Informace o uživateli:
Chov zvířat.
https://www.facebook.com/papouskov.chovptactva
Moje zvířata
Registrace od: 3. 3. 2015 20:51:02
Naposledy přihlášen: 9. 2. 2018 12:31:43
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kluci nehádejte. Já už dva měsíce trénuji a moji bojovníci si umí poradit asi takhle.
Ten spodní je Karakall.
Zaho Rak
napsal(a):
Kedy je vhodné vypúšťať holubov na prelet aby ich čo najmenej ohrozovali dravce? Kedy dravce najviac lovia?
Dnes som vypustil o 11.00 dvoch pošťákov a presne na poludnie samička vletela strmhlav medzi domami do dvora a medzi konáre smreka a zostala vyľakaná čupieť pod konármi. Vo vzduchu som nestihol vidieť nič (za domami) a samček nepriletel... O 14.30 (po dve a pol hodiny) som pozeral a na voliere už sedel aj samček. Má poranenie na hrudi a ťažkopádne lieta. Asi vykĺzol dravcovi. Zajtra, keď sa skľudní ho prezriem. Už sa aj trochu nafukuje a samička ho hubičkuje, ale mal problém vyskočiť na letáč a je vyľakaný.
V zimně dravec loví od rána do večera. Méně však k večeru protože je většinou už nažraný. Na jaře po vylíhnutí mláďat loví nejvíce. Chovám holuby pro holubí sport trénuji i v zimně za příznivých podmínek a o holuba občas přijdu. Top holuby chovám ve voliérovém chovu.
aymara55
napsal(a):
Tak toto je najväčší nedostatok Kroměříža, kapacitne nedostačujúca hala. Počítam, že ešte sa ľudia budú v hale "B" dlho tlačiť (hoci Áčko je už takmer rok nachystané na prevádzku a nikto tam nejde )je to dané povahou našich národov - čo keby niekto zháňal v druhej hale práve to čo mám ja ? Nekúpi odo mňa, ale od niekoho iného.
Pokud zůstanou posrané přenosky venku , bude v hale místa dost. Ještě že jezdím na burze jen jako divák protože je to spíše horší než lepší. A každý si z toho dělá prde..
danielbratislava
napsal(a):
Zájazd do Monoru
Pozývame Vás na prvý tohtoročný trh (burzu) v Maďarskom Monore. Odchod autobusu je v nedeľu 13. marca 2016 ráno o 4:00hod. z Námestia padlých hrdinov v Ivanke pri Dunaji (od novinového stánku). Cena 22, -Eur / osoba.Príchod do Ivanky pri Dunaji je o cca 16:00hod.
Kontakt: Nadaždy Peter 0910 446 407.
Daniel, v kolik to jede z Prostějova? Nedělej mě chutě.
voracek
napsal(a):
Klub chovatelů akrobatických plemen holubů Česko-Slovensko pořádá dne 20.2.2016 od 10.00 hod. v restauraci Rozsocháč v Rosicích u Brna členskou schůzi. Jsou vítání všichni příznivci a fandové holubího sportu. Výbor klubu uvítá i případné nové zájemce o členství. Případné dotazy volejte na tel.602972707. Josef Voráček.
Už se těším klucíí. Snad se sejdeme v dostatečném počtu.
R.S.
http://kahcs.webnode.sk/.
bathory
napsal(a):
Já myslím, že amazoňani jsou celkem proslulí tím, že se upínají na jednu osobu
No nevím jestli jsou amazoňané proslulí že se upínají na jednu osobu, ale asi je to váš názor s kterým nemohu souhlasit. V první řadě si musíte umět papouška vychovat. Je to asi jak se psem. Pokud něco zanedbáte tak z něj vyroste zrovna to co jste nechtěli.
milda 33
napsal(a):
No až se vam kuli krahujci zabije o pletivo papoušek třeba od 5000 do 15 000 tak jsem zvědav co tu budete psat za moudra o odchytu a že krahujec časem odletí
To se vám dříve zabije ten krahujec o to pletivo. Krahujec není jestřáb. Kostra krahujce je poněkud křehká a jakýkoliv náraz o pletivo nebo o cokoliv jiného ho může zabít. Papoušek v ceně kterou uvádíte není andulka ale třeba Amazoňan nebo jiný druh většího exota. Na toho si krahujec netroufne. Krahujce mám na pozemku každou zimu a nevšiml jsem si že by si mých papoušků všímal nebo že by byl nějaký problém. Jediné co mě loví jsou holubi. Jelikož mám sportovní chov a denně s nimi létám tak na ně útočí. Jelikož není tak dobrý lovec, tak jeho procentuální úspěšnost je mizivá. Koncem března až začátkem dubna začíná hnízdit tak se od vás odstěhuje většinou zpět do lesů. Od října ho můžete čekat doma zas.
Mazánek
napsal(a):
Zdravim, dakujem za schemy akrobacie, ale tato schema macedonskeho duneka nie identicka s videom, mozno sa ale mylim, tam holuby nesadaju k zemi so sklopenymi / k telu pritiahnutymi kridlami (ta schema nemoze byt logicka, lebo so sklopenymi kridlami by let k zemi skor podobal na holubov wuta resp. adana).
Mozno tieto plemena sam chovate a viem ze akrobacia holuba je subor vopred nepredvidatelnych a mozno tazko definovatelnych "cirkusovych kuskov vo vzduchu" a ich volnej kombinacii, mohli by ste mi ale slovami tieto hlavne rozdiely medzi kosovskym a macedonskym dunekom vysvetlit?
Jinak řečeno, Makedonský dunek se jinak říká, zavřený". Křídla má pří střemhlavém pádu při těle a točí se kolem své osy. Kosovský dunek, otevřený". Při střemhlavém pádu se točí s roztaženými křídly kolem své osy tak nějak na placáka.
Strouhy
napsal(a):
Jsou to vířiví letouni a každý má jiný styl letu.
https://youtu.be/tO_HWMrQXbo
https://youtu.be/PzmOueCrr4E
https://youtu.be/E03Eec2ru2o.
Donek je výjímečný letový akrobat.Jsou to holuby orientu, jsou chováni v Turecku, méně i v Řecku s menšími rozdíly v letu. Největší důraz při chovu je kladen na letové vlastnosti.Soutěží skupina tří holubů nebo může donek soutěžit i sólově. Měří se časová váze hodinkami, za jak dlouho vystoupá do velké výšky, aby ze země vypadal jako tečka. Hodnotí se čas výstupu. Potom začne na pokyn chovatele zvukovými signály a za použití holubů vábníků k vábení. Znovu následuje hodnocení střemhlavého letu s rychlím přetáčením kolem své osy. Název Donek je tureckého původu a znamená, padající z nebe".
Jsou to vířiví letouni a každý má jiný styl letu.
https://youtu.be/tO_HWMrQXbo
https://youtu.be/PzmOueCrr4E
https://youtu.be/E03Eec2ru2o.
st.toman
napsal(a):
Zdravím, příteli, kdyby to tak bylo, jak říkáte, tak už jsou všichni normální holubáři vzhůru nohama. U nás na vsi byli v každý chalupě holubi a my jako kluci jsme trávívali spoustu času mezi nimi a nikdy jsme od nich "nic nechytli". Nikdo z nás nevěděl, co je to mikrob, alergen, ornitoza. Plísně jsme znali jen na bramborách a nebo jablkách, co jsme si dávali za košili, když jsme na ně chodívávali k soudedům do sadů. Roztoče jsem prvně viděl na obrázku asi v 45 letech, když nám přišel podomní obchodník nabízet LUX. Né, nechci to zesměšňovat a ani zlehčovat. Doba je jiná a všichni jsme dnes a denně masírováni ze všech médiích o ochraně zdraví o potravinových doplňcích, o nutnosti se zásobovat kompletním komplexem všech vitamínů, minerálů a já nevím co ještě. Jako kluci jsme se koupali v jednom rybníku na vsi společně s husama, kachnama, naše maminky tam praly prádlo s mýdlem s jelenem, pak ho tam máchaly a před vánocema se rybník vypustil a na každýho zbyl kapr. Žádná alergie, žádná vyrážka či ekzém. Hygiena je dobrá, ale nesmí se přehánět. Organismus, který žije od malička ve sterilním prostředí a najednou se dostane do mírně nesterilního- normálního, tak je hotovej lazar. Mnohokráte jsem chodil na kostelní věž v Bavorově. tam bývalo nejméně půl metru holubího trusu. Byl naprosto suchej, samozřejmě s vyschlými padlinami, ale když jsem nachytaný holuby přebíral, to byla nádhera. Naprosto krásně pevný, přilehlý peří, plné pudru, zářivě živé oko, suché naprášené ozobí a hlavně v každém takovém holubovi jsem cítil ukrutnou energii. Kéž bych měl já dneska doma ve svém chovu "ušlechtilých" holubů takové jedince, jaké jsem v Bavorově na věži chytával a vozíval na krmení na Hlubokou do ZOO.
To chcete tvrdit že holuby preventivně neošetřujete a nevakcinujete? Třeba proti Paramyxovirus + Herpesvirus, kokcidie, trichomonády, salmoneloze a odčervení.
Jestli ano, tak proč to teda děláte?