
vasek125
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 9. 9. 2010 16:55:36
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Z vrchu tam nekape, dříve se tam ale zezadu dostala voda při pravidelném 1 ročním vydatném slejváku s nárazovým větrem, ale od té doby mám zezadu plachtu (takovou tu co se dává na dřevo s těmi oky), ale pod plachtou je mezera, aby to mohlo větrat. Ono to seno plesniví asi když je nové, po uskladnění když se venku udělá vlhko a chladno tak i to seno je takové vlhké (ale jen vlivem okolní vlhkosti).
Je tam dřevěná podlaha ve výšce cca 30 cm nad betonovou podestou, ne které stojí celá kůlna, takže větrat to může. Dokonce jsem to vevnitř celé natřel silnostěnou lazurovací barvou, aby na seno nešla vlhkost z prken při dešti a pod. Mezi prkny jsou přirozené malé mezery i v podlaze aby to větralo. Pod střechou je asi 5cm vynecháno aby to mohlo profukovat. A stejně to plesniví.
Nemám sice koně, ale myslím si, že koňáci toho budou o uskladňování sena vědět nejvíc. Problém je následující: mám takovou kůlnu na seno 3x3metry, výška 2m. Seno suším tak týden při venkovní teplotě 30 a více stupňů. Poté seno přivezu a nahážu do kůlny. Jenže když seno dokrmuji, tak vzadu u země je takové zapáchající a hrozně moc se z toho line takový bílý mrak. Co dělám špatně? Uskladnění, nedostatečné usušení? Vím že se má seno uskladňovat pokud má méně něž 20 procent vody, ale jak to mám změřit ... :-) Seno uskladňuji, pokud voní a láme se (jsou suché stonky).
To o té vodě v dutině břišní mám z několika článků (i odborných anglických). Netvrdím že tu vodu přímo způsobila kokcidióza, ale mohla. Uvědomte si jedno: jakmile je králík oslaben nějakou nemocí, tak je velice pravděpodobné, že se na něj z blízkého okolí nabalí i další. Příklad: letos mám veliký nájezd myxomatózy (i přes časté vakcinace všech králíků) a první králíci, kteří to odnesli byli ti zasaženi kokcidií. Bohužel v dnešní době se spousta symptomů nemocí slévá a některé typické obtíže ani nenastávají. Jediné co vám prozradí více je pitva celého králíka. Jinak se můžeme pouze dohadovat o co se jedná,
Nemusí skřípat zubama aby měl kokcidiózu. Pokud se to nenechá rozjet tak může zůstat jen u "fleků" na játrech. Když má králík pořádnou kokcidiózu, tak v mém případě to vypadá tak, že játra jsou hrozně tmavá, překrvená, je tam hromada těch bílých "fleků", králík má pilovitý hřbet a břišní dutinu plnou vody. Ale jsem zvědavý jak dopadneš u veterináře. Ten co jezdí ke mě na všechno říká že je to mor (kokcidióza, myxomatóza), kdykoliv chcípnou králíci (i pod 2 měsíce stáří), je to u něho asi mor :-)
Granule jsou svinstvo. Pokud se s nimi přestane krmit, tak má koncidioza zelenou, hlavně u slabších jedinců(pokud je chováte pohromadě). Tyhle fleky mívají ti, kteří méně prospívají. Pokud budete krmit granulemi, tak jen používat granule a nikdy nestřídat s jiným krmením nebo nárazově přejít a jinou stravu.
Přesně tak. Kolikrát nemám mladé králíky měsíc očkované protože musím počkat až jich bude víc aby veterinář vůbec přijel a když jich mám víc tak ho musím otravovat 2 týdny než přijede. Nakonec jsem alespoň sehnal pestorin-mormyx, ale bojím se o účinnost této kombinované vakcíny, přeci jenom dvojvpich do uší je asi spolehlivější. Jaké s tím máte zkušenosti?