.Mimo to doma by chtěli pestřejší hejno které aspoň já nechci zajišťovat směsí dominantů nebo nakupováním vajec od více plemen, rád bych to zařídil z toho co už je doma... Napadlo mě pokud bych na leghornky pustil vlašáka a posléze na kříženky z toho vzniklé vlašáka jiné barvy, že by se tím dvorek mohl přece jen zpestřit a nemuselo to nést tak špatně, tak se chci ze zvědavosti zeptat někoho kdo se v tom vyzná jak zbarvené slepice by z vyšli z leghornek s normálním, rodobarvým a stříbrným vlašákem ? Někdo tu má prý dokonce žíhané ale to si nejsem jistý jeslti bych ho sehnal... Děkuji moc za odpověď, Vajtl.

Příteli, možná z toho začínáš mít guláš. Jedná se zde o křížení 3 kohoutů vlašky v různých barvách a možná čistých slepic leghornek. Se záměrem si vystačit si pár let s tímto genofondem a získat barevně pestré hejno. Dobře, jedná se o blízká plemena se stejným zaměřením, tak proč nedělat užitkové křížence (pak nechápu odpor k "směsi dominantů", což vyjde skoro nastejno).
Pravdu mají všichni, kteří tvrdí, že z jakékoli kombinace kohoutů a slepic (čistých leghorn) budou všichni potomci bílí. Použiji-li úryvek z reklamy "musíš vydržet a budou i zuby (zahnutý nahoru)", tak ponecháš-li si bílé slepice z první generace (vlašák x leghornka) a pustíš tam dalšího kohouta vlašky, můžeš očekávat již směs barev (černé, kolumbijské, krahujčí, ...) a případně, pokud se dožije, i třetího vlašáka a pak to bude teprve diskotéka
Mičurinům zdar (i když nechat si poslat vajíčka a držet plemeno, není až tak složité).

10.12.2017 19:56

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Rozdíl bude!

Totiž další věc. Sasexka má přece bílou kůži. Hempšírka má kůži žlutou. Sasexka je tedy je homozygot WW, hemšírka homozygot ww. A kříženec hemšírky a sasexky bude Ww, take bílokůžák.

Takže je to vlastně úplně jednoduchý.1,0 sasex a 0,1 hempšír dají slepičky světlé kolumbijské s červenými rameny a bíkou kůží a kohoutky světlé nažloutlé kolumbijké s červenými rameny a bílou kůží.1,0 hempšír a 0,1 sasex dají slepičky měděně červené, ale zase s bílou kůží a kohoutci budou zase světle žlutí kolumbijští s červenými rameny a bílou kůží.

Jo, jo dobrá úvaha

10.12.2017 15:01

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Není možné, aby byla slepička, co je kříženec měděně červené hempšírky a světlé sasexky, zbarvená jako hempšírka.

Měděně červená slepice je nositelkou zlatého faktoru s+ a má jen jednu alelu, protože je to vloha vázaná na pohlaví, nachází se na pohlavním chromozomu Z. Slepice snáší vejce. Do vajec předá buď chromozom Z se zlatým faktorem, z takových vajec se po vylíhnutí vylíhne kohout. Nebo předá chromozom w bez ničeho dalšího. A z takových vajec se vylíhne slepička.

No a protože k oplození byl použitý kohout sasexky, ten je homozygot SS, takže všechny spermie jsou S, stříbrný faktor. Slepička dostane jen a pouze S od otce a tím pádem bude stříbrná.

Omlouvám se za špatnou informaci, ač jsem psal, že máte slepice jen hempšír, napsal jsem vám kombinaci kohout hempšír x slepice sasex.
Tedy pokud máte kohouty sasex a hempšír a slepice pouze hempšír, tak červení kohouti budou čistí hempšír a kříženci budou žlutí a u slepic červené budou hempšír a kříženky světlý sasex.
Tak by to vlastně šlo nechat pohromadě.
Zda by šlo rozlišit čistou slepici hempšír a kříženku 1,0 hempšír x 0,1sasex světlý nevím, ale pokud rozdíl bude, bude minimální.

9.12.2017 21:46

pavolsk napsal(a):
Chcem sa spýtať skúsenejších genetikov či je možné rozoznať čistokrvné hempšírky od križencov po kohútovi sasex a sliepke hempšir? Budú krížence svetlejšie? Chovám obe plemena a keďže mám tento rok konečne kvalitné nosnice, chcel by som odchovať pár krížencov len na znášku a zároveň niečo na budúcoročnú výstavu..., mám už teraz pri sliepkach hempšírkach kohúty oboch plemien, problém je či dokážem mladé po vyliahnutí alebo neskôr po operení rozoznať... neviete poradiť? Palo.

Podle mého, pokud máte slepice pouze hempšírky a u nich kohouta sasexky i hempšíra, tak kohouty poznáte červeně zbarvení budou čistí hempšíráci, kříženci budou do žluta zabarvení sasexáci. U slepic se obávám, že to nepoznáte, všechny budou jako hempšírky.
Asi bude jednodušší na 3 týdny jednoho oddělit, nasbírat vajíčka a vylíhnout. Pak kohouty vyměnit a opět počkat a líhnout znovu.

2.12.2017 19:33

mrkwis napsal(a):
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí chovat křepelky a jak by mněla asi vypadat voliera?

Dobrý den, užitkový chov japonských křepelek se většinou praktikuje v klecích (snáší totiž kde je napadne), ve voliérách tak snad aby posbíraly co spadne jiným ptákům z krmítka. Více si nastudujte v celkem početné a dostupné literatuře. Pokud vám stačí, že na poměrně malé ploše (klece se dávají na patra) vyprodukujete slušné množství kvalitní vaječné hmoty pro vlastní potřebu (a občas exotičtější oběd), tak se to vyplatí. Pokud by na tom chtěl snad "vydělat" tak by jste musel počítat v tisících kusů a mít zajištěný odbyt a tady na trhu už místo asi nebude, tak to se nejspíše nevyplatí.

13.11.2017 11:50

Johi napsal(a):
Děkuji za odpovědi ohledně odolnosti vůči chorobám a pritulnosti. Myslela jsem si to, ale nikde jsem to nenašla černé na bílém. To, že budou dostávat zbytky znamená, že kozam nosíme kostaly od květáku, slupky od kedlubny, mrkve a podobně, takže si slipky určitě zobnou také. Knedlikama je opravdu krmit nehodláme.
A opravdu nepředpokládám, že hrabavy pták nebude hrabat vůbec, jen jsem se v diskusích dočetla, že někdy slepice hrabou víc, někdy méně, tak jsem to jen zmínila...

Přeji dobrý den, podle mne za c) neřešte, jediné co můžete ovlivnit je omrzání hřebene (čím větší, tím větší šance na omrznutí) body a) a b) se trochu vylučují. Nosná plemena (tedy s vysokou snáškou) jsou většinou plemena lehká a tedy i létavá. V něčem budete asi muset slevit.
Plemena těžší létají méně a z nich ta s kombinovanou užitkovostí snášejí celkem slušně cca.150-190 vajec za rok. Ochočitelnost u těchto plemen je taky dobrá, ale to záleží hlavně na vás (způsob odchovu, četnost kontaktu s majitelem...)
Nepíšete vůbec jaké bude chovatelské zázemí, naopak píšete čím opravdu krmit nehodláte a čím tedy hodláte? Slupky z kedlubny a mrkve ? Chápu, že asi nejenom tím, ale sama jste to vypíchla . Prostě každé zvíře má své potřeby a jejich uspokojení by mělo být prvořadé, až potom zábava a rozptýlení dětí a rodičů.
Nicméně, abych vám odpověděl na vaši původní otázku. Z čistokrevných bych doporučil ORPINGTONKY, nebo z tzv. hybridních slepic DOMINANT, který můžete mít v mnoha barevných variantách (což si myslím uvítáte).

29.10.2017 22:26

farmarsamouk napsal(a):
Jojo, proto tu vznáším dotaz, jelikož jsem v tom lajk.
Pokud jste v tom zběhlejší, je velmi dobré nové a začínající ubíjet Vašimi srdceryvnými texty, to opravdu pomůže, nebudu trollit i když mám chuť, tedy hezký den přeji.

Jojo příteli, občas se tu řeší jiné věci než odpovědi na položený dotaz (i když se popravdě zdá trochu podivný), ale třeba s kanárem se zkouší křížit kdeco, tak proč né páv s krůtou.
Hlavně poděkuj "Zuzkaa" poslala konkrétní odkaz z února 2016. Proč nezkusit se zeptat přímo na farmě ve Vítkově, zda z toho něco bylo (pokus líhnout tam asi byl). Jinak varianta uvedená "honzapm" tj. samec páv a samice krůta je jediná případně možná.

12.8.2017 23:06

Dobrá práce a upřímné přání dalších úspěchů. Na druhou stranu "tichá" závist

5.6.2017 21:16

ovecka napsal(a):
Tak nevím, děláte si legraci, nebo nás testujete?
Na profilu máte plemen drůbeže habakuk. Tak byste se měl trochu vyznat.
A pokud to máte všechno na jednom dvorku, bez oddělování, pak se vám líhnou kříženci jako tato dvě kuřata. O plemeni tady nejde mluvit, vypadá to na křížence. Barevně po šumavance (hřeben a zašmourání nohou) nebo hempšírce (částěčně barva nohou a barva peří u druhého). Ale fotky jsou mizerné, nejasné. Dana.

Možná jsem to posbíral u nás na výstavě....

7.5.2017 19:08

"Domácí vajíčka prodám
Prodám domácí vajíčka. Slepice krmeny pšenicí, bramborami, pečivem a zeleným. Mají výběh. Žádná chemie.. Cena 3kč/ks.



05.05. v 20:30


lukinamoravek


Středočeský kraj


Počet zobrazení 11× "

Ono to bude asi všechno jinak

2.5.2017 21:50

Tak by to asi chtělo ty ATB. U vet. antibiotika (se spektrem na stafylokoky) nejlépe rozpustné ve vodě a aplikovat v napájecí vodě.

1.5.2017 21:43

petrhrdy@seznam.cz napsal(a):
To nebude ono, Mykoplazmoza je respirační onemocnění, toto bych řekl, že je onemocnění zasahující pohybový aparát. Hlavně klouby nohou.Housata normálně žerou, jediný příznak je zchromnutí na nohy.

No, na začátku jsem četl taky něco o zánětu v očích, tak ta odpověď o mykoplazmoze není mimo mísu.
Nastudujte "Mycoplasma gallisepticum". Mohlo by se taky jednat o kloubní bakteriální infekci, třeba "Stafylokokózu".
Mají teplé, nebo oteklé klouby? Oboje by případně bylo na ATB, jak již bylo řečeno.

29.4.2017 17:23

Z vašeho příspěvku čiší ukřivděnost a závist. Nikdo z "ostatních chovatelů " vám nenabízel orlovku trojbarevnou, ale pestrou. Ve svých příspěvcích k orlovkám si stále na něco stěžujete a poučujete. Zdravotní a jiné důvody vám brání chovat na úrovni a stylem, který je dle vás jediný správný a pak stejně chováte prý "pro radost", ale to je jen výmluva. Chovat na úrovni se dá i pro radost a v menších počtech. Doba se změnila a právě díky chovatelům jako je Pepa FM jde plemeno dál. Vám už vlak dávno ujel a to vás žere.

27.4.2017 21:40

Jo lítost je lítost a Kavapo (Slepičář) zase prodal a další generace se budou dál líhnout a prožijí si své peklo.
Ono se to všechno nakonec prodá, tak co?!

27.4.2017 21:30

buraji napsal(a):
Dobrý den,

chceme si vzít do chovu pět slepic od známých, ale mají na běhákách takové jako puchýřky, výrůstky. Nikdy jsme se s tím u našich slepic nesetkali a tak si chci raději zjistit o co se jedná, abychom si do chovu něco nezavlekli.

Nemáte s tím někdo zkušenost?

Moc děkuji!

Chtělo by to alespoň takové jako foto.

17.4.2017 13:01

frikmon napsal(a):
Dobrý den je milou povinností oživit toto vlákno. Velkou zásluhou chovatele pana Jiřího Kyncla za což mu paří velký dík se v neděli v noci přivezla čerstvá, mladá a nepříbuzná krev k nám do Čech. Jedná se o mladá zvířata jak kohouty tak slepice a díky tomu budou složeny dva nepříbuzné kmeny. Takže co dodat, radost veliká a hurá chovat krásná, silná a zdravá kuřata posléze dobrých nosnic s bílými velkými vejci a krásných masných a v troubě výborných kohoutů

Jsem rád, že ohýnek ještě doutná . Přeji hodně úspěchů a trpělivosti v dalším chovu
Vzpomínka...

25.3.2017 18:41

rivers napsal(a):
Huurráááá tak nekdo takle tmave vejce snaseji moje sasexky.Napistemi do zprav jake barvy chcete .

Čistá sasexka by měla mít skořápku optimálně "staro" růžovou v různé intenzitě. Tmavé odstíny hnědé nejsou předností, spíše nedostatkem.