Sandra33

Moje příspěvky

15.6.2016 14:05

Všem moc děkuji za odpovědi. Řeším to samé i s kobylkou, jenže u ní musím hlídat, aby nedostala nic, kde je oves nebo nic s vyššími energetickými vlastnosti, kdežto u psa je mi to jedno - je neuvěřitelně aktivní, nezastaví se, takže nic s energií nepotřebuje, jde nám skutečně pouze o to, aby přibral (veterinář nám řekl, že má 2kg pod váhu). Sežere skoro vše, jen u něho musíme stát, protože jinak na jídlo nemá čas :D a pořád někde běhá za zajímavějšími věcmi. (jídlo je až na 4.,5. místě :D )
Jeho hyperenergie však není zdraví škodlivá :D více méně...

13.6.2016 17:09

Dobrý den, máme dlouhodobí problém.
- Pes nekastrovaný,5 let, border kolie, práce mírná, ale sám je stále v pohybu

Od začátku máme problém, aby nabral, o každý gram bojujeme! Dostává 1x denně konzervu (čisté maso),1x denně vařené maso,2x denně granule - stále měníme a hledáme něco po čem by přibíral!
Momentálně dostává Trainer (zatím jsou 1. u kterých je znát, že trošku nabral, ale stále nic extra).
Máte někdo podobné zkušenosti? Jaké granule obsahují přes 40% proteinů? Veterinář řekl, že min.49%, ale to mi připadá snad nemožné!
Předem velice děkuji!

5.5.2015 12:41

K velikosti papouška - mám velikou voliéru, která byla určena pro více ptáků.

Jinak, když uhynul nově přinesený papoušek - chovatelka, která mi ho prodala se zaručila, že byl v pořádku a že se v nové kleci mohl leknout a narazit do ní - mimo jiné agapornisové jsou dost náchylní právě na změnu prostředí.

Když uhynul nejstarší papoušek - a to sameček andulky měla jsem to spojené se stářím papouška - bohužel nikdy se mi nepodařilo odchovat andulku starší 7let...
jeho družka zemřela asi týden poté a protože byly na sebe značně fixovaní a zakládaly společně 1.hnízdo běžně se stává, že partner umře steskem -> zakoupila jsem mládě andulky, které jsem měla cca 3 týdny a které uhynulo společně se zcela zdravou samičkou agapornise v rozmezí dvou dnů - to jsem teprve kontaktovala veterinářku se specializací na chov papoušků, ale ta byla mimo a bylo mi řečeno jejím kolegou, že čekat cca 5dnů je dlouhá doba a již 2 dny po úhynu nemá pitva význam vzhledem k druhotným patologickým změnám. Doporučil mi ať se zkusím obrátit na jiné veterináře v okolí, kteří mi ovšem pitvu odmítli (samozřejmě jak píši nahoře po 3měsích skutečně ptáky u sebe už nemám!)... "zanést" je na státní veterinární ústav by bylo moc krásné a pohodlné nebýt faktu, že je vzdálen od mého bydliště přes 200km!

5.5.2015 11:39

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat - v krátké době v rozmezí několika týdnů mi uhynul celý chov: 4-letá samička agapornise,6-letý sameček andulky,2-letá samička andulky a půl roční mládě andulky sameček. Všichni uhynuli v rozmezí 2měsíců po té, co jsem zakoupila samečka agapornise, který do dvou dnů uhynul. Byl sice v jiné kleci, ale ve stejném pokoji jako ostatní ptáci - všichni jevili tři nebo dva dny známky netečnosti a zvýšené únavy, ale trus měli v pořádku a jedli i pili stejně jako jindy, poté se jejich stav vždy během hodiny dvou rapidně zhoršil a vždy zemřely v křeči. Bohužel veterinářka specializovaná na papoušky měla v té době dovolenou (nebo byla na stáži nevím) byla mimo ordinaci a ostatní veterináři z okolí, na něž jsem se obrátila, kvůli pitvě mě odmítli :(, že s tím nechtějí mít nic společného.
Všechny provazové a dřevěné hračky jsem z klecí vyhodila a samotné klece a všechny plastové a kovové části jsem vydezinfikovala v sanytholu včetně zrcátek, omyla jsem dezinfekcí stěny i nábytek a vše v bytě, ale i tak se bojím pořídit dalšího papouška. Vím, že tyhle menší druhy jsou nejčastějšími přenašeči chorob a proto bychom nyní chtěli zvolit jiného většího papouška i z dalších důvodů. Je to už cca 3měsíce.
Má otázka: stačí tyto opatření nebo mám nově vymalovat a pořídit i novou klec a hračky?
Předem děkuji.