Tarantela

Moje příspěvky

3.11.2020 15:50

Je zvláštní, že to zůstává i po svleku. Z fotek mi to nepřijde nijak vystouplé, jen holé. Je to tak? Jak vypadá to místo zevnitř na svlečce? Podobné skvrny bývají občas označovány za "cysty", i když si nejsem jistá, jak moc je něco jako cysta možné u bezobratlých. Většinou to ale bývají zvedlá místa, nebo je zadeček trochu zkřivený. Nevím, jestli půjde nějak určit o co jde, natož příčinu, ale určitě bude zajímvé to pozorovat a dokumentovat dál. Občas takové věci vymizí po svleku, občas se stane, že se v místech s "cystou" nevytvoří kutikula, tím pádem pavouk uhyne. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že je to váš případ, jen zmiňuji co mi to vzdáleně připomíná.

30.10.2020 13:30

Chvostoskoci vám u B. annitha chcípnou. Buď to, nebo bude chudák B. annitha žít v močálu. Isopody budete muset vykrmovat a dělat v terárku bordel. Nebo vám sežerou pavouka. Tak jako tak je to bezva nápad

15.10.2020 14:15

LPeacecz napsal(a):
Čaute hele potřeboval by jsem prosím poradit jestli to je plíseň nebo jestli to je pavučina
dočetl jsem se že sklípkani netkají sítě jenom samičky když jdou klást vejce
jako vypadá to jako takové vlákna tak se chci pro jsitotu zeptat než bych to třeba vyvařil a ona by si třeba vytvářela kokon.

To je 100% pavučina. Sítě tkají obě pohlaví. Podle fotky to vypadá, že nemáte moc substrátu, což není úplně ideální. Když vyfotíte celé terárium i s pavoukem, můžeme vám i poradit s jeho zařízením.

10.9.2020 09:39

Možná by nebylo od věci smazat si to z inzerátů, když už se teda nemusíte bát o život...

https://www.ifauna.cz/bezobratli/inzerce/r/detail/3650991/co-to-je/

3.9.2020 17:39

To mi přijde jako 100% samec!

12.7.2020 01:17

Od pohledu bych toho auratuse rozhodně nevylučovala. A jestli je jí 20 let, tak musí být ohromně obrovská. Docela bych jí chtěla vidět naživo

10.7.2020 15:58

Myslím, že dřív se pod tímto názvem prodávali P. auratus. Máš fotku?

22.6.2020 22:26

tomvoj napsal(a):
Poznámka: U toho odkazu od nicooo stačí smazat na konci <br> a celkem v pohodě...

Ano, je to tak! Informační hodnota se ale i tak moc nezměnila

21.6.2020 11:57

Krmný hmyz rozhodně nemusí být živý, zvlášť velmi mladí pavouci vyhledávají i mrtvou potravu. Běžně dávám i jen části cvrčka a pavouk si je najde. Pošlete fotku celé ubikace a také prozraďte, jak dlouho ji máte, to může mnohé objasnit. Chcete-li ucelené info o chovu, obávám se, že si budete muset něco načíst, ale pokud máte konkrétní dotazy, sem s nimi...
Mimochodem odkaz od nicooo stojí za přečtení, i když ne pro svoji informační hodnotu

17.6.2020 15:16

Větráním jsem rozhodně nemyslela, že jí máte větrat jako si větráte v obýváku
Měla jsem na mysli spíše velikost, počet a umístění větracích otvorů terária.
U suchomilných pavouků se obejdete s menším větráním, pokud však potřebujete mít v teráriu vlhko, je nutné zabezpečit lepší větrání.
Věřím, že substrát nevlhčíte. Někdy do něj voda vzlíná z misky, nebo si jej v ní zvíře namočí i samo. Nový substrát z pytlíku je ale většinou vlhký, tak pokud nechci nebo nemohu čekat, až vyschne, přepeču ho v troubě.
Stává se také, že i perfektně vybavené terárium, pokud je nové, nenechá sklípkana v klidu. To potom nezbývá než přesvědčit se, že je v něm pro sklípkana bezpečno, a vyčkávat, až se usadí.
Těším se na novinky a přeji mnoho úspěchů v chovu!

16.6.2020 12:42

Pro NH:
V první řadě vás musím uklidnit, a to v tom smyslu, že pavouk vypadá naprosto zdravě. To, že odmítá potravu, by byl problém až v případě, že bude fyzicky nějak chátrat. Vzhledem k tomu, jak je vykrmená, bych se nebála ani kdyby nejedla půl roku. 16 letou G. porteri krmím tak 5-6x do roka velkým švábem a je zdravá a baculatá tak akorát. Na přiložených fotkách, soudě podle barev, vypadá poměrně čerstvě, a pokud jsou datum posledního svleku a věk správně, ještě si hodně počkáte. Každopádně bych nenechala běhat u ní cvrčky, které nechce. Vylovte je a zkuste jí nabídnout nejdřív za měsíc. Když nebude chtít ani potom, hlady rozhodně nepojde

Pokud leze po stěnách a nechce dolů, napadá mě pár důvodů:
1) Substrát je nezpevněný. Žádný sklípkan nemá rád, když se boří do substrátu, a v takovém případě vyhledává spíše tvrdé povrchy jako kameny, kůru, nebo stěny terária. Podle fotek nedokážu posoudit, ale doporučuji do budoucna umačkat substrát "co to jde".
2) Substrát je příliš vlhký. U některých druhů, jako je i ten váš, je mnohem lepší nechat substrát suchý a nabídnout vodu, popř. pouze vlhčí kout. Oni neuschnou, tak zkuste a uvidíte.
3) V kombinaci s příliš velkou vlhkostí je problém špatné větrání terária. Když neproudí vzduch, je v teráriu pěkně "zatuchlo" a to se sklípkanům nemusí líbit. Vždyť v přírodě také nežijou ve skleníku. Často potom lezou nahoru směrem k místu, kde se nachází větrání (v komerčně prodávných teráriích nešťastně umístěné zvrchu) aby před tím utekli.

Velké něštěstí pak číhá v případě, že takto lezoucí těžký zemní sklípkan žuchne dolů na nedejbože nějakou tvrdou dekoraci. Pokud je navíc pěkně vypasený, o to hůř. Proto bych doporučila navršit substrát opět "co to jde" a klidně jej alespoň vzadu umístit pod úhlem směrem nahoru. Co se týče substrátu, vypadá jako nějaká terarijní rašelina, což je naprosto v pořádku. Zkuste vyfotit i celé terárko a můžeme vymyslet jak ho lépe zabezpečit.
Rozhodně bych však doporučila sušší, vyšší a umačkaný substrát.
Pokud máte nějaké další otázky, klidně se ptejte.

15.6.2020 12:53

Také pošlete fotku, jinak nelze nic diagnostikovat.

15.6.2020 10:05

Sklípkani nejsou příliš komplexní stvoření, mluvíme-li o vzorcích chování. Pošlete fotku zvířete a jeho ubytování, to většinou stačí k rozuzlení problematiky jejich zdraví a spokojeného života.

2.6.2020 17:19

Podle obrázku není vůbec třeba obávat se vyhladovění, pavouk nevapadá ani podvyživeně, ani dehydratovaně. Naopak je pěkně vypasený.
Jinak velikost terária samotná má i nemá vliv na to, jak zvíře prosperuje - záleží totiž na tom, koho se zeptáte. Jedni hlásají, že velké ubikace zvířata stresují, jiní zase, že malé krabičky jsou především praktické pro chovatele. Co je ale každopádně problém, na kterém se snad shodne drtivá většina, je příliš vysoké terárium u těžkých zemních druhů, jelikož taková situace často končí pádem, u kterého se pavouk může velice ošklivě zranit. Zdá se, že v této oblasti máte tedy ještě co vylepšovat
Pokud chcete konkrétní tipy, můžete poslat fotku celého terária, ráda poradím.
Mohu se ještě zeptat, co znamená teplo a vlhko ve správné míře?

27.5.2020 23:11

Druh, péče, fotografie zvířete a terária. Bez toho se těžko k něčemu dobereme.

27.5.2020 09:14

Ondrej98 napsal(a):
Já vím že fotka nic moc ale myslíš? V porovnání s ostatními samicemi je jasně vidět že chybí spermateka...ale překvapil jste mě.

Kde mají vaše ostatní samice spermatéku?

27.5.2020 09:13

Samička.

24.5.2020 18:27

Myslím, že to bude Arachnus exitus. Jedná se o poměrně běžný druh pavouka a pozná se podle toho, že má obrovskou smůlu na lidi, v jejichž okolí žije.

19.5.2020 17:58

Ptala jsem se na vytápění, jelikož není úplně neobvyklé, že se o zdroj tepla pavouk popálí, a to pak může vypadat podobně (alespoň soudě podle fotky, která není dost detailní na to, aby se to podle ní dalo vyloučit). Když se podívám za zdroj tvého vytápění, tak o popálení však pochybuji. Na arachnoboards.com lze najít několik případů výhřezu spermatéky, které se někdy údajně spraví samy, někdy bohužel ne a vypadá to, že v takovém případě je zvíře bohužel odsouzeno k zániku po pár svlecích. Můžeš se podívat na fotky a posoudit, jestli to vypadá podobně.
https://arachnoboards.com/threads/b-boehmei-molt-issue.235778/page-2
https://arachnoboards.com/threads/update-on-my-p-fasciata-with-prolapse.127518/

18.5.2020 00:57

Více fotek by rozhodně pomohlo, pokud se ti opět podaří. Taky fotky celé ubikace by nebyly na škodu. Používáš něco na přitápění?