Informace o uživateli:
Chovu papoušků jsem podlehl v roce 2009 (ve svých 21 letech). V mém chovu se nachází převážně zástupci austrálie, ale chovám i zástupce jižní ameriky. Z afrických druhů jsem dříve choval rod Agapornis (škraboškový, fischeri, růžohrdlý).
Druhy které aktuálně chovám: Andulky, korely, zpěváky, mníšky šedé, pap.nádherné, pap.kouřové, latamy vlaštovčí, aymary pruhované, pap.alexandřiny, pap.královské, čapkáče.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 5. 2021 21:35:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, jestli je možné odchovat bez budky nevím, ale mám za to, že jsem někde četl (bohužel už si nepamatuju o který druh šlo), že si udělal "hnízdo" v rohu klece a vyvedl mladé. Vajíčka ale nemusí být vůbec oplozená - stačí je prosvítit a zjístíte to, pokud budou, přidal bych jim do klece budku, ale pokud ty dva páry máte společně, dejte tam ty budky alespoň dvě i tak by mohla ta druhá samice vlézt do budky té druhé a nemuselo by to dělat dobrotu. Hodně štěstí!!!
Dobrý den, nevím jestli Vám to nějak pomůže, ale můžete to zkusit. Zadal jsem to do vyhledávače a vyjela mi diskuze zde na toto téma z roku 2009 kde jeden chovatel uvádí svoje odchovy, tak třeba zkusit ho kontaktovat, jestli je ještě pořád má, nebo by mohl alespoň on o někom vědět (ale když si tu diskuzi přečtete zjistíte že ještě loni odchoval 6 mladých, tak předpokládám, že je mít bude). Ať se zadaří!!! https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/forum/r/detail/577306/rosela-cernohlava
Já mám vyzkoušené k andulkám korely, zpěváky, nádherné a kouřáky a nikdy nebyl problém, je ale fakt, že nádherné a kouřáky jsem u nich měl ještě něž sem je nechal poprvé hnízdit (měl jsem je tam od té doby co jsem je koupil jako mláďata do minulého týdne, kdy jsem jim udělal novou voliéru kde je mám vždy po páru), jestli by to dělalo nějakou neplechu i potom vyzkoušeno nemám.
Dobrý den, tak už i já jsem měl tu čst seznámit se se škodnou. V sobotu se mi zdálo, že ve voliéře je nějak moc peří, ale nějak sem tomu nepřikládal větší váhu protože v tom množství andulek to tak někdy prostě bývá. Včera jsem si byl ale jistý že se jedná o škodnou, protože jsem našel hlavu a křídlo z andulky, tak sem udělal nějaká opatření v prostoru kterým jsem si myslel že se škodná dostala dovnitř. Dnes jsem přišel domů z práce a nevěřícně kroutil hlavou, opět torza některých andulek. Okamžitě jsem začal rázně jednat. Jelikož zrovna dokončuji komplet 7 voliér, vzal sem halogen, aku a pustil se do práce. Podařilo se mi dokončit 2 boxy do kterých jsem přemýstil ptáky z napadené voliéry. Výsledek? 10 andulek napadených (s následkem smrti - potlučené, pokousané?) a 6 mi jich úplně chybí... podle trusu to vypadá na kunu. Doufám, že se nedostane i do voliéry nové, ta už je jinak stavěná, ale zítra budu určitě ve stavbě a zabezpečení pokračovat... Toto seznámení bych opravdu nikomu nepřál.
Já stavím 7boxů, celkový rozměr voliery je 6x3m, ještě ji nemám dokončenou (nemám už jen dveře a střechu), ale materiál už mám všechen nakoupený a celkem to vyšlo na cca 20.000,- včetně cementu, písku, ztraceného bednění (musel sem vyrovnat terén), střechy, prostě všeho. Až bude dílo hotové přidám fotku.
Takže já sem měl taky pravdu, tak děkuji za potvrzení. Ještě chci reagovat na tu příhodu na burze... a neměl třeba ten pán chovnou páru, která měla rodiče křížené mezidruhově a projevilo se to až na potomstvu? ale nejde mi do hlavy proč by to nebyli kříženci, ale vypadali by jako čistá linie... vlastně i ty rodiče vypadali asi jako čistí fisheráci... ale ty nikdo asi neviděl...
Našel jsem Vám pro srovnání fotku fishery DD modrá na levo, vpravo škrabošák, je to sice straka, ale jde spíš o to zbarvení té hlavy, škrabošák by měl tu hlavu celou černou. Podle toho aspoň já soudím, že na obrázku č.1 je fishery.
Mirku já s Vámi souhlasím, ale jen z části. Pokud přece chci něco dělat, v našem případě chovat papoušky, tak si o nich musím před tím než si je koupím vše (nebo aspoň co nejvíce) zjistit. Přece si nekoupím papouška, např. nějakou afriku a nebudu vědět že přečká naši zimu, jak by to asi mohlo dopadnout? Neberte to teď nějak ve zlém, ale chyba bude podle mě na obou stranách, jak začínajícího chovatele, který si nezjistil předem potřebné informace o daném druhu, ale především chovatele který papoušky prodával, protože možná vycítil neznalost začátečníka a chtěl na tom pouze vydělat. Nemyslím to teď nějak proti zadavateli, ale doporučil bych si pro příště zjistit potřebné informace ještě před zakoupením papouška.
Spíše bych se přikláněl k fishery, ale jak říkám tyhle mutace taky nejsou moje hobby. Zadejte si do vyhledávače mutace agapornis a tam najdete spousty fotek které Vám třeba pomůžou v určování mutací. Hodil bych Vám přímo link, ale asi by se to považovalo za reklamu konkurenčnímu webu, takže hledejte sám.
Dobrý den, já tedy taky nejsem odborník na mutace, ale řekl bych že na první fotce je ag. fishery (na internetu jsem našel Vaše zbarvení jako DD modrá), na druhé fotce je ag. růžohrdlý - mutace aqua. Na Vašem odchovu jsou vidět stopy obou rodičů, já osobně bych pár rozdělil, protože se jedná o mezidruhové křížení - což, tedy aspoň pokud můžu mluvit za sebe nechceme!
Dobrý den. Mám před dokončením nové voliéry a jediné nad čím pořád přemýšlím je jak vymyslet umístění budek. Respektive chci mít budky v krmné chodbě a do voliéry by čouhal jen otvor pro vstup do budky. Zajímá mě jaká máte kdo udělátka, rady a tipy jak uchytit budky v krmné chodbě, jak máte vymyšlený otvor (mám na mysli v době kdy budku sundáte, nebo jestli budku necháváte a jen zakryjete otvor pro vstup do budky apod.). Všem předem děkuji za reakce