Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 14. 8. 2017 22:26:54
Naposledy přihlášen: 31. 7. 2022 09:36:06
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Prohlížel jste zvíře, zda nemá nějaký úraz, zejména na kusadlech? Je možné, že se jí při svleku něco přihodilo. Pokud nežrala od začátku roku, je možné, že se jí do jídla pouze nechtělo, protože byla sytá a chystala se na svlek. Útok na kořist se dá vysvětlit i potřebou bránit se, ne pouze touhou po potravě. Pokud vypadá zdravě a nemá scvrklý zadeček, nepanikařila bych. Můžete poslat fotografii, to se vždy hodí, pokud potřebujete diagnózu!
Ono je jedno, v čem pavouk bude, pokud to dokážeš zařídit tak, aby to pro něj bylo bezpečné. 30 cm na výšku je hodně. Když ti poleze po stěně a spadne, může si ublížit, proto bych vyplnila alespoň půlku substrátem .Tady záleží na velikosti pavouka. Ideální by bylo nechat výšku prostoru, kde se bude pohybovat, tak 2-3x tolik, kolik bude mít rozpětí nohou. Víčko je horší, protože ho může nadzvednout a utéct, nebo se zaseknout drápky v mřížce a přijít o končetinu. Ideální by bylo provrtané plexisklo nebo děrovaný plech. To by chtělo zabudovat do rámu, který pavouk nenadzvedne. B. vagans nepotřebuje příliš ventilace, protože substrát preferuje suchý (navlhčit roh neuškodí), tudíž ventilace v horní části terária postačí. Pokud mohu ovšem něco doporučit, nejlepší jsou plastové krabičky s pevně uzavíratelnými víčky, které seženeš ve všech možných velikostech. Je to levné, jednoduché a funkční!
Porozhlédla jsem se po internetu a našla tenhle článek:
https://www.whatsthatbug.com/2010/03/31/bug-of-the-month-april-2010-cellar-spider-with-fungus/
V "related posts" jsou mraky dalších. Zajímavé je, že spousta autorů těchto fotografií tvrdí, že pavouci byli naprosto živí v době pořízení, ale, jak je uvedeno v článku, a s čímž musím souhlasit, žádný z nich nijak extra živě nevypadá. Dle mého názoru ani ten v odkazu, kterému je milostivě udělena výjimka za údajnou přesvedčivost. Ti vaši čeští,klobouk dolů, vypadají o dost lépe!
Ale! Sama jsem nic podobného neviděla, i tak si však nemyslím, že jde něco takového přežít. Jsem ovšem připravena uznat svůj omyl až uvidím živý exemplář na videu!
S tím už se dá pracovat! Navlhčené to máte opravdu přespříliš. Pokud vás to uklidní, můžete vlhčit trochu růžek u misky s vodou, ale myslím, že sama zjistíte, že pavouk se zdržuje spíše v sušší části terária. K samotné situaci bych pak měla několik výhrad: 1) Přepravka je příliš malá. Poskytla bych 2-3x více prostoru. I když nároky na prostor jsou často předmětem sporů, alespoň zjistíte, v jaké části se zvíře zdržuje a jak moc máte opravdu vlhčit. 2) Brachypelmy si rády hrabou a poprašek substrátu zpravidla tuto potřebu neuspokojí. Zato příliš mnoho prostoru pro šplhání může zemnímu pavoukovi uškodit, pokud spadne z výšky na něco tvrdého. 3) Barvy jsou poměrně výrazné a proto se domnívám, že svlek hned tak nepřijde. 4) Zadeček není moc velký. Všichni pavouci se rádi vykrmí než se svléknou. Poměrně spolehlivý způsob, jak odhalit blížící se svlek je tmavnutí pokožky na zadečku, pokud je na něm alespoň malá lysinka. Ale pokud se zadeček nezcvrkává, nemusíte se bát i pokud nežere, jak bylo již napsáno.
Topaz
napsal(a):
Zdravím, asi je to směšná otázka ale chci pro pavouka to nejlepší, mám A.Geniculatu která se celý den pohybuje pouze u děr na dýchání, neustále u toho hrabe a lozí po stěně kolem, dále chelicery škrábe o stěnu...je to normální? Nechybí ji něco?
Nevypadá to, že by byla spokojená. Buď je v novém a snaží se zabydlet, nebo jí něco vadí, např. na substrátu (moc vlhko, plíseň apod.)... Pokud pošlete fotku terárka, můžeme vám zkusit říci něco konkrétnějšího!
Dávám misku s vodou hned jak můžu. To je hned, jak přestěhuji pavoučky z filmovek. Jestli je to naprosto nutné nevím, jelikož spoustě chovatelů žijí chovanci i bez misek, ale je to taková jistota, že budou mít vodu, když ji budou potřebovat. Nikdy se mi nestalo, a ni jsem nebyla svědkem toho, že by se pavouček utopil. Chlupatá tělíčka jsou hydrofobní, čehož si můžete všimnout, když pavouk spadne nebo vstoupí do vody, a lehké mládě hladinu sotva prolomí, proto si osobně myslím, že aby se mládě utopilo, musel by na něj ještě spadnout kámen, co by ho pod vodou přidržel. V takovém případě by však voda byla stejně tím nejmenším, s čím by se zvíře potýkalo!