
veer
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 8. 2. 2014 11:35:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kokol
napsal(a):
Je pravdou, že jsou primárně určená na jízdu bez třmenů. Ceny začínají na 7 tis. Na bazarová jsem po několika špatných zkušenostech bohužel zanevřela.
Jo takže vlastně něco jako je u nás drahý pad tak tohle je asi tak 2x předraženější. No za mě nebrat.
Za 7t. seženete i staršího Kentaura nebo Stubbena apod. mrkněte třeba na a-sedla.cz paní je velmi ochotná a špatné sedlo od ní nedostanete. Dává záruky!! Dle individuální domluvy můžete vyzkoušet i víc sedle které vám a vašemu koni padne líp. Na vyzkoušení obvykle dává týden ale když se domluvíte nechá i déle.
Já tam kupovala už 3sedla vždycky perfekt. A je tu spousta lidí se stejnou zkušeností. Tohle bych nekoupila ani za litr.
No jako sedlo vypadá pěkně, normálně bych se i zeptala na cenu a bližší info. Ale do značné míry mě odradila paní sedící na koni. To nevidítě jak to sedlo totál rozhazuje sed ala hajzl? Dál už raději nekoukám.
Raději bych poradila koupit sedlo starší ojeté ale kvalitní. Domnívám se, že to seženete za stejnou cenu jako toto nové.
hankaladyb
napsal(a):
Volat veterináře je sice jednoduché řešení na všechno, ale pokud jde o dušnost, tak vám veterinář nabídne jen kortikoidovou kůru, která může koni schvátit kopyta.... Pokud kůň neumírá, tak nevím proč by se člověk neměl zeptat na názor ostatních chovatelů. Nevidím v tom nic špatného....
No máte více méně pravdu, ale břicho vtahuje i normální zdravý kůň. Pokud máte na mysli stružku, tak to už není že jen tak sem a tam kůň pokašle, to už je fakt bída obzvlášť v těch vedrech která teď panují. A pokud si majitelka zavolá veta kterému věří a kůň není zrovna na pokraji kolapsu, tak vám jen tak zbuhdarma koně nikdo kortikoidama nenapíchá. Obvykle se na počátku zkouší léčba atb, pokud kůň již vyloženě poslechově nevykazuje známky dušnosti.
Máme v práci taky takového koně co sem tam pokašle, veterinárně prověřený od hlavy až k patě, bez zjištěné příčiny. Prostě zlozvyk a dost často i simulace před před prací, občas ho i přistihnu jak hltá. Pokud se mu podává dlouhodobě řezanka, vše se upraví a kašel se vyskytne fakt jen jako simulace aby nemusel jít pod sedlo, byť je vše vyhovující ale přinesl si tento zlozvyk od původního majitele kde se hned vrátil do stáje jak zakašlal....
Semišové posedlí nebrat, hrozně to jezdce omezuje. Je to vhodné tak pro začátečníka mírně pokročilého jezdce, ale jak je člověk vyježděnější, tak to šíleně omezuje v pohybu a může to vést i k tomu, že nebudeš pro koně dobře jezdecky čitelná. Bohatě stačí když to má semišovou bočnici, ale poselí já bych si v životě takové sedlo nekoupila.
Ano jak bylo psano může to být ze sluníčka, nebo sežral nějakou bylinu a má na to alergickou reakci. Mohla bys zkusit odřít strupy řepíkovým odvarem a vystříkat betadinou a pak namazat třeba měsíčkovou mastí. Ale je to jen rada od stolu, určitě je lepší zavolat veta, udělat stěr a léčit cíleně. Ono se totiž taky může stát že tím co jsem poradila se stav může zhoršit a třeba to bude vyžadovat mazání třeba zinkovkou či tetracyklínem. Zinkovka vysušuje, ttc je antibiotikum k dostání jen u veta.
howl
napsal(a):
Wintec má v těch řadách vždy více modelů, novější/starší atd. i ta 500 se liší, jestli má těžiště skokové, drezuní a nebo pokus o univerzál
Fakt? Aha... no a ta vaše je jaká? Já moc neskáču, spíš zřídka kdy a právě jsem spíš uvažovala o tom co jsem dala obrázek. Ale váhám jestli 250 nový model obyč a nebo tu 500 s cair co jsem vložila. Cenový rozdíl je tam skoro jednou takový, tak jsem spíš myslela jestli mi tu někdo řekne jaké jsou v těch dvou variantách rozdíly, myslím, třeba jako typu 250 míň kvalitní materiál horší zpracování ale pořád je to dobrý sedlo nebo naprd......... to tu nikdo nenapsal kdo by ty dva modely mohl porovnat. Právě z materiálu mám strach tak jsem raději chtěla nový, ale zas jste mě tu nalomila ten váš vypadá krásně skoro jak nepožitý
a tak si zas říkám, že je taky za dobrou cenu. Tak teď jsem v koncích
howl
napsal(a):
Fotek mám více, tak mohu přeposlat i další, nechci to tady moc přehlcovat. Cenu při rychlém jednání bych dala tak 5 tis. plus poštovné, fakt bych ráda prodala a koupila si něco menšího ať můžu pořádně jezdit, jelikož s mýma krátkýma nohama se do opérek i přes krátké třmeny prostě nedostanu. Koukala jsem a zadní opěrky by nebylo se zručný sedlářem dodat. Je tam taková látka, která nedrží suché zipy, takže by tam bylo třepa našít nějakou "záplatu" a opěrky wintec se dají úplně v pohodě dokoupit.
A není tohle 250? Koukám na to ted v inzerci a tyhle se prodávají jako 250??? Tak teď jsem úplně zmatená, 500 je tohle ne? (viz moje příloha)
howl
napsal(a):
Dobrý den, prodávám wintec 500, je kontrolované i sedlářem. Koupila jsem ho za velmi dobrou cenu v dobrém stavu, bohužel mám extra krátké nohy a vůbec se v něm nemůžu usadit (posedlí 17,5) takže s velkou nechutí ho musím prodat. U nás jsem ho měla na plňasce a dokonce i na velmi tlustém ČT, zádama je opravdu jako hucul, je to takový malý soudek, na kterého je problém něco dát a s tímhle problém nebyl. Sedlo se nepřetáčelo, krásně sedělo. Samozřejmě není to jak kožené sedlo za nějaký balík, ale sedí se v něm velmi příjemně, koníci se nám pod ním krásně vyklenuli a vydrží hodně (předchozí zkušenost). Vždy stačí vyměnit komoru a můžete dát na jiného koníka. Sedlo je s cair systémem.
No dík za nabídku, já nevím jestli bych ojeté chtěla, kdyby šlo o kožené tak mi ojeté nevadí. Ale k syntetice proste jaksi nemám důvěru. Ale zkuste sem dát fotku a třeba si to rozmyslím ;-)
thyme.thyme
napsal(a):
To co tady tvrdíte všeobecně o westernu je v moderní době totální nesmysl.
Je pravdou, že western vznikl z nutnosti pracovat spolu s koněm, ovšem přístup ke koním se vyvíjel a když se zaměříte na vaquero horsemany, tak zjistíte, že vše dělají pokud možno nenásilně a pro koně logicky.
To co zmiňujete o pákovém uždění je holý nesmysl. K páce se kůň musí propracovat, většinou je obsedán na ohlávce, poté příjde na řadu bosal příp. obyč stihlo a jak řekl jeden takový horseman k použití páky je kůň zralý tak po 8 letech ježdění. Takže to rozhodně není o nějakém násilí páchaném na koňských hubách. A shlédnutí westernového filmu? To už si fakt děláte legraci, že? To co tam vidíte nemá s ježděním nic spoleného, ale to nemá snad nikdy žádné filmové ježdění.
Je mi vlastně úplně jedno jaký styl provozuji, jestli sedím v anglickém nebo westernovém sedle a je mi úplně jedno co si o mě kdo myslí, radi už si nechám jen od lidí u kterých jsem přesvědčena, že to co dělají, dělají opravdu dobře, protože většina lidí vypouští z úst velké nesmysly.
Snažím se s koněm pracovat tak, aby to bylo příjemné jemu i mě, aby byl v pohodě, aby pochopil co po něm chci a hlavně tak aby zůstal koněm a mohl mi sdělit svůj názor.
Je jedno co si zadavatelka- začátečník vybere za styl, zpočátku s ebude mít stejně hodně a hodně co učit a až po nabytí mnoha zkušeností teprve zjistí co jí více vyhovuje.
Máte naprostou pravdu, pokud by byl western takový jak popisujete ... je to prakticky to čemu v americe říkájí pracovní kůň pro ranč. To jo, to beru, to uznávám a i by se mi to líbilo. Bohužel ukažte mi v cz někoho kdo takhle s koněm pracuje. Je to jen pár extra bohatých rančů co si hrají na kobvoje ze západu, mají kolem svého ranče xy ha polí a luk a vyjma koní mají i dobytek a k tomu si patřičně vychovávají i koně. Ale takových rančů je v u nás velmi velmi poskromnu.
Velká většina westernových stájí obsedá westernové koně už v roce a třičtvrtě, dalo by se znaznat stejnej hnus jako dostihy. Protože 2l kůň už musí projít zatěžkávacím testem v prvních závodech a to bez ohledu na to jestli na to kůň po psychické nebo fyzické stránce vůbec má.
Pokud byste se před takovým jezdcem či trenérem zmínila o tom, že obsedáte na ohlávce, tak by vám s největší pravděpodobností řekl, že jste upadla na znak stejně jako se to kdysi stalo mě. Kůň dostane do huby udidlo pomalu ještě dřív než na něj někdo vůbec prvně vyleze, bosál??? o tom vůbec nemluvě, řekne vám trenér zbytečná ztráta času a v lepším případě na druhé závody už kůň jede na páce. Podle pravidel wrc sic máte povoleno jet na stihle a na obě ruce, ale u nás je to jen přehlídka toho jakou rychlostí kdo dokáže koně vést neckreinigem. Nikoho nezajímá že kůň je zralý na páku až v pozdějším věku a to ještě jen za předpokladu kvalitního jezdce a kvalitního trenéra, ty bohužel čr postrádá.
helčam
napsal(a):
Verr, ale vždyť jste vlastně potvrdila to, co říkám.
Jde o to, že western má v jádru přirozenější principy - vycházející víc s přirozenosti koně a jeho principů fungování - tlačím na koně napravo, jde do leva etc. (zjednodušeně). Ale je tvrdý v jeho metodách - a to i horsemani jako pat pareli, používají některé "drsnější" metody. Cílem bylo koně rychle připravit na práci, když to nezvládl vzal se jiný (tak to prostě z historie plyne a stačí kouknout na jeden west. fiml a každý má jasno). O tom je pákové uzdění etc. Neznamená to však, že se western nedá jezdit jemně.
Na druhé straně anglie má jemnou fylozofii, ale její působení je umělé - jako kůň věčně na pobídkách, přilnutí, sestavení koně na kruhu etc. kůň se to musí naučit, protože to je často proti jeho přirozenosti, zbytečně složité, umělé. Výsledek dnešní doby však je, že místo jemnosti vidím spíš ježdění rukama a tahání koně ke kolmici (která je naprosto o ničem, jediné na čem u kolmice záleží je, aby kůň nebyl za ní, jinak by ji člověk ideálně vůbec neměl řešit, při správné jízdě si hlava najde polohu sama)
V dnešní době, vídám že lidi, co přechází v čr na western - ne nutně profesionální, ale spíš rekre či hobby - to dělají zejména kvůli zjištění nedokonalostí anglie a vetší přirozenosti westernu, takoví lidé pak přijmou jiné principi a snaží se s koněm pracovat správně - často to nese i své ovoce a je jedno, jestli si vezmou z principů westernu vše, nebo jen to co se jim zamlouvá + sedlo.
Já osobně jezdím anglii, ale s přirozenými principy. Nikdy jsem western nejezdila, ale někdo by mohl říct, že jezdím spíš western v anglii :D
Každopádně tohle řazení do stylů je dost přeháněné...spoustu věcí je podobných etc. a cíl by měl být stejný, vyvážený, klidný, vyrovnaný a dobře přeježděný jezdecky kůň (a je jedno s jakou specializací), bohužel musím říct, že přesně tohle u koní často postrádám a je jedno zda je to kůň ježděný v anglii nebo ve westernu.
Stejně tak slečny co je víc zajímá, zda jim ladí dečka a nebo sedne klobouk, než jak je na tom kůň, najdeme ve westernu i v anglii.
Já nevím kde berete pořád tu jistotu, že je western je přirozenější, už jak jsem napsala v předchozím odstavci, připadají vám chody na některých disciplínách zcela s přirozenou formou? Mě tedy rozhodně ne.
Nejde to o jak kdo pracuje ze země jestli pomocí horsemanshipu nebo jen koně olonžuje. To záleží na mnoha okolnostech. Mě osobně třeba lonžování jako takové nevyhovuje, já prostě nelonžuju. Ale v kruhovce pracuju a to jak na přirozené komunikaci i na jistém opohybování koně. Mám namysli především to, že někdy si koně do kruhovky prostě vezmu podobně jako by byl na lonži všemi chody na obě ruce, jediný rozdíl je v tom, že koně nešněru do chambonu a různých zbytečných debilit a nemám ho připnutýho ani na lonži. I westerňáci ale koně šněrují do chambonů, vyvazkama a vším možným. Ale to je hlavně v důsledku neznalosti patřičné gymnastiky a leckdy také v důsledku toho že na takový výcvik nemá kůň ani dostek času protože za další měsíc už musí odjet futurity a pod. tak se hold kůň sešněruje jedno jestli se mu práce znechutí, ale hlavně že bude mít vyklenutý krk a bude rejt hubou v zemi, to čeho a kde se účastní hřbetní svalstvo a záď samotná už si mnohdy ani nevšimnou.
Fotek z takových soutěží i tréninků mám velmi mnoho a je mi z toho vždycky do breku když to projíždím. Mohla bych sem z fleku nasázet jich hned dvacet, moc by mě zajímaly komentáře a výmluvné ospravedlňování toho či onoho, ale nechci tu nikoho z těch co jsou na fotkách zviditelňovat. Záměrně ani nejmenuju trenéry. Každý nechť si udělá obrázek sám.
Jinak to že v anglii je kůň neustále na pobídkách, nevím no ale buď jste zaspala dobu anebo jste měla vážně blbé trénéry. To že má být kůň neustále napobídkách bylo špatně už když já jsem byla malé dítě a každý nás učil že takhle to je špatně. A už je to vcelku hezká řádka let (30), sestavení a přilnutí funguje ale i ve westernu. Ježdění na zahozené otěži je jen zlomek toho co si asi pod westernem představujete.
"Výsledek dnešní doby však je, že místo jemnosti vidím spíš ježdění rukama a tahání koně ke kolmici"...tohle je přesně ale to co já vidím u 99% westernově jezdících koní a jezdců. A to nemluvím mladých holčičkách to je kapitola sama o sobě a tam je jedno jestli anglie či western, to má jediné společné činitele a to mládí=nerozum + touha předvést se před publikem=kde který kolemjdoucí. Myslím, že v tomto případě jde stranou to jestli holčičky sedí ve westernovém sedle nebo v anglickém.
didi
napsal(a):
Říkáte úplně to samé, jen stylově naopak...
Když potkáte někoho ve westernovém sedle, tak to ještě neznamená, že to, co "předvádí" je western.
Cílem dobrého ježdění (i westernového) je kůň reagující na jemné pobídky a korektně chodící = žádné chození po předku. Silově přemoci jde kůň stejně prasácky v "anglii" i ve "westernu" - v obou stylech na to existuje řada typických "mučidel" a donucovacích prostředků...
Osobně také potkávám více "hovad" (s prominutím) s westernovou výbavou - rozhodně to ale neznamená, že je tento styl ježdění horší a tvrdší - western jen, bohužel, přitahuje více ty, co jim stačí vypadat dobře a machýrkovat a kůň je vlastně až tak nezajímá. Je pro ně jen doplňkem, stejně jako klobouk a chapsy s třásněmi...
Na druhou stranu anglicky vybavených holčiček, co vyjedou do terénu a mydlí koně na každé křižovatce tušírkou, aby zatočil jinam, než je zvyklý, jsem už taky viděla dost...
V profi westernových soutěžích jdou koně uvolněně, odzadu a na jemné (až neznatelné) pobídky. U nás se to ale moc nevidí - western je v Evropě hold okrajovější záležitost.
No zrovna u profi se nedá v žádném případě mluvit o tom že jde kůň uvolněně, to je právě ten případ toho kdy většina koní se potácí na předku a hlavně v pleasure klopýtá jak když nemůže na jednu končetinu, to vám jako připadá jako uvolněný a přirozený pohyb koně? To vůbec jako, a běžte se podívat na nějaký kurz pod trenéry známých jmen, který mnozí (respektive valná většina) uznává div ne jako polobohy. Rady typu dej mu jí kolečkem po žebrech anebo tahání pravá levá s dovětkem trenéra že to nic není že koně nerve ale ten kůň jen sám otvírá hubu do kořán jak velryba a je zarolovaný až na plec mi tedy zrovna ok taky nepřipadá. Ale bohužel moderní doba asi žádá moderní opatření. Kůň nesmí projevit svůj názor vůbec o fyzickém nátlaku nemluvě.
Ano i v anglii se používají ostruhy, ale asi jsem za svůj život s koňmi viděla málo prásat anglických protože když jsem byla na některých soustředěních šporny tam měl jen trenér a max 1-2jezdci. A rozhodně s nima nešli do koně tak hnusně jak ve westernu. Stejně tak jsem viděla na soustředění tahat pravá levá max 1 jezdce, kterého v zápětí za to trenér "sprdnul". Zatím co u westernu je to normál i jezdec začátečník má na botách ostruhy a v hubě koně páku.
Nemám nic proti tomu pokud je člověk zkušený a tyto pomůcky si vezme na "hru jemnosti" , ale to co předvádějí dnešní "špičkový trenéři" z toho je mi fakt zle. A než abych se řadila stylem jízdy k něčemu takovému (kde si jedna skupina představí rodeojezdce a druhá zas to co je na kurzech učí protože nic mezi tím neexistuje) to raději zůstanu u anglie, kde je těch "prasat" fakt míň.
Možná je to tím že jsem měla kliku na kvalitu lidí v anglickém ježdění, kterým šlo hlavně o koně a dělali to s láskou. Ale western obecně, ačkoliv jsem měla taky skvělé trenéry rozhodně není o tom, že by byl víc uvolněný než anglie to rozhodně ne. Na koně klade daleko větší nároky a to jak fyzicky tak psychicky.
Ahojda, jsem stále na vážkách. Jeden z mých koní potřebuje nové sedlo. Je to kulatý koník bez kohoutku v typu fjordohucula, je využívaný jen rekreačně. Hlavně podle toho jak mám čas, takže jsou měsíce kdy mám čas pracovat poctivě pod sedlem ale taky měsíce kdy se jen fláká ve výběhu. Takže mám jasno v tom, že potřebuji sedlo s výměnnou komorou abych podle špeků/svalstva nemusela pořád měnit sedla... Přemýšlím jestli koupit Wintec 500 s cair a nebo 250 bez cair? Co mi poradíte? Je velký rozdíl v těchto dvouch sedlech???? A je velký rozdíl v tom když sedlo cair má a když je vycpané klasicky???? Mezi těmi sedly je cenový rozdíl asi 4-5tis, pro mě je to momentálně rozdíl značný. Mám na tu 500 ale zas si říkám, kdyby ta 250 byla dost podobná, tak tím ušetřím téměř půlku ceny. Navíc nevím moc jak se ten cair chová, tak jestli někdo nějaké zkušenosti má může třeba na svých sedlech a koních porovnat obě varianty, tak mě zajímá jaký je v tom rozdíl. Zas kdybych měla kupovat 250 s cair, tak už je mezi 500 s cair rozdíl jen2t a to bych si asi raději přidala na tu 500. Poraďte co mám dělat, prosím. Na sedlo dražší řady už nemám chtěla bych sedlo úplně nové.
helčam
napsal(a):
Western (jeho principy) je přirozenější, ale dost tvrdý...
Anglie je postavená špatně, ale hraje si na to, že to dělá jemně...
Je to víc o lidech, než o stylu...oboje se dá dělat dobře i špatně. To si nevybereš.
Kromě ježdění je hlavně nutné naučit se vše kolem, to je mnohem důležitější.
Já bych řekla, že nemáte vůbec pravdu.
Jediné v čem naprosto a bez výhrad souhlasím je to že je to hlavně o lidech!!
Vyrostla jsem ve stáji se skokově-drezurním potencialem. Nikdy se koně k ničemu nenutili "násilně" nebo jak to správně vyjádřit. Ani při práci ze země ani ze sedla. Pak jsem se po x letech začala okrajově věnovat westernovému ježdění. Vždycky jsem jezdila pod velmi dobrými trenéry. Western mě však nadchnul pouze krátkodobě a to především z hlediska "mody" krátce řečeno líbí se mi westernové sedlo, dlouhé otěže i výbava jezdce je taková jak to říct "hezčí". Ale pod tou pěknou slupkou se schovává v 98% pouze tahání za hubu, kůň sestavený na předku, a kolečko ostruhy jezdící po žebrech koně. Sjela jsem mraky různých westernových kurzů, anglických soustředění a objezdila jsem tucty stájí v obou směrech. A bohužel musím konstatovat fakt, že western je tvrdý, opravdu velmi tvrdý ke koni. V anglických stájích se taky najdou prasata, ale těch je už dnes míň a míň a snaží se brát trochu ohledu na koně samotné. Člověk si proto musí vybrat jestli ho zajímají pocity koně a chce pracovat na jeho vlastní ochotě k práci pod sedlem a chce si vybudovat bezva parťaka - pak je více méně jedno jestli sedíš zadkem ve westernu nebo v anglii. A nebo jestli mu jde pouze o to aby kůň měl nějaký výkon a jezdec se jen patřičně povozil - pak je to spíš western, protože tam jsou všichni koně silově přemoženi. Bohužel.
avelanc
napsal(a):
To právě záleží na tom, jaké sedlo se mi podaří sehnat.. Přemýšlela jsem, že by bylo ideální nějaké širší, aby se pod ním mohla chvíli tvarovat.. Bohužel jsem obsedala v sedle, které měla jen tak tak..
Naskytla se mi možnost koupit za 3500,- bezkostrové, kožené, které vypadalo solidně.. Paní mi po telefonu podala vyčerpávající info, jak jsou bezkostrová sedla dobrá, jak má ještě dvě.. Zaslala mi fotky sedla na koni, ale zarazilo mě, jak má výrazně třmeny vpředu (pod hruškou). Srovnala jsem to s ostatními sedly a došla k závěru, je někdo prohodil úpony ke třmenům a podbřišníku (ten byl uprostřed). Chtěla jsem po paní ještě info, jak jsou tedy přidělány řemeny k podbřišníku, zda by to šlo prohodit zpět. A najednou byla paní samá neochota, že prý má hodně práce, koupě přes internet je risk a už mi nic fotit nebude.. Tím tedy prozatím končí má snaha kupovat bezkostrové sedlo...
Kdyby měl někdo solidní sedlo, na širšího koně s rovnými zády, s krátkými sukněmi, sem s ním :)
No za 3500 budiž bezkostrové... ale být na vašem místě víc bych do toho po zkušenostech fakt už nedala. To si rovnou můžete koupit takový ten pad se třmeny, to je stejné zlo jak bezkostrové sedlo. Váhu neroznáší ani jedno a přetočit se s největší pravděpodobností může obojí. Já mám plnokrevnici a křížence čsp x velš a když se na to podívám s odstupem času, tak nesedělo dobře ani jednomu. A krom toho mě, ačkoliv jezdím už hezkou řádku let pod trenérem, to sedlo totálka rozházelo. Pak když jsem měla normální sedlo tak jsem furt cpala nohy před sebe a seděla jsem tam jak beranidlo a strašně mi to rozházelo holeně, které jsem do té doby měla klidné. No fakt hrůza, dávala jsem se dokupy jezdecky půl roku. Ono to totiž v tom bezkostrovym ani nepoznáte, protože tam jste furt jakoby na vodě nebo jak to mám říct a tím že je to fakt takový naducaný polštář tak ledacos schová. A pak když sednete do normálního sedla tak vylezou všechny chyby a jezdecká neschopnot. Mrkněte na bazos.cz tam bývá dost k výběru.
avelanc
napsal(a):
Od prvního příspěvku uběhly dva roky.. Nakonec jsem sehnala pěkné westernové sedlo, ale mladou jsem mezi tím na něm obsedla a teď mi z něj přesvalila.. Nebudu investovat 15 tis. do sedla, které bych za půl roku opět měnila, protože kobča ještě nesvalí.. Teď buď seženu kvalitní sedlo do 8 tis. (max) nebo zkusím bezkostrové. Později bych zainvestovala do lepšího..
O bezkostráčích jsou rozporuplné informace a tak mi asi nezbude nic jiného, než ho zkusit a uvidím...
Nechci vám brát iluze ale jednak kůň nepřesvalí za půl roku tolik aby mu sedlo nesedlo pokud je dostatečně široké vystačíte se sedlem k obsednutí ješně následující 2-3roky podle intenzity práce a také podle věku a typu plemene.
Já jsem bezkostrovou hadru měla, měla ji i kamarádka co je vcelku známá trenérka a pár lidí z okolí též, se všemi jsem se kupodivu shodla na tom, že je bezkostrové sedlo byť je to značka jaká chce, je bazmek první kategorie, který nemá sobě rovného. Bohužel i ty indické kostrové šmejdy jsou lepší, než jen ten kus beránku pošitý velurem či semišem. Dneska už bych za to nedala ani litr, tehdy jsem za to vyplázla 10tisíc za ojetý barfood. Navíc když to pak budete prodávat, tak se z toho po, protože to fakt nikdo nechce a tratíte na tom minimálně 50% pořizovcí ceny byť ojetého. Já zájemce na to sedlo hledala rok a to bylo ve velmi dobrém stavu a za cenu 5tis.zájemce jsem pomalu musela uprosit aby si sedlo vzal.
Opravdu věřte tomu, sedlo s kostrou je úplně o něčem jiném a řekne vám to každý sedlář. To si můžete dát pod zadek polštář a výjde to úplně nastejno jako drahé bezkostrové, taky to neroznáší váhu a je to nebezpečné v krizi.
Ahoj, nečetla jsem odpovědi ostatních, ale rozhodně bezkostru nekupuj - vyhozený prachy! Není pravda že bezkostrové padne na všechny bez rozdílu. Za 15seženeš už kvalitu, český sedlo, který ti každý sedlář v případě potřeby rád doupraví. Bezkostrový je tak leda na čumendu pokud nechceš koním zhuntovat záda. Ale wade za tyhle prachy fakt neseženeš. To jsou sedla mnohem dražší už jen v samotném základu oproti třeba all around. Pokud bys chtěla wade tak si budeš muset takové 3-5tisíc přidat.