Informace o uživateli:
Chovu papoušků jsem podlehl v roce 2009 (ve svých 21 letech). V mém chovu se nachází převážně zástupci austrálie, ale chovám i zástupce jižní ameriky. Z afrických druhů jsem dříve choval rod Agapornis (škraboškový, fischeri, růžohrdlý).
Druhy které aktuálně chovám: Andulky, korely, zpěváky, mníšky šedé, pap.nádherné, pap.kouřové, latamy vlaštovčí, aymary pruhované, pap.alexandřiny, pap.královské, čapkáče.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 5. 2021 21:35:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tak jak hodnotíte dnešní Kravsko? Já přijel za 10min 7h a už sem vzadu skoro neměl kde zaparkovat. Jinak na stole sem prodal lutino korelu a 2 korely bílé koupil (jsou čistě bílé, bez známek jiné barvy, ale červený oči nemají, takže se asi nejedná o albíny, ale i tak spokojenost). Výkup andulky 40-45,-, pestrý 300, viděla jsem ještě agáče 200ks? (ale myslím že tam chyběl nějakej drápek).
corvuscorax
napsal(a):
neměnit, raději nechat. když je budete pořád střídat tak nemají šanci si na sebe přivyknout. Moji králováci měli dva roky po sobě mladé. První rok 5 mladých další rok 4 a letos nic. Co myslíte mám je rozhodit? Myslím, že by to byla hloupost. V přírodě také nehnízdí každým rokem a navíc si myslím, že jsem si to zavinil sám tím, že jsem je nechal v těch velkých mrazech venku. Rozpelichali se a už z toho nic nebude. To neznamená, že je prodám a seženu jiné. Spíš mě to ponaučilo a nebudu v zimě experimentovat a zkoušet kolik vydrží. Rozely pestré přežily v pohodě a mají ze 6 vajíček 6 mladých. jsou to větší drsňáci. papoušci tvoří pár na celý život a když je někdo pořád prohazuje, protože " nejdou k sobě" tak dělá stres nejen papouškům, ale i jinému chovateli.
úplně s Váma souhlasím !!!
Na mě vykouklo taky překvapení v budce, ze 4 vajíček 4 mladý a z toho to vypadá na 3 albína, jelikož je to samice mladá a je to její první snůška, považuji to za úspěch
To je úplně normální. Někdy se stane, že samice snáší další vajíčka a mládaťa z první ještě nevylétla, ale ničemu to nevadí. Já nechávám svoje páry hnízdit pouze dvakrát do roka, vyjímečně některé 3x. To, že samice nesedí na vejcích, nekrmí mladé adt.. to už je věc druhá, ale i to se stává, kdyby všechno šlo bez problémů, tak by mě to snad ani nebavilo :-)))
No tak to už by určitě první vajíčka byla vylíhlá, ale to neznamená, že třeba i to poslední nemůže být oplozené a jelikož samice to poslední snesla někdy okolo 10 dubna ( k tomu přičteme cca 18dní ), tak pokud ani po tomto víkendu nebudete mít v budce žádné mládě, vajíčka vyhoďtě a příště zkuste vyjíčka prosvítit, nebo vajíčka popisujte. Já měl doma 20 párů a vajíčka jsem popisoval fixem abych věděl přesně které vajíčko kdy můžu buď vyhodit a nebo očekávat mládě. Bohužel po zimním útoku lasičky, mi zůstalo jen 10 párů a pár samců k tomu.
Andulky se líhnou za cca 18 dnů, záleží kdy samice na vajíčka nasedla, ale podle svých andulek, bych řekl, že nasedá od 1 vajíčka, nejpozději od 2. Takže jestli jste měl 28.3. první vajíčko, další bylo pravděpodobně 30.3. takže i kdyby samice nasedla od druhého vajíčka, vylíhnout by se první mládě mohlo právě v těchto dnech, když počkáte klidně třeba do soboty, myslím že se nic nestane, navíc určitě nevíte které vejce snesla samice jako první (pokud jste si je tedy nepopsal), takže nevíte jaké vajíčko může být oplozené a jaké ne. Klidně může být polovina vajec oplozená a půlka ne. V žádném případě žádné vajíčko neodebírejte, samici by to jen zmátlo. Asi Vám nezbývá nic jiného než čekat. Hodně štěstí.