Strouhy

Moje příspěvky

2.2.2016 16:47

čendas napsal(a):
Navíc je pravidelně třídí doktor jestřáb, sokol. krahujec, což je nade všechny léky, zázračné grity,.

Jeden holub vyprodukuje průměrně za rok 10-12 kg trusu, který rovněž ničí fasády domů a sochy. Zároveň je zdrojem mikrobů, plísní, parazitů a alergenů. Městské populace holubů se tak významně podílejí na přenosu některých zoonóz, k nejčastějším patří ornitóza, aviární tuberkulóza či salmonelóza. Holubi jsou rovněž častými hostiteli viru klíšťové encefalitidy. Z prvoků jsou holubi nejčastěji nakaženi trichomonádami a toxoplasmózou. Nemocní či mrtví holubi se snadno stanou kořistí koček, které jako definitivní hostitelé přenášejí nákazu na člověka, případně na další zvířata.
Z alergologického hlediska jsou holubi významným zdrojem roztočů. V jejich hnízdech přežívá celá řada druhů roztočů. Společně s ostatními mikroskopickými částečkami jsou základem prachu, roznášeného nejen po napadených objektech, ale i v blízkém ovzduší, a mohou působit jako alergeny. Čím více jsou takové objekty napadeny (velké vrstvy trusu, hnízda a mumifikované trupy uhynulých holubů na půdách), tím je větší pravděpodobnost výskytu alergických reakcí v nejbližším okolí.

26.1.2016 18:31

Před obdobím hnízdění podávat především živočišnou potravu. Červy, myší holátka, sarančata, šváby, cvrčky a jiné. Jsou to především hmyzožravý ptáci.

26.1.2016 18:23

Moudivláček napsal(a):
Od exotů jsem zabloudil k holubářům.
Svatební holubi, jaksi se to rozšiřuje, mně vadí, pokud se nejedná o pošťáky, kteří se trochu proletí a všichni jsou spokojeni. Skutečný chovatel to nedělá.
Ostatní, pokud je nesežere nějaký dravec rozmnoží tzv. věžáky a radnice hledají cesty jak se
přemnožených holubů zbavit. No, národ chce být asi klamán, nejen se svatebními holuby.
Jak řekl jeden, dnes už nežijící můj známý: " Slib lidem všechno, uděláš jim radost a máš od nich pokoj. " Bohužel.

A to vám řekl kdo? Když tomu nerozumíte tak nemudrujte a jděte poučovat jiné.

9.1.2016 20:24

Co takhle se zeptat nějakého chovatele poštovních holubů. Sem chovatelé poštovních holubů nechodí. Je to úplně jiná kategorie chovatelství. Pokud se chcete zajímat chovatelství na úrovni, ptejte se přímo u chovatele. I start vás bude stát několik desítek tisíc pro začátek. Pokud tedy chcete létat na lepší úrovni. Ať se vám daří. Osobně chovám akrobatické holuby. Dají se létat evropské soutěže na letovou klícku a můžu říct že je to velice dobrá zábava a umění chovatelů takhle předvést kvalitu letu svých holubů.
http://kahcs.webnode.sk/.

1.1.2016 14:50

ccira napsal(a):
Nechej je hnízdit. Já 30.12. kroužkoval 6 holoubat a další páry hnízdí. Tyto "vánoční" holoubata jsou dle mého názoru nejlepší. Jirka T.

Jen se chci zeptat, v čem jsou vánoční holoubata nejlepší? Nemám nic proti zimním odchovům ale pokud budu něco tvrdit, tak pro to musím mít důvod. Já nechávám hnízdit holuby od února do května. A mám proto své důvody.

31.12.2015 20:58

Přejeme všem hlavně hodně zdraví, protože všechno ostatní můžete při troše štěstí buď koupit, ukrást nebo zdědit.
Šťastný nový rok 2016.

29.12.2015 11:09

hrabal1 napsal(a):
Pozdravujem. Tak to je výborné, že sa tu objavila nová krv.Viem, že nedávno boli dovezené aj na východ slovenska, údajne z Ukrajiny.O Nikolajevských sa tu už viedla diskusia, myslím roku 2011. Asi pod názvom polský orlík. Vtedy som tam vložil fotky z počiatkov šľachtenia nikolajevských štítohrivových/2007/. Mal som ich vtedy pár kusov. V súčasnosti je situácia podstatne lepšia. Získal som mnoho poznatkov s šľachtením a udržaním kresby. Kresba, ako taká a to i u ustálených plemien napr. moravský pštros, má stále tendencie variability.Takže po 10 ročnom "bavení sa"- robím to pre svoju radosť, zopár fotografií.Myslel som si, že na Ukrajine túto kresbu nemajú, aspoň podľa dostupných kníh. Ale pr. Just ma upozornil, že sa občas vyskytnú pod názvom "skobuni". U štítohrivových je najväčší problém udržať hrivu na zadnom krku oddelenú a presne ohraničenú. Čo sa týka letu, mal som výkony aj hodinové, ale postupne ich zlikvidovali dravci. Takže teraz sa teším, ak polietajú 15-20 minút správnym štýlom a vrátia sa šťastne na strechu holubníka.Hold, na dvoch koňoch sa ťažko sedí/let či kresba/.

Nikolajevské máš pěkné, ale přece jenom měli by to být holubi spíše výkonní než okrasní. Udržet u takových holubů nějaký standard a kvalitní výkon v letu je dost obtížné. U mě platí, že holubi musí být v první řadě vidět ve vzduchu a předvést kvalitní výkon v letu. Potom mě může zajímat to ostatní. R.S.

28.12.2015 13:35

danielbratislava napsal(a):
Super Roman. Nech to lieta pre radosť.

Diky Dane, pro radost mě již létají okolo dvou hodin. Bohužel útoky dravců jsou nevyspytatelné, tak musí honění dost omezit. Z jara začnu na plno tak doufám že se mi podaří zalétnout aspoň 4h.

27.12.2015 16:34

Kema napsal(a):
Dobry den, jelikoz plánuju zacit chovat PH a s temito závodit, zajimalo by me aspon zhruba, jake jsou naklady na tento chov. Vim, ze výše nekdo neco psal, ale potom zas nekdo s tim nesouhlasil. Tak jestli by nekdo objektivně mohl poinformovat budu rad. Kema smajlík

Základ je si pořídit kvalitní holuby.
http://naukce.postovniholub.cz/.

26.12.2015 16:04

tomik napsal(a):
Dobrý den, tady na fauně inzeruje někdo tento přípravek. Má s tím někdo zkušenosti v chovu a používáte to i pro jiný druh papoušků než prodejce uvádí. Děkuji za odpovědi

https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/2657870/pripravek-na-podporu-reprodukce-u-papousku/.

Zkuste arginmax nebo viagru bude to jistější. Ale nejdřív než začnete něco podnikat tak zkuzte použít svůj mozek.

26.12.2015 13:27

Třeba autobusem. Dálkovou dopravou.

21.12.2015 18:21

Když je hlad, tak jsou dravci barvoslepí.

9.12.2015 20:13

Dá se říct že velká výška je 600 m a více. Holub se vám v této výšce začne ztrácet z dohledu. Platí čím větší hejno, tím jej vidíte ve větší výšce. Některé holubi údajně létají až do výšek 1500 m. Moji to rozhodně nebudou.

7.12.2015 19:07

kouták napsal(a):
Myšlenka to není špatná, ale u nás asi nerealizovatelná.Nakupujem holuby v SRN za 100 €. a když se do chovu nehodí z jakéhokoliv důvodu prodáme ho u nás za 100, -Kč.Český názor je- prodělek je taky kšeft.Někde to sice už neplatí, protože jsem si v sobotu přivezl ze speciálky holuba za 800, -Kč s českým kroužkem a ještě jsem musel smlouvat, ale myslím si také jako B., že kvalita by se měla zaplatit.Odchovat kvalitu není lehké.Dá to mnoho přemýšlení atd. a každá kvalitní práce by se měla dobře zaplatit.Muselo by samozřejmně dojít i k tomu, že bude trochu větší evidence jako u poštovních, nebo králíků, ale i to by byl přínos, protože koupit holuba v trhu jsou např.pro mě vyhozené peníze.Neznám původ, nemohu pracovat podle genetiky a jak říkám:Dost bylo laciných nekvalitních holubů.Ten, kdo chce chovat nekvalitní holuby jen pro radost, tak by žádnou evidenci dělat nemusel, rovněž tak začínající chovatel a mohl si koupit kroužky např. u Šestáka.Je toho moc co by se v chovu holubů mělo změnit.Zdraví Kouťák.

Až budeme mít plat jako v Německu, tak vám někdo dá i těch 100 euro za holuba. Nicméně s váma souhlasím. Kvalitní letce bych nenechal levně, a ty nekvalitní nehodlám nikde prodávat po stovce. Radši jim utrhnu hlavu. Těch kvalitních tolik neodchováte a to nepočítám co nepřežije útoků dravců. Takže, radši si holuby nechám než je levně dávat pryč.

3.12.2015 19:30

Krásní ptáci.

26.11.2015 13:47

bathory napsal(a):
Vapadají hezky, koukám, že máte i amazonky. Jaký je z Vašeho pohledu rozdíl v jejich chování a vůbec výchově?

Povaha každého papouška je individuální. Nedá se říct který je lepší k výchově. Záleží na chovateli kolik času bude věnovat výchově a jak si papouška vychová. Náročnost Amazónka a nobilisky je zhruba stejná.

26.11.2015 12:00

istambul2005 napsal(a):
Len aká to bola kvalita ? No možno sa mýlim a pán potreboval rýchle predať.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/55039880/Ara-nobilis.php
podotýkam vtáky nie sú moje.

Na kvalitu se může podívat na mích stránkách v odkazu fotogalerie. Věřte že kvalita mého zvířectva je na úrovni. Co se týká cen tak prodávám za tolik abych uživil chov a to mě stačí. Pro mě je chovatelství koníčkem.

26.11.2015 09:07

michael281 napsal(a):
Dobrý den, díval jsem se na inzeráty ručně dokrmených papoušků v mém okolí a potřeboval bych tedy poradit který druh vybrat. Zatím vede asi ten pyrura . Ručně dokrmené druhy v mém okolí: Žako Kongo, Korela bělohlavá, Pyrura modrobradý, Papoušek konžský, Ara Ararauna, Agapornis růžohrdlý, Amazoňan modročelý, Papoušek vlnkovaný, Korela chocholatá, Ara marakána, Pyrura zelenolící, Kakadu bíly, Eklektus různobarvý wosmaeri, Mníšek šedý, Alexandr velký, Papoušek červenokřídlý, Papoušek žlutotemenný, Papoušek královský, Žako velký, Alexandr čínský, Aymara pruhovaný, Ara zelenokřídlý, Papoušek senegalský, Ara nobilis, Papoušíček š
Vypsal jsem sem všechny co jsem v inzerci našel . Myslím si, že uvažovat by se dalo nad asi deseti druhy z výše uvedených, ale radši si nechám poradit od zkušenějších. Toho papoušíčka a aymaru jsem v minulém příspěvku uvedl, protože mě celkem zaujali, ale radši bych chtěl větší druh. Ještě se mi zalíbila Ara nobilis, vím že je nad 4000, ale pokud by byla vhodná tak bych o ní zauvažoval.

Zaváhal jste, Nobilisky jsem prodával ručně dokrmené po 5000, - a pod rodiči po 4000, -.Nobiliska odchovaná pod rodiči která je ve správný čas odstavená se dá také dobře odchovat.