Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 31. 3. 2015 15:46:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
R.B
napsal(a):
S agapornisema můžete chovat mnichy, chce to dodržet základní pravidla. Nakoupit mladé ptáky jak agapornise tak mnichy, aby byli už od mala spolu. A pak už k nim žádné ptáky nepřidávat.
Jo jo a pak sou mláďata ty se zapletou do teritoria jiných ptáků a pak vám to neveme ani výkup když tomu chybí drápky nebo prsty.
FzWy
napsal(a):
Dobrý večer. Měl jsem v chovu oba dva druhy amazoňanů, modročelé i oranžovokřídlé, nechci se dostat s žádným s přispěvovatelů do sporu, ale podle fotky se jedná o oranžovokřídlého, optimální by byla fotografie "zrcátka", to jsou letky loketní, prostě fotka roztaženého křídla, nebo paní majitelko, podívejte se, až se bude amík protahovat na barvu těchto per, u venezuelce to určitě nepřehlédnete. A, ty papíry, jestli chcete tak Vám můžu věnovat pod stromeček třeba papíry z kuponové privatizace a stanete se papírově ne milionářkou, ale multimilionářkou, pokud jí samozřejmě již nejste. S pozdravem Filípek. Poznámka: obrázek je stažen z internetu
Máte pravdu podle dalších fotografií se jedná o am. oranžovokřídlého.
docid
napsal(a):
Musím zásadně nesouhlasit s hlučností amazonana. Mám teda samici a jediné co je od ní slyšet je různé žvatlání a mečení připomínající malé dítě. To už větší randál udělají penanti. Jak je to s hlučností samců nevim. Docid
To samozdřejmě můžete ale ručně dokrmený amazoňan křičí ještě dřív než je samostatný kdežto žako prostě nekřičí. To netvrdím že nemůžou být méně hluční amazoňané záleží prostě na povaze konkrétního ptáka.
bohdan
napsal(a):
O zdravotních problémech žaků jsem slyšel.U amazonana mám obavy z jeho dominantnosti a problémům v dospívání.Někteří dominantní samci mohou i napadat děti.Mám dceru.
U amazoňanů v dospělosti jsou agresivnější pouze samci a to né všichni a pouze v období toku. Není problém samce mít zavřeného v kleci v tomto obdobý. Pořiďte si samici a méte klid. U žaka je přednost jeho inteligence na mluvení a nekřičí tak jako amazoňan. Pokud se bude papouškovi věnovat selá rodina je lepší amazoňan. Podle mého názoru je ale nejlepší volba ochočeného mazlíčka nějaký z druhů malých arů.
fylip
napsal(a):
Myslím, že vzhledem k CITESU by si ho nikdo nemohl jen tak nechat, bylo by to téměř stejné, jako pašovaný papoušek. Dále mě napadá, že se k němu nikdo nehlásí proto, že na něho nemá papíry, i když má papoušek kroužek, tak může být odchytový a kroužek může být půlený, nejsem si ale jistý, jestli je Kakadu Inka v CITES A, můžete někdo napsat, jak to je?
Ano Kakadu Inka je cites A. To že by to byl pašovaný papoušek kdyby neměl doklady ano máte pravdu majitel se o něj nepřihlásí. Pokud je legalní nebiojte se on se ¨někdo přihlásí možná protože ti zkušení sem nechodí.
urquell
napsal(a):
Dobrý večer, máte někdo vyzkoušenou fasádní omítku na výletkách?
Zajímalo by mě jestli tato omítka,která se používá při zateplování budov je vhodná na konečnou úpravu výletek(venk.části).Děkuji za odpovědi.
Záleží na tom jakou fasádní omítku myslíte. Staší obyčejná zatočená + fasádní barva.
svaladone
napsal(a):
nedejte na spatne rady, videl jsem perfektne ochoceneho papouska kralovskeho, ktery mluvil jako basnik a dela sve panicce radost, dokonce s nim chodi ven a nikdy ji pry neuletel. Nevyhoda je ta, ze se asi nebude s vami mazlit jako napr, korela nebo zako.
Je vidět že nedokážete porovnat aktivitu a vitalitu Papouška královského od žaka nebo amazoňana. Ja ty ptáky chovám tak můžu posodit co který potřebuje. Mít v bytě jako mazlíčka králováka vám doporučí jeden chovatel z deseti. Jednoznačně je papoušek královský nevhodný jako domácí mazlíček.
vojtik
napsal(a):
Nedávno mi zemřel papoušek senegalský a uvažuju o koupi nového papouška.Chtěl bych papouška královského. Prosím o rady:velikost klece,potrava náročnost,ochočení..............
Papoušek královský není vhodný na ochočení, je to špičkový letec potřebuje dost pohybu proto doporučuji chov pouze v prostorných voliérách.
15563
napsal(a):
Dobrý večer.Snesou naší zimu bez přitápění.
Osobně si myslím že žádný drum papouška by neměl bý vystavován velkým mrazům ať ja to austrálie , amerika nebo afrika. Malé mrazíky snese 90% papoušků ale né dlouhodobě. Jak se o naše svěřence staráme takové máme výsledky. Papoušci nejsou tučnáci a zimu zrovna nemilují ale dokážou ji přežít. Osobně bych nenechal papouška chocholatého přebývat v nějaké zahradní volíéře bez zimního úkrytu. Všem chovatelům těchto svěřenců přeji mnoho úspěchů. Roman.
cone
napsal(a):
Jak u surinamců určíte kvalitu ? Podle rodičů ? Ne vždy prodávání jedinci na horním stropu ceny jsou kvalitnější než ti třeba za deset tis.
Už třeba podle velikosti. Nebudu přece kupovat ptáka který váží 350g když vím že jeho váha se pohybuje od 400g - 500g. Budu ho kupovat u chovatele kde ho uvidím sedět ve voliéře, vidím jakou má hruď, ostatni detail jako je opeření, prsty drápky a samozdřejmě jak lítá. A věřte že jsem vyděl spousty amazoňanů kteří těm pořádným nesahaj ani po paty.