Strouhy

Moje příspěvky

24.1.2018 12:22

Jaké zajímavé holoubky povezete 4. února do Soběslavi?

4.1.2018 17:29

Štěpka: nejčastěji dřevní štěpka, vzniká jako odpad při zpracování dřeva či cíleným drcením dřevních částí. Řadí se k tuhé biomase, sloužící k výrobě tepla nebo kompostu. Dřevní štěpka je štěpené kusové dřevo pro lepší skladování, menší obsah vody a po spálení méně popelu. Je velká 2,5 až 5 cm. někdy se lisuje do pelet či briket pro lepší zpracovatelnost.

Co po něm můžete vlastně chtít...

3.1.2018 18:48

pepakacko napsal(a):
Ne ne vy nejste Husa ale pořádnej ko.ot je mi vás lito.

A nezamyslel se...

3.1.2018 17:52

pepakacko napsal(a):
Potrefena husa se vždycky ozve vic k tomu nemám.

A který čuník jste vy na těch vašich fotkách?

3.1.2018 12:11

pepakacko napsal(a):
Pozor jak se zminis o krouzkach jako neclen tak si tu něco zazijes radši se na to vykašli a kup si obyčejny vím o čem mluvim jsou jako hyeny.

Nechápu...Kdo jsou ty hyeny? To jako členové ČSCH? Než něco napíšete tak se nad sebou důkladně zamyslete.

25.12.2017 19:19

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Cilik je ze skupiny tzv.postavovych rejdicu takže s nějakým letovým výkonem nepočítejte...holub to je určený především k výstavnictví ale přelet ze střechy na střechu zvládne ale že by vám kroužil nad barákem stím nepočítejte.

Čiliky chovám jeden pár, používám je jako vábníky . Budete se divit ale chovný pár se s přehledem proletuje s RK.

21.12.2017 22:35

Moudivláček napsal(a):
Loni jsem koupil pár čejekbezrousých a 2,2 výletky, tak uvidím. Už jsou zde 2 samostatná mláďata, modrá, ale líbí se mě černá kombinace s bílou, bez ohledu na chovatelské trendy Krásný holoubek, dravci prý nemají šanci.
Létají prý vysoko. Určitou dobu jsem měl i rakovnické kotrláky, ale nic moc s tou akrobacií to nebylo.

Nezdá se mi že by čejky létali dost vysoko. Pokud si dravec vyhlédne jakéhokoliv holuba tak je na 99 % úspěšný a holub vám může létat třeba kilometr vysoko. Co se týká RK je třeba koupit kvalitní holuby kteří budou opravdu válet. Většinou je to ale tak že kvalitní akrobaty si musí každý chovatel vyšlechtit sám. Málo kdo vám prodá top holuby za hubičku. Je ještě dost plemen které dokáží dobře létat ale je třeba se jim více věnovat a šlechtit a trénovat právě v letu. Otevřít ráno holubník není vše, ale to by bylo na dlouhé povídání...

18.12.2017 19:06

Používám BIOMEC. Používá se na všechny parazity. Seženete ho u veterináře. Stačí ho použít před chovnou sezonou a máte na rok klid. Samozřejmě dodržovat pravidelnou hygienu v holubníku.

18.12.2017 19:00

lupus4 napsal(a):

na 3 a 4 jsou RK ?

Jo jo, letos jsem začal zkoušet RK. Tak uvidíme jak jim to válení půjde. To budou nervy...

12.12.2017 19:28

Rotvik napsal(a):
Dobrý den,
nevíte náhodou někdo, co je to za plemeno ?
Fotku jsem našel v inzerci.

Taganrožský postavový rejdič čilik.

10.12.2017 15:06
9.11.2017 21:47

Nejsem chovatelem spárkaté zvěře, ale můj soused choval několik kusů daňků a to od čtyř až sedmi kusů na ploše cca 200 m2. Měl je tam asi 10 let. Nedokážete si představit ten smrad a v jakých podmínkách zvířata byli. Uprostřed pozemku měl studnu. Chov ukončil a mě obvinil že jsem mu studnu znečistil já protože mám starou kanalizaci. Že jsem si nestěžoval já na něj. Pro dobrotu na žebrotu...

8.11.2017 14:00

satan napsal(a):
Co se týče holubů, tak mám jen a jen špatné zkušenosti, protože nám lítají v jednom kuse nad hlavou a to ve 30 metrech, tak si asi uvědomujete, že to není žádná dobrá zábava a my se musíme schovávat, protože kálejí kde se dá. Když jsem na to souseda upozornila, tak mě řekl, že budou holubí zavření od října a když se podívám ven, tak si veselé lítají i v listopadu. Takže holubáři jsou svoloč, která se neohlíží na nikoho jiného jen sami na sebe a své holuby. Mám takový dojem, že už by tímto problémem mělo zabývat MŽP. Na holuby nejsou žádné vyhlášky a holubáři si dělají co chtějí jsou bezohlední vůči sousedům a všech kolem bydlících osob. Podle mého holubí nemají co dělat v okolí obytných domů, ale někde na opuštěné louce.

Navštivte jeden nejmenovaný ústav v Havlíčkovým brodě. Tam by se vám určitě líbilo a bez holubů.
Holubi a jiné zvířectvo na vesnici vždy patřili. Mému sousedovy na anténu sedají hrdličky, serou mu na střechu. Stěžuje si že si mám holuby hlídat. Marně mu něco vysvětlíte má svoji hlavu.

25.9.2017 19:48

TURKMENSKÝ AGARAN
Pro svůj vznešený vzhled, mimořádné letové schopnosti, částečně i pro svou nedostupnost a výjimečnost je toto plemeno holubů považováno za jedno z nejcennějších mezi výkonnými rejdiči.
Agaran patří mezi velice dobré letce s mimořádnými projevy akrobacie a řadíme jej do skupiny holubů tleskačů. Někteří chovatelé v Rusku uvádějí určitou příbuznost s uzbeckými plemeny holubů, charakter letu je však odlišný. Agarani dosahuji při letu velice vysokých výšek, tleskají křídly, dělají přemety přes hlavu dozadu a létají sloupovým letem. V letu jsou poměrně vytrvalí a trénovaní holubi dokáži létat i několik hodin.

25.8.2017 20:49
25.8.2017 20:47
9.8.2017 15:35

jarda.b.valassko napsal(a):
Hmmm...tak to obdivuju, jak to tak dokážeš "vypálit" od pasu, aniž bys znal plemeno, bez ohledu na období chovné sezony, nevíš, zda jsou tam mláďata, nebo se dokonce jedná o krmení jenom pro ně a další jiné, ne nepodstatné drobnosti. Univerzál v této věci přece neexistuje. Na pouhé přežití však ano.

Příteli, doporučil jsem nějakou základní směs zrnin, takže každý chovatel si ji musí upravit sám podle daného plemene které chová. Vy máte rád holuby kteří vám hodiny chodí po dvorku, já zase ty kteří několik hodin tráví ve vzduchu. Máte pravdu na každé období jiná směs a pro létání také něco jiného. To že někomu holoubata nepřibírají může být i známka nějaké nemoci. Ale to si musí každý chovatel vyřešit sám s veterinářem. Ať se daří.

9.8.2017 09:41

Morkall napsal(a):
Dobrý večer, za letošní rok mám docela problém s hmotnosti. Jake krmeni doporucujete, aby pribrali? Prý je ideální kukuřice. Díky za rady.

20 % pšenice,20% hrách,5 % peluška,15ˇ%kukuřice,5 % kardi,20 % čirok,10 % proso,5 % slunečnice.