
tero
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 11. 11. 2019 10:06:45
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
fikovnice
napsal(a):
KDYSI psi ani nebyli bráni jako součást rodiny... Krátký úvaz k boudě, celoživotně! Vlastně přemýšlím, proč si tehdy lidi tedy psy pořizovali... Musíte přece brát v potaz to, že se doba změnila.
Kdysi také lékaři chodili rodit ženy rovnou z pitevny a ženy pak umíraly jak na běžícím páse na horečku omladnic.
Ale né každý, stejně jako dnes. Určitě nikdo v takové míře netýral psy jako se to děje v množírnách. V chovu loveckých psů to např. fungovalo tak, že se každý vrh plánoval a to podle pracovních schopností, fena měla vrh jen tehdy, pokud si po ní chtěl chovatel nechat štěně, nebo ho uháněli známí myslivci. Co bylo strašné bylo to, že se smělo nechat feně jen 6 štěňat, utrácely se hlavně feny, ty málokdo chtěl. Množit psy na kšeft jako teď, byl neznámý pojem.Taky neměl každý diletant psa jen proto že je to móda, nebo dobrý výdělek.Mám dojem, že psi byli spokojenější a vyrovnanější. Nikdo jim neblnul hlavu nesmyslnými výcvikovými postupy, nikdo je nerval do oblečků a kšiltovek a hlavně je nepolidšťoval. Psi měli většinou to štěstí, že je používali opravdu jen k tomu k čemu byli stvořeni a nelámali násilím jejich přirozené vlohy jako se to děje dnes. Ano, máte pravdu, doba se změnila, ale ke škodě psů a nakonec i lidí.
Terven
napsal(a):
O samostatném přidávání vápníku a střílení od boku píšete vy. Psům na barfu se přidávají doplňky s jeho přirozeným obsahem, což jsou třeba ty zvápenatělé mořské řasy. Dávají se v období zvýšené potřeby anebo psům, kteří z nějakého důvodu nejsou schopni pozřít kosti, což bych si tipla, že může být i případ šestitýdenní čivavy.
Já nevím, jestli si uvědomujete, že takhle stará čivava může mít klidně jen půl kila a jako střílení od boku mi přijde spíš ten váš návod viz výše.
Ten kdo se tady zmiňoval o přidávání vápníku, ( nechce se mi hledat kdo) o nějakém vápníku z přirozených zdrojů nepsal, Tudíž je třeba varovat před neuváženým přidáváním. Lidé často dávali ten určený pro lidi. To kolik čivava váží je jen vaše spekulace, taky může mít i kilo... Mám dojem, že ji mají bůh ví odkud, protože odpovědný chovatel by jim dal instrukce i krmivo do začátku.
Terven
napsal(a):
Vápník není vitamín. Je to životně důležitej prvek a běžně se psům dodává ve formě přípravků, které jsou z přírodních zdrojů - zvápenatělých mořských řas, například. Takže o cpaní chemií nemůže být řeč.
Mimochodem, když už doporučujete ty granule
občas jistě dostane i granule, tak je zbytečné cpát psa chemií
tak v jaké formě myslíte, že v nich jsou ty přidané vitamíny a minerály?
No proto o tom píšu. Stačí to co je v granulích a netřeba ještě dodávat další. Musíme předpokládat že i v normální stravě jsou jak vitamíny tak minerály. To bychom jinak nikdo nepřežili.
S tím odstavem u malých plemen je to většinou tak, že chovatel z obavy z eklampsie feny odstavuje a přikrmuje štěňata velmi brzy. Takže v šesti týdnech už bývají štěňata samostatná co se týká krmení. Jelikož si pamatuju dobu kdy se takto běžně štěňata dávala do nových domovů,nikdy nebyl žádný problém, naopak štěně dříve a lépe přilnulo k nové rodině. I čistota se lépe učila. Nemůžu si pomoct, ale moje zkušenost je taková , že čím déle je štěně u matky a s houfem sourozenců, tím více nešvarů posbírá.
Co je to pro vás " lovecký pud"? Určitě ne to, že si pes lítá po lese jak se mu zachce, to může i mopslík.Pletete si někteří neposlušnost s loveckým pudem. Asi jste ještě nezažili opravdu loveckého psa. Já sice" jen" kokra, kamarádka měla dalmatina a je to absolutně nesrovnatelné.Myslivci hodněkrát zkoušeli dalmatina použít jako loveckého psa, ale s chabým výsledkem.
Přečtěte si, CT není není jediná možnost vyšetření.
http://www.petklinika.cz/informace-o-zvirecich-nemocech/epilepsie_%E2%80%93_neni_duvod_demonizovat
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
To není úplně dobré info. Pořád tam nemáte ten vápník a spoustu dalších věcí. A jestli štěně váží třeba jen 800 g a neznají původ a zdraví, tak bych si to nelajsla.
Pro zadavatele - pokud se rozhodnete krmit, tak si v první řadě kupte vitaminy pro štěňata, ať se jistíte.
Právě přidávání vápníku a neuvážené dodávání vitamínů škodí.Pokud je strava pestrá, chrupavky, měkké části kostí( ty je možné nastrouhat)tvaroh, vajíčka atd,občas jistě dostane i granule, tak je zbytečné cpát psa chemií. Do sebe a svých dětí taky jistě nervete vitamíny.Pokud ano, tak je to špatně.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No nevím, dalmatin i kokršpaněl mají dost silný lovecký pud. Kamarádka měla 2 kolie (dlouhosrsté) a ty byly bez problémů - ale obě taky velmi dobře vychované. Pořád to před sebou vidím - kamarádka na koni, 2 psi vedle -přišli k docela frekventované silnici, všichni na povel zastavili a až když bylo bezpečno, pokračovali dál.
Dalmatin nemá lovecký pud a byl vždy používán jako doprovod ke koním. Ještě mě napadl český strakatý nebo chodský pes.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
měla jsem v bytě psa a nemůžu si vzpomenout na problém.....
z hlediska pobytu v bytě je pohlaví jedno
podstatná je povaha, temperament psa i člověka
a schopnost člověka respektovat potřeby psa a realizovat je, včetně výchovy/výcviku.....a ne, není to JEN o výchově
Je a není to jedno. Pokud bydlíte třeba na sídlišti, tak vždy někde hárá fenka, psi pak vyvádějí.Vzpomínám si na jezevčíka své známé, ten celé dny seděl v okně a skučel...Fena odhárá dvakrát do roka a pak je klid.
Šmankote, kdysi se normálně odebíraly štěňata v 6 týdnech a nic se nedělo.
Množství krmiva by mělo být přibližně 30-60 g na 1 kg živé hmotnosti. 4,4 g bílkovin, 1,3g tuků, 10,1g sacharidů.
Ale nedělejte z toho vědu, uvařte dávku tak aby polovinu tvořilo maso, a tu druhou zelenina napůl s přílohou. Dejte do kompotové misky a uvidíte kolik toho sní. Podle toho pak dávku odhadnete asi na 3 až 4 krmení denně. Čivavy bývají dost žravé.Taky nevěřte, že krmením nějak ovlivníte velikost, tak štěně neomezujte, tak malé plemeno rychle vyroste. Je dobré přidávat i chrupavky, tvaroh, jogurt, rybu, ovoce. Pozor na čokoládu a avokádo, to nedávat, to škodí.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak jen bych podotkla, že NO se to přivolání taky musí naučit, nerodí se s touto vlastností.
Pastevců se zastávat nebudu, protože v mém okolí není žádný, kde bych se třeba bála projít kolem plotu, kde hlídá nebo, že by někomu bezprizorně pobíhal.
Nejsou asi dobré dovozy takových plemen s kterýma tady jsou jen potíže
Nebylo by možno sem hodit nějaké odkazy, kde se televize, internet, noviny o těch potížích zmiňují...a je to opravdu časté, protože tyhle zprávy asi vždycky někde přehlídnu.
Jinak se budu asi opakovat, ale situace tak jak jí popisuje zadavatelka se mohla odehrát podobně i s tím NO....když dítě zařve, odhodí koloběžku a běží směrem od psa, tak si umím představit, že dost jedinců NO by opravdu běželo za ním a možná by si i běželi následně skočit na zadavatelku, protože měla psa v náručí a možná by to skončilo i tím pokousáním
Jenže naučit poslušnosti ovčáka, je snadné, kdežto pastevce, tak moc už ne. Nejde tady o to kolik vychovaných, nebo nevychovaných NO tady je, ale o schopnostech psů. Pastevci byli ponecháni u stáda sami a nikdo se o ně v podstatě nestaral, tak je to pak úplně jiná mentalita.
Je rozdíl v prostředí někde v rumunských horách a u nás. Asi proto měla každá země, své vlastní plemena přizpůsobená podmínkám. My, malá zemička, všude lidí jako much.Nejsou asi dobré dovozy takových plemen s kterýma tady jsou jen potíže , hlavně když se dostanou do ne úplně správných rukou a prostředí. To ostatně každé plemeno, ale tyhle zvlášť.Mám takový dojem, že dnes každý chce mít něco extra, i tam kde by dobře posloužil třeba něm. ovčák který aspoň poslechne na zavolání.