soptik85

Moje příspěvky

14.10.2019 11:27

On psa nechce. Chce jen PP. Krom toho táhne se to už konce července a pejsek je už náš kámoš, člen rodiny. Chovat nechceme, protože psů je mraky a není důvod připouštět psem s PP. Krom toho v rámci jeho plemene je už jeho případ známý, takže je zde jistá kontrola toho, že by nešel do chovu. Jen se mi prostě nelíbí neustále podmínky ze strany chovatele, které si klade.

14.10.2019 10:49

Zápisní řád ČMKU...už jsem našla. Děkuji...

14.10.2019 10:46

janaa napsal(a):
Pokud to chápu,tak jste se dohodli,že on vám vrátí peníze,vy si necháte psa. V tom případě si necháte i papíry,jak je psáno výše,PP je nedílnou součástí psa. Kdyby vrátil peníze, vy psa, tak k němu samozřejmě přidáte papíry. Zas další "chovatel" s velkým CH. Po deseti dnech si nevzít zpět štěně,achjo

A kde prosím najdu, že "PP je nedílnou součásti psa"? Sepisujeme dohodu o narovnání a v rámci ní požaduje právě vrácení PP. Potřebuji se o něco opřít... Děkuji.

14.10.2019 10:39

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
PP jsou nedilnou soucasti psa.

A kde najdu oporu k tomuto tvrzení? Já to taky tak cítím, ale nemůžu nikde nic dohledat.

14.10.2019 10:31

Psa nechce. Ze začátku trval, že peníze vrátí jen na základě zprávy od veta, že bylo štěně utraceno.

14.10.2019 10:22

Dobrý den,

prosím, o radu - pořídili jsme si štěně s PP. Po cca 10 dnech u nás mu byla diagnostikovaná primární epilepsie + nesestoupilo varle. Pes měl být pracovně využíván a do chovu. Což vzhledem k diagnoze není možné. S chovatelem jsme se dohodli vrácení kupní ceny za psa. Nyní ale cuknul, že on chce vrátit PP psa. Je tento jeho požadavek z jeho strany oprávněný? Děkuji.

7.9.2019 21:39

sisi58 napsal(a):
Byla čistokrevná s PP. Uchovněná a měla i štěňata.
V době, kdy plemeno vznikalo(uznané v r.1985),což není tak dávno, byl tento typ běžnější, než ti huňatí medvídci, co jsou teď.
I Chodských psů se bohužel dotkl módní vliv.

Mě by právě více vyhovoval ten krátkosrstý typ :(.

7.9.2019 21:15

Terven napsal(a):
Bude to vypadat, že rejpu, ale fakt nerejpu, jen se ptám, protože mě to zajímá - na fotce je opravdu čistej choďák s pp?
U nás na cvičáku máme choďáků dost a u koní taky jednoho a vzhledově jsou jiní, hlavně mají delší srst. Kdybyste nenapsala, že je to choďák, myslela bych, že se jedná o nějaký mix NO...ale jak píšu, možná se pletu.

No, taky mi to přijde jako nějaký mix... Ta hlava je více do NO.

7.9.2019 19:20

Petras111 napsal(a):
Pokud si nejste jistá využitím holandských ovčáků u ovcí,... podívejte se na výsledky soutěží pasení v TS (to jsou všichni psi mimo borderek). Na prvních místech (loni mistr ČR) se umísťuje Eva Štemberová se svými holandskými ovčáky. Chodím k ní trénovat a na pasení jsou fakt geniální. Choďáka jsem tam na tréninku nikdy neviděla. Australáky ano, ale do toho bych asi nešla, podle mě nejsou úplně snadní na výchovu. U holanďáků bych se asi bála jedině toho, že mají lovecké pudy, takže byste musela být od začátku hodně důsledná v tom, aby Vám nezačal zdrhat za srkami apod. Ale to se asi dá naučit. Jinak teda asi za měsíc bude mít Eva štěňata holanďáků po té mistryni ČR v pasení. A teď má myslím aktuálně dva volné pejsky hrubosrstých holandských ovčáků, kteří vypadají jako čertíci :) a jsou to asi trochu víc pohodáři, než ti krátkosrstí.

Děkuji za reakci. Australáka (i ovčáka) jsem již tak nějak z výběru vyřadila. Ten náš dvorek prostě během zimy po průjezdu traktoru není jak si pro dlouhosrsté plemeno to pravé ořechové. Proto i ten chodský není zrovna žhavý kandidát. Stále více se proto zaměřuji na Holandského ovčáka a špicluji skupinu na FB, kde právě Eva dává příspěvky. ;)

5.8.2019 20:18

Tak podle výsledků krve (biochemický robor) je pes "zdravý". Žádné výkyvy hodnot co se funkce jater a ledvin týče. Nenapadlo mě se zeptat v ordinaci - pozná se z biochemického rozboru krve např. zánět (hodnota CPR)? Daný pejsek nemá sestouple varle...jsem jak ten tonoucí co se stébla chytá a přemýšlím, zda nedělá binec to varle (infekce) a z toho ty záchvaty. Pejsek zůstal na klinice přes noc na pozorování. Zítra pro něj jedu, tak se optám na tu krev... Jen zkouším, zda někdo nebude vědět tady... Veterinář to vidí na epilepsii.

4.8.2019 13:15

Dobrý den,

v pátek dopoledne píchla vosa/vosy 11-ti týdenní štěně Medvědího karelského psa do oblasti zadku. V 15h začalo být štěně apatické, při běhu mu padal zadek do stran. Při lehnutí na záda a ukázání bříška se mu hlava nepřirozeně stočila do strany. Několikrát výrazné slinění s náběhem na dávení. Od veta dostal v 17h inječkně "protijed". Kolem 20h nastal záchvat podobný epi. Štěně se pokálelo, počůralo, vyvrátilo se na bok a mělo křeče. Na to tedy jiný vet, který dal kapačku a do konečníku diazepan. V ten den byly ještě další 3 záchvaty. Včera (sobota) žádné problémy, štěně veselé, hravé. Dneska dopoledne další záchvát a ve 13h opět. Veterinář po telefonu radil dát znovu diazephan do zadečku. Je tohle reakce na to bodnutí a nebo se máme obávat epilepsie? Vím, že tohle je jako věštění z koule...Spíš hledám, zda má s podobným průběhem zkušenost.

30.7.2019 21:23

Zdravím, prosím o radu - od 28.4., kdy jsem začala po odstavu jehňat dojit (VF ovce) do dnešního dne, jsme přišla o 4 bahnice. Všechhny gangrenozní zánět vemene (St. auerus). Loni 2 ks. Dle veta je tu nějaký přenašeč. Když nabírám mléko na vzorek pro veterinu (prodej mléka ze dvora), vychází bazénový vzorek 50 "něčeho na něco ST. auerus). Když jsem hledala přenašeče a posílala jsem od každé ovce vzorek mléka zvlášť, nenašli nic. Dojení čistím po každém dojení k tomu určenými proplachy. Před dojením očistím každou ovci vlhčenými ubrousky (jeden kus na jednu ovci), odstříknu mléko, nasadím dojačku a dojím. Po dojení používám ochranné dipy. A k tomu násadu na dojení po každé ovci vyčistím v dezinfekci. Už nevím, co více udělat. Napadá někoho něco?

26.7.2019 10:59

Dobrý den,

jaká knížka je dle Vás, či pro Vás taková "Bible" co se výcviku, výchovy psa týká?

Díky za tipy...

24.7.2019 18:27

Inspektor Pišišvor napsal(a):
Pokud jde o vlohy, tak bych šla spíš do Australskeho ovčáka z pracovní linie. Choďák se už na ovce po mnoho generací použitívá spíš výjimečně, takže tam jsou ty vlohy pro pasení dost nejisté.

U holanďáka je hodně malá chovatelská základna, a není moc z čeho vybírat (a tech, co se s nimi pase taky není moc)

A ACD je spíš na krávy - na ovce bývá moc tvrdý.

Asi blbý dotaz...jak poznám pracovní linii? Pouze z toho, co uvede chovatel?

24.7.2019 17:56

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
a co australský ovčák?

choďák je na pobyt a práci venku, srst je uváděna jak "samočistící", a pokud je to stejné jako u HW, tak fakt samočistící je a bahno uschne a opadá i bez péče

U AO mě opět odrazuje ta srst. U nás je to fakt někdy masakr, co se bahna týče. Vyjete koleje od traktoru, hnůj...A absolutně se u AO nevyznám v těch genech (slepota, hluchota) a neznám linie (pracovní X exteriér). Krom toho chci pejska mít venku. Bude to parťák, ale žít bude prostě venku. A jedna chovatelka Chodaka dala přednost zajemkyni, která uvedla, že bude pejsek prebyvat doma.

24.7.2019 17:32

Zdravím, zvažujeme koupi pejska k nám na menší statek. Chováme ovce, pár krav. Máme kluky 5r a 3r. Jsme aktivní turisti, jezdíme na kole, většinu dne trávíme venku. S pejskem bych se ráda věnovala paseni ovcí a ráda, aby se zaclenil do naší rodiny, do našich aktivit, práce, byl parťákem pro děti...Samozřejmě vím, že vše je otázkou výcviku. Jde mi nyní o přirozené vlohy u daných plemen.

U Chodskeho psa mě odrazuje dlouhá srst. Přeci jen podzim až jaro je u nás v některých úsecích u zvířat bahno. Jsme třeba půl dne u ovcí a věřím, že by srst dost trpěla. U Australského jsem se zase dočetla, že je to "magor", když mu člověk nenabídne tvrdou práci u dobytka. Nemáme 100ks ovcí ani rozlehlé pozemky v řádech desítek hektarů, kde by mohl pracovat a nahanet. U Holandského si nejsem jistá jeho pracovním využitím u ovcí.

Prosím, o zkušenosti... Děkuji

12.3.2019 18:52

Zdravím,

vypadnul mi veterinář, který mi odčervoval injekčně ovce (podkožně). Jiný vet chce 25,-/kus (pouze za samotný úkon). Viděla jsem to xkrát, ale mám respekt to zkusit sama. Mám tady 50 ks. Děláte si to někdo sám?

6.3.2019 22:15

Ostříháním vlny podpoříte apetit oveček. Po porodech se vám tak dotanou rychle do kondice na pastvě. Krom toho, osobně nemám ráda, ty chlupaté koule se zakrmenou vlnou. Ale je to na Vás...ovečky Vám jistě nezmrznou, pokud je ostříháte dřív, ani neupečou horkem, když je ostříháte později. Pozor ale, aby se Vám nezapařily. Střihač mi při podzimní střiči vykládal, jak stříhal u paní slepené krusty vlny a pod ní housenky od masařek. Byl tu i vet a ten to taky potvrdil, že u několika takových ovcí byl. A to nebyly žádné zanedbané chovy.

5.3.2019 16:51

Můžou do stáje, můžou ven...jak samy uznají za vhodné. Sama bych je nestříhala. Není to taková sranda jako paznehty. Je třeba dávat si pozor hlavně kolem vemínka, aby se nezastřihlo. Počátek června je dost pozdě na ovečky, které ještě neprošly střiží.

3.3.2019 12:31

Dle Vašeho popisu bych ostříhala pouze oblast porodních cest a vemínek. Hlavně si sežeňte zkušeného střihače, který bude ovečky stříhat opatrně. Komplet bych je ostříhala cca v půlce dubna. Bez ohledu na to, zda bude x nebude sníh. Ztráta vlny je naopak donutí více žrát a "topit" si zevnitř. Mám dojné ovce a stříhali jsme na začátku dubna. 3 dny na to napadlo u nás 30 cm sněhu. Jsme na úpatí Beskyd, cca 470 m.n.m. A v pohodě to zvládly.