Informace o uživateli:
Chovu papoušků jsem podlehl v roce 2009 (ve svých 21 letech). V mém chovu se nachází převážně zástupci austrálie, ale chovám i zástupce jižní ameriky. Z afrických druhů jsem dříve choval rod Agapornis (škraboškový, fischeri, růžohrdlý).
Druhy které aktuálně chovám: Andulky, korely, zpěváky, mníšky šedé, pap.nádherné, pap.kouřové, latamy vlaštovčí, aymary pruhované, pap.alexandřiny, pap.královské, čapkáče.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 5. 2021 21:35:56
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, já bych to ještě nevzdával , je tady asi jasné, že paní co Vám andulku prodala lhala minimálně o tom ochočení. Nicméně, chovám andulky v hejnu a letos se mi stalo, že po vyletění některých mladých jim peří vytrhali ostatní cizí rodiče, stalo se mi to asi u 5 mladých, tak sem je dal bokem do klece a dneska už jsem 2 vracel do velké voliery protože jim vše dorostlo a ostatní na tom budou podobně. Pokud se ale paní nestalo to co mě, tak se bude jednat skutečně o FP a na takovou andulku opravdu není hezký pohled... takže závěrem... já bych ještě počkal třeba dva měsíce a pokud se to nespraví, tak andulku
utratit... hodně štěstí
Já taky neříkal nic o prodávání. Asi odeberu budky a dodělám v klidu ty klece, kam příjde vždy jeden pár do klece. Co se týče forpusů, o jejich agresivitě jsem hodně četl a i chovatelé od kterých jsem kupoval ty moje mi hodně předali svých zkušeností, tak uvidíme. Je pravda, že když jsem je dovezl byla samice dosti agresivní na mladého samečka, ale po pár dnech se situace obrátila, teď sedí pořád vedle sebe a mají se k sobě, no nechám se překvapit.
No tak já jsem výstavní andulky do chovu nepřidával a ani je nechovám, loni jsem měl 5 párů, některé odchovy jsem si nechal a zbytek dokoupil abych rozšířil počet párů, první snůšky byli bez problémů, ale ze druhých toho asi moc neodchovám. Co se mi podařilo vypozorovat tak vím o dvou samcích kteří vždy mezi útočníky nechybí, ale jinak těch andulek se vždy vrhne na mládě víc. Myslím si že svým mladým by to ale neuděli, nebo myslíte že ano? Abych pak ty bednovky nedělal zbytečně.... přinejhorším bych si rozříšil forpusy, jestli teda půjdou, letos sem sestavil páru šedokřídlých tak sem zvědav co z toho bude. Jinak ještě zpět k těm andulkám, o napadání samic, ničení vajec jiným atd.... to všechno mě taky napadlo, ale tam problém nebude, pokud najdu ještě nějaké mládě, zkusím Vám ho vyfotit, možná budete tak jako já nemile překvapeni, čeho jsou andulky schopné.
Dobrý den, andulky chovám třetím rokem, ale to co se mi děje teď ve voliéře přestávám chápat. Chovám ve společné prostorné voliéře cca 15 párů, před nedávnem jsem našel mtrvou samici, myslel jsem si že byla napadená lasičkou nebo kunou, tak sem udělal pro jistotu opatření (ikdyž to vypadalo, že voliera je dobře zabezpečená), nicméně měsíc byl klid a pak to začalo, začínal jsem nacházet mrtvé andulky tak jednou za deset dní.. (celkem asi 3), bylo mi téměř jasné že se o škodnou nejedná, protože by se tam po těch všech opatřeních nedostala. Všechny andulky které teď naleznu mrtvé, mají mnoho společného. Jsou to mláďata, která nejsou ještě zcela opeřená a vypadli z budky a mají vždy vyklované vnitřnosti. Byl jsem svědkem jak jedno mládě vypadlo, během několika sekund se na něj vrhlo několik andulek a než jsem stihl vejít do voliéry a odehnat andulky od napadeného mláděte, už mělo vyšrubané ocasní pera, kdybych přišel jen o pár minut později, bylo by pozdě. Letos chci tento společný chov andulek zrušit a budu dělat bednové klece, kam umístím vždy jeden pár, tam doufám k takovému problému docházet nebude, přesto chci ale přijít na to proč se tak děje, co andulky k tak kanibalistickému jednání vede a jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. Děkuji všem za reakce
Dobrý den, mám doma páru kakariků, samici jsem koupil už vyzkoušenou v chovu, viděl jsem i její odchov, jediné proč ji majitelka prodávala bylo to, že je žlutá a dala se jí dohromady se zeleným samcem a výsledkem byli straky, což nechtěla, tak mi ji prodala. S mým žlutým samcem měla 6 vajíček. První mladé které se jí vylíhnulo jsem našel ještě ten den mrtvé, mělo rozseknutý zobáček a druhé mládě hned po vylíhnutí úplně uklovala. Nevíte někdo proč to tak začala dělat? Zbylá vajíčka jsem jí odebral a zatím je mám pod andulkou. Všem děkuji za rady
A ještě abych nezapoměl, UD profily jsou menší než CD jestli se nepletu, mohu poprosit o Vámi použitý rozměr? Já mám ty CD 4m dlouhé, 6cm široké a 3cm na bocích. Něco skoro jako na obrázku
Já mám nachystané CD profily, spojovat je budu texama, já myslím že pokud budu dělat křížem krážem pole o velikosti 1x1m tak že to bude pevné, navíc chci použít na část něco do mezistěn, takže to taky určitě pomůže voliéru zpevnit. A cenově si nemyslím že by byl třeba jekl levnější. Já nakoupil 200m profilů za 2866,- tzn. metr profilu za 14,33 za to jekl nekoupíte a dvojit ten profil nebudu, myslím že je to zbytečné. Až to dodělám, určitě přidám foto, už mi zbývá nahodit jen přilehlou zeď aby to trochu vypadalo a můžu začít se samotnou konstrukcí. Spíš poradtě co do těch mezistěn? Cetris, palubky, OSB nebo co kdo dáváte? Nebo bych snad mezistěny dělat ani nemusel? Chovám zatím takovou tu klasiku nádherné, roseli, kouřáky... postupně chci ale přecházet na větší (červenokřídlé,králováky atd.)
Děkuji za odkaz, tuto diskuzi už mám taky pročtenou, no já chovám převážně austrálii a voliéry co sem dělal do teď mám taky ze dřeva, ale chtěl jsem vybudovat něco většího a taky aby to bylo trochu na oko a cenově dostupné, proto jsem se rozhodl pro profily, ty sem viděl u svého bratrance, ten z nich má udělané vnitřní prostory a je spokojen, ale já to budu mít samostatně stojící pouze venku bez záletů.
No a tu konstrukci profilů máte po jak velkých polích? Viděl jsem třeba že někdo dělal pole 2x1m já budu dělat všude 1x1m aby to bylo pevnější, taky jsem viděl že někdo ty profily dvojil, jako že dával dva do sebe, tak že mu vznikl uvnitř volný prostor, což mi příjde zbytečné a hlavně jednou taková spotřeba těch profilů, Kdyžtak přidejte nějakou fotku, ať se mrknem.
Dobrý den všem,
chtěl bych poprosit chovatele kteří mají doma udělané voliery z CD profilů, jestli by je nemohli vyfotit a ukázat nám je. Já sem se totiž pustil do takové stavby a co nevidět budu dávat dohromady samotnou konstrukci a hledám ještě nějakou inspiraci, zajímají mě taky Vaše provedení spojů, dveří z profilů atd. Zárověň chci poprosit všechny chovatele co mi doporučí na mezistěny samozřejmě v poměru cena/kvalita. Jestli mám použít cetris, OSB, lexan, nebo jen třeba palubky, nebo kdo máte jaké zkušenosti, Taky mě zajímá jaké máte vychytávky na krmné otočné pulty aby Vám vyloupané zbytky nepadali na zem apod. Vím, že debaty na takové téma už jsou, procházel jsem je, ale přesto si myslím, že chovatelů co používají CD profil pro výrobu voliér je víc a proto doufám, že se zase dočkáme nějakých nových fotek, poznatků atd. Nutno podotknout, že moje chystané voliery jsou pouze venkovní bez záletů pro austrálii. Všem za reakci předem děkuji.
Franta